شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
صفر کردن دوربین تفنگ بادی - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: بحث ازاد (/forumdisplay.php?fid=26)
+--- انجمن: مطالب علمی و تجربی تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=40)
+--- موضوع: صفر کردن دوربین تفنگ بادی (/showthread.php?tid=120)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

RE: صفر کردن دوربین تفنگ بادی - stivist - 2011-08-04 05:19 AM

دوست خوبم من هم این ساچمه ها رو امتحان کردم ساچمه های خوبی نیستند مخصوصا مچ ها که فقط اسمشون مچه.البته فراموش نشه تو این فاصله پرتو پلا زدن یا از تفنگه یا از تیرنداز(نمیخوام جسارت کنم این مشکل خودم هم بود و الان هم هست) تیراندازی با دوربین خیلی فرق میکنه به نظر من فقط تمرینه که میتونه شما رو از این حالت خارج کنه(1000 تا تیر) ابتدا سعی نکن خال رو خال بزنی چون این ساچمه اجازه نمیدن چنین کاری رو بتونی بکنی-ابتدا سعی کن تیراتو تو یه دایره مشکی با انداره یه سکه 50 تومنی جمع کنی بعد وقتی این کارو تونستی بکنی برو سراغ باراکودا و بدون خال رو خال میزنی.
تنها چیزی که میتونم بگم اینه که خیلی خونسرد شلیک کن ماشرو اروم بکش و چشماتو نبند یعنی قبل و بعد شلیک هدف رو یکسان ببینی
به نظر من اگه از پرومگنوم استفاده کنی بهتره(هر سه ساچمه رو(پرو مگنوم -پرو مچ-مچ) رو هم زمان امتحان کردم) فقط اونایی که خرابی دارند رو جدا کن
راستی زاویه دیدترو و نحوه گرفتن اسلحه و فاصله از چشمی دوربین(چپ و راست بالا و پایین و جلو و عقب بودن) رو ثابت نگه دار
امیدوارم نتیجه خوبی بگیری
یا حق

RE: صفر کردن دوربین تفنگ بادی - ALIANA-54-T06 - 2011-08-04 11:42 AM

(2011-07-29 12:52 AM)amin35190 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پس علی جان من ساچمه بارکودا رو واسه دیانا27 استفاده کنم بهتر از پرو مگنوم جواب میده واسه افت کمتر
نه امین جان بنظرم مناسب 27 نیست این ساچمه ها برای مگنومها مناسبند هرچند میتونی یک تستی هم بکنی اگر تست کردی (مقایسه) نتیجه اش را هم بما بگو . فعلا Khansariha (214)

RE: صفر کردن دوربین تفنگ بادی - mza1381 - 2011-10-04 07:59 PM

با سلام به همه دوستان

من جدیداْ 52 کالیبر 5.5 با دوربین 40 * 9-3 نورکونیا گرفتم. جایی خوندم که اگه تفنگ نو باشه بهتره مثلاْ 500 تا شلیک بشه تا تفنگ از حالت خشکی دربیاد و بعد دوربین روش بسته بشه (جلوی به هم ریختن دوربین گرفته میشه).
آیا این گفته از نظر علمی درسته؟

ممنون از راهنمایی دوستان.

RE: صفر کردن دوربین تفنگ بادی - ALIANA-54-T06 - 2011-10-04 08:42 PM

(2011-10-04 07:59 PM)mza1381 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام به همه دوستان

من جدیداْ 52 کالیبر 5.5 با دوربین 40 * 9-3 نورکونیا گرفتم. جایی خوندم که اگه تفنگ نو باشه بهتره مثلاْ 500 تا شلیک بشه تا تفنگ از حالت خشکی دربیاد و بعد دوربین روش بسته بشه (جلوی به هم ریختن دوربین گرفته میشه).

هم علمی و هم تجربی همین موضوع صدق میکنه یعنی بعد از حدود 500 شلیک تفنگ نرم و نرمال میشه و از پرتی زدنش هم کم میشه (باعث میشه دوربین بهتر صفر بشه)
از نظر علمی قطعات نو مخصوصا فنر و متعلقات مربوطش ارتعاش و لرزش زیادی داره که با کمی کارکرد کاملا روان میشوند Khansariha (214)

RE: صفر کردن دوربین تفنگ بادی - mza1381 - 2011-10-05 09:45 AM

(2011-10-04 08:42 PM)ALIANA-54-T06 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2011-10-04 07:59 PM)mza1381 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام به همه دوستان

هم علمی و هم تجربی همین موضوع صدق میکنه یعنی بعد از حدود 500 شلیک تفنگ نرم و نرمال میشه و از پرتی زدنش هم کم میشه (باعث میشه دوربین بهتر صفر بشه)
از نظر علمی قطعات نو مخصوصا فنر و متعلقات مربوطش ارتعاش و لرزش زیادی داره که با کمی کارکرد کاملا روان میشوند Khansariha (214)

با سلام و تشكر

پس با اجازتون من الان دوربين رو بايد از روي تفنگ باز كنم تا 500 شليكم رو پر كنم ديگه؟

راستي با عرض معذرت

توي ارسال قبلي يادم رفت نظر دوستان رو در مورد اين دوربين براي 52 بپرسم. ممنون ميشم اظهارنظر بفرماييد.

RE: صفر کردن دوربین تفنگ بادی - hellboy - 2011-10-05 10:09 AM

دوست عزیز
دیانا 52 یکی از دقیقترین فنری های جهانه و برای لذت از دقتش به یه دوربین خوبم نیاز دارین کلا 3*9*40 دوربین مناسبی برای شکاره اما مارکشم مهمه نورکونیا جزع دوربین های متوسط محسوب میشه و فعلا کارتون رو راه میندازه و با توجه به لگد 52 که خیلی زیاد نیست فعلا خراب نمیشه اما حتما حد اقل 500 تیر بدونه دوربین شلیک کنیک که تفنگ به سبات برسه و فنر کمی نرم و رون بشه بعد برین حالشو ببرین
مخلصیمKhansariha (48)Khansariha (8)

RE: صفر کردن دوربین تفنگ بادی - HALFMAN2010 - 2011-10-05 12:25 PM

دوست عزیز من این دوربین رو روی 54 خودم گذاشتم و بعد دو روز بازش کردم چون اصلا ثبات نداشت یعنی بعد از 10 شلیک دوباره بهم می خورد البته شاید فقط برای من اینطور بوده ولی در کل به نظر من حداقل دوربین مناسب برای 52 دوربین گامو 4*32 هست

RE: صفر کردن دوربین تفنگ بادی - sniperelit - 2011-10-05 12:48 PM

(2011-10-05 12:25 PM)HALFMAN2010 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز من این دوربین رو روی 54 خودم گذاشتم و بعد دو روز بازش کردم چون اصلا ثبات نداشت یعنی بعد از 10 شلیک دوباره بهم می خورد البته شاید فقط برای من اینطور بوده ولی در کل به نظر من حداقل دوربین مناسب برای 52 دوربین گامو 4*32 هست
البته نحوه بستن پایه دوربیت هم خیلی موثره سعی کنید به اون هم توجه بشه که خیلی وقتا مشکل از اونجاست و الا دوربین نباید بعد از 10 شلیک به هم بریزه

RE: صفر کردن دوربین تفنگ بادی - HALFMAN2010 - 2011-10-11 02:07 PM

ولی من یکی دیگه از همین دربین رو روی وایرخ 85 هم گذاشتم و اونم همینطور بعد از ده شلیک دوباره بهم می خورد

RE: صفر کردن دوربین تفنگ بادی - sniperelit - 2011-10-11 02:13 PM

خبو حتما نحوه بستن و پایه ایده ال نبوده وایروخ جزء اوندسته از سلاح هاست که با دوربین ساز گاره فکر نکنم حتی روی 350 هم بعد از 10 شلیک بهم بخوره نحوه بستن ومحل قرار گیری استپ رو خوب چک کنید
سعی کنید از پایه یک تیکه و جنس خوب استفاده کنید
موفق باشید