شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تنظیف و نگهداری سلاح ، لوله و تجهیزات - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: موضوعات مرتبط (/forumdisplay.php?fid=58)
+--- موضوع: تنظیف و نگهداری سلاح ، لوله و تجهیزات (/showthread.php?tid=1223)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

RE: نحوه تنظیف و روغنکاری سلاح شکاری و تجهیزات مربوط به آن - mehti - 2016-04-29 02:32 AM

سلام دوستان.
مدت زیادی قنداق اسلحم تو کاور چرمی بوده حالا که باز کردم دیرم همون قسمت کم رنگ تر شده و انگار رنگ پریدگی پیدا کرده دوستان راه حلی دارند میشه از روغن خاصی استفاده کرد براش تا یکست بشه عین قبل یا باید رنگ بشه.

RE: نحوه تنظیف و روغنکاری سلاح شکاری و تجهیزات مربوط به آن - Kalashnikov - 2016-04-29 09:39 PM

نمیخواستم این مطلب رو بنویسم ولی دیدم دوستان خیلی در اشتباهند و دارن اسلحه های خودشون رو نابود می کنند !

برای پاک کردن اسلحه من دارم فقط و فقط از موارد زیر استفاده میکنم و عالی هستند.

دوستان گرامی بروند به لینکهای زیر و با دقت بسیار مطالب را بخوانند.

برای داخل لوله اسلحه :

1. دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

2. دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

برای تمیز کاری بیرون اسلحه و قطعات داخلی :

1. دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

2. دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

برای روغن کاری قطعات اسلحه :

2. Tetra Gunدیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

برای براق کردن و محافظت از لایه بیرونی اسلحه :

تمامی موارد بالا رو من از مغازه های اسلحه فروشی و با قیمت 40000 تا 85000 تومان تهیه کردم.

از بعضی از دوستان عزیز خواهشمندم در مورد تمیز کردن اسلحه که برای عملکرد اسلحه و دقت آن بسیار مهم هست ، تز و یا نظر اشتباه همچون استفاده از الکل و تینر و... ندهند و درست راهنمایی کنند.

اگر الکل و تینر و .... کار روغن های تخصصی بالا رو انجام میداد که کارخانه های بالا ، اصلا هزینه نمیکردند و روغن نمی ساختند و درشون تا الان تخته شده بود !

سلامت و شاد باشید.

ممنونم.

RE: نحوه تنظیف و روغنکاری سلاح شکاری و تجهیزات مربوط به آن - sadeghhutsan - 2016-07-02 04:25 PM

دوستان من میخوام داخل و بیرون پیستون و داخل سیلندر رو تمیز تمیز کنم ( به دلیل اینکه گریس استفاده کرده بودم زیاد که باعث دیزیلینگ میشد )
با پارچه فقط تمیز کنم کفایت میکنه؟ و یا کمی بنزین هم به پارچه بزنم و تمیز کنم؟
Khansariha (48)Khansariha (48)Khansariha (48)

RE: نحوه تنظیف و روغنکاری سلاح شکاری و تجهیزات مربوط به آن - mehrdads - 2016-07-02 05:41 PM

سلام همون پارچه خشک بدون پرز خوبه Khansariha (8)

RE: نحوه تنظیف و روغنکاری سلاح شکاری و تجهیزات مربوط به آن - hossinmahmodi.1376 - 2016-07-03 12:02 AM

یکی از دوستانم بعد شکار اردک قطعات کپ سلاح رو در گازوییل به مدت دو روز میزاشت میگفت به خاطر اب شور قطعات نابود میشه اگه گازوییل نزاری

hossin

روغن جلا هم بره چوب در شرایط هوایی مثل شمال خوبه مقابل رطوبت

hossin

RE: نحوه تنظیف و روغنکاری سلاح شکاری و تجهیزات مربوط به آن - sinaahoora - 2016-08-07 09:35 AM

سلام به همگی دوستان میخواستم بدونم الان مدت دوسال که از تفنگ اکار استفاده میکنم ایا لازمه که قنداق از کپ جداکنم و تمام قسمت های داخلی چکاننده رو روغن کاری کنم؟

RE: نحوه تنظیف و روغنکاری سلاح شکاری و تجهیزات مربوط به آن - ماکان - 2016-08-07 08:26 PM

(2016-08-07 09:35 AM)sinaahoora نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همگی دوستان میخواستم بدونم الان مدت دوسال که از تفنگ اکار استفاده میکنم ایا لازمه که قنداق از کپ جداکنم و تمام قسمت های داخلی چکاننده رو روغن کاری کنم؟

سلام،تا جایی که من شنیدم، برای دو سال لازم نیست،البته اگر اسلحه مشکل فنی نداره و تا حالا اتفاق عجیب و خاصی واسه اسلحه نیافتاده .همون نظافت و روغن کاریه معمول کفایت میکنه و پیشگیری کنندست.البته اساتیدی که شناخته فنی بیشتری از چکاننده دارن بهتر نظر میدن،من شنیده هامو عرض کردم.Khansariha (8)

RE: نحوه تنظیف و روغنکاری سلاح شکاری و تجهیزات مربوط به آن - Huntsman - 2016-08-08 11:26 AM

(2016-08-07 09:35 AM)sinaahoora نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همه
به نظر من هم نیاز به باز کردن برای روغن کاری نیست
در حالت عادی هم روغن کاری نیاز نداره فقط قسمت هایی که در دفترچه راهنما مشخص شده
هر چه قدر بخواهید از منفافذ کپ مثل ماشه و سوزن ، روغن بدین داخل کپ این روغن ها فقط جذب قنداق (دوطرف کپ) میشه و باعث خراب شدن قنداق
از منافذ سوزن که به هیچ عنوان روغن ندید داخل که شاید باعث شل شدن سوزن ها نیز بشه
کلا قطعات داخل کپ درگیری و سایش آنچنانی باهم ندارند که نیاز به روغن کاری مرتب داشته باشه و به فرض هم که روغن برسه داخل کپ با گرمای محیط و شلیک ، بیشترش خارج میشه

تصویر روغن کاری لازم برای دولول آکار طبق دفترچه راهنما

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: نحوه تنظیف و روغنکاری سلاح شکاری و تجهیزات مربوط به آن - شرود - 2016-08-08 09:33 PM

باسلام خدمت اساتید محترم
برای تفنگ های بادی مثل دیانا 350 که خیلی دزیلینگ میده یه روغن خوب که بشه تو سیلندرش چکاند چیه?
از بین روغن ها خواهشا روغنی رو اسم ببرید که راحت بشه تو شهرستان تهیه کرد.

RE: نحوه تنظیف و روغنکاری سلاح شکاری و تجهیزات مربوط به آن - climber7043 - 2016-08-08 09:41 PM

(2016-08-08 09:33 PM)شرود نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باسلام خدمت اساتید محترم
برای تفنگ های بادی مثل دیانا 350 که خیلی دزیلینگ میده یه روغن خوب که بشه تو سیلندرش چکاند چیه?
از بین روغن ها خواهشا روغنی رو اسم ببرید که راحت بشه تو شهرستان تهیه کرد.
سلامKhansariha (8)
برای تفنگ بادی روغنکاری در سیلندر اصلا توصیه نمیشه چون باعث دیزلینگ و آسیب رساندن به قطعات تفنگ میشه. بهترین کار اینه که یه مقدار کم گریس نسوز پایه مس بزنی به واشر پیستون و کمی هم بزنی به پیستون. اینطوری تا مدتها احتیاج به هیچ نوع روانکاری نداری و از دیزلینگ و دود کردن هم خبری نیست.