شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تنظیف و نگهداری سلاح ، لوله و تجهیزات - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: موضوعات مرتبط (/forumdisplay.php?fid=58)
+--- موضوع: تنظیف و نگهداری سلاح ، لوله و تجهیزات (/showthread.php?tid=1223)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

RE: نحوه تنظیف و روغنکاری سلاح شکاری و تجهیزات مربوط به آن - kuzey - 2014-12-11 12:17 AM

سلام خدمت دوستان
پدرم یه 5تیر هگولو داره مشکل این تفنگ از زمانی شروع می شه که هوا سرد میشه یعنی اینکه تو حالت عادی گلن گدن با سرعت رفت و برگشت می کنه ولی وقتی هواسرد میشه گلن گدن خیلی اروم رفت برگشت می کنه .
فکر کنم از روغنی که روی ریل میمونه هستش روغن سفت میشه گلن گدن اروم کار میکنه وقتی هم که روغنو کاملا پاک می کنم قطعات به هم ساییده میشن.
روغنی هست که تو سرما سفت نشه؟؟؟؟؟؟؟؟
ببخشید که سرتونو درد اوردم

RE: نحوه تنظیف و روغنکاری سلاح شکاری و تجهیزات مربوط به آن - mehrann - 2014-12-11 12:49 PM

(2014-12-11 12:17 AM)kuzey نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام خدمت دوستان
پدرم یه 5تیر هگولو داره مشکل این تفنگ از زمانی شروع می شه که هوا سرد میشه یعنی اینکه تو حالت عادی گلن گدن با سرعت رفت و برگشت می کنه ولی وقتی هواسرد میشه گلن گدن خیلی اروم رفت برگشت می کنه .
فکر کنم از روغنی که روی ریل میمونه هستش روغن سفت میشه گلن گدن اروم کار میکنه وقتی هم که روغنو کاملا پاک می کنم قطعات به هم ساییده میشن.
روغنی هست که تو سرما سفت نشه؟؟؟؟؟؟؟؟
ببخشید که سرتونو درد اوردم

با یک کم بنزین روغنو مخلوت کن
مثل نازی ها ....

RE: نحوه تنظیف و روغنکاری سلاح شکاری و تجهیزات مربوط به آن - kuzey - 2014-12-13 02:10 AM

سلام
مگه بعد از مخلوط کردن روغن با بنزین بعد یه مدت بنزین تبخیر نمیشه؟؟؟

RE: نحوه تنظیف و روغنکاری سلاح شکاری و تجهیزات مربوط به آن - DAGGER - 2014-12-13 11:07 AM

(2014-12-11 12:49 PM)mehrann نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با یک کم بنزین روغنو مخلوت کن
مثل نازی ها ....

(2014-12-13 02:10 AM)kuzey نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
مگه بعد از مخلوط کردن روغن با بنزین بعد یه مدت بنزین تبخیر نمیشه؟؟؟
تکنیک روغن و بنزین فقط برا جایی جواب میده که محیط بسته ای باشه و دما از حد معینی بالاتر نره والا مشکلات خاصی بوجود میاد
بعد از مدتی بنزین میپره و روغن بجا میمونه البته نه به این سرعت و در یه بازه زمانی ، بهتره از روغن اسلحه مرغوب با ویسکوزیته پایین استفاده بشه
ضمنآ این تکنیک آمیختن روغن و بنزین مال روسها بود والا اونهمه تانک نازی تو سرمای سیبری زمینگیر نمیشدند

RE: نحوه تنظیف و روغنکاری سلاح شکاری و تجهیزات مربوط به آن - sada - 2015-01-10 04:47 PM

باسلام خدمت دوستان

دوستان جندروز پیش درمورد زاج وزاجکاری یه مبحثی بود توهمین انجمن.یادم نیست کدوم قسمت بود.دوستان راهنمایی کنند کدوم قسمت هست.ممنونم.

RE: نحوه تنظیف و روغنکاری سلاح شکاری و تجهیزات مربوط به آن - yahyarav - 2015-01-10 05:20 PM

سلام خدمت دوستانKhansariha (8)
کسی درمورداین روغن اسلحه اطلاعاتی داره؟ باسپاسKhansariha (8)
[img]http:// دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]

RE: نحوه تنظیف و روغنکاری سلاح شکاری و تجهیزات مربوط به آن - yahyarav - 2015-01-11 01:00 PM

سلام دوستان
یه سوال ازخدمتتون داشتم اینکه یه تفنگ نخجیردارم وازخودم بیشتربهش میرسم ومرتب روغنکاریش میکنم بازم گاهی اوقات نشانه هایی اززنگ زدن درش میبینم،به نظرشماعلتش چیه؟وچطورمیشودازاینکارجلوگیری کرد؟؟؟
پیشاپیش ممنونمKhansariha (214)Khansariha (214)Khansariha (214)Khansariha (214)Khansariha (256)Khansariha (256)Khansariha (256)Khansariha (256)

RE: نحوه تنظیف و روغنکاری سلاح شکاری و تجهیزات مربوط به آن - سنگک - 2015-01-11 11:37 PM

با سلام جناب yahyarav محل سکونت حضرتعالی در نزدیکی دریا یا جای مرطوب هست؟

در یک سایت خارجی در رابطه با یکی از علل زنگ زدن اسلحه نوشته بود جایی که اسلحه نگهداری میشه باید هوا جریان داشته باشه در غیر اینصورت و رطوبت هوا باعث زنگ زدن اسلحه میشه.

در رابطه با بعضی از اسپریهای روان ساز روغن موجود در بازارهم باید عرض کنم بنده یکیش را گرفتم و برای اینکه تستش کنم روی کاغذ مخصوص سنجش ph اسپری کردم که در کمال تعجب دیدم یک رگه سبز رنگ روی کاغذ ایجاد شد که گمان کنم درصد کمی آب در آن موجود بود.

در عوض اگر اسپری روغن اصل wd.40 گیر بیاد باز به عقیده شخصی بنده از هر روغنی برای تفنگ بهتر هست.من خودم سالها روی تفنگ بادی و ساچمه زن اسپری کردم و هیچ لطمه ای به زاج تفنگ نزد.البته در بعضی فروشگاههای اینترنتی نوشته اسپری اصل انگلیس که اگر با تولیدات این شرکت مقایسه کنید حتی در ظاهر هم کمی فرق دارد.قیمت 400 میلی اصلی در سایتهای خارجی حدودا 4.5 یورو زده بود و مدل اسپشیالیست 7.99 یورو که با تبدیل یه ریال و هزینه وارد کردن و سود بی حسابی که وارد کننده و فروشنده داخلی می خواهند روش بکشن گمان کنم حداقل 60 هزارتومان دست من و شما برسه.

لطفا اگر دوستان موافق نیستند خوشحال میشم عرایض بنده را اصلاح بفرمایند.Khansariha (8)

RE: نحوه تنظیف و روغنکاری سلاح شکاری و تجهیزات مربوط به آن - yahyarav - 2015-01-11 11:52 PM

سلام جناب سنگکKhansariha (8)
منطقه محل سکونت مامنطقه ای کوهستانی باآب وهوای سردوخشکه وخیلی ازدریادوریم وتفنگم راهمراه تفنگ پدرم ی گوشه اتاق کنارمیز کامپیوترم میگذارم وتفنگ پدرم برخلاف تفنگ من اصلاکوچکترین نشانه ای اززنگ زدن درش نیست وازروغن اسلحه برناوروغنی که عکسشودرپست126گذاشتم استفاده میکنم اماباوجودروغنکاری مرتب گاهی اوقات نشانه هایی اززنگ زدن درش است.پیشاپیش ممنونم ازراهنمایی شمادوست عزیز

RE: نحوه تنظیف و روغنکاری سلاح شکاری و تجهیزات مربوط به آن - سنگک - 2015-01-12 12:02 AM

متاسفانه اگر زنگ زدگی روی تفنگ ایجاد بشه و اساسی برطرف نشه با کوچکترین رطوبتی دوباره نمایان میشه.

حسن زاج تفنگ این هست که نمیزاره اسلحه زنگ بزنه و عیبش هم این هست که دست وپای آدم را می بنده.