شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ساخت ابزار و قطعات - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: ساخت ابزار و قطعات (/showthread.php?tid=129)

RE: ساخت ابزار و قطعات - omidetaban - 2011-06-08 02:03 PM

سلام.خدمت دوستان عرض کنم تمامی کپسولهای اکسیژن در بازدیدهای دوره ای که من فکر نمی کنم افراد شخصی و شرکتها و موسسات خصوصی اصلاً اهمیتی به تست دوره ای ابزارآلات خود بدهند، توسط مراکز تست حتماً می بایست از فشار تست 6000 پی اس آی به مدت حداقل 24 ساعت استفاده کنند که کپسواهای بیمارستانی نیز ازاین قاعده مستثناء نمی باشند. این موضوع رو به عنوان یک متخصص عرض می کنم و اگر برای تست کسی بجز این کند قصور نموده است.
ولی به هر حال فشار 300 بار به اذاء هر بار معادل 14.7 پی اس آی .برابر است با 4410 پی اس آی و 280 بار نیز برابر است با 4116 بار که برای پی سی پی ها فشار زیادی است و فکر نمی کنم در دفترچه آنها نیز چنین فشاری توصیه شده باشد.البته بنده مشخصات انواع زیادی از اینگونه تفنگها رو مطالعه نکردم ولی آن تعدادی که دیده ام از 250 بار بیشتر نبوده اند.بهر جهت عمل طبق دستورات دفترچه هر وسیله ایمن ترین روش است.در خصوص دیگر کپسولهای اکسیژن نیز آن تعداد مد نظر بود که در صافکاری ها و تعمیرگاهها و جوشکاریها استفاده می شوند که دو نوع بلند و کوتاه آن بسیار دیده می شود و بسیار هم ایده آل هستند ،البته به شرطی که نو بوده و تنش زیادی رو از قبل متحمل نشده باشند.توجه داشته باشید که کلیه لوازم تحت فشار بر اساس ساعت کار و تاریخ می بایست به عنوان مثال 500 ساعت، 1000 ساعت یا مثلاً 6ماه و یا سالیانه بنا به توصیه سازنده جهت تست به مراکز کنترل و تست برده شوند و پس از تایید دوباره استفاده شوند.
البته اگر هم پول زیاد دارید و می توانید رابط های مورد نیاز را نیز از استیل کششی و با در نظر گرفتن ضریب ایمنی مناسب با قدری هزینه اضافی بسازید می توانید از کپسولهای CNG خودرو و نه LPG استفاده کنید. و لطفاً دیگه بهانه هم نیارید. هر مخزن حدود 200000 تومان بود که البته مال پراید که دو کپسول کوچک می خورد مناسبتر و ارزانتر است.وفکر می کنم هر کدوم نصف این قیمت باشه.با تشکر...

RE: ساخت ابزار و قطعات - ahp2009 - 2011-06-08 02:15 PM

اقای omidetaban سوال ما رو هم جواب بدید لطفاKhansariha (215)

RE: ساخت ابزار و قطعات - ALIANA-54-T06 - 2011-06-08 02:44 PM

(omidetaban) ممنون از شما بخاطر اطلاعات مفیدتون البته بعضی مخازن PCP ها بیشتر از 200 بار را میتونند داشته باشند مانند نمونه های زیر
[تصویر: fx_gauge.jpg]
[تصویر: HW100TK_Detail.jpg]
در ضمن انواع کپسولهای استاندارد برای اوانیکس هم جهت اطلاع شما دوست عزیز
[تصویر: AR61.jpg]
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: ساخت ابزار و قطعات - omidetaban - 2011-06-08 04:10 PM

سلام .دوست عزیز با آی دی ALIANA شما می توانید بروید بازار و یک گیج 6000PSI بخرید و بر روی دستگاهی نصب کنید که فقط 300 یا 400 PSI رو ایجاد یا حمل می کنه.بهر جهت ملاک کار برای ما همون دستور العمل موجود در دفتر جه یا USER MANUAL هر وسیله می باشد که توسط سازنده توصیه شده.حالا ممکنه این مقدار در بعضی سلاحها بیشتر یا کمتر باشد.بهر جهت بهتره که شما ایمنی رو بیشتر رعایت کنید و به طمع چند شلیک بیشتر یا قوی تر بخصوص زمانی که سلاح شما مجهز به رگولاتور است مخزن را تا حد آخر پر نکنید و حتی زیر حد تعیین شده توسط سازنده نگاهدارید،زیرا در اسلحه های مجهز به رگولاتور شلیکها با نیروی یکسان است مگر چیزی حدود ده درصد آخر که افت فشار محسوس می شود.
در پاسخ دوست عزیز AHP2009 نیز باید عرض کنم میزان حمل آن کپسولهای کوچک رو نمی دونم. می تونید سرچ بفرمایید ولی اندازه آن کپسولها قدری بلند تر از کپسولهای آتش نشانی خودروها و اتوبوسها می باشد.حجم زیادی ندارد و بهمراه یک کوله کوچک زیبا توسط بیمار قابل حمل است.شاید 3 یا 4 بار بتواند تفنگ را پر کند.من امتحان نکردم.ولی از استحکام آنها با توجه به حمل اکسیژن مطمئن هستم.(اگر نو بوده و چینی هم نباشد).
در خصوص قیمت احتمالی کمپرسور عنوان شده هم باید عرض کنم نمونه اولیه همیشه گران تمام می شود و براوردی که بنده از آن دارم شاید چیزی حدود 1500000 تومان بشود و به همین سبب نیز عرض کردم اگر چند نفر با هم جمع شویم و هزینه آن را تامیین کنیم پس از آزمایشات لازم و راضی بودن عموم نمونه های تولیدی بعدی چیزی حدود 500000تومان می شود که کسانی که پول و سرمایه اولیه را تقبل کرده اند ضمن محاسبه پول اولیه شان سود ناشی از تولید را هم خواهند داشت که برای آنها محاسبه خواهد شد و به عنوان مثال اگر دستگاه 500000 تومان شده باشد، شخصی که برای تولید نمونه اولیه 100000 تومان پرداخت کرده بعلاوه مثلاً 50000 تومان سود ناشی از تولید خواهد شد و می بایست 250000 تومان دیگر پرداخت نماید.یعنی دستگاه اتوماتیک (برقی)و نه دستی ، برای ایشان 350000 تومان خواهد شد و این پس از حدود حد اکثر شش ماه پس از پرداخت اولیه خواهد بود.یکی از دوستان فرمودند کل هزینه را تقبل می فرمایند. ولی نظر بنده از ارائه شراکت و سهام سنجیدن بازار از فروش آتی این دستگاه است که برای من مهم است.زیرا وجود افرادی که حاضر به ارائه پیش پرداخت یا سهم الشراکه هستند موید فروش آتی می باشد.چرا که برای ساخت یک چنین دستگاهی هزینه حمل و نقل و رفت و شد جهت یافتن قطعات مناسب یا یافتن جای مناسب برای ساخت اقلامی از قطعات، بسیار بیشتر از کل هزینه پرداختی همه دوستان خواهد بود حالا دیگه از طراحی و محاسبات و دیگر گرفتاریها بگذریم.بهر جهت برای من آنچه مهم است باز گشت هزینه ها از طریق تولید و فروش انبوه است.
دوست دیگری فرمودندتضمین چنین سرمایه گذاری چیست؟ بنده عرض کردم اگر کسانی علاقمند باشند می توانیم شرکت تعاونی ،سهامی خاص یا سهامی عام به ثبت برسانیم و هر شخص حقیقی یا حقوقی که تمایل داشت به میزان مجاز در اساس نامه سهام خریداری نمایند.که البته اولویت استخدام و اخذ دستمزد برای شرکا قطعاً موجود است .یا اگر دوست داشتند قراردادی منعقد و میزان،علت و شرایط مبلغ پرداختی را طی یک قرار داد منعقده دریافت دارند و یا بابت سهم پرداختی رسید دریافت دارند.یا به هر طریق مورد توافق دیگر.بهر جهت بنده هم تابع اکثریت خواهم بود.
بهر حال اول لازم است تا از فروشهای بعدی مطمئن باشیم .لطفاً هر یک از دوستان علاقمند خودشان یک بازار سنجی مبذول بفرمایند و اگر اوضاع رو مناسب دیدند به بنده نیز اطلاع بفرمایند تا یک نشست عمومی بین دوستان ترتیب بدیم و به نتیجه برسیم.شماره های بنده هم هست 02144522339 - 09127365025 و ضمناً می توانید
omidetaban ای دی یاهوی بنده رو ADD کنید تا بصورت صوتی و کنفرانس با هم تبادل نظر داشته باشیم.بنده سید عباس محمودی نژاد هستم و ارادتمند جمیع دوستان.ضمناً اون جمله "لطفاً دیگه بهانه هم نگیرید" در متن قبلی بنده هم شوخی و مزاح بود که احتمالاً متوجه شده باشید.
با تشکر...
با تشکر از دوست خوبمان ALIANA از عکسهای خوبشون .و بخصوص مخازن اوانیکس .ولی با توجه به وزن وحجم کپسولها بنظر نمی رسد بجز دوتای آخری (EC4 و EC5) هیچکدام قابل نصب بر روی تفنگ باشند.بهر جهت بسیار جالب بود چرا که بنده در پروژهای دیگری به مخازنی به این حجم و قدرت تحمل فشار بالا نیاز داشتم .البته به شرط قیمت مناسب.و اینکه اینجا گیر بیان .
با تشکر...
با تشکر از دوست خوبمان ALIANA از عکسهای خوبشون .و بخصوص مخازن اوانیکس .ولی با توجه به وزن وحجم کپسولها بنظر نمی رسد بجز دوتای آخری (EC4 و EC5) هیچکدام قابل نصب بر روی تفنگ باشند.بهر جهت بسیار جالب بود چرا که بنده در پروژهای دیگری به مخازنی به این حجم و قدرت تحمل فشار بالا نیاز داشتم .البته به شرط قیمت مناسب.و اینکه اینجا گیر بیان .
با تشکر...

RE: ساخت ابزار و قطعات - ahp2009 - 2011-06-08 04:55 PM

با تشکر از شما دوست عزیز
من هم با این قضیه سرمایه گذاری و تعیین بازار فروش موافقم اگه قیمت تمام شده تو تیراژ بالا 500 هزار بشه که عالیه.
برای اطمینان از تعداد متقاضیان هم میشه همینجا از علاقه مندان به سرمایه گذاری درخواست بشه اعلام آمادگی کنند با تعیین میزان مبلغ واریزی تا مشخص بشه کی تا چقدر هزینه میتونه بکنه و چقدر تا استارت کار باقی مونده و همینجا هم برای فروشش اقدام کنیم.
اگه موافقید از اساتید محترم تقاضا میشه پس از بررسی این مورد اقدام به ایجاد تاپیک جهت انجام این امر را در دستور کار قرار دهید (خیلی کتابی و رسمی گفتم حال کردم)Khansariha (219)
ضمنا برای اطمینان از شما اقای omidetaban تقاضا میشه یه هماهنگی بشه با اساتید محترم جهت گفتگو و اشنایی بهتره. ((البته نظر منه)) (برداشت به بد نشه تو این اینترنت هر جور ادمی پیدامیشه و خدای نکرده کسی فکر بد در مورد این کار و سرمایه گذاری و ... نکنه) منم مشتاقم این دستگاه درست بشه و من و همشهریای مشهدیم هم با هم یکی بخریم حداقل.
با یه حساب سرانگشتی اگه 100 بار کپسولتو ببری اتشنشانی و بدی برات شارژ کنن به قیمت 5000 تومن میشه به حسابی 500000 تومن که قیمت یه دستگاه میشه.
به امید شروع و اجرای سریعتر این پروژه .
جمعا صلوات بر محمد وآل محمد بفرستید.

RE: ساخت ابزار و قطعات - ALIANA-54-T06 - 2011-06-08 07:17 PM

دوست من omidetaban از اطلاعات مفید و همکاریتون ممنون هستم Khansariha (8)
البته توی فروم (سایت) خرید یا فروش و همچنین مشارکت ساخت یا سفارش ساخت که با هزینه و دریافت مبالغ سروکار داره تابع ضابطه و قوانینی هست که اول از همه باید یکی از مدیران کار را تائید و بنوعی ضمانت کند . ببخشید اینو میگم چون اینجا یک محیط مجازی هست و لازمه تضمین معامله و تبادل مبالغ اینچنین میباشد و اینچنین هم میطلبد .البته شما زحمت کشیدید و شماره های تماس خود را گذاشتین بزودی یکی از مدیران با شما تماس میگیرند و مقدمات کار را با شما در میان میگذارند .
باز پیشنهاد من این است که یک اطلاعیه بعدا برای ثبت سفارش هم داده بشه که ببینیم تا چه اندازه دوستان مایل به خرید و سفارش هستند .Khansariha (214)
در خصوص معرفی کپسولهای اوانیکس عرض شود که اینها برای شارز مخازن تفنگهای اوانیکس همراه میشوند و بستگی به حجم کپسول (مقدار دفعات برای شارژ تفنگ) انتخاب میگردند و چون اکثر دوستان اوانیکس دارند و این مدل pcp بالاترین ظرفیت فشار ممکن مخزن و کپسول را دارد و از قضا بین دوستان نیز بیشترین نوع pcp و متداولترینش هم است عکس کپسولها و جداول جهت اطلاع دوستان معرفی شد هر چند اینها خیلی کم هستند و به این راحتیها گیر نمیآیند. Khansariha (214)

RE: ساخت ابزار و قطعات - omidetaban - 2011-06-10 02:53 PM

سلام.از محضر همه دوستان عذر می خوام که نمی تونم برای معرفی بیشتر خودم در این مکان توضیحات بیشتری بدم.بنا به ملاحظاتی وارد جزئیات نمی شم.چرا که اطلاعات اینگونه سایتها و وبلاگها بر روی موتورهای جستجو از جمله گوگل ثبت می شوند. لازم نیست تا جزئیات اطلاعات افراد به روی اینترنت باشد.همانگونه که عرض کردم از طریق سرچ آی دی و ایمیل یاهو ،تلفنها و اسم و فامیل بنده اطلاعات مقدماتی برای شروع آشنایی بیشتر بدست خواهد آمد . بهر حال بسیار خوشحال می شوم تا بصورت تلفنی یا حضوری در منزل خود پذیرای سروران عزیز باشم.همانگونه که عرض کردم ،هدف مشخص شدن تعداد احتمالی فروش است.
با تشکر...[/b]

RE: ساخت ابزار و قطعات - ALIANA-54-T06 - 2011-06-10 03:06 PM

(2011-06-10 02:53 PM)omidetaban نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام.از محضر همه دوستان عذر می خوام که نمی تونم برای معرفی بیشتر خودم در این مکان توضیحات بیشتری بدم.بنا به ملاحظاتی وارد جزئیات نمی شم.چرا که اطلاعات اینگونه سایتها و وبلاگها بر روی موتورهای جستجو از جمله گوگل ثبت می شوند. لازم نیست تا جزئیات اطلاعات افراد به روی اینترنت باشد.همانگونه که عرض کردم از طریق سرچ آی دی و ایمیل یاهو ،تلفنها و اسم و فامیل بنده اطلاعات مقدماتی برای شروع آشنایی بیشتر بدست خواهد آمد . بهر حال بسیار خوشحال می شوم تا بصورت تلفنی یا حضوری در منزل خود پذیرای سروران عزیز باشم.همانگونه که عرض کردم ،هدف مشخص شدن تعداد احتمالی فروش است.
با تشکر...[/b]
دوست من تا جائی که مسئولیتی متوجه سایت نباشه دوستان میتونند با مسئولیت خودشان با شما تماس بگیرند ویا سفارشاتی داشته باشند حالا چه با pm خصوصی و یا با تماس تلفنی .
اگر روزی مدل ساخته شده هم بدست آمد و از طرف شما معرفی شد (طراحی و ساخته شد و تستها هم جواب داد ) و دوستان سایت تمایل به خرید و یا سفارش داشتند اونوقت هست که یکی از مدیران با شما سر معرفی محصول و یا تبلیغ و فروش آن با شما صحبت خواهند کرد .

RE: ساخت ابزار و قطعات - omidetaban - 2011-06-10 03:10 PM

در ضمن اگر فروشگاه یا فروشگاههایی مثل زوبین هم سفارش خرید برای عرضه محصول را هم بدهد ،کفایت می کند.اگر کسی از دوستان امکان فهمیدن این موضوع رو دارد و می تواند با روجوع و بازاریابی فروشگاهها رو هم نظر سنجی و احیاناً سفارشی بگیرد که بشود روی اون حساب کشید ،لزومی به پرداخت پیش هزینه یا پیش خرید به هیچ شخصی نیست.و دوستان می توانند شخصاً مراجعه و با قدری افزایش قیمت از آن فروشگاهها تهیه کنند.بنده تا هم اکنون شخصاً نصف دستگاه رو با هزینه شخصی تهیه کرده و ساخته ام که اگر زحمت بازاریابی آن را هر یک از دوستان بکشد از طرف این بنده هم بدون اجر و سهم نخواهد ماند.لطفاً تلفنی تماس حاصل فرمایید.با تشکر...

RE: ساخت ابزار و قطعات - ahp2009 - 2011-06-11 11:53 AM

كمك از تراشكاران و طراحان عزيز Khansariha (48) كه روي تغييرات قطعات و لوازم تفنگ اشراف دارند.
من يه تغييري مي خواهم روي تفنگ 4.5 بدم تا بتونه يه چاشني از اونايي كه ته تير هاي شاتگان هست رو منفجر كنه يعني بجاي اون فنر و پيستون يه سيستم چكاننده بزارم تا اون چاشني رو بزنه. مثل اون تغييري كه تو 5.5 ميدن تا تير تفنگ خفيف رو بطونه شليك كنه ولي من تير خفيف رو نميخوام شليك كنم يعني لوله رو تغيير نميخواهم بدم براي كاري ديگه ميخواهم .
اگه ممكنه راهنماييم كنيد تا بتونم بسازم يا اگه كسي ساخته بگه چطوريه و چقدر هزينه ميبره. ممنون ميشم.
Khansariha (214)