شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تنظیف و نگهداری سلاح ، لوله و تجهیزات - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: موضوعات مرتبط (/forumdisplay.php?fid=58)
+--- موضوع: تنظیف و نگهداری سلاح ، لوله و تجهیزات (/showthread.php?tid=1223)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

RE: نحوه تنظیف و روغنکاری سلاح شکاری و تجهیزات مربوط به آن - bycal - 2012-11-26 02:55 PM

با سلام خدمت دوستان عزیز
قبلا در دو قسمت نحوه بازوبست وتمیز کردن سلاح های گلوله زنی (برنو) و سلاح ساچمه زنی(5 تیر) رو قرار دادم چون اصول کار تمیز کردن یکی هست لذا اگه دوست داشتین ببینین من فقط لینک اپارات رو میزارم کاملا اونجا توضیح داده:
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: نحوه تنظیف و روغنکاری سلاح شکاری و تجهیزات مربوط به آن - DAGGER - 2012-12-16 10:43 PM

سلام دوستان Khansariha (8)
طرز ساخت يه وسيله تنظيف قابل حمل و جيبي براي بادي رو رو نشون ميدم كه ميشه تو شكار هم همراهتون باشه
البته ست تنظيف آماده هم خيلي خوب وكارامده و جايگاه خودش رو داره اما اين وسيله دست ساز كاملا مطمئنه و به سلاح اسيبي نميزنه
وسايل مورد نياز:
1_شصت سانت نايلون ضخيم مخصوص تيغه چمن زن هاي موتوري دستي (از اينا كه باغبانها تو پاركها علفهاي هرز رو باهاش ميزنند)
2_يك تكه كوچك درزگير پرز دار پنجره آلومينيومي ( پنجره سازها دارند ولي جداگانه ودر ازاي اجرت بيشتر به جاي نوع لاستيكي نصبش ميكنند!)
3_چسب قطره اي
نايلون ضخيم رو از دو طرف با تيغ كاتر بصورت دوپهلو كم صاف ميكنيم و بعد دو برش از درز گير مي بريم و قسمت هاي اضافي اون رو كه از پشتش به رنگ روشنه جدا ميكنيم با چسب قطره اي به دو طرف اون ميچسبونيم ا گر براي 4.5 كمي ضخيم بود ميتونيد يكمي سلموني كنيد
[تصویر: 13556844521.jpg]
[تصویر: 13556844522.jpg]
[تصویر: 13556844523.jpg]
[تصویر: 13556844524.jpg]
[تصویر: 13556844525.jpg]
[تصویر: 13556848981.jpg]
[تصویر: 13556848982.jpg]

RE: نحوه تنظیف و روغنکاری سلاح شکاری و تجهیزات مربوط به آن - younes - 2012-12-30 04:52 PM

سلام خدمت تمام عزيزان بعد از شليك تك گلوله لول سرب باقي مانده داخل لوله رو با چي بايد پاك بكنيم ممنون

RE: نحوه تنظیف و روغنکاری سلاح شکاری و تجهیزات مربوط به آن - 300WSM - 2012-12-30 06:52 PM

بعد از اینکه داخل لوله روغن زدی بابرس سیمی که همراه ست تنظیف هست با احتیاط تمیزش کن.

RE: نحوه تنظیف و روغنکاری سلاح شکاری و تجهیزات مربوط به آن - hutsanlong - 2012-12-30 10:01 PM

میتونید با نخ ماهیگیری دو لا کرده و پس از گذروندن اون از اوله در وسط نخ کمی پارچه نازک قرار بدید وگره بزنید حالا یکطرف نخ دولا در سر لوله دارید و سر دیگه نخ رو در ته لوله تو دست دارید با کمی آغشته کردن با اسپره wd400 پارچه مورد نظر رو به داخل لوله هدایت کنید.وقتی از اون طرف خارج شد موقع کشیدن نخ از طرف مقابله و به همین صورت خطر گیر کردن پارچه در لوله به حد اقل میرسه.این کار رو با تعویض پارچه و آغشته کردن تکرار کنید
موفق باشیدKhansariha (8)

RE: نحوه تنظیف و روغنکاری سلاح شکاری و تجهیزات مربوط به آن - aghajoon - 2012-12-30 10:18 PM

(2012-12-30 10:01 PM)hutsanlong نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
میتونید با نخ ماهیگیری دو لا کرده و پس از گذروندن اون از اوله در وسط نخ کمی پارچه نازک قرار بدید وگره بزنید حالا یکطرف نخ دولا در سر لوله دارید و سر دیگه نخ رو در ته لوله تو دست دارید با کمی آغشته کردن با اسپره wd400 پارچه مورد نظر رو به داخل لوله هدایت کنید.وقتی از اون طرف خارج شد موقع کشیدن نخ از طرف مقابله و به همین صورت خطر گیر کردن پارچه در لوله به حد اقل میرسه.این کار رو با تعویض پارچه و آغشته کردن تکرار کنید
موفق باشیدKhansariha (8)

دقیقا .
من یه ست تنظیف برای آکار گرفتم ولی اصلا ازش استفاده نمیکنم و با همین روش که دوستمون گفت لوله را مثل آینه تمیز نگه میدارم ، فقط به جای نخ ماهیگیری از بند پوتین استفاده میکنم چون محکمتر و مثل نخ ماهیگیری دست را نمیبره.
سعی میکنم چندتا عکس از نظافت لوله بذارم.

RE: نحوه تنظیف و روغنکاری سلاح شکاری و تجهیزات مربوط به آن - Marksman - 2012-12-31 12:22 PM

علیرضا جان از هر دوی اینا بهتر نخ مخصوص راکت بدمینتون هست.نه اونقدر نرمه که راحت تو لوله حرکت نکنه نه اونقدر غیر قابل انعطاف که نشه یه حلقه درست و حسابی ازش در اورد که پنبه یا کهنه رو بگیره و بکشه.استقامتش هم که دیگه گفتن نداره.Khansariha (8)

RE: نحوه تنظیف و روغنکاری سلاح شکاری و تجهیزات مربوط به آن - younes - 2012-12-31 03:03 PM

سلام وتشکر ازهمه دوستان عزیز که راهنمای کردن.من از وسایل نظافت ایتالیای اصل استفاده میکنم همراه با روغنw460جهت نظافت ؛وروغن tetra gunامریکای جهت روانکاری.توی نظافت تفنگم خیلی وسواس بخرج میدم.با روغن w460شاید بالغ بر ده بار پشت سر هم ر وغن میزنم هر دفعم ی چند دقیقه ای میزارم بعدش داخل لوله رو تمیز میکنم ,ولی احساس میکنم داخل لول اون براقیت لازمو نداره؛درصورتی که باتفنگ اکارم شاید بعد از 200 تاشلیک ساچمه 7.5با یک بار نظافت کاملا داخل لوله تمیز و براق میشه.خدمت دوست عزیزم اقا علی بگم یبارم از اون فرچه سیمی داخل جعبه تنظیفم استفاده خیلی محدود کردم با توجه به اینکه جعبه نظافت من ایتالیای و خیلیم گرون خریدمش ولی احساس می کنم داخل لوله رو خط میندازهKhansariha (256)

RE: نحوه تنظیف و روغنکاری سلاح شکاری و تجهیزات مربوط به آن - rezajf - 2012-12-31 08:03 PM

فرچه سیمی های شاتگان به صورت مارپیچ استوانه ای بوده و نوک تیز ندارند
بهترین فرچه فرچه پلاستیکی استوانه ای لوله قلیان است سایز وسط آن یکی دو هزار تومنه

RE: نحوه تنظیف و روغنکاری سلاح شکاری و تجهیزات مربوط به آن - younes - 2013-01-02 05:17 PM

سلام دوست عزيز قيمت اين دو نوع روغن چقدر كجا داره بخريمKhansariha (256)