شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ساخت ابزار و قطعات - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: ساخت ابزار و قطعات (/showthread.php?tid=129)

RE: ساخت ابزار و قطعات - mhrSB - 2012-03-08 08:40 PM

وسایلشو از هاتسان تهیه کردید؟اخه نمایندگی هاتسان میگه فقط برای کسایی که ازشون pcp خریدن قطعات میفروشه!
هالا با هزینه تراش کاری چه قدر کلا هزینه میشه؟
ایا برای تراش کاری نقشه ای چیزی لازم است؟
باتشکر

RE: ساخت ابزار و قطعات - tmr - 2012-03-08 08:54 PM

دوست من تمامی قطعات توسط خودم ساخته شده و با قطعات فابریک هاتسان تفاوت زیادی داره!
بله نقشه لازمه
روشن تر بگید چی لازم دارید شاید بتونم راهنمایی کنم.

RE: ساخت ابزار و قطعات - mhrSB - 2012-03-08 09:19 PM

متشکر من اولی که به این سایت امدم به دنبال ساخت pcp بودم که دیدم چه سایت خوبی.Khansariha (219)
من نمیدونم از کپسول تا لوله که باید یا خریداری بشه یا ساخته بشه را چه کار کنم مخصوصا والو را چگونه باید بسازم اگه راهنمایی کنید ممنوم میشم.
باتشکر

RE: ساخت ابزار و قطعات - tmr - 2012-03-08 09:48 PM

دوست من کپسول و لوله رو مسلما باید بخرید چون ساختنش نه امکانپذیره و نه عاقلانه!
بقیه هم بسته به طرحی که میخواید پیاده کنید باید ساخته بشه
میتونید سری به تاپیک دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بزنید تا طرحهایی که دوستان ساختن رو ببینید
در مورد والو باید بگم که باید یه تراشکار با حوصله و ماهر این کار رو انجام بده
ساخت میله والو تقریبا یک روز کاری وقت من رو گرفت چون قطعه ظریفی هست و باید از فولاد سخت ساخته بشه و کمی غفلت موجب تاب برداشتن یا شکستن اون میشه
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(2012-03-08 08:02 PM)tmr نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
امشب اومدم میله والو رو از لحاظ آببندی تست کنم ولی متاسفانه میله با رابط آببندی نمیشه و مقداری نشتی هوا داره
با استفاده از روغن سنباده سعی کردم آببندی کنم ولی نشد
هاتسان خودش از یک قطعه تفلون استفاده کرده ولی تفلونی که بتونه تو این فشار کار کنه.............

منتظر راه حلهای دوستان هستم!
پیشاپیش ممنونKhansariha (8)

RE: ساخت ابزار و قطعات - mhrSB - 2012-03-08 11:44 PM

اگه کسی سفارش بده ،آیا شما میسازید؟
حدود قیمتش چه قدر میشه؟
باتشکر

RE: ساخت ابزار و قطعات - sorooshsaharfekr - 2012-03-09 02:52 PM

اساتید ببخشید مکانیزم اسلحه های ساچمه زنی (منظورم قطعات داخل و نحوه ی عمل کردشون)چطوریه؟اگه میشه با عکس توضیح بدینKhansariha (214)Khansariha (8)

RE: ساخت ابزار و قطعات - baqeri - 2012-03-10 12:24 PM

(2012-03-08 08:02 PM)tmr نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون آقا مسیح
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
امشب اومدم میله والو رو از لحاظ آببندی تست کنم ولی متاسفانه میله با رابط آببندی نمیشه و مقداری نشتی هوا داره
با استفاده از روغن سنباده سعی کردم آببندی کنم ولی نشد
هاتسان خودش از یک قطعه تفلون استفاده کرده ولی تفلونی که بتونه تو این فشار کار کنه.............

منتظر راه حلهای دوستان هستم!
پیشاپیش ممنونKhansariha (8)

سلام دوست عزیز
برای آبندی سوزن از پلی آمید آلمانی استفاده کن .فابریک تمام اسلحه هاهم از همین پلی آمید استفاده شده .
فقط مراقب باش تو بازار ، جنس چینی به جای آلمانی میفروشند که اصلا جواب نمی ده

RE: ساخت ابزار و قطعات - sorooshsaharfekr - 2012-03-10 03:11 PM

کسی نبود جواب مارو بده؟Khansariha (367)

RE: ساخت ابزار و قطعات - masih.hunter - 2012-03-10 04:36 PM

با باقری عزیز موافقم محمد جان پلی امید برای اینکار عالیه . Khansariha (8)

RE: ساخت ابزار و قطعات - ALIANA-54-T06 - 2012-03-11 12:17 PM

(2012-03-09 02:52 PM)sorooshsaharfekr نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اساتید ببخشید مکانیزم اسلحه های ساچمه زنی (منظورم قطعات داخل و نحوه ی عمل کردشون)چطوریه؟اگه میشه با عکس توضیح بدینKhansariha (214)Khansariha (8)
دوست من بهتر بود سئوال را بطور خاص مشخص میکردید منظور کدام مدلهای تفنگ ساچمه زنی مد نظر هست و باز بهتر بود در تاپیک مربوط به همان مدل پرسش میکردید .
ولی برای اینکه کمی متوجه کار بشید من یکی دو مدل را باختصار بیان میکنم
تفنگهای دو لول (روی هم یا بغل هم)‌ که از کپ میشکنند یا بعبارتی مسلح میشوند اینها با هر بار که باز و بسته میشوند چخماغ ها به عقب رفته و سوزنها آزاد میشوند (عقب میروند) و موقعی که ماشه ها کشیده شوند چخماغ مانند چکش پشت سوزن ضربه میزنند که اگر دولول با یک برگه ماشه بود دوبار ماشه عمل میکند و اگر دوبرگ ماشه وجود داشت هرکدام برای یک لوله و سوزن مجزا عمل میکند
[تصویر: 502|000000c32|2127_orh100000w268_William...n-main.jpg]
[تصویر: 501|0000006da|df83_orh100000w268_Baikal-...n-main.jpg]
[تصویر: 13314571871.jpeg]
مدل دو برگه ماشه
[تصویر: 502|000000c14|2951_orh100000w268_William...n-main.jpg]
در خصوص پوکه پرانها (در صورت وجود داشتن ) هر موقع شلیک انجام گرفت و تفنگ از کپ شکسته شود آن زائده (برگه پوکه پران) عمل میکند و پوکه به بیرون پرتاب میشود
[تصویر: 501|0000006d2|0762_orh100000w268_Lyalval...ridges.jpg]
برای نوع فشنگ وساچمه ها حتما برید به تاپیکهای مربوطه به انواع فشنگ ساچمه ای

در خصوص نیمه اتوماتیکها و یا تفنگهای دستکش کمی ماجرا متفاوت هست .Khansariha (214)
[تصویر: Upland-Profile-Shot-1.jpg]
اینها خزانه دارند و چندین فشنگ را در خود جای میدهند و با هر بار کشیدن دستکش یکبار سیستم ماشه و چخماغ مسلح میشود و عمل پراندن پوکه و فشنگ گذاری انجام میگیرد .
[تصویر: Chrome_Barrel.jpg]
[تصویر: In_Action.jpg]
اطلاعات بیشتر از قطعات داخل یک مدل دستکش را میتوانید از سایت زیر ببینید . Khansariha (214)
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.