شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تنظیف و نگهداری سلاح ، لوله و تجهیزات - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: موضوعات مرتبط (/forumdisplay.php?fid=58)
+--- موضوع: تنظیف و نگهداری سلاح ، لوله و تجهیزات (/showthread.php?tid=1223)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

RE: نحوه تنظیف و روغنکاری سلاح شکاری و تجهیزات مربوط به آن - rezajf - 2013-05-15 07:17 AM

كافي است د رگوگل يه جستجو با عنوان كروم سياه داشته باشيد
آگهي هاي تجاري بسياري خواهيد ديد كه عمده فعاليت آنها براي كروم سياه در زمينه آبگرمكن هاي خورشيدي است
2 سال پيش جهت كروم كاري يك تفنگ دولول كه تماس گرفتيم ايشان با پرسيدن ابعاد لوله قيمت 300 هزار تومان را اعلام كرد كه دقيقا برابر قيمت اعلام شده توسط تعميركاران سلاح بود

RE: نحوه تنظیف و روغنکاری سلاح شکاری و تجهیزات مربوط به آن - كولي - 2013-05-15 07:34 AM

سلام
آقا رضاي عزيز من امكان ساختن حوضچه جهت الكتروليز رو دارم در مورد محلول الكتروليت و كاتد و آند و ولتاژ و جريان برق مصرفي رو ميخواستم بدونم .

RE: نحوه تنظیف و روغنکاری سلاح شکاری و تجهیزات مربوط به آن - kamiro - 2013-05-16 05:45 PM

باسلام.
متاسفانه بخاطر غفلت خودم اسلحم تو کاورش زیر بارون موند و منم که فکر نمیکردم رطوبت داخل کاور چرمی نفوذ کنه تا 24 ساعت بعد درش نیاوردم.
ولی بعدش چشمتون روز بد نبینه دیدم یه سمت لوله حدود 15 سانت زنگ زده.
حالا سوالم اینه.
لوله به این راحتی زنگ میزنه؟اسلحه نخجیر نوی نو.
حالا برای ترمیمش چکار باید بکنم؟
ممنون.

RE: نحوه تنظیف و روغنکاری سلاح شکاری و تجهیزات مربوط به آن - THUNDER - 2013-05-16 06:50 PM

بله رفیق زاج به راحتی زنگ میزنه.
با اسپری محافظ و یه پنبه سعی کن تا جایی که میشه زنگ زدگی ها رو پاک کنی.

RE: نحوه تنظیف و روغنکاری سلاح شکاری و تجهیزات مربوط به آن - dieselpower - 2013-05-16 10:34 PM

شما خیلی باحالی من که جای اسلحه از خودم بهتره من زیر بارون بمونم اون نمیمونه
اگر زنگ ها با روشی که امیر حسین فرمود کامل نرفت با یه سمباده 1000(خیلی نرم) به صورت کامل تمیزش کن و دوباره زاج کاری کن زاج خوب تو بازار هست

RE: نحوه تنظیف و روغنکاری سلاح شکاری و تجهیزات مربوط به آن - kamiro - 2013-05-16 10:48 PM

ممنون از پاسختون.
زاج خوب چی پیشنها میکنید؟
قیمتش حدودا چنده؟

RE: نحوه تنظیف و روغنکاری سلاح شکاری و تجهیزات مربوط به آن - masih.hunter - 2013-05-17 01:05 AM

کامیرو دوست عزیز شما 1 اسپری wd40 تهیه کنید وبا این محلول لوله رو تمیز کنید زنگار به راحتی میره بعد از این اگه زاج خیلی اسیب دیده بود پیشنهادم زاج سوپر بولو هستش سعی کنید اصلشو گیر بیارید به راحتی با این زاج میتونید لکه گیری کنید که راجبهش توی تاپیک مورد نظر میتونید مطلب پیدا کنید موفق باشید. Khansariha (8)

RE: نحوه تنظیف و روغنکاری سلاح شکاری و تجهیزات مربوط به آن - DAGGER - 2013-05-24 10:39 PM

(2013-05-24 10:02 PM)sinasina نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
منظور از دومی چی بود ؟ همون ریسمان زرد که دو سرش پنبه گذاشتید به یه سرش نفت سفید اون سرش چیزی نمیزنید که نفت فرچه اول رو پاک کنه ؟

دوست عزيز
ارسال شماره 22 دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
رو بخونيد متوجه جنس اون نايلونها ميشيد
و براي راحتتر شدن كار ميتوني از نخ كوك پنبه اي خياطي بجاي ماهوت پرزدار استفاده كني و پس از كمي خش دار كردن سر نايلونها دورش بپيچي و دو تا فرچه درست ميكني با اولي بانفت تميز كني و بعد با دومي خشك مابقي رسوبات جزيي و نفت باقيمانده پاك ميشه

RE: نحوه تنظیف و روغنکاری سلاح شکاری و تجهیزات مربوط به آن - peymanL - 2013-06-04 02:17 PM

سلام دوستان
بعد از تیراندازی داخل کپ و محل سوزنها کمی سیاه می شود و به راحتی پاک نمی شود
برای پاک کردن از اسپری wd-40استفاده کنم؟باعث زنگ زدگی داخل کپ نمی شود؟

RE: نحوه تنظیف و روغنکاری سلاح شکاری و تجهیزات مربوط به آن - dieselpower - 2013-06-04 03:04 PM

(2013-06-04 02:17 PM)peymanL نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
بعد از تیراندازی داخل کپ و محل سوزنها کمی سیاه می شود و به راحتی پاک نمی شود
برای پاک کردن از اسپری wd-40استفاده کنم؟باعث زنگ زدگی داخل کپ نمی شود؟
نه برادر خود wd-40 اسپری روغن هست و نه تنها باعث زنگ زدگی نمیشه بلکه از زنگ زدن هم جلوگیری میکنه کلا اگه بتونی اصلش رو پیدا کنی چیز خیلی خوب و به درد بخوری هست