شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تنظیف و نگهداری سلاح ، لوله و تجهیزات - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: موضوعات مرتبط (/forumdisplay.php?fid=58)
+--- موضوع: تنظیف و نگهداری سلاح ، لوله و تجهیزات (/showthread.php?tid=1223)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

RE: نحوه تنظیف و روغنکاری سلاح شکاری و تجهیزات مربوط به آن - Kalashnikov - 2015-09-12 02:27 AM

(2015-09-12 01:51 AM)royall نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
در هر انجمنی اگر سوالی مطرح بشه هیچ کس وظیفه ی جوابگویی نداره ولی اگر کاربری در این زمینه اطلاعاتی داشته باشه میتونه در بحث شرکت بکنه حالا چه درست و چه غلط تا همه به یک نتیجه ی نهایی برسند
شما میتونید با دوست نظامیتون تماس بگیرید و همه ی سوالاتتون رو ازش بپرسید

با سلام و احترام.

از شما با 1,132 ارسال واقعا بعیده !

جمله بالای خودتون رو قبل از اینکه بنویسید با دقت خوندید ؟

دقیقا برعکس هست دوست عزیز.

اینجا از این خبرها نیست !

من نگفتم کسی وظیفه پاسخگویی داره و شما دارید فرافکنی می کنید و صد البته مغلطه !

اول اینکه بله ، کسی وظیفه پاسخگویی نداره البته تا وظیفه رو چی تعریف کنید ؟!

دوم اینکه چه درست بله ولی غلط به هیچ عنوان !

چرا ؟ چون با اطلاعات غلط نه تنها تاپیک به سوی دیگری پیش میرود بلکه ممکنه در انجمن حساسی مثل این انجمن وزین که مربوط به اسلحه هست به قیمت جان یک نفر و یا بیشتر تمام شود ، مثل یکی از دوستان که در یکی از تاپیک ها گفته بود فشنگ با باروت 2 پر کنید که قدرت و به قول خودش زهرش بیشتر شود !

سوم اینکه اگر قرار باشه از اول تا آخر بحث حرف بیهوده و نامربوط به بحث گفته شود نه تنها انجمن با مطالب بیهوده پر میشود بلکه کاربر وقتی وارد تاپیک میشود پس از چند دقیقه بی نتیجه تاپیک رو ترک خواهد کرد.

پس لطفا قبل از نوشتن متن چند بار آن متن را بخوانید.

ضمنا من عقلم میکشه از دوست نظامی خودم سوال کنم و نیاز به یادآوری شما نیست ! پس حتما یک موردی بوده که آمدم اینجا وقت گذاشتم و نوشتم.

ممنون از توجه شما!

RE: نحوه تنظیف و روغنکاری سلاح شکاری و تجهیزات مربوط به آن - royall - 2015-09-12 02:51 AM

(2015-09-12 02:27 AM)Kalashnikov نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوم اینکه چه درست بله ولی غلط به هیچ عنوان !

چرا ؟ چون با اطلاعات غلط نه تنها تاپیک به سوی دیگری پیش میرود بلکه ممکنه در انجمن حساسی مثل این انجمن وزین که مربوط به اسلحه هست به قیمت جان یک نفر و یا بیشتر تمام شود ، مثل یکی از دوستان که در یکی از تاپیک ها گفته بود فشنگ با باروت 2 پر کنید که قدرت و به قول خودش زهرش بیشتر شود !

سوم اینکه اگر قرار باشه از اول تا آخر بحث حرف بیهوده و نامربوط به بحث گفته شود نه تنها انجمن با مطالب بیهوده پر میشود بلکه کاربر وقتی وارد تاپیک میشود پس از چند دقیقه بی نتیجه تاپیک رو ترک خواهد کرد.

اگر بنا باشه تمامی گفته ها درست باشه که دیگه نقش انجمن چیه ؟
من (تازه وارد و بی تجربه ) یه سوال میپرسم یا مسئله ای رو عنوان میکنم که از نظر علمی یا عملی نادرسته و دوستان با تجربه تر لطف میکنند و بنده رو از اشتباهم اگاه میکنند.
وقتی هم که یک کاربر تازه وارد تاپیک مربوطه رو مطالعه کنه با توجه به پست های اساتید متوجه میشه که مطلبی که من مطرح کردم به چه دلیل نادرسته

RE: نحوه تنظیف و روغنکاری سلاح شکاری و تجهیزات مربوط به آن - ars - 2015-09-21 04:58 PM

سلام خدمت دوستان عزیز
کسی میتونه منو راهنمایی کنه که این قسمت سلاح رو چطوری تمیزش کنم که از این حالت چربی انباشته شده بیرون بیاد.آخه زیاد فضا واسه تمیزکاری نداره.وچند روز پیش با گوش پاک کن یکم تمیزش کردم خیلی چربی رسوب کرده بود.
[تصویر: e1e.jpg]

RE: نحوه تنظیف و روغنکاری سلاح شکاری و تجهیزات مربوط به آن - ars - 2015-09-26 07:46 AM

(2015-09-21 04:58 PM)ars نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام خدمت دوستان عزیز
کسی میتونه منو راهنمایی کنه که این قسمت سلاح رو چطوری تمیزش کنم که از این حالت چربی انباشته شده بیرون بیاد.آخه زیاد فضا واسه تمیزکاری نداره.وچند روز پیش با گوش پاک کن یکم تمیزش کردم خیلی چربی رسوب کرده بود.
[تصویر: e1e.jpg]

سلام
من واسه تمیزکردن این قسمت مشکل دارم.اصلا نمیدونم میخواد تمیزش کرد یا فقط لول کافیه؟
مرسی

RE: نحوه تنظیف و روغنکاری سلاح شکاری و تجهیزات مربوط به آن - 300WSM - 2015-09-26 08:51 AM

با wd40 و مسواک تمیزش بکنید

RE: نحوه تنظیف و روغنکاری سلاح شکاری و تجهیزات مربوط به آن - radreza - 2015-09-26 08:55 AM

واسه تمیز کردن همچین جاهایی میتونید از اسپری های مخصوص این کار که هم تمیز میکنه و هم روان کننده است استفاده کنین
توی اکثر فروشگاه های لوازم شکار هم از این اسپری ها با نامهای مختلف موجوده
اگه دسترسی هم ندارید میتونید از اسپری ناهید استفاده کنید
فقط ترجیحا موقع استفاده ته قنداق رو رو به بالا بگیرید تا روغن اضافی به چوب قنداق نرسه

RE: نحوه تنظیف و روغنکاری سلاح شکاری و تجهیزات مربوط به آن - ars - 2015-09-26 09:19 AM

با سلام وتشکر از دوستای خوبم
من از اسپری wd40 استفاده میکنم که دوستمون هم اشاره کرده بودند.دیشب با گوش پاک کن کلی وقت دورش بودم اما خیلی بدجا هست واسه تمیز کاری وهر کاری میکنم روغن از قسمت ماشه به بیرون نفوذ میکنه وروی کپ سلاح میریزه اما نگذاشتم به قنداق برسه .بعدش این قسمت باید هر بار بعداز استفاده سرویس بشه ویا فقط لول کافیه؟
سئوال بعد اگر جاش اینجا باشه وگرنه منو ببخشید ، اینکه چطوری از پیش قنداق جهت جلوگیری از ضربه و خط وخش محافظت کنم؟
ممنونم

RE: نحوه تنظیف و روغنکاری سلاح شکاری و تجهیزات مربوط به آن - 300WSM - 2015-09-26 10:26 AM

لوله سلاح حتما باید بعد از هر استفاده به طور کامل باید نظافت بشه.کپ سلاح نیاز به روغنکاری و نظافت چندانی ندارد و همینکه جرم انباشته نشه کافیه.برای حفاظت قنداق و بچه قنداق هم میتونید از چرم براش کاور بدوزید البته کاورهای آماده هم هست.

RE: نحوه تنظیف و روغنکاری سلاح شکاری و تجهیزات مربوط به آن - ars - 2015-09-26 10:35 AM

دوست عزیز ممنونم از توضیحات شما
واسه اون بچه قنداق چیز خاصی گیرم نیومد. آیا واسه تک لول کوسه موردی هست.
ممنون

RE: نحوه تنظیف و روغنکاری سلاح شکاری و تجهیزات مربوط به آن - Huntsman - 2015-11-02 03:04 PM

سلام

یک روش برای تمیز کردن ساده و سریع لول سلاح شکاری به کمک بند و پارچه و اسپری که قبلا دوستان اشاره کردن و من سعی کردم با تصویر خدمت دوستان نمایش بدم
برای اینکار از یک نوع بند رخت یا سیم رخت استفاده میکنم که تشکیل شده از چند رشته سیم خشک با روکش پلاستیکی که استحکام خوبی داره ، و احتمالا در اکثر پلاسکوها و مغازه های ازین دست پیدا بشه و قیمتی نداره

مزیت این روش نسبت به روش های مشابه اینه که نیازی به گره زدن ندارید و سریع میشه پارچه رو تعویض کرد و همچنین به دلیل استحکام بالای بند ، خیالتان از بابت پاره نشدن بند در حین کار و ماندن پارچه در لول راحت است .

ابتدا بند را دولایه از سر لول رد کرده طوری که حلقه بند دولایه در قسمت چمبر لول قرار گیرد و ادامه مراحل در تصاویر

اسپری رو میتونید به پارچه یا داخل لول زده و در صورت نیاز قبل از پارچه رد کردن یک دور فرچه پلاستیکی داخل لول بگردونید

[تصویر: cleaning.jpg]

[تصویر: cleaning-0.jpg]

[تصویر: cleaning-1.jpg]

[تصویر: cleaning-2.jpg]

[تصویر: cleaning-3.jpg]

[تصویر: cleaning-4.jpg]