شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی و نقد و بررسی انواع رنج فایندر - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: سایر تجهیزات اپتیکی (/forumdisplay.php?fid=92)
+--- موضوع: معرفی و نقد و بررسی انواع رنج فایندر (/showthread.php?tid=1212)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8

معرفی و نقد و بررسی انواع رنج فایندر - cacciatore - 2014-02-13 08:21 PM

دوستان كسي رنج فايندر تاسكو ميشناسه ؟

RE: معرفی و نقد و بررسی انواع رنج فایندر - RAK - 2014-02-15 06:27 PM

(2013-09-05 03:39 PM)RAK نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام به دوستان و اساتید. من دو عدد رنج دارم اولی بوشنل 800 که به یارده ماکزیمم800 یارد را رنج مکنه دومی که مارک آن پاک شده که تا 2000 متر را پوشش میده که به یارد هم قابل تغییره و جالبتر قابلیت تایین سرعت را هم داره(k/h) یکی از دوستان میگفت تحت لیسانس آمریکاست.به نظر من هر کسی که با اسلحه گلوله سرو کار داره نیاز مند اینه که بتونه فاصله خود با هدف را حد اکثر با دقت 30 متر تخمین بزنه (که این میزان دقت در تفنگهای بادی به نسبت برد و افت اسلحه خیلی خیلی کمتر میشه)که این تخمین مسافت با این دقت برای من بشخصه بسیار سخت چون حدس فاصله تا هدف در کوه یادر جنگل یادر دشت یا در محیطهای مصنوعی مثل شهر با هم خیلی فرق میکنه به صورتی که یک مسافت 350 متری در جنگل بالای 500متر به نظر میره بارها شده که به دلیل عدم تخمین دقیق فاصله تا هدف تیر سر کرده یا پایین کشیده و به هدف اصابت نکرده . نیاز به تخمین دقیق فاصله از 200 متر به بالا ملموستره چون تا فاصه 200 متر هم تخمین اسان تر و هم اکثر کالیبر های گلوله تقریبا در 200 متر صفر شدن من هر دو روش شکار را .هم با رنج و هم بدون رنج تجربه کردم با رنج ضریب اطمینان خیلی بالا میره به طوری که هدف را در فواصلی که حتی خوابش را نمیدیدم مورد اصابت قرار دادم البته هرچه فاصله دورتر عوامل تاثیر گذار بیشتر. شما باید کالیبر اسلحه خودتون را بشناسید و بدانید که مثلا با گرین 130 در فاصله 650متر چقدر افت دارد البته هرچه فاصله دور تر عوامل مهم مثل باد -فشار هوا رطوبت و شیب و... تاثیر گذار تر میباشند بهتر است رفتار شاسی کالیبر اسلحه خودتون را برای شکار متناسب با شکاری که در منطقه وجود دارد انجام بدید یعنی برای شکار قوچ شما اسلحه خود را در ارتفاع بالای 2000 متر از سطح دریا با یک نوع و مارک فشنگ و در یک روز ارام صفر و افت شناسی کنید.فاصله یاب خوب برای شکار گذشته از مارک و برند و برد خصوصیاتی باید داشته باشه وزن کم معمولا 250-300گرم-اندازه کوچک -سرعت در اعلام فاصله که به ثانیه نکشه -تخمین پیاپی به طوری که بعد از تخمین اول بلافاصله فاصله دوم را بتونه بده -حساسیت کم نسبت به لرزش دست در هنگام رنج زدن-دقت که معمولا برای شکار زیر 5متر خوبه شارژ باطری خوب ضد آب و ضربه بودن -کارایی در دمای پایین و بالا-در صورت امکان مقیاس به متر باشد که انها خصوصیاتیه گه یک فاصله یاب خوب گذشته از برد و مارک باید داشته باشد البته یک سری دوربینهای وجود دارد که فاصله را با خط و حلال می شود محاسبه کرد مثل دوربن تکتیر اندازهای اسلح54R * 7.62 که در جنگ هم بسیار مورد استفاده قرار گرفت با استفاده از اندازه هدف خلاصه مطلب اینکه با دونستن فاصله و اینکه اسلحه شما در این فاصله چقدر افت داره جبران افت کار سختی نیست با تشکر.[تصویر: 13924758852.jpeg][تصویر: 13924758851.jpeg][تصویر: 13924758853.jpeg][تصویر: 13924758854.jpeg][تصویر: 13924758855.jpeg]

RE: معرفی و نقد و بررسی انواع رنج فایندر - m.movahed202 - 2014-03-02 11:20 PM

چند وقت پیش یکی از رنج فایندر های چینی که بدل بوشنل هستن مدل 1200 یارد خریداری کردم
با توجه تخصص شغلی من نقشه برداری هست تجهیزات کافی برای تست اون در فواصل مختلف داشتم
همون طور که دوستان اهل فن اطلاع دارن دوریین های توتال نقشه برداری از دقت بسیار بالایی برخوردار هستن
و تا مسافت 1000 متر میتونن با دقت میلیمتر برای ما فاصله رو نشون بدن
دوربین رو مستقر کردم و یک کارگر رو فرستادم در محوطه کارگاه تاب بخوره تا من همزمان با دوربین و رنج فایندر خودم تست دقت داشتم باشم
برام جالب بود که تمام فاصله ها رو درست داد خیلی هم سریع تر از دوربین توتال جواب میداد
من تا 800 متری امتحان کردم دقتش عالی بود
دیگه تا 1000 متر نرفتم ولی مطما هستم اونم جواب میداد
ولی یک نکته بگم در خصوص فواصلی که نشون میده
همیشه عددش به سمت بالا گرد میشه
یعنی اینجوری نیست که مثلا اگه فاصله واقعی 124 متر و 20 سانت باشه و عدد به 124 نزدیک تره روی صفحه بنویسه 124 متر
رنج فایندر میگه 125 متر
در تمام فواصلی که من امتحان کردم این قاعده برقرار بود و از 15 سانت که رد میشد عدد بعد رو مینوشت
البته برای یک شکارچی تفاوتی نداره که فاصله 80 سانت کمتر و بیشتر باشه
این رو جهت اطلاع دوستانی که تجهیزاتی برای بررسی ندارن عرض کردم
موفق باشید

RE: معرفی و نقد و بررسی انواع رنج فایندر - hosseindiana - 2014-03-03 12:26 AM

(2014-03-03 12:04 AM)Zoli نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
اينم رنج فايندر ما،هم رنج فايندره هم دوربين-سرعت باد-مسافت... همه رو حساب ميكنه
اين دوربين يا رنج فايندر ساخت كشور روسيه بوده و مدل 2011هست،قيمتش الان حدود ٤٣٠٠هزار نومان هست،در ضمن دوربينشم فوق العاده هست
يه دونه ٣پايه قابل تنظيم هم داره كه واسه جلو گيري از لرزش دست هست در فواصل دور ،ضمنا تا ١٠٠٠متر رو تست كردم ولي تو كاتالوك زده تا٣٠٠٠متر،متاسفانه كارتون و كاتالوك تو اسباب كشي گمشدهKhansariha (290)
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام،
دوست عزیز اگه ممکنه لطفا مارک و مدل رنج فایندر رو بفرمایید.

ممنون

RE: معرفی و نقد و بررسی انواع رنج فایندر - Zoli - 2014-03-03 12:41 AM

دوستان دليل ايكه بعضي وقتها پستهاي من خود به خود پاك ميشه چيه؟
دوست عزيز متاسفانه برچسب مدلش كنده شده دنبال كارتونشم،فقط روش حك شده روسيا
اخه هديه بود مدلشو نميدونم ولي ميدونم خيلي قيمتش بالاست،چون فاكتورشو ديده بودم

RE: معرفی و نقد و بررسی انواع رنج فایندر - homayonfar - 2014-08-28 06:21 PM

الان رنج فایندری که هم دقیق باشه و هم قیمت 450 تا 500 داشته باشه.چی هست تو بازار؟؟؟

RE: معرفی و نقد و بررسی انواع رنج فایندر - data19 - 2014-08-28 06:45 PM

از سایت های خارجی با 100 دلار میتوانید تهیه کنید. با ارسال به ایران

Sent from my ST15i using Tapatalk

RE: معرفی و نقد و بررسی انواع رنج فایندر - homayonfar - 2014-08-28 07:05 PM

اگه بخوام از خود ایران تهیه کنم.تو رنج قیمت500 تومن چی گیرم میاد؟؟؟

RE: معرفی و نقد و بررسی انواع رنج فایندر - data19 - 2014-08-28 09:03 PM

وقتی دوربین شکاری متوسط با این قیمت توی ایران گیر نمیاد از رنج فایندر چه انتظاری دارید؟ اگر هم باشه بردش بیش تر از 200 نیست و کیفیتش به درد نخوره.

Sent from my ST15i using Tapatalk

RE: معرفی و نقد و بررسی انواع رنج فایندر - mhrSB - 2014-08-28 09:10 PM

(2014-08-28 07:05 PM)homayonfar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اگه بخوام از خود ایران تهیه کنم.تو رنج قیمت500 تومن چی گیرم میاد؟؟؟
توی این رنج قیمت میتوانید از این بوشن های تقلبی تهیه بکنید.
عکس برای اعضا همین انجمن هست:
[تصویر: 14030173863.jpg]
میگویند تا 600 یارد برد داره ولی همون جوری گفته شد کیفیتش زیاد بالا نیست.Khansariha (226)
-----------------------------------------------------
رنج فایندر برای تیراندازی و شکار چیزی خیلی خوبی هست،و به نظرم باید افرادی که وسایل تیراندازی را کامل تهیه میکنند حتما رنج فایندر هم تهیه بکنند(خودمم باید تهیه بکنم ولی نمیدانم اصلا بگیریم یا نه؟ خخخخخخ)
موفق باشینKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)