شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ساخت ابزار و قطعات - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: ساخت ابزار و قطعات (/showthread.php?tid=129)

RE: ساخت ابزار و قطعات - tmr - 2012-02-20 06:51 PM

(2012-02-20 02:56 PM)viper22 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مبارکه
قیمت و محل خریداری رو هم لطف میکردین
سلامت باشید قابل شما رو نداره!
از لوازم پزشکی فروشهای جمهوری خریدم گفت مال eject خلبان هواپیماست.
ولی واقعا کیفیت خیلی خوبی داره
قیمت هم با چونه و زور خریدم 90 تومن
----------------------------------------------------------------
ممنون از آقا مسیح عزیز
باید از شما دوستان با تجربه در فرایند ساخت کمک بگیرم.
فعلا دارم رنگ روش رو سمباده میزنم به قدری محکمه که اصلا رنگش از بین نمیره
ایشالا امشب یه عکس از کپسول بدون رنگ و زیرساخته میزارم
راستی اگر از آهن استفاده کنم و بعد بدم سخت کاری با کروم ایرادی نداره؟ ( منظورم از لحاظ کیفیت در مقایسه با برنج هست)
تصمیم دارم خود کپسول رو هم بدم آبکاری کروم و بدون رنگ ازش استفاده کنم
نظر دوستان چیه؟؟؟؟
یکی ابعاد میله والو کندور رو به ما بده لطفا چون از فردا میخوام دست به کار بشم

RE: ساخت ابزار و قطعات - viper22 - 2012-02-20 07:32 PM

برای بردن رنگ میتونی از روغن ترمز و یا از سود سوز آور ( چنته ) استفاده کنی البته به احتمال زیاد کوره ای باید باشه
ولی اینکار رو بزار برای آخر که کارت تموم میشه

RE: ساخت ابزار و قطعات - baqeri - 2012-02-20 07:47 PM

(2012-02-20 06:51 PM)tmr نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2012-02-20 02:56 PM)viper22 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مبارکه
قیمت و محل خریداری رو هم لطف میکردین
سلامت باشید قابل شما رو نداره!
از لوازم پزشکی فروشهای جمهوری خریدم گفت مال eject خلبان هواپیماست.
ولی واقعا کیفیت خیلی خوبی داره
قیمت هم با چونه و زور خریدم 90 تومن
ممنون از آقا مسیح عزیز
باید از شما دوستان با تجربه در فرایند ساخت کمک بگیرم.
فعلا دارم رنگ روش رو سمباده میزنم به قدری محکمه که اصلا رنگش از بین نمیره
ایشالا امشب یه عکس از کپسول بدون رنگ و زیرساخته میزارم
راستی اگر از آهن استفاده کنم و بعد بدم سخت کاری با کروم ایرادی نداره؟ ( منظورم از لحاظ کیفیت در مقایسه با برنج هست)
تصمیم دارم خود کپسول رو هم بدم آبکاری کروم و بدون رنگ ازش استفاده کنم
نظر دوستان چیه؟؟؟؟
یکی ابعاد میله والو کندور رو به ما بده لطفا چون از فردا میخوام دست به کار بشم

سلام ودرود برشما دوست عزی
همت وپشتکار شما قابل تحسین هست.
من متوجه نشدم شما میخواهی والو کندر رو روی هاتسان ببندی؟؟؟؟؟
این کا رتقریبا غیر ممکن هست شما باید همان والو هاتسان رو بسازی و روی کپسول ببندی.
در ضمن حتما اول کپسول رو بده تست فشار و ازش مطمن شو وهنگام کار با هوای فشار بالا خیلی مراقب باش.
پیروز باشید

RE: ساخت ابزار و قطعات - tmr - 2012-02-20 09:19 PM

ممنون جناب باقری
منظور من میزان بیشتر هوادهی والو کندور هست که با همون ابعاد میخوام برای هاتسان بسازم
در مورد مواد مورد استفاده نظرتون چیه ساختنش با آهن و آبکاری بعد از ساخت کیفیت مناسبی ایجاد میکنه یا از همون برنج استفاده کنم؟
درصورت استفاده از آهن چند راکول سختی باید بهش داده بشه؟
در مورد آبکاری کپسول با کروم چطور آیا ضرری نداره؟
گرم شدن کپسول میتونه در ساختار مولکولی اون تاثیر بذاره و خطرناک باشه ؟
ببخشید زیاد شد ولی واقعا به این راهنماییها نیاز دارم
ممنون

RE: ساخت ابزار و قطعات - craftsman - 2012-02-20 11:46 PM

tmrعزیز مبارک باشه
اون شیر یکطرفه که مد نظر شماست (والو)از جنس برنج ساخته میشه اما برنج با کیفیت بالا و سوپاپش از فولاد.و ساختنش نیاز به دستگاه تراش با دقت بالا و همچنین مواد اولیه با کیفیت بالا داره پیشنهاد من اینه که با دوستی که به شما معرفی کرده بودم یعنی آقای باقری عزیز تماس بگیرید یا پیام بزارید براشون تا یه دونه براتون بسازن چون من هم همین کارو کردمKhansariha (214)
اما بقیه قسمتها رو میتونید خودتون بسازید البته اگه مواد اولیه مرغوب داشته باشید و همون دستگاه تراش با تولرانس کم بتونید پیدا کنید نقشه شو اگه مایل باشید براتون میفرستمKhansariha (8)

اوه مثل اینکه اشتباه شد خخخخخ
من فکر میکردم مدل کندور میخواید بسازید!!
جناب باقری الان دوستمون tmr فکر میکنم چیزی شبیه مانستر میخوان بسازن

RE: ساخت ابزار و قطعات - tmr - 2012-02-21 06:45 AM

ممنون از راهنماییهاتون
من میخوام بهترین والو رو از نظر هوادهی رو هاتسان نصب کنم و سلاحی با قیافه Daystate air ranger 80 بسازم و تغییر دادن قطعات هم اصلا برام مهم نیست و هر چیز که لازم باشه از نو میسازم
اگر نظری در جهت بهبود کار من داشته باشید خیلی خوشحال میشم که از اونها بهره بگیرم
از لطف همه دوستان متشکرم.

RE: ساخت ابزار و قطعات - masih.hunter - 2012-02-21 10:53 AM

محمد جان جنس خود والو رو همانطور که جاوید عزیز گفت از برنج مرغوب استفاده کنید (دانه بلند محسن خخخ)و جنس سوپاپ و سوزن والو رو از فولاد با راکول بالای 16 و در خصوص ابکار کپسول با کروم به احتمال قوی چون برای ابکاری از حرارت استفاده میشه امکان داره روی ساختار مولکولی تاثیر بگذاره و اون سیلندر الیاژشو از دست بده . برای از بین بردن رنگ هم راه های خوبی اقا سعید پیشنهاد دادن از (تیزاب ) هم میتونید استفاده کنید . موفق باشید Khansariha (8)

RE: ساخت ابزار و قطعات - craftsman - 2012-02-21 11:53 AM

من اگه جاي شما باشم بجاي اينكه رنگ رو با سنباده از بين ببرم و با اسيد يا هرچيزي كه ميتونه باعث ايجاد خوردگي در سطح فلز مخزن بشه صورت مسئله رو پاك ميكنم و روي همون رنگ فابريكش يه دست رنگ دلخواه خودم رو ميزنمKhansariha (214)
اگه ارتفاع لوله تا مخزن به شما اجازه بده و بتونيد والو فابريك رو با رزوه مخزن برابر كنيد از شكل همون والو فابريكش ميتونيد استفاده كنيد و تيونش كنيد.البته بعيد ميدونم كه از زير لوله 3.5 سانت فضا وجود داشته باشه.

RE: ساخت ابزار و قطعات - morteza - 2012-02-21 12:43 PM

محمد آقا نظرت با رنگ پودر الکترواستاتیک مشگی چطوره .هم محکمه وهم خفنش میکنهKhansariha (214)

RE: ساخت ابزار و قطعات - viper22 - 2012-02-21 01:08 PM

بهترین کار اینه که بری تو کار مخزن بجای قنداق و اونرو تبدیل کنی به چیزی شبیح لئوپارد
برای تقویت شیر هم اصلا لازم نیست چیزی بسازی فقط ولو خود هاتسان و مجاری هوا تا زیر لوله رو تقویت کن
یعنی سوراخ میانی ولو و مجرای زیر لوله رو گشادتر کن حتی لازم نیست به فنر چکش دست بزنی ولی میتونی اونرو هم کمی جمع تر کنی ولی گلن سفت میشه و ممکنه به مشکل بخوری و 2 تا ساچمه بره توی لول
در این حالت دبی و سرعت حرکت هوا میتونه تا 30% افزایش پیدا کنه وقتی اینکار رو کردی بگو تا فوت آخر رو هم یواشکی بهت بگم تا ساچمه موقع حرکت توی لوله ثبات محوری بیشتری داشته باشه

موفق و سربلند باشید