شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تاپیک بر و بکس اصفهان! - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: بحث ازاد (/forumdisplay.php?fid=26)
+--- انجمن: قرارها و ملاقات ها (/forumdisplay.php?fid=38)
+--- موضوع: تاپیک بر و بکس اصفهان! (/showthread.php?tid=125)

تاپیک بر و بکس اصفهان! - mehrshad - 2011-01-24 07:20 PM

بچه های اصفهان اگه بخوان با هم قرار تیراندازی و شکار و گردش و غیره بذارن بیان اینجا مال خودمونه سر نبش هم هست حالشو ببریم!
اینطوری راحتتر میشه هماهنگ شد تا تلفن و اس ام اس و غیره.

RE: تاپیک بر و بکس اصفهان! - mehrshad - 2011-02-21 06:35 PM

خب امروز هم در خدمت دوستان رفتیم یه کم هواخوری و ساچمه حروم کنی!
عرضم به حضورتون که امین جان با 54شون اومده بودن و 20 تا ساچمه و خب سریعا خلع سلاح شدن!
اقا مهدی عزیز هم 35اشون امروز رو فرم بودم و خوب میزد ولی بنده خدا بقیه بیشتر از خودش باهاش تیرانداختن.
مسیح خان هم که با همکاری عزرائیل دوباره یه 7-8-10 فروند پرنده را نا کار فرمودن و با ساچمه FXحالی میفرمودند اساسی و البته اون اواخر ساچمه هاشون ریخت روی زمین که مطمئنا اثر چشم دشمنان حسود بوده و ما هم که اصفهانی هستیم بیکار ننشسته و تا عمق 7 متری زمین را گشتیم و تمام را پیدا کردیم!
البته من منطقه را نشون کردم که بعدا برم بازم بگردم،حس میکنم یه دونه مونده بود هنوز!
والتر بنده هم بعد از دو خشاب گیریپاژ فرمودند و دیگه مسلح نشدند!!!!
بعد از رسیدن به خانه در عرض نیم ساعت دوربین باز گشته و تفنگ اوراق و تعمیر و دوباره بسته و سپس تنظیم دوربین در زیر زمین!
اشکال هم افتادن یک ساچمه گامو احمق در میان دل و روده سیستم ماشه بود.
ولی خب قسمت بود که سیستم ماشه والتر را هم بشناسم گرچه همون اول هووولووووف همه چیز ریخت بیرون ولی با خونسردی جای همشو پیدا کردم.
یه نکته هم فهمیدم که احتمالا بشه والتر را مقداری قویتر کرد توسط تغییر فنر چکش.چون بعد از شلیک هوای رگولاتور کامل تخلیه نمیشه و مقداری میمونه.
البته خب مصرف هوا هم زیاد میشه ولی دفعه بعد که بازش کنم میرم سراغ فنر ساز اشنا و ترتیب کارو میدم.
این بود انشای من!

RE: تاپیک بر و بکس اصفهان! - capitan - 2011-02-21 07:20 PM

سلام به همیه دوستان عزیز

امروز جای همتون خالی بود . طبق معمول هر هفته امروز صبح با دوستان عزیز رفتیم واسه هدف زنی

اول منو امین جون رفتیم سمت مسیح دیدیم زودتر از ما رفته به شکار و با دست پر برگشته از ما پر انرژی تر اماده بود

همون موقع اقا مهرشاد تماس گرفت گفت من نیم ساعت دیگه خودمو میرسونم.راه افتادیم که بریم .

هنوز استارت نزده مسیح گفت وایسا وایسا گفتم چی شده گفت کفترو ببین نوک ساختمان ما شا ا ...

چشا مسله عقاب از 60 کیلومتری شکار دیده بود .

البته خیلی دور بود بی خیالش شدیم دوباره 10 متر جلو تر اونجا را ببین اینجا رو ببین خلاصه تا امدیم ا کیلومتر را بریم یک ساعت شد من که کیف کرده بودم اصل شکارچی که میکن یعنی این

بلاخره به مقصد رسیدیم اقا مهرشادم بهمون ملحق شد تفنگارو اماده کردیم

چارتا هدف گذاشتیم واسه گرم کردن شروع کردیم به شلیک کردن که 2 تا شکار چی هم امدن اونجا اقا مسیح انگار که 10 ساله باشون رفیق باشه رفت پیششون یکی اونا بگو یکی مسیح جون البته ما خیلی باشون فاصله داشتیم

ولی از دور مشخص بود دارن خالی میبندن در حد تیم ملی واسه هم دیگه (شوخی میکنم اقا مسیح ی موقع ناراحت نشین)

تقریبا 2 ساعتی داشتیم هدف تو فواصل مختلف میزدیم البته امین جون زود زد گاراژ چون ساچمه هاش زود تموم شد ما هم که همگی تفنگامون 4.5 بود نمیتونست استفاده کنه از ساچمه های ما

همون موقع هم ی دسته کفتر امد اون اطراف که موقع برگشت چند تا تیرم به سمتشون انداختیم ولی هم فاصلشون خیلی زیاد بود هم اگه میزدیمشون غیر قابل دسترسی بودن

تو راه برگشت هم دوباره مثل رفت مسیح جاده رو پاکسازی کرد

خیلی علی بود امروز دست همتون درد نکنه

این انشا ماله منه اقا مهرشاد چطوره البته وقتی مینوشتم انشا شما را هنوز نخونده بودم شرمنده یکم تکراری شد

RE: تاپیک بر و بکس اصفهان! - mehrshad - 2011-03-04 06:18 PM

خب امروز که پا شدیم و دیدیم خدا را شکر 5 سانت برف همه جا را سفید کرده و چشممون به جمال برف در اصفهان روشن شد!!!
همه جا گل بود و سوز بدی هم میومد در نتیجه برنامه بیرون رفتن ما کنسل شده بود.
ولی خب چون باید 470 عزیز را برای یکی از بچه های گل سایت -که خودش میاد میگه و شیرنی میده!- با اتوبوس ارسال میکردم لذا تفنگ را هم با خودم بردن ببینم چی میشه.
خب تفنگ تا 200 بار شارژ بود و کاتالوگش نوشته بود بالای 40 شلیک پر قدرت که عملا 50 تا داد،پس دم حاج اقا اوانیکس پور عزیز گرم!
کرونوگرافی به علت گلی بودن همه جا سخت بود ولی مشخص بود که عینهو رین استورم هست و دقیقا گوش چپم بعد از شلیک همون سوت را میکشید!!!
ساچمه کراسمن که تقریبا 500 تاش بیشتر برام نمونده را توی خشاب 10 تایی گذاشتم و دوربین به قدری پرت بود که توی 15 متر به محدوده 15 در 15 سیبل نمیزد و نمیفهمیدم کجا میزنه اصلا!!!!
منم رفتم نزدیک و زدم و فهمیدم شدیدا چپ و پایین میزنه و خب دوربین سریعا رفت برای تنظیم.
بعد از تنظیم، رابیت مگنوم تست شد که واقعا در واقعا افتضاح هست این ساچمه و فقط به درد سطل اشغال میخوره.
از 15 متری، گروپش 5 سانت هم بدتره فکر کنم!!!!
ولی ضربه اون به هدف وحشتناکه و قشنگ میترکونه همه چیز رو.
هر کی خواست 200 منهای 10 یعنی 190 تا را بهش میدم 11 تومن!(22 خریدم):P
دوباره رفتم سر وقت کراسمن و 10 تیر خوابیده توی 50 متر به سیبل زدم که 3 تا به خال خورد -خال به قطر حدود دو سانت فکر کنم-و بقیه هم توی اون دایره اول بودند همه الا یکی.
البته چند تیر اول عملا صرف تنظیم دقیق تر دوربین شده بود.
جالب اینه که کراسمن ها قاعدتا حدود 340 تا 350 متر بر ثانیه سرعت دارن-توی رین استورم تست کردیم- که سوپر سونیک هست ولی عالی میزدند.
هفته اینده اگه عمری بود نتایج بهتری را برای سایت تهیه میکنم.

RE: تاپیک بر و بکس اصفهان! - capitan - 2011-03-11 02:22 PM

اینم عکس برو بکس

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: تاپیک بر و بکس اصفهان! - Don Corleone - 2011-03-11 02:40 PM

ایول اقا مهدی عکسا عالی بودKhansariha (8)
و اما انشای این هفته:
1:اوانیکس اقا مهرشادو دیدیم به به چه قدر خوشگل و قوی بود ایشالا مبارکشون باشهKhansariha (219)
2:اقا مسیح در فاصله 50متری از 5تا تیر 3تاشو به یه هدف در اندازه ی یه گردو زدند.البته گردوهای ده ما اندازه خربزه هستنKhansariha (48)شوخی کردم
3:اقا مهدی به خاطر نداشتن دوربین با مگسک حال میکرد و در فواصل زیر 30 متر
4:دوست اقا مسیح با 56 اومد و بچه ی خیلی خوبی بود
5:من قصد تنظیم دوربین رو داشتم و هی میرفتم یه در نوشابه رو برا خودم میزاشتم تا میومدم برگردم دادا مسیح با یک اقدام ضد ورزشی در نوشابه رو میزدKhansariha (290)
6:در کل به این نتیجه رسیدیم که 54 بهترین تفنگ ساخته شده به دست بشرهKhansariha (219)
راستی امروز قسمت نشد اقا محسن و از نزدیک زیارت کنیم ایشالا هفته های بعد.

RE: تاپیک بر و بکس اصفهان! - mehrshad - 2011-03-18 06:57 PM

اقا امروز فرصت شد یه قراری گذاشتیم و اقا مهدی هم تفنگو اوردن.
فقط میتونم بگم:
هییییی وایییییییییی منننننننننننننننننننن

با ساچمه معمولی و باد فابریک امریکایی! ،یعنی بدون شارژ مجدد کپسوب،375 متر بر ثانیه زد!!!!!!!!!!!!
خیلی وحشتناکه تفنگ!
حیف که دوربین گاموی من بهش نخورد چون پایش کوتاه بود و درضمن 5 تا ساچمه هم بیشتر نداشت اقا مهدی.
بسیار هم با کیفیت هست و راحت الساچمه گذاری و شلیک!
حسودیم شد در حد فینال بوندس لیگا.
خودمون هم با اقا هومان(برادر خانومم) رفتیم برای هدف زنی در 86 متر!
86 متر جایی بود که خوش جا بود و با متر اندازه زدیم.
باد خیلی شدید بود و 5 تا یکی میشد بطری باریک را زد ولی وقتی سر شیشه پرید 6 سال جوون شدم!
یه سیبل هم توی 86 متر گذاشتم فلزی به ابعد 40 در 40 سانت که بتونم اثر باد را ببینم.
به راحتی 10 سانت توی باد شدید و حتی بیشتر انحراف ایجاد میشد.
رابیت مگنوم را هم جلوی همه ازمایش کردم در 20 متری.
دو تا راست زد یک پایین و دو تا هم چپ و گروپ حدود 6 سانت توی 20 متر!!!!!
البته روی اجر زدیم و خب اجر منهدم شد نشد عکس بگیریم!
منم جاتون خالی پوست صورتم سوخته و لبو شدم،جالبه که توی سایه نشسته بودم!!!!
خوش گذشت خلاصه.
Khansariha (399)

RE: تاپیک بر و بکس اصفهان! - Don Corleone - 2011-04-15 01:27 PM

به نام خدا.انشای امروز:
امروز من راه افتادم تنهایی رفتم سپاهانشهر اونجا اقا مسیح و محسن جون واستادن تا بیام وقتی رسیدم بهشون محسن جونو برا اولین بار دیدم چه پسری به به به به هههههیییییییی وای منKhansariha (8)
بعد ما سه تایی رفتیم طرفای مرق اونجا مهرشاد جون و اقا هومان داشتن پشه میپروندن.خوب دوعل اوانیکسا اغاز شد اخرشم نفهمیدیم کی برد کی باخت.
منم اولین تیرو با دوربین جدید زدم اما تو 20 متری 2 متر پایین میزد اقایون هی تیر میزدن و حال میکردن منه بیچاره هم مشغول جابجا کردنو تنظیم کردن پایه ی دوربین بودم بعد 1 ساعت دوربین تنظیم شد.همون لحظه یه اسنایپر با یک فروند کندور سرو کلش پیدا شد مهدی جونKhansariha (8)از راه رسید.
امروز یکم باد میومد و یه اتفاق جالب افتاد محسن جون با 5 تا تیر تو 50 متری 4 تا سر نوشابه رو با 54 زدKhansariha (219)
و اما نتیجه ی داستان:بهترین تفنگ دنیا 54 میباشدKhansariha (256)

RE: تاپیک بر و بکس اصفهان! - mehrshad - 2011-04-16 12:16 PM

با سلام خدمت دوستان.
داستان دیروز را که دوستان گفتن ولی برنده هدفزنی را ظاهرا یادشون رفت معرفی کنن!!!!
قشنگترین لحظه دیروز برای من وقتی بود که داش امین 54 نژاد یه شیشه ایستک و یه تیکه شیشه دیگه گذاشتن توی 80 متری و بنده ابتدا با یک تیر شیشه را نابود فرموده و با تیر دوم نصف شیشه ایستک و با تیر سوم باقیمانده شیشه ایستک به ملکوت سفلی پیوست!
در ضمن در تصحیح فرمایشات داش مسیح رینیان فر، کندور با ساچمه 28.4 گرینی 314 متر بر ثانیه زد که میشود 91 ژول عربستان!!!
به عبارتی 1.5 برابر رین قدرت داشتند ایشون البته با کپسول شارژ نشده و همون باد فابریک امریکایی یا چینی،بسته به محل تولید!!!!!!!
در ضمن اثر باد جالب بود و در 50 متر حدود 1 میل دات برای تفنگ کاردرست بنده و حدود 7-8 میال دات با 54 و 52 باید راست و چپ میگرفتیم!!!!
حالا 7-8 تا هم نه ولی 2-3 میل دات چرا.......!
راستی یه هدفی هم که 54 و 52 نمیتونستن بزنن بنده با یک پرتاب سنگ در 50 متری زدم،به طوری که کل هدف به هلاکت رسید!
ولی نتیجه نهایی همونه که امین جان گفتن،54 بهترین تفنگ دنیاست..........

RE: تاپیک بر و بکس اصفهان! - mehrshad - 2011-04-21 10:35 AM

لیست دوستان اصفهانی تا این لحظه (به ترتیب ژول!!!!!!!!!)

داش مهدی کندور پور مشهور به کاپیتان بلک : کندور 90ژول
داش علی رفیق خودم AR6 : حدود 80 ژول
اقای داویدیان بیلیزارد 5.5 حدود 60 ژول
داش مسیح رین استورمیان (وایرخ صدیان سابق!!!) رین استورم 5.5 حدود 60 ژول
مهرشاد خان 4.5 پرور،ویندی سیتی حول و حوش 47 ژول و اسمی 50 ژول!
داش محسن والتریان نژاد : والتر 1250 کالیبر 5.5 حدود 45 ژول یا شایدم بیشتر که جمعه معلوم میشه.
امین 54ی مهابادی، ایرکینگ 54 کالیبر 5.5 با حدود 26 ژول
این جمعه یعنی فردا گوش شیطون کر همگی میخوایم بترکونیم!
در ضمن هزینه کرونوگرافی هر شلیک 250 تومن!!!!!!!!!!!!!!!!!Khansariha (214)