شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ساخت رابط سایلنسر دیسکاوری - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: ساخت رابط سایلنسر دیسکاوری (/showthread.php?tid=1215)

صفحه ها: 1 2 3

RE: ساخت رابط سایلنسر دیسکاوری - morteza - 2012-10-10 10:44 AM

سهیل جان ضمن تشکر از زحمات جنابعالی و علی آقای گل وهمچنین ایده جالبتون عرض کنم که :اولا برای هر بار شارژ کردن هاتی و اوا و سومی (عجب خودمونی شدیم ها)نیاز نیست سایلنسر را باز کنید (دیسی بعد حدود 30 تیر باید دوباره اون شکم کوچولوش پر شه ) و الومینیوم آلیاژی از نظر استحکام در این گونه قطعات خیلی بهتر از فلزات رنگین جواب داده اند و با ضخامت ذکر شده بعید میدانم مشکلی پیش بیاید ؛ بهر جهت هر کسی یکسری پرامتر ها را در کار در نظر میگیرد . موفق باشید Khansariha (8)در ضمن یکمی هم بفکر یه برنامه دور هم باشیدو این پیرمردها راهم دعوت کنید . بامید دیدار در نمایشگاه Khansariha (256)Khansariha (256)Khansariha (256)
راستی قبلا یه سوهان پرداخت دنده ساخت فرانسه بود ؛چهار پهلو و در مجموع هشت نوع دنده پر مصرف را میتونست پرداخت کنه اگه جایی گیر آوردید یه خبر هم به من بدید

RE: ساخت رابط سایلنسر دیسکاوری - ALIANA-54-T06 - 2012-10-15 09:55 PM

بقیه رابط ها را از آلومینیوم 75 راکول که بسیار جنس سختی داره تراشیدیم و بزودی قلاویز پیچهای مگسک زده میشه و داره کار اماده تحویل میشه Khansariha (256)
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دوستانی که مایل به سفارش این قطعه هستند میتوانند بما خبر بدهند. Khansariha (8)

RE: ساخت رابط سایلنسر دیسکاوری - ALIANA-54-T06 - 2012-10-16 08:18 AM

(2012-10-16 12:06 AM)kaysun نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
قربان این الومینیومی که شما فرمودید سختی ان 75 راکول است چه نوع الومینیومی است چون سخت ترین الومینیومی که من در بازار پیدا کردم 7075 بود با سختی 53.5 راکول ضمنا rockwell A بود
با تشکر
سلام و ممنون
دوست من این سختی را تراشکاران اصطلاح دارند که ایشون هم فرمودند آلومینیوم 75 هست حالا دقیقا بر اساس راکول یا (rockwell A)‌ هست را نمیدونم باید بپرسم مهم ساخت از جنس آلومنیوم نسبتا سخت بود که محقق شد چون قطعه خیلی حساسی که نیست .باز ممنون از شما Khansariha (256)

RE: ساخت رابط سایلنسر دیسکاوری - ALIANA-54-T06 - 2012-10-17 09:16 AM

ممنون از شما دوست خوب من (kaysun ) Khansariha (8)
درست میفرمائید
اتفاقا دیروز رفته بودیم بازار پامنار برای گرفتن یک قطعه آلومینیوم گرد برای ساخت یک نمونه سایلنسر سفارشی حرف شما درست بود و گفتند آلومینیوم خیلی سخت یا همون 7 هزار هست که بین تراشکارها 70 یا 75 عنوان میشه
خلاصه دیروز یک سری از قطعات را (رابط سایلنسر ) ما از تراشکار تحویل گرفتیم بزودی روی بنجامین دیسکاوری با سایلنسر میبندیم و نتیجه و گزارش کار را خدمت دوستان بیان می کنم Khansariha (256)

RE: ساخت رابط سایلنسر دیسکاوری - SOHEIL-GUNSMITH - 2012-10-17 05:40 PM

ممنون علی جان جا داره از زحمات شما و اقا اسماعیل تشکر کنم
دیروز که به اتفاق در تزراشکاری بودیم
از دیدنم نتیجه زحمات بخصوص تراشیدن قطعه از الومینیوم خیلی لذت برئم
جا داره از راهنمایی اقا مرتضی گل هم برای استفاده از الومینیوم تشکر کنیمKhansariha (8)

RE: ساخت رابط سایلنسر دیسکاوری - ALIANA-54-T06 - 2012-10-23 11:58 AM

لحظه به لحظه داره طرح تکمیل میشه Khansariha (8)
بزودی سایلنسر جدید هم ساخته میشه (کمی کوتاهتر از این مدل هاتسان )‌Khansariha (256)
[تصویر: 13509809791.jpg]
[تصویر: 13509806791.jpg]
البته الان پیچهای آلنی بلند هستند (برای تست قرار دادم)‌ و تعویض شدند Khansariha (8)

RE: ساخت رابط سایلنسر دیسکاوری - SOHEIL-GUNSMITH - 2012-10-23 12:26 PM

علی جان دست مریزاد خیلی عالی شده
راستی علی جان این بور ساید غیر از تنظیم دوربین چه کاربرد دیگه ای داره؟خخخخخKhansariha (229)Khansariha (229)Khansariha (229)

RE: ساخت رابط سایلنسر دیسکاوری - ALIANA-54-T06 - 2012-10-23 01:43 PM

(2012-10-23 12:26 PM)SOHEIL-GUNSMITH نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
علی جان دست مریزاد خیلی عالی شده
راستی علی جان این بور ساید غیر از تنظیم دوربین چه کاربرد دیگه ای داره؟خخخخخKhansariha (229)Khansariha (229)Khansariha (229)
آره یادم هست این بورساید طفلی چطور به پرواز دراومده بود خخخخخخخ [تصویر: witch_hips.gif]

RE: ساخت رابط سایلنسر دیسکاوری - ahura - 2014-01-05 08:28 AM

علی آقا رابط سایلنسر برای فروش هست یا باید سفارش بدیم؟

با تشکرKhansariha (8)

RE: ساخت رابط سایلنسر دیسکاوری - abdanan - 2014-01-10 08:06 PM

(2012-10-09 09:48 AM)ALIANA-54-T06 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
مدتی بود که چند نفر از دوستان دیسکاوری بدست از جمله خود من بفکر بستن سایلنسر روی دیسکاوری بودند لذا بر آن شدیم تراشکار باحوصله و کمی هم آشنا به تفنگ و سایلنسر پیدا کنیم بلاخره کسی را پیدا کردیم و از روی الگوی داده شده یعنی ساخت یک مازل سایلنسرخور که کار رابط اتصال را انجام دهد بصورت ایده درخواست شد .
بلاخره اولین نمونه را بعد از پشت سر گذاشتن چندین مشکلات و جور کردن لوازم خاص دیشب ساخته شد Khansariha (256)

همانطور که از شکل معلومه (جای علامت)‌ جای پیچهای مگسک روی رابط سایلنسر بزودی قلاویز خواهد شد تا مانند شکل فابریک مگسک هم بسته شود . Khansariha (256)
در ضمن یک درپوش برای محافظت از رزوه ها در موقعی که از سایلنسر قصد استفاده را ندارید هم ساخته شده .
شکلهای بعدی و تکمیلی بدین شرح در خواهد آمد Khansariha (8)

این رابط یا مازل جدید طوری طراحی شده که کمترین فشار به لوله را وارد کند و جلوگیری از خارج شدن درپوش اتصال شارژ را نداشته باشد.

کاهش صدا با بستن سایلنسر هاتسان بسیار رضایت بخش و عالی بود Khansariha (256)
تصاویر تکمیلی همراه با بستن نمونه سایلنسر مدل هاتسان

[تصویر: 13497604385.jpg]

در آخر قصد از اعلام این موضوع بین دوستان فقط اطلاع برای علاقه مندان و مخصوصا دیسکاوری بدستان امروز و آینده میباشد تا این فرصت را از دست ندهند
لازم بتوضیح هست ممکنه برای بعضی تفنگهای دیگه هم کارساز باشه تمام کسانی که لوله تفنگشون قطر 11.1 میلیمتر را دارد این مازل بهشون میخوره
. Khansariha (48)
خلاصه تا ست کار و ابزارها برای ساخت مهیاست زودتر کسانی که مایلند اعلام کنند تا برای ساخت تعداد بیشتر سفارش بدیم قیمت حدود 50 تومن بدون رنگ میافته که دوستان میبایست به حساب سایت (آقا سعید آریا )‌ واریز و به ایشون برای ثبت سفارش اعلام کنند برای رنگ مشکی هم برای علاقه مندانش اعلام هزینه خواهیم کرد . فعلا Khansariha (8)
سلام استاد عزیز میشه اندازه دقیق رزوه ماژول که سایلنسر بهش وصل میشه بگید چون من ماژل راساختم فقط رزوه نکردم آنهم بدلیل نداشتن اندازه دنده های سایلنسر و آیا دندانه همه سایلنسرها مثل همه یا نه ؟ البته سایلنسر را هم میخوام دست ساز باشه ولی رزوه تا حد امکان استاندارد که بتونمبعدا" سایلنسر فابریک روی ماژل ببندم.