شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تنظیف و نگهداری سلاح ، لوله و تجهیزات - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: موضوعات مرتبط (/forumdisplay.php?fid=58)
+--- موضوع: تنظیف و نگهداری سلاح ، لوله و تجهیزات (/showthread.php?tid=1223)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

RE: نحوه تنظیف و روغنکاری سلاح شکاری و تجهیزات مربوط به آن - old.hunter - 2013-09-03 08:22 AM

Amiraliv عزيز اين نمونه اسپري يك روان كننده هست
بهتره به قسمت هايي كه با هم درگير هستن زده بشه
-------------------------------------------
delebarooni شما بعد از اتمام فرچه كشي و دوده زدايي روغن به داخل لوله مي زنيد
چندين بار كهنه تنظيف رو به داخل لول مي كشيد
پس روغن به حدي نيست كه بخواد از لول پايين بياد يا مشتعل بشه
پس در تفنگ ساچمه زني بعيد مي دونم اين اتفاق رخ بده

RE: نحوه تنظیف و روغنکاری سلاح شکاری و تجهیزات مربوط به آن - shekarchikoohestan - 2013-09-03 10:16 AM

(2013-09-02 11:18 PM)delebarooni نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز توو ابزار فروشیا دارن
توو خیابون مشیر کهنه
خیابوون شهناز
دروازه اصفهون

دوستان یه مورد جالب از یکی دوستان شنیدم که ذهنم رو مشغول کرده"
برای تمیز کردن لوله تفنگ های ساچمه زنی اکثر دوستان سایت از اسپری روغنی استفاده می کردن و می کردم.
امروز این دوستم گفت این کارو نکن چون خطرناکه.....Khansariha (367)
گفت که موقع شلیک کردن گاز باروت داخل لوله باعث میشه که اون روغن باقیمانده از تمیز کاری مشتعل بشه و ............
دوستان نظرتوون چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟Khansariha (226)
ولی من تمیز کردم مشکلی برام پیش نیومده که"""""""""""
با سلام خدمت دوستان فکر کنم تو خیابان زند -خیابان دهنادی بگردی گیت بیاد و یا نزدیکای فلکه اطلسی(فلکه قائم) کنار مدیریت اسلحه و مهمات ارتش

RE: نحوه تنظیف و روغنکاری سلاح شکاری و تجهیزات مربوط به آن - mehdihadi - 2013-09-03 09:35 PM

سلام کسی میدونه این اسپری ضد زنگ چه طوره خوبه یا نه؟
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: نحوه تنظیف و روغنکاری سلاح شکاری و تجهیزات مربوط به آن - rezajf - 2013-09-04 01:20 AM

اين اسپري ها سه تايي هستند و بعد از استفاده از اين اسپري بايد اسپري بعدي رو كه خنثي كننده اين اسپري است استفاده كني تا در صورت ماندن اين اسپري در لابلاي قطعات به قسمت هاي فلزي آسيب نرسونه و باعث خوردگي اونا نشه

RE: نحوه تنظیف و روغنکاری سلاح شکاری و تجهیزات مربوط به آن - mehdihadi - 2013-09-07 08:32 PM

سلام دوستان امروز رفتم اسپری ناهید خشک بگیرم طرف گفت فقط چربش رو دارم وخشک خارجیش رو دارم منم گرفتمش نظرتون چیه برای تمییز کردن تفنگ تک لول ساچمه ای برای لول تفنگ ضرر نداره ولول رو خراب
نمی کنه اینم سایتش برید ببینید خیلی اسپری دیگه هم گذاشته لطفا راهنماییم کنید؟
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: نحوه تنظیف و روغنکاری سلاح شکاری و تجهیزات مربوط به آن - aghajoon - 2013-09-08 04:49 AM

دوست عزیز این اسپری برای تک لول وینچستر شما هیچ مشکلی به وجود نمیاره ولی اگه یکمی به خودتون زحمت بدید و 10 صفحه همین تاپیک را مطالعه کنید متوجه میشید که بهترین اسپری که برای پاک کردن لوله شاتگان فعلا در دسترس WD-40 هست و اکثر دوستان از همین مدل استفاده میکنند .
اسپری ناهید خشک و این اسپری که شما گرفتی بیشتر به درد لوله تفنگ بادی میخوره که خان تفنگ نباید چرب بمونه ولی در مورد شاتگان بهتره که از WD-40 استفاده بشه که یکمی هم چرب و از زنگ زدگی جلوگیری میکنه

RE: نحوه تنظیف و روغنکاری سلاح شکاری و تجهیزات مربوط به آن - TAKTAZ - 2013-10-17 12:01 AM

ایا استفاده از روغن DW40
برای روغن کاری سلاح شکاری به زاج اسلحه آسیب نمیرسونه؟؟؟

RE: نحوه تنظیف و روغنکاری سلاح شکاری و تجهیزات مربوط به آن - bycal - 2013-10-17 01:14 AM

(2013-10-17 12:01 AM)TAKTAZ نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ایا استفاده از روغن DW40
برای روغن کاری سلاح شکاری به زاج اسلحه آسیب نمیرسونه؟؟؟
سلام
نه محمد جان اما همه جا توصیه شده پس از استفاده از تمام روغن ها و اسپری ها و... اگر روی قسمت های زاج دار ریخته کاملا پاک بشه که فکر کنم شاید به خاطر اینکه شاید در دراز مدت کمی تاثیر نامطلوب داشته باشه اما اثر انی نداره .کلا زاج از قسمت هایی هست که هیچ چیز بهتر از خشک بودن براش مهم نیست.
حق نگهدارKhansariha (8)

RE: نحوه تنظیف و روغنکاری سلاح شکاری و تجهیزات مربوط به آن - bikhyal - 2013-11-25 05:13 PM

سلام خدمت دوستان.اگه با روغن چرخ خیاطی قنداق رو تمیز کنیم وسوزن ها رو روغن کاری کنیم مشکلی پیش میاد یا نه؟

RE: نحوه تنظیف و روغنکاری سلاح شکاری و تجهیزات مربوط به آن - bycal - 2013-11-25 06:53 PM

(2013-11-25 05:13 PM)bikhyal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام خدمت دوستان.اگه با روغن چرخ خیاطی قنداق رو تمیز کنیم وسوزن ها رو روغن کاری کنیم مشکلی پیش میاد یا نه؟
سلام دوست عزیز
کلا روغن های صنعتی مثل روغن چرخ پایه نفتی دارن و اصلا به قنداق نزنید و حتی جاهایی که از سلاح رو روغن کاری میکنید نزارید روغن به سمت قنداق بره
در پست های قبلی پیشنهاد مصرف مواد مجاز برای قنداق و سایر قسمت ها هست کمی مطالعه بفرمایید همه پاسخ هاتونو میتونین پیدا کنید
حق نگهدارKhansariha (8)