شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تنظیف و نگهداری سلاح ، لوله و تجهیزات - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: موضوعات مرتبط (/forumdisplay.php?fid=58)
+--- موضوع: تنظیف و نگهداری سلاح ، لوله و تجهیزات (/showthread.php?tid=1223)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

RE: نحوه تنظیف و روغنکاری سلاح شکاری و تجهیزات مربوط به آن - mhrSB - 2013-08-31 12:30 AM

اینم یک لینک برای تهیه WD-40
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

جالبه،اونا برای ماشین استفاده میکنند و ما برای اسلحه!!!
تنها شباهتی که بینشون هست همین طبیعت هست که اونا با ماشین افرود به دل کوه دشت میزنند برای نگاه کردن و ما به کوه دشت میزنیم برای تفریحKhansariha (256)Khansariha (256)Khansariha (256)

RE: نحوه تنظیف و روغنکاری سلاح شکاری و تجهیزات مربوط به آن - Aminem - 2013-08-31 12:21 PM

سلام دوستان در زمینه WD-40 من حدود 4-5 سال پیش که هنوز تو ایران نیومده بود تو مالزی گرفتم و با خودم آوردم و واقعا یه معجزه قرنه واسه خودش الانم که کارم ساختمونه همیشه یه دونه تو کارگاه داریم کارای مختلفی داره که ما تو کارگاه واسه پیچ های زنگ زنده و روانکاری ریل دستگاه سنگ بری و بالابر و صدا گیری لولا ها ... ازش استفاده میکنیم باورتون نمیشه چه جوری رو پیچ های زنگ زده معجزه میکنه... آدامس هم اگه به صندلی ماشینتون یا لباس موی سرتون چسبیده میبرتش و همچنین چسب های فوری رو هم پاک میکنه از رو سطوح یا جای چسب برچسب ها روی بدنه یا شیشه ماشین فقط اگه می خواین برای همچین کارایی استفاده کنین باید توجه کنین که با یه پارچه زیر مثه گونی بنگال (کرم رنگا) روی سطوح با فشار بمالین تا کارشو بکنه اگه پارچه معمولی باشه جواب نمیده... این رو اولین بار ترکیبش رو تو ناسا واسه یه پروژه فضایی کشف کردن که به صورت ناخواسته کشف شده و نزدیک 50 سالی میشه که تو هر جعبه ابزار یه آمریکایی حتما هست اینو گفتم که توجه کنین ترکیبش هنوز که هنوزه محرمانه است ولی برادران چینی مدل هایی رو ازش کپی کردن که WD-400 یا 450 یا 410 یا سوپر 400 و اسم های تقلبی اینجوری بعضا با رنگ های دیگه یا کپی برداری از روی نمونه اصلی ولی نمونه اصلی اش WD-40 هست که رنگ قوطی آبی و سر نازل سفید و یه درب پلمب قرمز روی سر نازل هست که برای استفاده بازش می کنید و همچنین یه نی قرمز رنگ هم داره که مدل های اصلیش واسه کیپ شدن یه کم سخت جا میره... این مدل های تقلبی رنگ و بوشون واقعا فرق داره با نمونه اصلی اگه کسی گذرش به خارج از کشور افتاد حتما واسه مصرف شخصیش از اونجا چند تا بیاره و نمونه اصلی با این تقلبیا زمین تا آسمون فرق داره...

RE: نحوه تنظیف و روغنکاری سلاح شکاری و تجهیزات مربوط به آن - javadjk - 2013-08-31 01:10 PM

سلام خدمت دوستان گل خودم

امروز این اسپری روغنی رو دیدم می خواستم ببینم کسی تا حالا استفاده کرده ببینه چطوره؟؟؟؟
احتمالا برای بدنه سلاح مشکلی نداشته باشه...
فقط یه چیزی وقتی روی سطح اسپری می کنی شروع میکنه به چوش خوردن مثل اسید اما نه در اون حد....
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: نحوه تنظیف و روغنکاری سلاح شکاری و تجهیزات مربوط به آن - morteza - 2013-08-31 01:15 PM

دوست عزیز موقعی قیمت این اسپری 280 تا تک تومنی بود ، فکر میکنی چند سال پیش میشد . اون زمان (حداقل 20 سال پیش)یک نمایندگی فروش مواد شیمیایی تو اوایل ناصر خسرو بود که این اسپری ها را داشت تازه 5-6 سال بعدش اسپری فوم (عایق حرارتی از نوعی که تو بدنه یخچالهای خونگی هست ) را آورد.Khansariha (172)

RE: نحوه تنظیف و روغنکاری سلاح شکاری و تجهیزات مربوط به آن - javadjk - 2013-08-31 01:19 PM

(2013-08-31 01:15 PM)morteza نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز موقعی قیمت این اسپری 280 تا تک تومنی بود ، فکر میکنی چند سال پیش میشد . اون زمان (حداقل 20 سال پیش)یک نمایندگی فروش مواد شیمیایی تو اوایل ناصر خسرو بود که این اسپری ها را داشت تازه 5-6 سال بعدش اسپری فوم (عایق حرارتی از نوعی که تو بدنه یخچالهای خونگی هست ) را آورد.Khansariha (172)
حالا منظور شما اینه که خوبه برا سلاح یا نه
قیمتش رو طرف می گفت دوربر 20 تومن فقط می خوام بدونم برا تفنگ ضرر نداشته باشه....
در ضمن ایا برای تلمبه هم میشه استفاده کرد یانه.....مشکلی برای اورینگ ها پیش نمیاره؟؟؟؟؟؟؟؟Khansariha (290)Khansariha (290)Khansariha (290)Khansariha (290)Khansariha (290)Khansariha (290)

RE: نحوه تنظیف و روغنکاری سلاح شکاری و تجهیزات مربوط به آن - bycal - 2013-08-31 01:24 PM

(2013-06-10 01:41 PM)samanzz نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
bycal جان من نمیدونستم و اون روغن وینچستره که میگید روغن چرخه رو زدم به قنداق و بچه قنداق اونم 2 یا 3 بار ...مشکل واسه چوب درست میکنه؟؟؟
سلام
دوست عزیز و گرامی اون روغن همونطور که گفتم روغنه برای چرب کردن قطعات فلزیه به هیچ وجه به قنداق نزنین من که حتی برای قطعات فلزی هم خیلی کم ازش استفاده کردم.
برای قتداق و بچه قنداق بعضی از دوستان قدیمی میگن روغن کرچک خوراکی اونم خیلی کم زده بشه و بعد از چند دقیقه پاک بشه یکی از شکارچیای قدیمی که با مرحوم پدرم دوست بوده و الان دیگه کهولت سن داره و شکار نمیره به من پیشنهادی رو داد که چون در روستای ما گردو و بادام زیاده تعدادی گردو یا بادام رو بکوبیم و توی یه پارچه عمل کوبیدن رو اونقدر ادامه بدیم البته به اهستگی که پارچه سوراخ نشه بعد از روغن اون به چوب قنداق بزنیم که من دو سه بار این کارو کردم و نتیجه اش خوب بوده ضمن اینکه چون طبیعی هست فکر نکنم ضرری داره.
ضمن اینکه میگفت قدیم بعد از تمیز کردن لول با اب جوش و یه جور برس سیمی نرم در انتها کمی روغن دنبه به داخل لول میزدن که الان هم در کلیپ های اموزشی 5 تیر دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سفارش شده بعد از تمیز کردن لول با اسپری در انتهای کار کمی روغن سلاح به یک پارچه زده و داخل لول رو کمی چرب بکنید...
ضمنا امروزه اسپری های خوب هر دو کارو انجام میدن هم تمیز میکنن هم حالت چرب کنندگی رو دارن.
البته برای چوب حتما اسپری و روغن هست ولی من تا به حال استفاده نکردم و اگه باشه هم حاضر نیستم این کارو بکنم و از همون روش بالا استفاده میکنم(ببخشید نظر شخصیم هست و شاید به نظر بعضی ها درست هم نباشه )

RE: نحوه تنظیف و روغنکاری سلاح شکاری و تجهیزات مربوط به آن - dieselpower - 2013-08-31 04:01 PM

دوستان کلا اسپری روغنهایی که توی بازار هست چه اصل و چه تقلبی واسه قطعات فلزی اسلحه هیچگونه ضرری نداره ونوع اصل برای پاک کردن داخل لول بهتر عمل میکنه و اونایی که مخصوص پاک کردن هستن ولی واسه روغن کاری قسمتهای فلزی فرق چندانی ندارند
ولی در مورد قنداق هیچگونه روغنی که از مواد نفتی تولید میشه واسه این کار مناسب نیست روغن زیتون و روغن گردو برای روغن کاری قنداق خوبه اونم در حد کم توی سایتهای خارجی هم سرچ کنید walnut oil یا روغن گردو واسه قنداق اماده وجود داره که من تو ایران ندیدم و قنداق رو براق میکنه که میشه از گردو به روشی که bycalعزیز گفت یا هر روشی که میتونید تهیه کنید
من خودم معمولا از روغن زیتون استفاده میکنم

RE: نحوه تنظیف و روغنکاری سلاح شکاری و تجهیزات مربوط به آن - hellboy - 2013-08-31 04:29 PM

سلام
برای قنداق میتونید از ترکیب روغن گردو و فندوق استفاده کنید برای تهیه روغن گردو و فندوق به داروخونه محلتون برین و ازونجا میتونید روغن تصفیه شده به راحتی بگیرین چون هر دو روغن خاصیت درمانی دارن ودر داروخانه به صورت شرکتی وجود داره

RE: نحوه تنظیف و روغنکاری سلاح شکاری و تجهیزات مربوط به آن - mehdihadi - 2013-08-31 09:14 PM

سلام من 1ماهی میشه تفنگ خریدم اما جوازش هنوز نیومده طرفی که پیشش تفنگ رو خریدم یه محلول بهم داد که گفت روغن تفنگه اما به نظر خودم روغن نیست گفت از دوبی برام آوردن حالا عکسش رو میزارم دوستان بگن این چیه وچه کاربردی داره؟دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام هری کی میدونه روغن wd.40اصل کجا گیر میاد به ماهم بگه تا بگیریم وقیمتش چنده؟

RE: نحوه تنظیف و روغنکاری سلاح شکاری و تجهیزات مربوط به آن - hamidhakami - 2013-08-31 09:51 PM

با سلام. آقا مهدی اسپری wd.40 رو امروز برای یکی از دوستان بازار تهیه کردم به قیمت 14 هزار.