شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ساخت ابزار و قطعات - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: ساخت ابزار و قطعات (/showthread.php?tid=129)

RE: ساخت ابزار و قطعات - Marksman - 2011-09-29 12:16 PM

(2011-09-28 07:07 PM)sniperelit نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پولاریس جان یه سوال فقط بهم نخندین
این سایلنسر رو چه طوری رو تفنگ نصب میکنی ایا روی لوله رزوه کاری میکنی یا ....
لطفا از موقع نصبش عکس بزار
نخندین دیگه بیسوادیه چیکار کنم
اسنایپر عزیز مگسک اصلی رو که باز می کنین یه پیچ آلن معمولا 2.5 داره که می تونین از همون برای سفت کردن سایلنسر یا مازل بریک استفاده کنین البته قبلش باید جای پیچ رو دقیق رو قطعه در بیاری و قلاویز مناسب کنی.ببخشید من جای پولاریس عزیز جواب دادم.Khansariha (8)Khansariha (48)

RE: ساخت ابزار و قطعات - polaris - 2011-09-29 09:38 PM

در جواب دوست عزیزمون در رابطه با نحوه بستن سایلنسر روی تفنگ از اونجایی که تفنگ بنده در سر لوله دارای رزوه نیست پس از باز کردن مگسک توسط پیچ آلنی که در قسمت جلویی اون هست با سفت کردن پیچهایی که روی سایلنسر گذاشتم اون رو سفت میکنم

برای این که سایلنسر محکم روی لوله بمونه و از پیچ های بزرگ هم استفاده نکنم از 3 عدد پیچ نمره 3 که به صورت 120 درجه در دو ردیف هستند استفاده کردم این پیچ ها هم لوله و متعلقات سایلنسر رو نگه می دارن و هم اون رو روی لوله محکم می کنند فقط باید ارتفاع رزوه پیچها رو طوری تنظیم کنی که هر دو کار رو انجام بده

متاسفانه به علت شلوغی زیاد دستگاه وایرکات کارخانه فعلا مجبور شدم قطعه اصلی رو به شکل ساده تری با پلاستیک پلی آمید بسازم اما به مجرد خالی شدن دستگاه قطعه اصلی رو هم با آلومینیوم می سازم

نقشه رو هم براتون به صورت کامل میذارم اگر توضیح دیگه لازم بود در خدمت هستم

[تصویر: 93g9ur2py19mmawufvy5.jpg]

راستی در مورد دقت اسلحه پس از نصب تا الان که تست کردم هیچ فرقی نکرده اما چون دستگاه کرنوگراف ندارم روی قدرتش نمیتونم نظر بدم
اما یه تستی با شلیک به تخته چوبی میکنم ببینم تغییری داشته یا نه

RE: ساخت ابزار و قطعات - AIRKING - 2011-09-29 09:52 PM

به نظرم چیزی که گاها باعث میشه دقت سایلنسر های دست ساز رو پایین بیاره عدم موازی و متقارن بودن سوراخ های ایجادی هست.
ممنون از دوست خوبمون که زحمت نقشه رو کشیدن.
Khansariha (8)

RE: ساخت ابزار و قطعات - polaris - 2011-09-30 12:27 PM

همونطور که دوست عزیزمون airking گفتن دقت در ساخت ابزار آلاتی که با تفنگ در ارتباطن باید در حد بالایی باشه به عنوان مثال تو ساخت همین سایلنسر دقت در سوراخ محل عبور ساچمه رو با دقت صدم میلیمتر ایجاد کردم واسه همین هم ساختش طول کشید در صورتی که اگر میخواستم با یه مته ساده این کار رو بکنم شاید به زور هم نمیشد هم مرکزی اون رو با پوسته خارجی و همچنین محل مونتاژش روی لوله اسلحه بدست آورد
نتیجه این دقت در ساخت تا اونجایی بود که وقتی که سایلنسر رو برروی لوله تفنگ قرار دادم بدون این که پیچ هاشون رو سفت کنم تقریبا لقی دیده نمی شد و همونطوری بدون سفت کردن پیچهاش شلیک کردم
در مورد محفظه ای که ساچمه ازش عبور میکنه و هوای فشرده شده در برابر ساچمه رو منحرف میکنه اگر تقارن حفظ نشه از دقت سلاح کم میشه و باعث انحراف جزئی در مسیر ساچمه میشه که فواصل دور باعث کاهش چشمگیر دقت میشه پس ساخت دقیق این قسمت به نظرم کلید اصلی موفقیت در عمکرد کل محصول هست.
از اونجای که دوربین هنوز برای اسلحه گیر نیاوردم باید روی این سایلنسر یه مگسک هم طراحی کنم الان تو فکر ساخت یه مگسک مقاوم و دقیق براش هستم

ان شاالله وقتی اون رو هم ساختم براتون نقشه و نتیجه اش رو میذارم

RE: ساخت ابزار و قطعات - hooman63 - 2011-09-30 01:23 PM

سلام اقا خیلی کارت درسته عجب چیزی ساختیKhansariha (48)
لطفا هزینه ساختت راهم بگو Khansariha (215)

RE: ساخت ابزار و قطعات - polaris - 2011-09-30 03:07 PM

(2011-09-30 01:23 PM)hooman63 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام اقا خیلی کارت درسته عجب چیزی ساختیKhansariha (48)
لطفا هزینه ساختت راهم بگو Khansariha (215)

ممنون

در مورد هزینه ساخت هم چون ابزارآلات و ماشین های تراشکاری تو محل کارم هست فقط بابت مواد اولیه پول دادم که اون هم حدود 7 هزار تومن شد پول آلومینیوم و پیچ های آلن خزینه ای

RE: ساخت ابزار و قطعات - hooman63 - 2011-09-30 03:22 PM

عزیز یادم رفت بپرسم Khansariha (172)Khansariha (226)
1-وزنش چقدر شدهKhansariha (399)
2-اگه دوستان کسی بخواد میتونی با یه هزینه ای براش بزنی

RE: ساخت ابزار و قطعات - polaris - 2011-09-30 04:24 PM

این هم وزنش دوست گلم

[تصویر: bpphly3swt8obhnr2ymn.jpg]

مشکلی در مورد هزینه نیست موضوع اینه که من تقریبا چهار پنج روز بعد از ساعت کاری تو شرکت موندم تا ساعت 8 شب تا این رو ساختم وگرنه مواد اولیه اش که برام چیزی در نیومده فقط 7000 تومن
شما اگر همین نقشه ای رو که گذاشتم ببری پیش یه تراشکار با گرفتن اجرت کار برات می سازه البته میتونی ساده ترش بکنی و از خودت خلاقیت به خرج بدی

RE: ساخت ابزار و قطعات - hooman63 - 2011-09-30 06:35 PM

دستت درد نکنه Khansariha (48)
منهم گفتم هزینشو با اضافه کاری بگی عزیزKhansariha (215)

RE: ساخت ابزار و قطعات - taktirandaz - 2011-10-04 01:00 AM

با تشکر از همه دوستان من هم در حال ساخت یک سایلنسر ساده هستم که کلا با هم هزینه ها کمتر از 30 شده که نمونه اولیه و ناقص اون به راحتی صدای تفنگ رو 1/3 کرده (AT44) که در آینده معرفی خواهم کرد
ولی عجالتا یک سایلنسر بسیار بسیار بسیار ساده با هزینه مجانی معرفی می کنم که تقریبا 50 درصد صدای تفنگ رو میگیره(تفنگ هاتسان AT44) دوستان می تونن به راحتی بسازند و نظراتشان را بگویند
[تصویر: 12072011090.jpg]
نکته های مهم ساخت خوب قوطی را بشویید سپس با استفاده از رزوه سر لوله که 1/2 اینچ هست سر قوطی را رزوه کنید البته اگر این کار خوب انجام شود به بست نیازی نیست ولی برای محکم کاری یک بست هم بزنید یک تیر شلیک کنید سوراخ خروجی بدست می آید قطر آنرا تا 8 میلیمتر گشاد کنید (البته برای PCP ها) سرآخر از استفاده از آن لذت ببرید و ما را هم دعا کنید کاملا تست شده و همه مراحل تست را طی کرده!!! اگر هم خراب شد در کمتر از 5 دقیقه یکی دیگه درست کنید البته باید تفنگتون دوربین داشته باشد تا مزاحم دیدتان نشودKhansariha (256)
[تصویر: 12072011089.jpg]
این هم سوراخ خروجی