شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ساخت ابزار و قطعات - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: ساخت ابزار و قطعات (/showthread.php?tid=129)

RE: ساخت ابزار و قطعات - tmr - 2012-02-25 03:42 PM

دوست عزیز من عرض کردم فقط بحث دستکاری نیست و در اصل خیلی از قطعات قراره متفاوت با قطعه فابریک مجددا ساخته بشن
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
من در تستها از کرونوگراف دست ساز خودم که اتفاقا خیلی هم دقیق هست استفاده کردم
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
با توجه به اینکه شما منظورتون نیروی ضربه 47 کیلو گرمی پشت ساچمه هست پس یعنی حجم هوایی که ساچمه رو تا سر لوله هل میده نباید تاثیری در سرعت حرکت ساچمه داشته باشه و اگر اینطور باشه باید با یه کپسول 200 سی سی بشه به اندازه یه کپسول 500 سی سی شلیک با قدرت برابر گرفت چون فقط نیروی ضربه معادل 47 کیلو گرم تعیین کننده شتاب ساچمه هست!
به نظر من جمله آخر شما جای تامل و بررسی داره و با منطق جور در نمیاد! چون اگر 10 سی سی هوا وارد لوله بشه و تا سر لوله برسه دیگه فشار 200 بار نخواهد داشت چون حجم ابتدا تا انتهای لوله باعث کاهش فشار هوا میشه ولی اگر 20 سی سی هوا وارد لوله بشه با توجه به حجم خود لوله در لحظه ای که ساچمه از لوله خارج میشه فشاری معادل 2 برابر فشار قبلی ( وقتی که 10 سی سی هوا پشت ساچمه بود ) پشت ساچمه هست که 100 درصد در سرعت خروج ساچمه از لوله تاثیر داره

RE: ساخت ابزار و قطعات - viper22 - 2012-02-25 04:38 PM

خب شما اول از تغییر مخزن شروع کردید و خرده خرده معلوم شد که قصد شما چی هست ولی باز هم در بحث تیون و ساخت خیلی فاصله هست که دیگه کاری به اون نداریم و میسپاریم به مدیران عزیز
ببینید اصلا یکجور دیگه موضوع رو بیان میکنم که میخواستم خودتون به اون برسید
وقتی قطر داخلی در تمام سلاح ها 5.5 mm هست چیزی که باعث میشه قدرت ها فرق کنن سرعت حرکت هوا در داخل کانالها هست که باعث میشه پرتابه تاثیر بگیره و بعد طول لوله. که مجموع قدرت و سرعت و طول لوله در قدرت تاثیر گذار هست یعنی اگر شما لوله کوتاه داشته باشید و بجای 10 سی سی 12 سی سی تخلیه کنید فایده ای نداره جون ساچمه قبل از اینکه هوا به حجم 12 سی سی رسیده باشه از لوله خارج شده و اگر لوله رو بلند کنید و مقدار دبی رو همون 10 سی سی بگیرید ساچمه چون با لوله تماس داره انرژی از دست میده
بنابر این وقتی قرار هست که قدرت بیشتر بشه با تغییر در قطر مجاری سرعت جرکت هوا رو زیاد میکنیم در ضمن زاویه های منفی رو تا حد ممکن از بین میبریم
ملاک حجم نیست چون شما میتونید یک مخزن 6 یا 9 لیتری رو در فشار 200 بار با شیلنگ مستقیم وصل کنی به مخزن تفنگ ولی فقط تعداد شات بالا میره و شلیکها افت کمتری پیدا میکنن
یکی از مواردی که بعنوان مثال میتونم نام ببرم سلاح کندر با 80 ژول قدرت هست که چون مسیر حرکت هوا مستقیم هست قدرت بالا رفته یا در at 44 که از نظر مکانیزم فرقی با bt 65 نداره شاهد 40 ژول قدرت هستیم که یکی از عوامل تغییر قدرت همون ولو هست که هم دبی بیشتری داره و هم هوا با سرعت بیشتری از اون خارج میشه
در آخر میرسیم که مخزن که چون مجاری بازتر شدن و نیاز به مصرف هوای بیشتری دارن باید بزرگتر بشه البته در این حالت باز هم پرت مازاد وجود داره
در این بین تغییراتی کا شما باید ایجاد کنید اینه که سوراخ شفت ولو رو در قسمت خروجی گشادتر کنید و در صورت امکان از فلز سنگینتری برای چکش استفاده کنید یا مقدار نیروی فنر رو بیشتر کنید ( توصیه خوبی نیست چون باعث سفت شدن گلن میشه ) مجرای بین محفظه ولو و محفظه لوله رو گشاد تر کنید و یک محرای L مانند سر سوزن پشت ساچمه ایجاد کنید تا فشار هوا از داخل سوزن هم منتقل بشه

امیدوارم منظور من رو متوجه شده باشید که یک عامل در تغییر قدرت تاثیر گذار نیست

RE: ساخت ابزار و قطعات - djmetal666 - 2012-02-25 05:01 PM

سلام
به نظرم نبايد حجم (500cc , 250 cc ) و فشار را قاطي کرد!!! اگر هاتسان مخرنش 180 هست قدرتش با 500 که بزاريد هيچ فرقي نداره فقط تعداد شات فرق ميکنه! اما در شرايطي فرق ميکنه 1 - فشار بالا تر که با بار يا psi هست(و تقويت فنر چکش که سوپاپ را بيشتر باز کنه) 2 - گشاد تر شدن سوراخهايي که هوا از ان خارج ميشود.و حجم هوا هم مربوط به اين دو عامل ميشود.

RE: ساخت ابزار و قطعات - masih.hunter - 2012-02-25 05:01 PM

اقا سعید ممنون از شما بسیار کامل و جامع بود . Khansariha (8)

RE: ساخت ابزار و قطعات - SOHEIL-GUNSMITH - 2012-02-25 07:00 PM

سعید جان ممنون مطلبت خیلی خوب بود
محمد جان
متاسفانه امکان انتقال پستها وجود نداره
و در صورت جابه جای اسم نویسنده حذف میشه
تنها راهش اینه دوستان خودشون پستهاشون رو دوباره تو تاپیک مربوط کپی کنند

RE: ساخت ابزار و قطعات - severus snape - 2012-02-25 08:53 PM

(2012-02-25 02:44 PM)tmr نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خوب اگر قرار باشه با تعویض کپسول نتونم یه چیزی مثل اوانیکس بسازم که اصلا ارزش نداره!
مگه PCP به جز کپسول و والو و لوله چیز دیگه ای هم داره که بتونه روی کارایی اون تاثیر زیادی بذاره؟؟؟
من با کپسول هاتسان شلیک بالای 60 ژول هم داشتم ولی بعلت محدودیت در حجم فقط 6 شلیک در هر کپسول!!!!
حالا اگه با این کار بتونم این مشکل رو حل کنم این سلاح رو دیگه بهش نمیگن هاتسان ( یا همون پیکان که شما میگید )
در ضمن فقط کپسول نیست که تغییر میکنه و قطعاتی از جمله مسیر عبور هوا از کپسول به لوله و والو هم تغییرات اساسی خواهند داشت
حالا نمیدونم اگر من اشتباه میکنم بگید تا کارم رو در راه صحیح تری ادامه بدم یا انتظاراتم رو از سلاح جدید کم کنم!
بله یه کم جمع و تفریق کنیم یه لوله از هاتسان و تقریبا سیستم ماشه
یه مخزن جدید و رابط هوای جدید و قنداق جدید و دیگه نمیدونم چیش میخاد عوض بشه پس کاملا میشه گفت یه مدل پی سی پی جدیدKhansariha (8)

RE: ساخت ابزار و قطعات - mohamad - 2012-03-02 08:00 PM

سلام و خسته نباشید خدمت دوستان من یه فنر جمکن درست کردم که نمیدونو جاش انجاست بزارم یا نه البته هنوز فرست نکردم امتحانش کنم یا نه لطفا راهنمای کنید

RE: ساخت ابزار و قطعات - Marksman - 2012-03-03 12:53 PM

دوست عزیز می تونین تو این تاپیک بذارین:
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: ساخت ابزار و قطعات - mohamad - 2012-03-03 01:08 PM

(2012-03-03 12:53 PM)ganymede74 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز می تونین تو این تاپیک بذارین:
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

ممنونم از شماKhansariha (8)

RE: ساخت ابزار و قطعات - tmr - 2012-03-07 07:35 PM

بالاخره پروژه برترین هاتسان ایران و جهان هم داره به پایان میرسه!
این یه عکس از فرم نهایی سلاح:
[تصویر: e9cec1f58305.jpg]
این هم یک عکس از رابط کپسول و والو که نسبت به فابریک خود هاتسان تغییرات زیادی داشته( البته یکم ریزه کاری داره ) :
[تصویر: fae4e7975cfb.jpg]
به خاطر کیفیت پایین عکسها عذرخواهی میکنم
قنداق هم حدود 70 درصدش تموم شده و به محض کامل شدن حتما عکسش رو قرار میدم
منتظر نظرات سازنده دوستان هستمKhansariha (8)