شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
برو بچه های زاهدان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: بحث ازاد (/forumdisplay.php?fid=26)
+--- انجمن: قرارها و ملاقات ها (/forumdisplay.php?fid=38)
+--- موضوع: برو بچه های زاهدان (/showthread.php?tid=1289)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45

RE: برو بچه های زاهدان - baracuda - 2013-08-19 03:24 PM

روغن ده صنعتی بیشتر برای جک و شفت و غلاف موتور آب استفاده میشه و به دلیل اینکه باید شل باشه شرکتهای متفرقه از هرچیزی برای شل کردنش استفاده میکنن مثلأ دیدم که طرف یه بشکه روغن 40میخره بهش سه بشکه گازوییل و مقدار زیادی چسب میزنه و به عنوان روغن ده میفروشه
روغنهای موتور هم از این قاعده بیرون نیستند سعی کنید روغن موتور شرکتهای معتبر ایرانی مثل بهران پارس ایرانول اسپیدی یا شرکتهای معتبر خارجی مثل توتال کاسترول لوپ تک لیکومولی استفاده کنید و از شرکتهایی که تاحالا اسمشو نشنیدید استفاده نکنید
به دلیل اینکه کارم با روانکارهاست عرض کردم سوالی بود در خدمتم

RE: برو بچه های زاهدان - bycal - 2013-08-19 09:25 PM

(2013-08-19 02:35 PM)Shatur نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بس وضع زاهدانم خيطه _كرمان كذرم ميفته همين 2هفته بيش كرمان مغازه اقاي ايراني رفتم اينقدر تنوع اجناس زياد بود كه بين ماركها موندم _روغن wd40دارم واسه لول_ولي روغن واسه روغنكاري مفصلها و كب ميخوام_اكه امكانش هست جند مدل معرفي كنيد و اينكه جه ماركي مرغوبتره ممنون ميشم
بيزن جان من روغنwd40رو حدود6ماه بيش از ابزار فروشيا تهيه كردم اكه زاهدان نيست يه ندا بده واست تهيه كنم
من که زیاد در قید این مسایل نیستم و همونطور که گفتم با وجود اینکه 5 تیر نیاز به چرب کاری خوبی میخواد به همون روغن 10 مربوط به 30 و اندی سال پیش بسنده کردم و داخل لول رو هم بعد از تمیز کردن با wd...کمی هم روغن میزنم و بس .

(2013-08-19 03:00 PM)greenaref نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نه همون تفنگ بادی.الان ثبت نام میکنه؟شرایطش چطوره؟تفنگ از خودمونه؟میشه یکم توضیح بدید.خودتونم میرین آقا بیژن؟Khansariha (8)
تفنگ بادی که هیت تیراندازی خیلی فعالی داره از اونجا خبر دارم که یکی از دوستان بچه اش رو اوایل تابستون برده بود(دختره) و یه روز در میونه یه روز اقایون یه روز خانوما و تفنگ هم خودشون دارن و هم میتونین در صورت تایید ببرین .
خودم نه عارف جان نمیرم خواستین دقیق بپرسین قبلا تلفنش 2419634 بود .
(2013-08-19 03:10 PM)Shatur نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باراكوداي عزيز منظورتون از روغن صنعتي همين روغنهاي موتور ماشينه يا نوع ديكه روغن؟عذرميخوام دقيق متوجه نشدم_
من فعلأ از يه روغن اسبره اي ايراني به اسم رونده استفاده ميكنم يه قوطي قرمز رنكه روش نوشته اين اسبره فاقد هر كونه مواد اسيدي مي باشد و هيج كونه ضرري براي قطعات ندارد و بدون اثر جسبندكي قطعات را در مقابل خوردكي و رطوبت محافظت ميكند _ولي احساس ميكنم خيلي رقيقه و مناسب نباشه واسه اسلحه تا نظر دوستان جي باشه!؟؟
به نظرم اگه خیلی در انتخاب حساس هستین برای کالاهای خارجی موجود در یازار ایران حداقل داشتن یه سایت معتبرو اسم و رسمی از شهر یا کشور سازنده برای اون اسپری که میخواید بخرید شاید نشان از مرغوبیت باشه که حتما روی کالا ذکر شده در مورد جنس ایرانی هم ادرس کارخونه یا پروانه بهره برداری یا تلفنی و کلا یه اسم و رسمی از سازنده باشه بد نیست .
در مورد اون اسپری هم که میگین به نظرم اتفاقا باید اسپری خوبی باشه چون به علت همون رقیق بودن میتونه اصطلاحا یک فیلم (لایه نازک روغن در اصطلاحات فنی) روغن تشکیل بده که به علت نزدیک بودن ساختار مولکولی شاید به چشم نیاد ولی اثرش خوبه و کار خودشو میکنه.

RE: برو بچه های زاهدان - baracuda - 2013-08-19 10:49 PM

بیژن جان اگه دقت کرده باشید روغن 10شما دیگه تقریبأ رنگش کدر شده مگه اینکه در شرایط خوبی بوده باشه یا از روغن ده کمپرسور و ترانس برق آلمانی ها باشه چون انقضاء روغن بین ۴تا۷سال هست

RE: برو بچه های زاهدان - bycal - 2013-08-19 11:38 PM

(2013-08-19 10:49 PM)baracuda نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بیژن جان اگه دقت کرده باشید روغن 10شما دیگه تقریبأ رنگش کدر شده مگه اینکه در شرایط خوبی بوده باشه یا از روغن ده کمپرسور و ترانس برق آلمانی ها باشه چون انقضاء روغن بین ۴تا۷سال هست
این عکس روغن سلاح که سال قبل گرفتم 10 تومن که همونطور که میبینین استفاده زیادی هم نکردم چون از غلظت و رنگش مشخص بود زیاد روغن جالبی نیست.( shatur عزیز)
[تصویر: IMGP1832.jpg]

[تصویر: IMGP1833.jpg]

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

محمد جان اون روغن 10 داخل یه قوطی مشکیه نشد عکس بزارم ولی رنگش بقدری روشن و زلال هست که واقعا مشخص بود خیلی روغن خوبیه خودت که دیگه متخصصی در مورد روغن یه خاصیت مهم هست یه نام ویسکوزیته که با تجربه میشه یک قطره روغن رو بین دو انگشت شصت و نشانه گذاشت و با بازوبست انگشت اونو سنجید (البته تجربیه دیگه علمی نیست) این روغن ویسکوزیته خوبی هم داشت لذا یه کم گرفتم و خیلی هم راضیم .و اینکه مال ترانس و این حرفا باشه صد درصد میدونم نیست.

RE: برو بچه های زاهدان - baracuda - 2013-08-19 11:56 PM

این روغنی که شما داری صدرصد آلمانیه و ایناره همون 30سال پیش با ترانس های برقی که از آلمان خریدن به ایران اومد منم 4لیتر ازش دارم روغن خوبیه بوش با روغنای دیگه فرق میکنه نقطه جوش بالایی داره و به راحتی تبخیر نمیشه واسه همین توی ترانس ازش استفاده میکنن و به خاطر خاصیت عالی دربرابر جداسازی آب و اکسیژن به این راحتی تیره یا کدر نمیشه روش تستتون در مورد آزمایش روغن درسته و کار خوبی هست و روغن خراب خودشو با این آزمایش نشون میده

RE: برو بچه های زاهدان - Shatur - 2013-08-20 12:18 AM

با اين تفاصير اين روغن رونده مناسبه واسه روغنكاري؟ البته اين روغن رو جندين سال بيش كه يك تفنك بادي خريدم فروشنده بهم داد كفت از اين استفاده كن ولي كم _خودم هم تجربه كردم يه بار به يه اسلحه قسمت بوكه برونش زيادي زدم _بوكه رو برت نميكرد بيرون و كير ميكرد كلأ تاثيرمعكوس داشت
باراكوداي عزيز اين روغن ساخت يه شركت ارايشي بهداشتيه_با توجه به تجربه و تخصص شما ميخواستم بدونم تاريخي كه روي قوطي اسبره روغن زده جقدر مهمه و دركيفيت و كاركرد روغن تاثير داره؟ اخه زير اين روغن رونده زده تاريخ انقضا خرداد 91 يعني بيشتر از يك سال از تاريخش كذشته
در كل تاريخش 2ساله يعني توليد خرداد89 انقضا خرداد91

RE: برو بچه های زاهدان - baracuda - 2013-08-20 12:44 AM

بهتره ازش استفاده نکنی چون به قول خودت حالت چسبندگی داره و پوکه پرون گیر میکرده که بر اثر داغ شدن پس از شلیک فشنگ اتفاق افتاده بوش کن اگه بوی نفت گازوییل یا چسب آهن یا چیزی شبیه این موارد داد دیگه به درد نمیخوره روغن هیدرولیک خوب پیدا کن استفاده کنی بهتره رنگ قرمز نگیر که گازوییل خالصه رنگ هیدرولیک خوب زرد روشنه که واسه اسطحکاک بین قطعات خوبه

RE: برو بچه های زاهدان - Shatur - 2013-08-20 10:02 AM

نه حالت جسبندكي به هيج عنوان نداره_بوي كازويل ونفت هم نميده فقط قبلأ بوي شبيه عطر داشت الان اون بوي عطرش كم شده

RE: برو بچه های زاهدان - baracuda - 2013-08-20 10:09 AM

اون اسانس بوده که به مرور زمان میپره
یخورده بزن به انگشت اشاره ات بعد با شصتت مدام دوتا انگشتت رو بازو بسته کن ببین کش میاد اگه جالت کشسانی داشته باشه خراب شده

RE: برو بچه های زاهدان - bycal - 2013-08-20 12:42 PM

(2013-08-19 11:56 PM)baracuda نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
این روغنی که شما داری صدرصد آلمانیه و ایناره همون 30سال پیش با ترانس های برقی که از آلمان خریدن به ایران اومد منم 4لیتر ازش دارم روغن خوبیه بوش با روغنای دیگه فرق میکنه نقطه جوش بالایی داره و به راحتی تبخیر نمیشه واسه همین توی ترانس ازش استفاده میکنن و به خاطر خاصیت عالی دربرابر جداسازی آب و اکسیژن به این راحتی تیره یا کدر نمیشه روش تستتون در مورد آزمایش روغن درسته و کار خوبی هست و روغن خراب خودشو با این آزمایش نشون میده
اقا یون دنبال چی میگردین خود اقا محمد اعتراف کرد 4 لیتر داره اونم اصل المان شیشه ها به صف زنبیلا هم بدست دم خونه اقا محمدKhansariha (48)
جدای از شوخی به نظر من این روغن عالیه فکر میکنین یه کم روغن چرخ خیاطی رو میکنن تو قوطی ویه عکس دولول روش میدن 10 ه تومن کدوم مرجع رسیدگی میکنه توش چیه؟ مواد خوراکی مون مشکل دارت این که روغن تفنگه