شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
صفر کردن دوربین تفنگ بادی - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: بحث ازاد (/forumdisplay.php?fid=26)
+--- انجمن: مطالب علمی و تجربی تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=40)
+--- موضوع: صفر کردن دوربین تفنگ بادی (/showthread.php?tid=120)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

RE: صفر کردن دوربین تفنگ بادی - saeidth - 2012-03-15 12:52 PM

ممنون از راهنماییتونKhansariha (8)

RE: صفر کردن دوربین تفنگ بادی - AIRKING - 2012-03-15 09:43 PM

یه تجربه جهت کسانی که دوربینشون خیلی پایین میزنه.
اگر دوربینتون تنظیم نیست و شلیک هایی که انجام میدین خیلی پایی میخوره و تورت که جهت بالا بردن رتیکل هست و تا اخر پیچوندین و بازم پایین میخوره بهترین کار عوض کردن پایه دوربین با یه پایه بلند هست.
به راحتی مشکل حل میشه.

RE: صفر کردن دوربین تفنگ بادی - mrbala - 2012-03-16 12:59 AM

شیم گذاری در پایه عقبی هم مفیده ..... Khansariha (8)

Khansariha (256)

RE: صفر کردن دوربین تفنگ بادی - tika - 2013-01-19 01:53 PM

سلام
من یک چینی بی 3 زیرتاشو دارم که همه چیزیش رو به راه و با فنر قوی تر و دقت قابل قبول
در کالیبر 5.5 فرض کنیم 8 تا 10 ژول انرژی داره
برای شکار 7 تا 25 متر زدن هدف، مگسک اون باید در چه فاصله ای صفر بشه
مگسکش فابریکه
کسی میتونه با نرم افزار چیر گان برای ساچمه در حد نخجیر سرتیز منحنیشو برام در بیاره ببینم صفر اول و دوم دوربین علاوه بر مگسکش تو چه فاصله ایه؟
Khansariha (256)Khansariha (8)

RE: صفر کردن دوربین تفنگ بادی - adelrenjer - 2013-01-19 02:17 PM

با سلام تیکا جان بپا تیر نکننت آخه تیکا تو سایت امنیت جانی نداره. بریم سر اصل موضوع که شما کامل ترین روش صفر کردن رو الان آموزش میبینی که بیشتر برای مکسک کاربرد داره ولی برای دوربین های 10 20 هزار تومانی هم تست کردم جواب میده ولی برای زوم بالا ها قلق بسته به فاصله فرق میکنه شما برای صفر کردن تفنگت باید در فاصله 3 متری قرار بگیری وتفنگت رو از لحاظ ارتفاع تنظیم کنی وبعد بری در فاصله10متری و تفنگت رو از لحاظ چپ وراستی تنظیم کنی موفق شدی حالا تفنگ تو از یک متر تا 30 متر خال میزنه وباید برای فاصله های بالاتر بالای هدف رو بگیری .Khansariha (256)

RE: صفر کردن دوربین تفنگ بادی - فرهود - 2013-01-19 02:43 PM

سلام به همه دوستان من دیروز یه دوربین لیپرز 3-9_40 خریدم تفنگم 350 کالیبر 4/5 هست و میخوام در فاصله 40 متر صفرش کنم لطفا منو راهنمایی کنید که صفرش کنم و بگید بعد از صفر کردن توی این فاصله برای اهداف نزدیک یا دورتر چیکار کنم لطفا یه راهی غیر از محاسبه قلم و دفتری بگید چون تا بخواییم این محاسباتو انجام برم شکار میپره.ممنون

RE: صفر کردن دوربین تفنگ بادی - HALFMAN2010 - 2013-01-19 03:09 PM

فرهود جان اگه تفنگت رو تو 40 متر صفر کنی تو 30-50 متر تقریبا صفر هست و نیازی به میلدات نداری
اگه میخوای شیم گذاری این ارسال علی جان رو بخونی کامل مشکلت حل میشه
به اندازه 2 میلیمتر رو پایه عقبی شیم بذار
موفق باشی
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: صفر کردن دوربین تفنگ بادی - Marksman - 2013-01-19 03:11 PM

فرهود جان تو پست اول این تاپیک:

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

هر چی بخوای هست.
یه توصیه برادرانه:
الزاما همیشه بهترین راه میون بر زدن نیست.بعضی وقتا یه چیزی رو اصولی و با دفتر و دستک و جمع و تفریق یاد بگیری بیشتر به دردت می خوره تا راه آسون و سریع!Khansariha (8)

RE: صفر کردن دوربین تفنگ بادی - فرهود - 2013-01-19 05:25 PM

ممنون از احسان و دوستان دیگر

RE: صفر کردن دوربین تفنگ بادی - GHORBANII - 2014-04-14 01:52 PM

(2011-02-18 01:17 PM)milad123 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
البته کسی زیاد به پستهای من اهمیت نمیده و این از تشکرهای زیر پست کاملا مشخص هست(مثل پست 26 من تو همین تاپیک)اما درهرصورت یه وسیله هم برای صفرکردن دوربین هست که بیشتر تعمیرگاههای تفنگ شکاری ازش استفاده میکنن چون به هر حال شلیک گلوله تو مغازه ها و یا محیط اطراف اون امکان نداره.اسم این وسیله برساید هست که من دونوع از اون رو دیدم یکی لیزری که داخل لوله تفنگ میره(کالیبر22 به بالا)و یه نور متمرکز رو روی یک نقطه میاندازه و تو فاصله مورد نظرتون میتونید با چرخش طبلک ها وسط بعلاوه رو روش بیاندازید به همین راحتی.که خودم هم دارمش.یه مدل دیگه هم داره که اون برای کالیبر 4.5 به بالا هست که شامل چند میله برای کالیبرهای مختلف و یه وسیله شبیه دوربین که سر این میله ها بسته میشه که من باهاش کارنکردم.اینم عکس مدلی که من دارم.
[تصویر: _____________4beebf0cc2b83.jpg]
دوست ارجمندم مشکلی که من با برساید لیزری برای صفر کردن 54 داشتم این بود که وقتی دوربین صفر میشو و برساید را در می اوردیم و مجددا در لوله قرار میدادیم مقداری خطا داشت ( نیازمند صفر مجدد بود که مجبور شدیم از روش شلیک به سیبل و صفر کردن با عنایت به محل برخورد استفاده کنیم