شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تنظیف و نگهداری سلاح ، لوله و تجهیزات - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: موضوعات مرتبط (/forumdisplay.php?fid=58)
+--- موضوع: تنظیف و نگهداری سلاح ، لوله و تجهیزات (/showthread.php?tid=1223)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

RE: نحوه تنظیف و روغنکاری سلاح شکاری و تجهیزات مربوط به آن - yahyarav - 2015-12-01 08:30 PM

سلامKhansariha (8)
ابی:براق کننده لوله وقنداق
قرمز:تمیزکننده
زرد:روانکاری قطعات

RE: نحوه تنظیف و روغنکاری سلاح شکاری و تجهیزات مربوط به آن - MAZ - 2015-12-01 08:42 PM

(2015-12-01 07:15 PM)Shatur نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان نظرتون راجب اسپره های اصیل چیه؟؟؟ در سه رنگ ابی قرمز و زرد . و اینکه هر رنگش دقیقا واسه چه قسمتیه؟؟

فرستاده شده از GT-I9192ِ من با Tapatalk
سلام
بنده اسپره قرمز را که برای تنظیف داخل لول اسلحه هست استفاده میکنم خیلی بهتر از اسپره های WO40 WD460 و...(که همگی ساخت چین هستن)لول تفنگ تمیز میکنه مخصوصا بعد از شلیک چارپاره و اسلاگ که داخل لول سرب میگیره اونوقت تفاوتش با اسپره های مشابه بیشتر معلوم میشه در کل نسبت به قیمتش(11 تومن) عالی عمل میکنه.
اسپره های زرد آبی برای روانکاری و محافظت از زاج و جلوگیری از زنگ زدگی هست که بنده تجربه استفاده اش را ندارمKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

نحوه تنظیف و روغنکاری سلاح شکاری و تجهیزات مربوط به آن - M.H.ABBASSI - 2015-12-01 09:59 PM

سلام
اين اسپري ها رو ازكجاخريدي

Patriot

RE: نحوه تنظیف و روغنکاری سلاح شکاری و تجهیزات مربوط به آن - nimrooz - 2016-01-12 01:12 AM

سلام دوستان ... قدیمیا میگن قنداق چوبی اسلحه رو باید روغن بزنی تا.... حالا از جه روغنی باید استفاده شه برا قنداق
Khansariha (214)

RE: نحوه تنظیف و روغنکاری سلاح شکاری و تجهیزات مربوط به آن - raz - 2016-01-12 03:09 AM

سلام

شاید ثعجب کنید اما این کار رو من سالهاست انجام میدم . روغن زیتون رو به موهام میزنم به مفاصل دست وپام میزنم وبه قنداق و بچه قنداق وبند چرمی تفنگ هام هم می زنم وجالبه بدونید که با پنجاه وهشت سال سن موهام خوب مونده مفاصل دست وپام اصلا صدا نمی کنه وقنداق تفنگ هام نه ترک برداشته ونه پوک شده
این روهم اضافه کنم چوبی که روی اون سیلر کیلر خورده باشه روغن رو جذب نمی کنه

RE: نحوه تنظیف و روغنکاری سلاح شکاری و تجهیزات مربوط به آن - nimrooz - 2016-01-12 07:59 AM

پس پیشنهاد شما روغن زیتون هستش بزرگوار ؟ روغن گیاهی در حقیقت ....

RE: نحوه تنظیف و روغنکاری سلاح شکاری و تجهیزات مربوط به آن - raz - 2016-01-13 02:45 AM

باسلام

بله..... روغن های گیاهی به خورد چوب می رن اما چوب رو نمی خورن

یادمه تیرهای چراغ برق تهران چوبی بودن وقهوه ای رنگ نمی دونم به چه محلول یا روغنی آغشته شون کرده بودن که موریانه هم سراغشون نمی رفت

RE: نحوه تنظیف و روغنکاری سلاح شکاری و تجهیزات مربوط به آن - hossinmahmodi.1376 - 2016-01-13 02:46 AM

دوستان قطعات داخل کپ رو روغن کاری کنیم ؟

hossin

RE: نحوه تنظیف و روغنکاری سلاح شکاری و تجهیزات مربوط به آن - nimrooz - 2016-01-13 08:00 AM

ممنون از کاربر ،raz محترمKhansariha (8)
بله دوست عزیز ،هرجا که آهن و فلز هیت یا آهن و فلز روی هم حرکت دارن باید برا حرکت راحتتر و محافظت در برابر رطوبت روغن کاری شه ...
روغنکاری و تنظیف اسلحه هم خودش لذت خاصی داره Khansariha (214)

RE: نحوه تنظیف و روغنکاری سلاح شکاری و تجهیزات مربوط به آن - peisaz - 2016-01-13 09:59 AM

(2016-01-12 03:09 AM)raz نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام

شاید ثعجب کنید اما این کار رو من سالهاست انجام میدم . روغن زیتون رو به موهام میزنم به مفاصل دست وپام میزنم وبه قنداق و بچه قنداق وبند چرمی تفنگ هام هم می زنم وجالبه بدونید که با پنجاه وهشت سال سن موهام خوب مونده مفاصل دست وپام اصلا صدا نمی کنه وقنداق تفنگ هام نه ترک برداشته ونه پوک شده
این روهم اضافه کنم چوبی که روی اون سیلر کیلر خورده باشه روغن رو جذب نمی کنه

ماشالله قربان
دلیل این مساله روغن نباتی هست که نسل شما نخورده!!!!!!

همیشه سالم و سرحال باشید