شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ساخت ابزار و قطعات - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: ساخت ابزار و قطعات (/showthread.php?tid=129)

RE: ساخت ابزار و قطعات - AIRKING - 2011-01-26 05:15 PM

اقا جاوید ممنون از عکسای تکمیلی فقط یه سوال؟
اون فوم یا ابری که کنار لوله اهنی هست کجا نصب میشه؟؟

RE: ساخت ابزار و قطعات - masih.hunter - 2011-01-26 05:58 PM

اینهم سایلنسری مه من طر[تصویر: Copy_of_06012008009.jpg]احی کردم البطه با اجازه دوستان عکسشو میزارم
اینهم سایلنسری که من طر[تصویر: Copy_of_06012008009.jpg]احی کردم البطه با اجازه دوستان عکسشو میزارم

RE: ساخت ابزار و قطعات - craftsman - 2011-01-27 01:55 AM

اون فوم رو میشه یکسانت یکسانت برید و بین واشرها قرار داد البته از تاثیر مثبت یا منفیش مطمئن نیستم اما برای اسلحه گرم خوب نیست با اولین شلیک میسوزه (.من بیشتر دوست دارم صدای بم از تفنگ شنیده بشه مثل موقعی که به ته بطری خالی نوشابه خانواده ضربه میزنید تا اینکه صدای فس بشنوم)
این قطعات باید روی تفنگ تست بشه ولی هرچی که باشه من مطمئنم قیمتش یک بیستم صداخفه کن آماده ست.و شاید از نظر عملکرد بهتر از مدلهای کارخونه ای هم باشه!
همین روزها یه مدل با داخلی فوم میسازم تستشون میکنم (الان که دارم میتایپم ایده جدیدی به ذهنم رسید!!!خدا رحم کنه!!:D)

RE: ساخت ابزار و قطعات - craftsman - 2011-01-27 01:04 PM

آقا اسماعيل گل
ابزار خاصي نميخواد يه اره آهن بر و چن تا واشر فلزي كه تو بازار فراوونه و يه كمك فنر خراب ماشين كه ميتوني از تعميرگاهها تهيه كني يه قطعه رو فقط بايد ببري تراشكاري برات بسازه (اون قطعه اي كه صدا خفه كن رو به لوله وصل ميكنه)و يه ميله
به قطر 25ميليمتر كه وسطشو ميدي با مته بقطر سر لوله سوراخ ميكنه و سه تا سوراخ ريز در محيطش ايجاد ميكنه و رزوه ميكنه و پيچ ميبندي بهش براي محكم شدن سر لوله اون قطعه رو مايل باشي برات شكلش رو ميفرستم

RE: ساخت ابزار و قطعات - esmaeil1356 - 2011-01-27 01:16 PM

دستت درد نكنه جاويد جان اگه زحمتشو بكشي ممنون ميشم
انشاا... بتونم يكيشو درست كنم
راستي جاويد جان راهي هست كه وزنش سبكتر بشه تا تعادل تفنگو
بهم نزنه

RE: ساخت ابزار و قطعات - craftsman - 2011-01-27 06:15 PM

عزيز اگه ميخوايد سبكتر بشه راه داره اون سيلندر فولادي اصلي رو بديد تراشكاري يه مقدار از روش بتراشه نازك بشه يا اصلا بديد از آلومينيوم آلياژي بسازه واشرها و رينگهاي داخلشو از آلومينيوم بسازيد يا حتي ميتونيد از پلاستيك بسازيد)و اون قسمتي كه بايد رزوه بشه به سر لوله اونو هم ميتونيد از آلومينيوم خشك بسازيد( آلومينيوم آلياژي) اينكارها باهم تا حد زيادي وزن رو كم ميكنه

RE: ساخت ابزار و قطعات - Saeed-AT44-Long - 2011-01-29 10:08 AM

طريقه وصل كردن بند به AT44pa :
بنا به سؤال دوستان در مورد نحوه اتصال بند به AT44pa كه ظاهرا جايي براي اتصال بند به اسلحه وجود ندارد
قسمت قنداق كه مشخص هست و ميشه با سوراخ كردن اون، بند رو به قنداق وصل كرد ولي در مورد قسمت جلويي بند، اگه از رو به رو به اسلحه نگاه كنيم بالاي بچه قنداق كه حركت هم ميكنه (البته مدلهاي معمولي هاتسان ثابت هست ولي فكر كنم جاي سوراخ كاري داشته باشه) يه قسمت هست به اندازه 2 سانت كه كپسول رو نگه ميداره با يه مته كوچيك همجهت با لوله يا كپسول، اون قسمت رو سوراخ كنيد و اون بست رو بهش پيچ كنيد البته نبايد طول پيچ اون بست بيشتر از يك و نيم سانت بشه چون عمق اون قسمت بيشتر از يك و نيم سانت نيست و بهتره دو تا پيچ پايين بچه قنداق رو باز كنيد تا كلا جدا بشه بعد سوراخ كاري رو انجام بديد با اين كار هيچ صدمه اي به تفنگ وارد نميشه و ظاهر اسلحه هم بد ريخت نميشه بلكه فابريك هم به نظر مياد به شرطي كه دقت كافي به خرج بديد اين هم عكسش
[تصویر: lyzapxna1j6e5ah0l40v.gif]
و لينك عكس بالا
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: ساخت ابزار و قطعات - craftsman - 2011-01-29 06:13 PM

سالامين عزيز جاويد هستم اما هرجور كه راحتي صدام كن
چسب مايعي كه شما استفاده ميكنيد حاوي حلال قوي مثل تينره شما اگه بنزين رو روي يونوليت بريزيد تا جايي كه راه داشته باشه اونو مثل ژله حل ميكنه!!
چسب مخصوص پي يو وي تو بازار هست شبيه به چسب آهن مايعه اون ديگه فوم رو حل نميكنه من خودم زياد كار ميكردم باهاش(براي عايق سقف بجاي پشم شيشه استفاده ميشه بين ورق آزبستي-ايرانيت-و لمبه چوبي قرار ميگيره)ضد آب هم هست.اين چسب هيچوقت خاصيت الاستيكيشو از دست نميده به آهن بزنيد به سختي كنده ميشه!!و همينطور به فوم بزنيد كه ديگه اصلا كنده نميشه!!
اگه فوم كنده ميشه ممكنه بخاطر برخورد تير با فوم باشه يا بخاطر خروج ناگهاني هوا از لوله (بهمين دليل من از ورق فلزي استفاده كردم)شما براي حل اين مشكل ميتونيد كار ديگه اي انجام بديد اون واشرها رو از لاستيك بسازيد آدرس لاستيكها رو هم به شما بدم؟تو كاميونها و بعضي ماشينهاي نيمه سنگين بين رينگ و تيوب يه لايي ميزارن يا حتي ميتونيد واشرها رو از تيوب ماشين ببريد اين واشرها هيچوقت خراب نميشن و بخوبي فوم ميتونن كار كنن البته اين مال مدليه كه واشر و حلقه توش قرار داره
در مورد اون فنري كه قبلا صحبت كرديم:
يه مداد تو سوراخ فوم ميزاريم و بصورت مارپيچ فوم رو با تيغ موكت بر يا كارد خيلي تيز ميبريم وقتي دو سرش رو بكشيم مثل شكل زير ميشه!
[تصویر: DSC01602.jpg]
[تصویر: DSC01603.jpg]
[تصویر: DSC01604.jpg]

RE: ساخت ابزار و قطعات - Saeed-AT44-Long - 2011-01-31 08:57 AM

(2011-01-29 10:08 AM)Saeed-AT44-Long نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
طريقه وصل كردن بند به AT44pa :
بنا به سؤال دوستان در مورد نحوه اتصال بند به AT44pa كه ظاهرا جايي براي اتصال بند به اسلحه وجود ندارد
قسمت قنداق كه مشخص هست و ميشه با سوراخ كردن اون، بند رو به قنداق وصل كرد ولي در مورد قسمت جلويي بند، اگه از رو به رو به اسلحه نگاه كنيم بالاي بچه قنداق كه حركت هم ميكنه (البته مدلهاي معمولي هاتسان ثابت هست ولي فكر كنم جاي سوراخ كاري داشته باشه) يه قسمت هست به اندازه 2 سانت كه كپسول رو نگه ميداره با يه مته كوچيك همجهت با لوله يا كپسول، اون قسمت رو سوراخ كنيد و اون بست رو بهش پيچ كنيد البته نبايد طول پيچ اون بست بيشتر از يك و نيم سانت بشه چون عمق اون قسمت بيشتر از يك و نيم سانت نيست و بهتره دو تا پيچ پايين بچه قنداق رو باز كنيد تا كلا جدا بشه بعد سوراخ كاري رو انجام بديد با اين كار هيچ صدمه اي به تفنگ وارد نميشه و ظاهر اسلحه هم بد ريخت نميشه بلكه فابريك هم به نظر مياد به شرطي كه دقت كافي به خرج بديد اين هم عكسش
[تصویر: lyzapxna1j6e5ah0l40v.gif]
و لينك عكس بالا
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

ديشب سه تا عكس گرفتم كه ديدنشون خالي از لطف نيست

[تصویر: gvyr80jqcotwzvpo85sm.jpg]

[تصویر: ng58wz8qvddr64ps26gf.jpg]

[تصویر: mdnjogb6myr1w4cnsybf.jpg]

RE: ساخت ابزار و قطعات - AIRKING - 2011-01-31 09:39 AM

سلامین جان من قبلا یه نمونه مشابه این رو ساختم.دقت اسلحه فوق العاده میاد پایین علتشم اینه که سوراخ ها باید دقیقا روبهروی هم دیگه باشه و متقارن.من یه نمونه خودم ساختم توی 2 متر واقعا میگم 50 سانت کج میزد :huh:
به نظرم اگر بتونی سوراخ هارو متقارن کنی و از کوچیک به یزرگ خیلی بهتر جواب میده.
یا علی
سعید جان ممنون