شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
صفر کردن دوربین تفنگ بادی - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: بحث ازاد (/forumdisplay.php?fid=26)
+--- انجمن: مطالب علمی و تجربی تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=40)
+--- موضوع: صفر کردن دوربین تفنگ بادی (/showthread.php?tid=120)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

RE: صفر کردن دوربین تفنگ بادی - mehrshad - 2011-02-17 01:21 PM

مسیح جان من که دستام از همین الان توی هواست!!!!

یه سوال:
ایا ممکنه تنظیم دوربین روی یک تفنگ به انتهای خودش مثلا توی تنظیم چپ و راست برسه؟
برای شما پیش اومده؟!
به نظر من وقتی ریل و لوله دریک راستا باشن پیش نمیاد ولی توی لوله تاشو اگه لوله از دوشاخ کج بشه احتمالش هست.

RE: صفر کردن دوربین تفنگ بادی - masih.hunter - 2011-02-17 01:31 PM

ما ارادت داریم مهرشاد جان . ما کوچیک شمایم درخصوص دوربین هم باید عرض کنم درسته اگه لول و سیلندر در

یک راستا باشه مشگلی نیست در غیر اینصورت ممکنه مشگل از سلاح باشه برای خود من پیش امده بود البطه لول سلاح در حدود چهار سانت

از تو کپ بطرف بالا خم بود البطه سلاح دادا اسماعیل بود که من ردیفش کردم و مشگل حل شد البطه مهرشاد جان پایه دوربین مشگل نداره

یا جای ریل دوربین چطور سالمه ؟؟؟

RE: صفر کردن دوربین تفنگ بادی - ALIANA-54-T06 - 2011-02-17 01:51 PM

آقا مسیح عزیز داداش
اولا من گفتم مفیده نه اینکه مطلق است
دوم من گفتم برای عموم نه شما که استادین و خاص هستید:D
سوم من گفتم در حد فیلد تارگت باز نمیشه(مسابقات یک جهانی) البته غیر از تفنگ شما :D
چهارم مگر چند نفر از دوستان تفنگ 52 دارند پس نظر کلی دادم برای عموم دارندگان فنریها که معمولا زیاد دچار این مشکل میشوند
پنجم در آخر گفتم تمامی روشها مفیدن و قصد اطلاع و کسب تجربه است
من بشخصه وقتی تازه دوربین میبندم یا انحراف زیاده از روش یک شلیک استفاده میکنم و اونوقتی که میخواهم به حداکثر دقت برسد از چند شلیک استفاده میکنم (که امکان دارد هر شلیک و یک تصحیح طبلکها باشد) تا خوب صفر شود و این طبیعی است :)
در آخر همه جوره مخلصیم داش مسیح :heart:

RE: صفر کردن دوربین تفنگ بادی - milad123 - 2011-02-18 01:17 PM

البته کسی زیاد به پستهای من اهمیت نمیده و این از تشکرهای زیر پست کاملا مشخص هست(مثل پست 26 من تو همین تاپیک)اما درهرصورت یه وسیله هم برای صفرکردن دوربین هست که بیشتر تعمیرگاههای تفنگ شکاری ازش استفاده میکنن چون به هر حال شلیک گلوله تو مغازه ها و یا محیط اطراف اون امکان نداره.اسم این وسیله برساید هست که من دونوع از اون رو دیدم یکی لیزری که داخل لوله تفنگ میره(کالیبر22 به بالا)و یه نور متمرکز رو روی یک نقطه میاندازه و تو فاصله مورد نظرتون میتونید با چرخش طبلک ها وسط بعلاوه رو روش بیاندازید به همین راحتی.که خودم هم دارمش.یه مدل دیگه هم داره که اون برای کالیبر 4.5 به بالا هست که شامل چند میله برای کالیبرهای مختلف و یه وسیله شبیه دوربین که سر این میله ها بسته میشه که من باهاش کارنکردم.اینم عکس مدلی که من دارم.
[تصویر: _____________4beebf0cc2b83.jpg]

RE: صفر کردن دوربین تفنگ بادی - Ali - 2011-02-18 02:31 PM

اقا میلاد کسی.....(ویرایش شد توسط میلاد)
این دستگاه رو هم من خدائی الان دیدم و کف کردم خیلی عالیه فکر کنم برای گلوله زنی های نظامی فقط از اینا استفاده کنند.چند خریدی میلاد جان؟هست بازار؟خیلی خیلی عالیه واقعا مثل اسلحه از ملزوماته

RE: صفر کردن دوربین تفنگ بادی - milad123 - 2011-02-18 03:03 PM

(2011-02-18 02:31 PM)alinozad نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اقا میلاد کسی.....(ویرایش شد توسط میلاد)
این دستگاه رو هم من خدائی الان دیدم و کف کردم خیلی عالیه فکر کنم برای گلوله زنی های نظامی فقط از اینا استفاده کنند.چند خریدی میلاد جان؟هست بازار؟خیلی خیلی عالیه واقعا مثل اسلحه از ملزوماته
بله علی جان تو بازار هست.اگر خواستی تهیه کنی با من تماس بگیر.

RE: صفر کردن دوربین تفنگ بادی - AIRKING - 2011-02-18 07:34 PM

اقا میلاد شما تاج سر مایی.
من به شخصه هیچ وقت زحمات شبانه روزی شما رو در راه اندازی سایت و همکاری علی اقا مشهدی فراموش نمی کنم و به خاطر این زحمت از شما بسیار سپاسگزارم.
یا علی

RE: صفر کردن دوربین تفنگ بادی - esmaeil1356 - 2011-02-19 09:56 AM

ميلاد جان
همانطور كه قبلا گفتم اين وسيله بيشتر براي گلوله زني كاربرد داره و براي بادي بعلت اينكه مسير سير ساچمه منحني است دقت لازم را ندارد البته اين فقط نظر شخصي بنده است

RE: صفر کردن دوربین تفنگ بادی - milad123 - 2011-02-19 10:09 AM

اسماعیل جان در بادی هم کاربرد دارد.با توجه به نوع ساچمه وزن و نمودار سیر ساچمه و قدرت تفنگ میتوان نقطه صفر را به دست اورد که تا ان نقطه مسیر حرکت ما مستقیم است.

RE: صفر کردن دوربین تفنگ بادی - mohsen.66 - 2011-03-04 11:56 AM

آقا میلاد قبل از این که من این تاپیک رو بخونم قبلا تو ذهنم بود که یک همچین چیزی درست کنم اونم با همین لیزرهای معمولی ولی مشکل این بود که لیزر رو چجوری توی لوله بذارم حالا که دیدیم یه همچین وسیله ای که توی ذهن من بود توی بازارهست خیلی مایلم یکی داشته باشم
اول واسه کالیبر 5/5
دوم قیمت
سوم طریقه ی پست اون به مشهد
البته اول قیمت هزینه ی کل رو ذکر بفرمایید (ازخرید خود وسیله تا پست و...) تا بعدش ایشالا بخرم:D