شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تنظیف و نگهداری سلاح ، لوله و تجهیزات - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: موضوعات مرتبط (/forumdisplay.php?fid=58)
+--- موضوع: تنظیف و نگهداری سلاح ، لوله و تجهیزات (/showthread.php?tid=1223)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

RE: نحوه تنظیف و روغنکاری سلاح شکاری و تجهیزات مربوط به آن - شرود - 2016-08-09 05:08 PM

(2016-08-08 09:41 PM)climber7043 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2016-08-08 09:33 PM)شرود نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باسلام خدمت اساتید محترم
برای تفنگ های بادی مثل دیانا 350 که خیلی دزیلینگ میده یه روغن خوب که بشه تو سیلندرش چکاند چیه?
از بین روغن ها خواهشا روغنی رو اسم ببرید که راحت بشه تو شهرستان تهیه کرد.
سلامKhansariha (8)
برای تفنگ بادی روغنکاری در سیلندر اصلا توصیه نمیشه چون باعث دیزلینگ و آسیب رساندن به قطعات تفنگ میشه. بهترین کار اینه که یه مقدار کم گریس نسوز پایه مس بزنی به واشر پیستون و کمی هم بزنی به پیستون. اینطوری تا مدتها احتیاج به هیچ نوع روانکاری نداری و از دیزلینگ و دود کردن هم خبری نیست.

این گریس نسوز پایه مس رو با چه نام تجاری و از کجا میشه تهیه کرد؟
اگه از قوطی این گریس عکسی دارین میشه بزارین.
راستی قیمتش چنده؟

RE: نحوه تنظیف و روغنکاری سلاح شکاری و تجهیزات مربوط به آن - climber7043 - 2016-08-09 08:34 PM

(2016-08-08 09:33 PM)شرود نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
این گریس نسوز پایه مس رو با چه نام تجاری و از کجا میشه تهیه کرد؟
اگه از قوطی این گریس عکسی دارین میشه بزارین.
راستی قیمتش چنده؟
سلامKhansariha (8)
نمونه هایی که تو بازار هستند با نام تجاری مولی کوت و ... که همه خارجی هستند و فروشنده ها به صورت کیلویی در دبه های بزرگ خریداری میکنند و برای نیاز مشتری در قوطیهای 100 گرمی بسته بندی میکنند و با توجه به نوع گریس نسوز و درجه حرارت از 3 تومن تا 7 تومن میفروشن که گریس نسوز پایه مس 1100 درجه برای تفنگ بیشتر رایج میباشد. این نوع گریس ها را میتونی از مغازه های روغن فروشی که انواع روغن ماشین را میفروشن تهیه کنی.
در مورد عکس از قوطی هم متاسفانه عکسی ندارم. به نظر من تو که میخوای از میثم واشر پیستون بخری به همراه واشر پیستون گریس هم واست ارسال میکنه و جای نگرانی نداره.
موفق باشیKhansariha (8)

RE: نحوه تنظیف و روغنکاری سلاح شکاری و تجهیزات مربوط به آن - najmi - 2016-12-17 12:24 PM

بهترین روغن برای اسلحه روغن مورد استفاده در هواپیمای جت میباش چون این خاصیتهارو داره
بخشهای افزودنی ترکیبات زیادی دارد. یک بخش محتوی آنتی اکسیدان، ضد خورندگی فلزات ، ضد کف کنندگی، افزودنی ضد فرسودگی، و احتمالا یک افزودنی جهت افزایش تحمل فشارهای گوناگون در شرایط کاری است.

RE: نحوه تنظیف و روغنکاری سلاح شکاری و تجهیزات مربوط به آن - mahdibishe - 2017-10-08 03:40 PM

سلام
برای تنظیف داخل لوله سلاح ساچمه زن میشه از اسپری خشک ناهید استفاده کرد؟
و از اسپری چرب برای چرب کردن میشه استفاده کرد؟؟؟؟؟؟؟

RE: نحوه تنظیف و روغنکاری سلاح شکاری و تجهیزات مربوط به آن - میثم کماسایی - 2017-12-17 05:44 PM

تنظیف لوله سلاح

[تصویر: 71Jrd3bkJFL._SL1500_3.jpg]
تمیز کردن لوله سلاح قطعا یکی از موضوعات مورد بحث در دنیای سلاح و بخصوص تیراندازی دقتی و بنچ رست است .

اگر از 100 تیرانداز بپرسید که با چه روشی لوله سلاح هود را نظافت می کنند احتمالا با 100 پاسخ مواجه خواهید بود.

شواهد بنیادی بسیار کمی در مورد بهترین روش تمیز کردن لوله سلاح وجود دارد به این دلیل که اگر شما آن را اشتباه انجام دهید، بلافاصله متوجه نخواهید شد.

روش های مختلف، ابزارها و نظرات متعددی در مورد تمیز کردن لوله تفنگ وجود دارد که ذکر همه آنها غیر ممکن است ، اما سعس میکنیم در این مقاله نظرات و تجربیات مرتبط با تنظیف سلاح و لوله را تجمیع و ارائه کنیم .

ضرورت تنظیف لوله:

عبور پرتابه از لوله سلاح و تماس با گرد و غبارباعث می شود مواد خارجی مانند سرب و ضایعات مس در شیارها و هر نقطه ای از لوله به مرور رسوب کرده و این باعث می شود یک لوله سلاح شرایط ایده آل قبلی خود را به لحاظ دقتی از دست داده و حتی لوله سلاح با گذر زمان دچار فرسایش شدید شده و امکان نظافت و بازگشت به شرایط قبلی را از دست بدهد ، این فرسایش معمولا در تمام طول لوله یکنواخت نیست. هر تیراندازی باید بداند که وضعیت لوله سلاحش در چه شرایطی است و بنا به نوع استفاده و کمیت آن و نحوه نگهداری سلاح اقدام به تنظیف دوره ای سلاح و بخصوص لوله سلاح نماید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: تنظیف و نگهداری سلاح ، لوله و تجهیزات - sajadm - 2018-01-30 01:26 PM

سلام ی ست تنظیف مناسب ساچمه زنی با قیمت مناسب لطفا

RE: تنظیف و نگهداری سلاح ، لوله و تجهیزات - ROOBAH - 2018-04-06 12:12 PM

سلام دوستان

من برای تنظیف لوله سلاح پی سی پی ، اسپری ناهید آبی خریده ام . ( در مقاله ای که جناب کماسایی عزیز در همین صفحه قرار داده اند ، ذکر شده بود که این روغن برای تنظیف مناسب است . ) میخواستم بدانم که آیا این روغن برای اورینگ ها مضر است یا خیر . دیگر اینکه آیا میشود از همین روغن ناهید آبی برای تنظیف لوله شاتگان هم استفاده کرد ؟

همچنین یک بسته ساچمه نمدی تنظیف لوله ( همان هایی که به جای ساچمه در لوله تفنگ پی سی پی قرار میدهند و شلیک میکنند ) دارم . میخواهم از این ساچمه های تنظیف بعد از نظافت لوله بوسیله ی سمبه چرب و به منظور پاک کردن لوله از بقایای چربی استفاده کنم . آیا برای این کار مناسب است ؟

لطفا راهنمایی کنید .

RE: تنظیف و نگهداری سلاح ، لوله و تجهیزات - ROOBAH - 2018-04-08 11:33 AM

(2018-04-06 12:12 PM)ROOBAH نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان

من برای تنظیف لوله سلاح پی سی پی ، اسپری ناهید آبی خریده ام . ( در مقاله ای که جناب کماسایی عزیز در همین صفحه قرار داده اند ، ذکر شده بود که این روغن برای تنظیف مناسب است . ) میخواستم بدانم که آیا این روغن برای اورینگ ها مضر است یا خیر . دیگر اینکه آیا میشود از همین روغن ناهید آبی برای تنظیف لوله شاتگان هم استفاده کرد ؟

همچنین یک بسته ساچمه نمدی تنظیف لوله ( همان هایی که به جای ساچمه در لوله تفنگ پی سی پی قرار میدهند و شلیک میکنند ) دارم . میخواهم از این ساچمه های تنظیف بعد از نظافت لوله بوسیله ی سمبه چرب و به منظور پاک کردن لوله از بقایای چربی استفاده کنم . آیا برای این کار مناسب است ؟

لطفا راهنمایی کنید .
[تصویر: khansariha%20(226).gif]

RE: تنظیف و نگهداری سلاح ، لوله و تجهیزات - hamidhakami - 2018-04-08 03:30 PM

با سلام. دوست گرامی بله این اسپری ناهید آبی همانطور که میدونید روغنی است و مناسب پاک کردن لوله های تفنگ است اما به هیچ عنوان نباید به اورینگ جذب یا زده بشه چون اولش چیزی اتفاق نمی افته اما به مرور باعث پوکی و پارگی اورینگ میشه . بنده خودم هم برای تنظیف لوله از همین اسپری استفاده میکنم منتهی در کنارش ناهید قرمز هم دارم که خشک است. چون وقتی با اسپری روغنی لوله تمیز بشه لازم هست با تکه دستمال هم چند دفعه داخل لوله تمیز بشه تا باقیمانده سرب و چربی اسپری از بین بره. با این تفاصیل باز هم لوله هنوز چربی رو تو خودش داره و این باعث میشه موقع تیراندازی تیرها پرت بزنه و این کار باید ادامه پیدا کنه تا چربی از بین بره . در ضمن شما وقتی لوله رو با اسپری آبی تمیز کردی با اون ساچمه های نمدی 3 الی 4 تا بذار تو خشابت و شلیک کن. همین کار باعث پاک شدن بهتر لوله از چربی و سرب بجا مانده است. دیگه لازم نیست با سمبه کار کنی. در ضمن فکر نمیکنم برای پاک کردن لوله شاتگان مضر باشه. تو این مورد تجربه ندارم.

RE: تنظیف و نگهداری سلاح ، لوله و تجهیزات - ROOBAH - 2018-04-08 03:43 PM

سلام
بابت پاسخ کاملی که دادید ممنونم جناب حکمی عزیز
فقط هنوز یک نکته برایم دارای ابهام است . اینکه برای از بین بردن چربی لوله حتما باید اسپری ناهید خشک هم تهیه کنم یا شلیک همین ساچمه های نمدی کفایت میکنه ؟
سپاس فراوان
[تصویر: khansariha%20(8).gif]