شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
صفر کردن دوربین تفنگ بادی - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: بحث ازاد (/forumdisplay.php?fid=26)
+--- انجمن: مطالب علمی و تجربی تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=40)
+--- موضوع: صفر کردن دوربین تفنگ بادی (/showthread.php?tid=120)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

RE: صفر کردن دوربین تفنگ بادی - amin35190 - 2011-07-28 11:44 AM

دوستان عزیز که اطلاع دارن اگه دوربینو مثلا تو 20 متر صفر کنیم از چه فاصله ای تا چه فاصله ای دقیق تو خال میزنه و آیا این فاصله قابل افزایش هست به چه عواملی بستگی داره مرسی از دوستان ببخشید اگه چند تا سئوال شدKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: صفر کردن دوربین تفنگ بادی - ALIANA-54-T06 - 2011-07-28 12:37 PM

(2011-07-28 11:44 AM)amin35190 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان عزیز که اطلاع دارن اگه دوربینو مثلا تو 20 متر صفر کنیم از چه فاصله ای تا چه فاصله ای دقیق تو خال میزنه و آیا این فاصله قابل افزایش هست به چه عواملی بستگی داره مرسی از دوستان ببخشید اگه چند تا سئوال شدKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
امین جان بستگی به خیلی عوامل داره همینطوری نمیشه گفت
مثلا بستگی به قدرت تفنگ ، ارتفاع پایه دوربین ، انتخاب نوع ساچمه و اینکه 20 متر صفر اول یا صفر دوم شماست هم بستگی داره و عوامل دیگه ..... هر کدام مبحث کاملی داره که باید لحاظ بشه در ضمن برای هر تفنگی هم در آخر باید عملی تست بشه تا جدول و یا حدود Critical Zone (انحراف مجاز) روی هدف بدست بیاد ممکنه برای شما 10 یا 20 متری بشه برای اینکه درک بهتری داشته باشین به حدود Critical Zone در این نمودار دقت کنید . Khansariha (214)
[تصویر: zzz.jpg]

RE: صفر کردن دوربین تفنگ بادی - amin35190 - 2011-07-28 05:15 PM

مرسی علی جان با فرض نرمال بودن سایر پارامترها میخوام فقط دو مورد رو واسم توضیح بدین یکی مسافت مستقیم طی شدن تیر بدون افت تیر آیا اگه تفنگ تا 50 متر افت تیرش صفر باشه و دوربین رو 25 متر صفر باشه اگه افت تیر صفر باشه بازم تو 50 متر تیر تو خال میخوره یا باز بحث دوربین میاد وسط و موارد دیگه بازم مرسی علی جان

اگه زحمتی نیست راجعبه این تصویر و اون خطوط زرد و سبز توضیح کوچولو بدین مرسیKhansariha (8)

RE: صفر کردن دوربین تفنگ بادی - ALIANA-54-T06 - 2011-07-28 11:43 PM

(2011-07-28 05:15 PM)amin35190 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مرسی علی جان با فرض نرمال بودن سایر پارامترها میخوام فقط دو مورد رو واسم توضیح بدین یکی مسافت مستقیم طی شدن تیر بدون افت تیر آیا اگه تفنگ تا 50 متر افت تیرش صفر باشه و دوربین رو 25 متر صفر باشه اگه افت تیر صفر باشه بازم تو 50 متر تیر تو خال میخوره یا باز بحث دوربین میاد وسط و موارد دیگه بازم مرسی علی جان

اگه زحمتی نیست راجعبه این تصویر و اون خطوط زرد و سبز توضیح کوچولو بدین مرسیKhansariha (8)
ببین امین جان این مواردقبلا هم گفته شده ولی عرض کنم که بطور فرضی که فرمودید قطعا ساچمه بدون افت اگر باشد و روی 20 متر صفر باشد نمیتواند روی 50 متر هم خالبزند چون فرض گرفته شده ساچمه مسیر منحنی ندارد و مستقیم طی میکند بنابراین با توجه به اختلاف و زاویه دید دوربین و لوله ساچمه ها به بالای خال اثابت میکنند (فرض گرفتیم که افتی ندارند )
یک توضیح بیشتری اینجا میدم امین جان
سرعت ساچمه حرف اول را توی این مبحث میزند وقتی سرعت بالا باشد افت ساچمه خیلی کم است و ساچمه میتواند مثلا از 20 تا 50 متر را یک نواخت حرکت کند (اغلب pcp ها اینطوریند) این یک
و دوم اینکه به فاصله صفر کردن شما هم بستگی دارد اگر شما توی 20 متر صفر کنید شاید تا 30 متر هم باز خال بزند و افت کمی داشته باشد البته یادمان باشد هرچه فاصله صفر به لوله نزدیک شود زاویه لوله با خط دید دوربین هم بیشتر شده (زاویه دارتر میشود) و حالت امتداد و همراستا بودن دوربین با خط سیر حرکت ساچمه کمتر میشود بعبارتی خط سیر ساچمه منحنی تر میشود.
پس بیشترین یکنواختی پرواز ساچمه در دور بودن صفر دوربین هست مثلا 40 متر که اغلب کارشناسان این فاصله را بهترین میدانند چون بیشترین و طولانیترین منطقه مجاز یا Critical Zone را بدست میدهد .
سوم به پایه هم بستگی داره هرچه پایه دوربین بلندتر باشه لوله با خط دید دوربین زاویه دارتر شده و انحراف و زاویه دارتر شدن مسیر ساچمه هم بیشتر میشود یعنی استفاده از میل داتهای دوربین در مسافتهای کوتاه هم بیشتر میشود
چهارم به نوع ساچمه هم بستگی داره بعضی ساچمه ها افتشان خیلی زیادند و تیرانداز را مجبور میکنند مرتب محاسبه کنند مثلا برای هر 10 متر یک نقطه را در دوربین در نظر بگیرند که ضعیفترین ساچمه ها مخصوصا برای مسافت دور ساچمه های سبک و سر تخت هستند و بهترین ساچمه هم ساچمه های سرگرد و سنگین هست (البته سنگینی در حد مجاز) مثلا باراکودا کمترین افت را دارد و برای خود من اینطور بوده که تا 20 متر کمتر یا بیشتر نسبت به صفر دوربین نیازی به استفاده از میل داتها را نداشتم یعنی طول فاصله بیشترین پرواز ساچمه بدون منحنی زیاد به 40 متر هم میرسد .

اما در خصوص توضیح خطوط زرد و سبز تصویر
[تصویر: zzz.jpg]
خط سبز مسیر لوله را نشان میدهد که برای تجسم بهتر کمی زاویه آن را نسبت به دوربین تند بتصویر کشیده وگرنه اینقدر زاویه ندارد و خط زرد هم خط دید تیرانداز از داخل دوربین تا هدف و یا مرکز سیبل هست البته باز اینجا این خط دید و زرد رنگ نسبت به دوربین زاویه ندارد و کمی طراحش بی خیال این مطلب شده (نسبت نگاه دوربین به خط دید دوربین) و ممکنه شما را به اشتباه بندازد خخخخخخ . باز در خدمتم

RE: صفر کردن دوربین تفنگ بادی - amin35190 - 2011-07-29 12:52 AM

پس علی جان من ساچمه بارکودا رو واسه دیانا27 استفاده کنم بهتر از پرو مگنوم جواب میده واسه افت کمتر

RE: صفر کردن دوربین تفنگ بادی - persiankiller - 2011-08-03 07:38 PM

درود
دوستان من کمک میخوام برای 0 کردن دوربینم/
مشکلم اینجاست که در حدود 10 متری گروپم میشه تقریبا اندازه یک سکه 10 تومانی(قدیمی ها) و از دقیقا 35 متری گروپم خیلی عجیب میشه×!یعنی هر تیر یکجایی میخوره با اینکه اصلحه روی صندلی ثابت هست و اینم بگم که در 35 متری زوم دوربین رو میزارم روی 9.ممنون

RE: صفر کردن دوربین تفنگ بادی - amir74 - 2011-08-03 08:08 PM

علی جان اینجا استاد زیاده ولی نظرمو من می دم
دوربینو واسه صفر کردن زومشو رو 9 نذار اخرش رو 4 چون تو 35 متر قشنگ هدف معلوم می شه
2-ساچمه تو لول شل و سفت هست
3-دستت می لرزه و شاید موقعه تیراندازی وقتی ماشرو می چکونی چشمتو می بستی که واقعا تائیر زیادی داره(طبق تجربه).
4-زیره اسلحت شی نرمی نیست
5-اسلحرو شل نگه می داری
6-لگدشو نمی تونی مهار کنی
چیزایی که می دونستمKhansariha (8)

RE: صفر کردن دوربین تفنگ بادی - mohsen1982 - 2011-08-03 09:38 PM

دوست عزيز اگه تفنگ ودوربينت هموني هست كه تو امضات هستش كه بهترين تفنگ ودوربين روداري واگه سالم باشن ايراد مطلقااز اونهانيست.
پايه دوربين رو كه روريل تفنگ بستي چك كن محكم بستي يانه. خود دوربين هم كه تو رينگها بستي چك كن.
برخلاف تصور براي صفركردن بهتره روي زوم اخر بزاري چون دوربينت زوم بالانيست و زوم 9 اشكالي نداره .
خوب حالا اگه روي صندلي ميخواي بزاري يه بالش روي كف صندلي بزار وتفنگ رو بزار روش چون اسلحه رو بخودش جذب ميكنه سعي نكن تفنگ وخيلي محكم بگيري وقنداق رو بخوابون تو گوديه كتفت ويه دستت هم بزار زير بچه قنداق و اروم بگيرش و موقع كشيدن ماشه هم خيلي نرم ماشه روبكش يعني كورس اول ماشه يا خلاصي اول ماشه رو بگير بعد قشمت درگيرشدن ماشه روهم نرم بكش .كشيدن محكم وبه يكباره روي ماشه باعث تكون خوردن اسلحه وكم دقتي ميشه.
راستي ساچمه هم خيلي مهمه نكنه از اين ساچمه هاي اشغالي گامو استفاده ميكني وانتظارداري فقط يه سوراخ روسيبل ببيني!

RE: صفر کردن دوربین تفنگ بادی - persiankiller - 2011-08-03 10:51 PM

ممنون
اره محسن جان تفنگ و دوربینم دقیقا چیزهایی هست که تو امضام هست.-ضمن اینکه سالم سالمن و دوربین رو 1 روزه بستم روی سلاح--پیچ های پایه دوربین(مال خود دوربین نیست و یک تیکه هست)کاملا روی تفنگ سفت شدن و اون پیچبه اصطلاح ترمز هم بعد از اینکه پایه رو سفت کردم کاملا سفت کردم - خود دوربین رو هم کاملا سفت بستم روی پایه دوربین و متاسفانه از ساچمه گامو استفاده میکنم که واقا ناراضی هستم!!!مجبوری هست تقریبا-ساچمه تو مشهد فقط گامو مچ هست و پرو مگنوم و دیابلو/فردا دوباره بالیش میزارم روی صندلی و تست میکنم ببینیم چی میشه.همین 1 روز پیشاز اینکه دوربین رو ببندم مگسکم رو 0 کرده بودم تیر رو تیر میزد/.

RE: صفر کردن دوربین تفنگ بادی - aghajoon - 2011-08-03 11:18 PM

همونطور که آقا محسن گفت بالیشتک یادت نره

من دفعه اول که میخواستم دوربین را صفر کنم یه درخت V شکل پیدا کردم و برای اینکه
تفنگ زخمی نشه یه پتو انداختم وسطش و تفنگو اونجا محکم کردم ، ولی بعد از تیر اندازی متوجه شدم که دارم پرت و پلا میزنم، دفعه بعدی یه بالشتک گذاشتم لب یه حوض که توی باغ بود و تفنگو گذاشتم روش، اون موقع بود که از دقت تفنگ و دوربین مطمئن شدم.