شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ساخت ابزار و قطعات - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: ساخت ابزار و قطعات (/showthread.php?tid=129)

RE: ساخت ابزار و قطعات - hamed73 - 2011-11-19 02:49 PM

فکر نمیکنم نیاز بشه
تقریبا 5 سانت چسبک داره و کمی هم دور خورده
برای باز شدن احتیاج به سرخوردن بندها روی هم داره که عملا فکر کنم تا 20 کیلو رو دوام میاره
چون وقتی امتحان کردم حتی چند بار پریدم و حواسم بود که اگه صدای کوچیکی از چسبها بشنوم نشونه شل شدن اونهاست که خدا رو شکر چیزی نشنیدم
ولی شاید بعد از مدتی استفاده قدرت چسبک ها کم بشه که اون هم با دکمه فشاری که به بعضی از پوتینها میدوزندحلش میکنم اون هم فقط بست بالایی (چون تمام وزن روی همون جاست )

RE: ساخت ابزار و قطعات - Hunter - 2011-11-19 09:09 PM

دوستان ایا برای اسلحه های ساچمه زنی هم میشه سایلنسر درست کرد؟

من یکی با کمک دوست تراشکارم برا اسلحه گلوله زنی درست کردم،ایا میشه برا ساچمه هم درست کرد توئ اینترنت هر چی کشتم نقشه ای نبود تا بشه مثه گلوله درست کرد واسش و سوال دوم هم اینکه ایا میشه رددات درست کرد؟Khansariha (214)

RE: ساخت ابزار و قطعات - taktirandaz - 2011-11-19 09:44 PM

بله میشه من طرحشو دیدم تو فایلام هست باید بگردم

RE: ساخت ابزار و قطعات - ahp2009 - 2011-11-20 09:21 AM

خیلی عالی شده Khansariha (8)
منم صدا خفه کنی که درست کردم و الان دست علی مشهدی میباشد نیز دقیقا تا همین حد یعنی فقط صدای چکش کندر شنیده میشه.
اونو تو اواخر مردا ماه درست کردم و با فشار 200 و قدرت 12 امتحان کردم که فک داداشم افتاد اون صدای وحشتناک کندر شد هیچ.
البته تو همینجا هم نحوه ساخت رو توضیح دادم ولی عکسشو نگذاشتم.
اینم لینکش
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: ساخت ابزار و قطعات - farzin122 - 2011-11-23 10:24 PM

(2011-10-27 12:38 AM)baqeri نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام و درود خدمت تمامی دوستان
امروز ساخت سایلنسر گان پاور به اتمام رسید و آزمایش کردم . من از لوله آلو مینیومی با قطر خارجی 30 میلیمتر و قطر داخلی 25 میلیمتر و برای صداگیری از قطعات PVC با طراحی خودم که دادم تراشکاری برام ساخت استفاده کردم. فیلم و عکسهای تست اونو براتون قرار میدم امیدوارم مورد استفاده قرار بگیره .
راستی صدای گان پاور بالای 100 دسی بل هست که با این سایلنسر صدا به 0 دسی بل میرسه و فقط صدای برخورد چکش به گوش میرسه
لازم به ذکر است که فشار باد مخزن 180 بار و درجه قدرت اسلحه روی آخرین حد یعنی 12 می باشدو در دقت و قدرت اسلحه هیچ تاثیری نداشته.
هزینه ساخت 25 هزار تومان
Khansariha (219)Khansariha (219)

[تصویر: IMG_1754.jpg]

[تصویر: IMG_1756.jpg]

[تصویر: IMG_1760.jpg]

[تصویر: IMG_1761.jpg]

[تصویر: IMG_1762.jpg]

فیلم آزمایش انجام شده

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

آقای باقری کارتون واقعا" قابل تحسینه.

RE: ساخت ابزار و قطعات - said - 2011-11-24 12:22 AM

با سلام
خسته نباشي و مرسي از گزارش كامل. اينشاالله فرصت شه گروهي بريم شكارKhansariha (8)

RE: ساخت ابزار و قطعات - severus snape - 2011-12-12 11:10 PM

سلام در فکر ساخت یک سایلنسر سبک برای نصب بر روی دیانا مدل 54 هستم و چون برای تفنگ بادی میخوام فکر نمیکنم نیاز باشه به جز بدنه از فلز استفاده بشه چون تفنگ بادی آتش شلیک یا نیروی پسران شدید گلوله اونطوری که در تفنگ های گرم دیده میشه نداره اما مشاهده کردم که برخی دوستان با اینکه خیلی خوب کار کردن اما این نکته رو مد نظر قرار ندادن که احتمالا بسیار سنگین شده من در فکر ساخت سایلنسری با حد اکثر وزن 100 گرم هستم برای همین 2 تا طرح کلی برای ساختنش دارم
یکی مثل تصویر بالایی که میشه مثلا از 3 یا 4 تا توپ تنیس که کمی از هم فاصله دارن و بر روی هر توپ 2 تا سوراخ به موازات لوله و مسیر حرکت ساچمه قرار میگیره و چون بین توپ ها کمی فاصله هست یه فضای خالی دیگه هم میتونه بین جداره خارجی توپ و جداره ی داخلی استوانه سایلنسر شکل بگیره متاسفانه طرحم 2 بعدی هست که شما به صورت گوس سه بعدی مجسمش کنیدKhansariha (8)
[تصویر: 60.jpg]

برای طرح دوم هم لیوان های کاغذی که اخیرا به جای لیوان های پلاستیکی متداول شده قسمت ته لیوان ها که یه مقوای رزین شده مقاوم و ضد آبه مد نظرمه

[تصویر: Image0514.jpg]

[تصویر: Image0516.jpg]

RE: ساخت ابزار و قطعات - Don Corleone - 2011-12-12 11:25 PM

ایده های جالبی هست شاهین جان.خصوصا اون توپ پینگ پنگ باید عملی باشه.ولی بهتره بجای توپ پینگ پنگ از توپ دیگری که عایق صدا هست استفاده بشه.یعنی جنس توپها رو تغییر داد.البته هیچ وقت لایه های فوم رو فراموش نکن که بهترین عایق صدا هستندKhansariha (8)

RE: ساخت ابزار و قطعات - severus snape - 2011-12-12 11:43 PM

ممنون حتما اون جزیی از روکش خارجی میشه احتمالا و مشکل دیگه ی من اینه نه تراشکارم نه دستگا و مهارتشو دارم و باید هرچی که نیازه با مواد عادی و معمول در دسترسم باشه برای همینه که توپ پینگ پنگ یا ته لیوان کاغذی رو کاندید کردم چیز معمولی و در دسترسی که بشه به جای اینا گزاشت فعلا به ذهنم نمیرسه شما هم اگه چیزی که احتمالا در دسترسم باشه به ذهنتون برسه خوشحال میشم به منم بگین
البته فکر های عجیب زیاد تو سرم میادا که بیانش باعث خنده خودم میشه چه برسه به شما مثلا گزینه های به جا توپ تنیس لیموی خوشک شده خخخ گردو خخخخ و...

RE: ساخت ابزار و قطعات - hoseinmagnum - 2011-12-12 11:51 PM

سلام به همه دوستان من تازه عضو شدم می خواستم بدونم میشه با پایه دوربین عکاسی دو پایه یا سه پایه برای اسلحه ساخت؟چطوری؟