شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ساخت ابزار و قطعات - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: ساخت ابزار و قطعات (/showthread.php?tid=129)

RE: ساخت ابزار و قطعات - rezakaraj - 2012-09-29 01:02 PM

این هم عکس همراه با سایز
[تصویر: 13489108411.jpg]
[تصویر: 13489112151.jpg]
میخواستم نظر دوستان رو درباره استفاده از تفلون به جای فلز در ساخت واشر مرکزی بدونم به نظر من تفلون ارتعاش رو کمتر میکنه فقط میترسم دوام نیاره؟

RE: ساخت ابزار و قطعات - Marksman - 2012-09-29 02:15 PM

دقیقا رضا جان مشکل همینجاست.به خصوص وقتی که هدف استفاده در زمان آببندی فنر تایتان باشه.Khansariha (8)

RE: ساخت ابزار و قطعات - nobody2000 - 2012-11-10 04:54 PM

سلام دوستان
شرمنده من تاپیک را از اول نخواندم پس اگر سوالم تکراری بود به بزرگواری خودتون ببخشید .

میخواستم ببینم ایا میشه تلمبه PCP هم خودمون بسازیم ؟بنظرم نباید ساختار پیچیده ای داشته باشه و باتوجه به قیمت تلمبه ها فکر کنم خیلی هم اقتصادی باشه .
در ضمن اگر بشه تلمبه ای ساخت که قطر سیلندرش بیشتر باشه و با تعداد کمتری تلمبه زدن مخزن تفنگ شارژ بشه خیلی بهتر هم هست .

دوستان اگر نظری دارند یا تجربه ای در این خصوص دارند بیان کنند .

RE: ساخت ابزار و قطعات - viper22 - 2012-11-10 05:59 PM

ساختن تلمبه اصلا کار سختی نیست البته به شرطی که دقیقا قطر لوله های بکار رفته در تلمبه مورد نظر رو پیدا کنید چون همگی سفارشی و خارج از استاندارد هستند و بر مبنی محاسبات فشار لایه های مختلف تلمبه ساخته شدن
در مورد قطر بیشتر لوله ها هم باید بدونید که در فشار 200 bar لوله مرکزی نیرویی در حدود 80 kg نیاز داره تا هوا رو وارد مخزن تفنگ بکنه که با حساب نیروی لایه اول به حدود 90 kg میرسه حالا اگر قطر لوله مرکزی تنها 2 mm بیشتر بشه فشار به 127 kg افزایش پیدا میکنه که اگر 2 پایی هم روی اون برید پایین نمیره بنابر این هیچوقت گول ظاهر ساده رو نخورید قطعا تلمبه با فشار 4 الی 5 bar در کشور تولید کننده این نوع تلمبه ها بسیار ارزون تر از اونهاست
اگر تعداد بالای 200 دست باشه در حال حاضر میشه هر کدوم رو با 200 تومن تموم کرد اما برای یک عدد تنها 80 هزار تومن برای یک شاخه لوله مرکزی اون بپردازید پون بهیچوجه متری فروخته نمیشه

موفق و سربلند باشید

RE: ساخت ابزار و قطعات - daneshyar - 2012-11-10 10:40 PM

در مورد واشر مرکزی برام 2 تا سوال پیش اومد
1- از چه جنسی استفاده کردید؟
2- سر لول فنر پلاستیکی کجاست تفنگ که فنر پلاستیکی نداره؟
با تشکر

RE: ساخت ابزار و قطعات - masih.hunter - 2012-11-10 10:47 PM

بهترین جنس براش پلی امید هستش

منظورشون فنر پلاستیکی نیست تمامی اسلحه های دیانا دارای لول سر فنر پلاستیکی هستن که شما میتونید طول لوله اون رو به 1.5 سانتیمتر کاهش بدید و از همون استفاده کنید . و به جای اون لوله سر فنر

پلاستیکی از لول سر فنر فولادی استفاده کنید .

RE: ساخت ابزار و قطعات - Sh4DoVV - 2012-11-11 12:30 AM

با سلام
آیا واسه وایرخ 80 هم میشه از این واشر مرکزی استفاده کرد ؟
یا علی

RE: ساخت ابزار و قطعات - rezakaraj - 2012-11-11 07:52 AM

بله برای وایرخ 80 هم میشه استفاده کرد.
این هم یک واشر مرکزی و لوله فنر از جنس پلی امید.
من هم تصمیم دارم بعد از 500 شلیک و نرم شدن فنر واشر مرکزی فلزی رو با واشر مرکزی از جنس تفلون جایگزین بکنم.
[تصویر: 13526074631.jpg]

RE: ساخت ابزار و قطعات - Sh4DoVV - 2012-11-11 10:32 AM

با سلام
رضا جان ابعادشو داري كه بدم به تراشكار ؟
يا علي

RE: ساخت ابزار و قطعات - old.hunter - 2012-11-11 11:13 AM

سلام به دوستان خوب Khansariha (8)
البته ببخشيد اين سوال ها در حد يه كنجكاوي هست Khansariha (140)
اگر اين قطعه ها رو مثلا از جنس آهن با چگالي بالا بشه ساخت بهتر نيست ؟؟؟؟
البته من خودم با تفلون هم ساختم جنسش واقعا سخت و قوي هست
يه موضوع ديگه هم هست كه باهاش برخورد كردم
زماني كه داشتم فنر ضعيف تفنگ سوكوم 1250 رو با فنر قوي تر تعويض مي كردم
اون قطعه فلزي جلو فنر فقط براي فنر قوي تر بود
يعني اگر فنر ضعيف تر باشه اون قطعه نياز نيست ؟؟؟
يا اينكه كارخانه خساست بخرج داده ؟؟؟
چرا اين قطعه رو با فنر ضعيف تر در تفنگ قرار نداده ؟؟؟ Khansariha (214)