شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ساخت ابزار و قطعات - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: ساخت ابزار و قطعات (/showthread.php?tid=129)

RE: ساخت ابزار و قطعات - craftsman - 2011-08-15 10:31 PM

(2011-08-15 09:24 PM)omid54 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان اگر کسی با این سایلنسر که عکسشو گذاشتم اشنایی داره یا اینکه کارشو از نزدیک دیده لطفا در موردش توضیح بده تا اگه چیز خوبی باشه برم تو کار ساختش . ممنون

[تصویر: product_15264002_1_big.jpg][تصویر: product_15264002_big.jpg]
اين مازل بريكه سايلنسر نيست

RE: ساخت ابزار و قطعات - عبدالرحمن - 2011-08-16 12:45 AM

پس واسه کم کردن صدا نیست درسته ؟Khansariha (8)

RE: ساخت ابزار و قطعات - masih.hunter - 2011-08-16 09:16 AM

اصلا" این قطعه نقشی در کم کردن صدا نداره

RE: ساخت ابزار و قطعات - ahp2009 - 2011-08-16 12:35 PM

مژده به دوستان تو يوتيوب يه سايلنسر ديدم و خودم با تغييراتي ساختمش
من يه سايلنسر درست كردم براي كندر بعد امتحان خيلي تعجب كردم حدود 70 درصد صدا رو ميگيره خيلي هم ساده و راحته انشااله تا فردا عكس هاشو ميگذارم
مواد مورد نياز
1- لوله با قطر داخلي 3 سانتي متر 20 سانتي متر
2- واشر با قطر 3 سانت و سوراخ 6/7/8 ميل 3 عدد
3- طوري ريز 15 سانتي متر در 10 سانتي متر
4- موكت 15 سانتي متر در 30 سانتي متر
5- چسب نواري برق
6 - واشر لاستيكي با ارتفاع 3 سانتي متر و قطر 3 سانتي متر و سوراخي به قطر لوله اسلحه (من از منجيل يا همون واشرهايي كه روي كمك فنر هاي عقب پرايد داره استفاده كردم)
7- لوله انتن يا لوله خودكار

مراحل ساخت
1-- اول از همه يه لوله خودكار برداريد يا لوله انتن از اون انته هاي قديمي طوري رو دور اون بپيچيد حالا طوري لوله شده رو رو به 3 قسمت كه دوتا 6 سانت و يه 3 سانت تقسيم كنيد .
2-- موكت رو هم به همين سه بخش مانند طوري تقسيم كنيد
3-- حالا جدا گانه هر كدومو تو لوله خودكار قرار داده و روي اون موكتي كه به همون پهنا (6 سانتي جدا كرديد ) دور طوري ها پيچيده تا جايي كه داخل لوله به راحتي جا شوند. حالا براي باز نشدن دور اونا رو چسب نواري برق بپيچيد .
4-- حالا اول يه واشر داخل لوله قرار دهيد بعد يه كي ار اون طوري هايي كه با موكت پيچيد 6 سانتي رو بعد يه واشر يه طوري موكت پيچ شده 3 سانت بعد يه واشر يه طوري موكت پيچ 6 سانت رو داخل لوله قرار بديد.
5-- حالا واشر لاستيكي رو قرار بديد.
6-- سرو ته لوله رو طوري خم كنيد كه از سر و ته وسايل داخلش نياد بيرون با يه برش كوچيك و خم كردن يه زائده كه با بورش درست كرديد ميتونيد اين كاررو بكنيد.
7-- حالا روي اسلحه ببنديد و حالشو ببريد
نمونه سايلنسر مال وايرخ
[تصویر: WeihrauchSilencer.jpg]
[تصویر: WeihrauchSilencer_2.jpg]

RE: ساخت ابزار و قطعات - MEHDI - 2011-08-18 10:52 PM

برایه اینکه صدا خفه کن رویه 52 نصب بشه باید سر لوله رزوه بشه ؟؟؟
کلا سایلنسر رویه 52 چجوری نصب میشه؟؟؟؟

RE: ساخت ابزار و قطعات - mohsen1982 - 2011-08-18 11:09 PM

نه مهدي جون. مگسك 52 رو كه دربياري اخر لوله يه تيكه حدود 7-8 سانتي پخي داره كه پيچ روي مگسك هم همون جا روش سفت ميشه . ميتوني روي سايلنسر يه پيچ الني كوچيك بزاري كه روي همون قسمت پخي سفت بشه . يه بارمگسك رو دزبيار ميفهمي

RE: ساخت ابزار و قطعات - ALIANA-54-T06 - 2011-08-19 01:38 AM

(2011-08-18 10:52 PM)MEHDI نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
برایه اینکه صدا خفه کن رویه 52 نصب بشه باید سر لوله رزوه بشه ؟؟؟
کلا سایلنسر رویه 52 چجوری نصب میشه؟؟؟؟
مهدی جان مال 52 فابریکش این شکلیست و اصلا نیاز به رزوه ندارد Khansariha (214)
[تصویر: V_SCHALLDAEMPFER.jpg]

RE: ساخت ابزار و قطعات - polaris - 2011-08-29 09:55 PM

مدتی هست که دارم روی ساخت یه سایلنسر کاملا دقیق و حرفه ای برای تفنگم تحقیق میکنم و انواع با اطلاعاتی که از روی اینترنت بدست آوردم یه طرح زدم
البته این طراحی با کمک نرم افزار catia انجام شده و به زودی اون رو میسازم
خوشبختانه امکانت کافی از نظر دستگاه در اختارم هست فرز CNC دستگاه وایرکات
فعلا چند تا عکس از طرح رو براتون میذارم
البته این طرح اولیه هست و احتمال داره یکم دستکاری بشه
در نهایت پس از ساخت و تست اون اطلاعات کامل رو برای دوستان میدارم

کل سایلنسر از سه قطعه درست میشه

عکس زیر نمای کامل اون رو نشون میده

[تصویر: yeekz56b297gevx9bufi.jpg]

در عکس زیر قطعه اصلی اون رو مشاهد می کنید که یکم پیچیده هم هست

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

عکس زیر همه نمای انفجاری کل محصول رو نشون میده که یه روکش رو قطعه اصلی رو میگیره و یک درپوش هم از جلو کل قطعات رو کنار هم نگه میداره
البته ممکنه برای تحت فشار قرار گرفتن قطعات روی هم از یک واشر بین این درپوش و قطعه اصلی نیاز به استفاده بشه

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

در عکس آخر هم نمای روبروی قطعه اصلی رو میذارم

به زودی با اطلاعات ساخت و نقشه کامل در خدمت خواهم بود

RE: ساخت ابزار و قطعات - persiankiller - 2011-08-29 10:05 PM

منم به شدت دنبال سایلنسرم برای وایرخ.نمیدونم اماده بخرم یا بسازم!!!

RE: ساخت ابزار و قطعات - polaris - 2011-08-29 10:22 PM

دوست من

نمیدونم بتونی به صورت جدا جایی پیدا کنی یا نه من که نتونستم پیدا کنم و در صدد ساختش بر اومدم امیداورم که چیز جالبی از کار در بیاد