شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ساخت ابزار و قطعات - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: ساخت ابزار و قطعات (/showthread.php?tid=129)

RE: ساخت ابزار و قطعات - rezakaraj - 2012-11-11 02:34 PM

(2012-11-11 10:32 AM)ShADoVV نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
رضا جان ابعادشو داري كه بدم به تراشكار ؟
يا علي

ابعاد مناسب برای وایریخ 80 رو ندارم.قطر داخلی فنرت رو اندازه بگیر با قطر بیرونی اون به همراه قطر میله درون پیستون سپس از روی اندازه ها گرفته شده سایز مناسبش بدست میاد.

RE: ساخت ابزار و قطعات - amiremadi - 2012-11-14 01:59 AM

با سلام خدمت دوستان
از آقا مسیح که استاد سایلنسر هستند یک سوال دارم
میخوام بدونم آیا مازل بریک سر لوله دیانا 56 را میتوان تبدیل به سایلنسر کرد که صداش کمتر بشه؟
اگر دوستان هم اطلاعاتی در این خصوص دارند ممنون میشم که اطلاع رسانی کنند.
ممنون میشم
(ببخشید من این سوال را در تاپیک دیانا 56 هم گذاشته ام)

RE: ساخت ابزار و قطعات - ROOOS - 2012-11-14 12:41 PM

(2012-11-10 10:47 PM)masih.hunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بهترین جنس براش پلی امید هستش

منظورشون فنر پلاستیکی نیست تمامی اسلحه های دیانا دارای لول سر فنر پلاستیکی هستن که شما میتونید طول لوله اون رو به 1.5 سانتیمتر کاهش بدید و از همون استفاده کنید . و به جای اون لوله سر فنر

پلاستیکی از لول سر فنر فولادی استفاده کنید .

دوستان منظور از از لول سر فنر پلاستیکی ،هادی فنره؟یعنی این؟
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

یعنی این رو طولش رو بکنیم 1.5 سانت که بشه واشر مرکزی؟

RE: ساخت ابزار و قطعات - Marksman - 2012-11-14 12:46 PM

بله محمد علی جان ولی اون قسمت پهن تر پایینیش هم باید قطرش کم بشه.باید بشه اندازه قطر فنر.Khansariha (8)

RE: ساخت ابزار و قطعات - ROOOS - 2012-11-14 01:02 PM

خدمت شما داداش مهدیKhansariha (8)
یعنی بعد از بازار باید هادی فنر بگیریم؟قیمتشم معلوم نیست چقدره؟میشه از هادی فنر چینی استفاده کرد؟Khansariha (290)

RE: ساخت ابزار و قطعات - Marksman - 2012-11-14 01:10 PM

نه داداش برای چی هادی فنر بگیری؟ قیمت فابریکش الان حدود 20 تومنه!شما هادی فنر و خود فنر رو ببر تراشکاری تا با مشخصاتی که گفتم یکی برات بسازن.هادی فنر چینی خیلی به درد این کار نمی خوره چون یک پارچه نیست.Khansariha (8)

RE: ساخت ابزار و قطعات - masih.hunter - 2012-11-14 01:20 PM

(2012-11-14 01:59 AM)amiremadi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان
از آقا مسیح که استاد سایلنسر هستند یک سوال دارم
میخوام بدونم آیا مازل بریک سر لوله دیانا 56 را میتوان تبدیل به سایلنسر کرد که صداش کمتر بشه؟
اگر دوستان هم اطلاعاتی در این خصوص دارند ممنون میشم که اطلاع رسانی کنند.
ممنون میشم
(ببخشید من این سوال را در تاپیک دیانا 56 هم گذاشته ام)

سلام جناب اعمادی میشه چرا که نه ولی 1 مشگل بزرگ هستش اونهم وزن این استابلیزر هستش چون جنسش از فولاده و بیشتر برای تعادل وزن 56 نصب شده 1000./ بالاس اسلحه شما رو بهم میزنه و درضمن 1 رابط هم باید براش بتراشید که به شرودد شما وصل بشه و محتویات داخلیش هم هست که باید طراحی کنید و بدید تراشکار اجرا کنه .

RE: ساخت ابزار و قطعات - daneshyar - 2012-11-14 02:11 PM

(2012-11-14 01:02 PM)ROOOS نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خدمت شما داداش مهدیKhansariha (8)
یعنی بعد از بازار باید هادی فنر بگیریم؟قیمتشم معلوم نیست چقدره؟میشه از هادی فنر چینی استفاده کرد؟Khansariha (290)
من امروز دادم برام یه هادی فنر از جنس abs کره (هومن تفلون خشک) به قمت 5 تومن (البته طرف دید ناواردم این کار رو کرد چون فهمیدم کیلویی 7 تومنه من فقط 15 سانت گرفتم فوقش بشه 200 گرم)و یه واشر مرکزی فولادی بتراشن فردا حاضر میشه و عکساش رو توی سایت میزارم.
من چون پلی آمید خیلی گرون بود تفلون گرفتم به تراشکار گفتم که یکم گوشته بدنه رو زیاد کنه که مقاومتش بیشتر بشه .
واشر رو 10 تومن گفت هادی فنرم فکر کنم 5 یا 6 تومن بشه.

RE: ساخت ابزار و قطعات - peiman - 2012-11-15 01:20 PM

سلام دوستان
من تو یه مستند شکار که روسیه بود دیدم بعضی ها به سر اسلحه ساچمه زنی یه تیکه لوله اضافه میکردن که لولش بلند تر میشد کسی میدونه این کار چه تاثیری داره یا این که اصلا برای چیه و آیا تو بازار میشه چنین چیزی پیدا کرد یا فقط باید بدیم تراشکار بساره. البته خودم این کار رو کردم ولی خوب در نیومد. لطفا اگه کسی اطلاعاتی داره بگه.
[تصویر: di-8PEJ.jpg]

[تصویر: di-9D3U.jpg]

RE: ساخت ابزار و قطعات - javadgholami - 2012-11-15 03:12 PM

بعضی اسلحه ها چوگ سرشون رزوه ای جدا هست اونی که تو دیدی شاید همون چوگ بوده بعدا یک عکس ازش میزارم