شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ریویو های تخصصی برای وایرخ 80 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده وایرخ Weihrauch products (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- موضوع: ریویو های تخصصی برای وایرخ 80 (/showthread.php?tid=1174)

صفحه ها: 1 2 3

ریویو های تخصصی برای وایرخ 80 - AIRKING - 2012-09-01 11:24 AM

[/align]
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت تمامی کاربران گرامی.
قبل از هر چیز لازم به توضیح هست که تیم مدیریت در جهت تخصصی کردن هر چه بیشتر مطالب در حال انجام تغییرات در مطالب سایت هست که شرح ریز اون در این فرصت و در این مکان نمی گنجد.
در ادامه این تخصصی شدن بر آن شدیم تا تاپیک های تخصصی از ریویو ها دقیق کاربرای برای اسلحه های مختلف ایجاد کنیم تا دوستان بتونن گزارش ها یا ریویو ها یا بازنگری هاشون در چارچوبی خاص که ارائه خواهد شد در خصوص هر اسلحه و به صورت کاملا تخصصی و کاربردی در این تاپیک ها قرار بدهند.

نکاتی که باید حتما رعایت شود و در صورتی که ارسالی حاوی این نکات نباشد پاک خواهد شد.

ریویو های باید شامل :
1-بررسی دقیق و همه جانبه از اسلحه باشد.شکل ظاهری ،نوع قنداق،نوع مسلح شدن،نوع شلیک،بررسی سیستم ماشه،بررسی ابعاد و اندازه ها و وزن،قرار گیری در کدام رده بندی قدرت،استفاده از چه نیرویی جهت شلیک(فنری یا پی سی پی یا گازی)،بررسی سرعت شلیک،بررسی دقت شلیک ها حداقل با 3 یا 4 نوع ساچمه،نوع و میزان لگد اسلحه،پیشنهاد جهت استفاده از چه دوربین های و ...

2-ارائه حداقل 3 یا 4 گروپ با ساچمه های مختلف در فواصل مختلف در همان پست به جهت نشان دادن دقت اسلحه.(در ارائه گروپ ها باید این مقوله مد نظر باشد که ما به دنبال نشان دادن دقت اسلحه هستیم نه مهارت تیر اندازی خودمون پس حتی اگر میتونید اسلحه روی گیره هم ببنید تا خطای انسانی کاهش پیدا کنه هیچ مشکلی نیست) و پیشنهاد منطقی در خصوص اینکه چه نوع ساچمه با اسلحه مورد نظر سازگاری بیشتر دارد.

3-قرار دادن عکس برای معرفی هر قسمت(مثلا اگر میخواین قنداق معرفی کنید ارائه عکس از قنداق الزامی است ،یا ماشه یا سیستم نشانه روی و ...)

4-امتیاز دهی به : *دقت اسلحه *قدرت اسلحه *زیبایی اسلحه *

5-امتیاز دهی به اینکه برای چه کاری بهتر است استفاده شود : *شکار * سرگرمی * کنترل افت * هدف زنی و گروپ گیری.

تمامی امتیاز ها از 10 محسابه میشود مثلا اگر اسلحه دقت بسیار بالایی دارد از 10 9 می گیرد.
**در خصوص امتیاز دهی باید این نکته مد نظر باشد امیتاز ها باید کاملا منطقی و همخوانی با با بقیه موارد اورده شده در ریویو باشند مثلا اگر اسلحه ای 10 ژول قدرت دارد در قسمت امتیاز دهی به قدرت نباید بیشتر از 3 یا 4 داده شود و اگر 8 داده شود مشخص است که مطالب علمی نبوده.یا اگر اسلحه ای گروپ های 5 سانتی میدهد مسخضا امتیاز هدف زنی باید کم باشد.

**سعی شود دوستان خودشون از اسلحشون عکس تهیه کنند که اون مطلب بومی تر باشد اگر هم نشد اشکالی ندارد.
**کسانی می توانند ریویو ارائه بدهند که حداقل چند ماهی با اسلحه مورد نظر کار کرده باشند.
**پست های که ریویو درش نباشد پاک خواهد شد.
**اگر کسی مطالبی غیر از ریویو در خصوص اسلحه های مورد بحث دارد میتواند به تاپیک تخصصی همان اسلحه مراجعه کند.

خوب این نکاتی بود که به ذهنم می رسید و امدیوارم دوستان رعایت کنند تا بتونیم دسته بندی مناسب داشته باشیم و به صورت تخصصی و علمی به نقاط ضعف و قوت اسلحه های برسیم.

من خودم به صورت نمونه یک ریویو از اسلحه وایرخ 80 کالیبر 4.5 میذارم.

[تصویر: attachment.php?aid=17]

اسلحه وایرخ 80 یک اسلحه کمر شکن
[تصویر: hw80-laufdichtung.gif] با قدرت تقریب 20 ژول و جز خانوده فنر پیستونی و در رده قدرت متوسط با لگد یا عقب نشینی زیاد می باشد که با مرور زمان و به دلیل فنری بودن قدرت اسلحه به 16 یا کمتر نیز کاهش پیدا میکند.
تمامی قطعات به کار رفته شده در این اسلحه به جز واشر دور محل ساچمه گذاری و واشر سر سیلندر از فلز با عمر بالا می باشد و یکی از دلایل وزن حدودا 4 کیلو گرمی این اسلحه همین می باشد.[تصویر: large-hw80-piston-complete.jpg]
به اعتقاد خیلی ها وایرخ 80 یکی از باکیفیت ترین تفنگ های بادی موجود در جهان میباشد و رایج است که اگر میخواهید تفنگ با عمر بالا و کاربرد زیاد داشته باشید وایرخ 80 بخرید و خیال خود را راحت کنید.
خوب در ادامه به مشخصا و ابعاد ظاهری اسلحه می پردازیم:
*طول کل اسلحه:1.150 mm
*طول لوله:50 سانتی متر
*سیستم نشانه روی روزنه دید با مگسک که روزنه دید قابلیت تغییر به 4 حالت را دارد گرد،مربع،مستطیل و مثلث که در عکس به وضوح مشخص است: [تصویر: weihrauch-micrometervisier80.jpg]علت هم قابلیت عوض شدن مگسک میباشد که شامل 4 حالت گرد،مستطیل،مربع و نوک نیز میشود [تصویر: weihrauch-tunnelkornfuss80.gif]
یکی دیگر از نقاظ برجسته در وایرخ همین مگسک و روزنه دید هست که میتواند برای تیر انداز جذاب و کاربردی باشد.[تصویر: offene-visierung80.jpg][تصویر: weihrauch-micrometervisier80.jpg]
*شتاب ساچمه شلیک شده 295 برای 4.5 و و245 برای 5.5 (متر بر ثانیه) می باشد.
البته این سرعت شلیک ایده آل است و بعد از استفاده و به اصطلاح متعادل شدن قدرت فنر کاهش پیدا میکند.
نکته*با توجه به اینکه بنده دستگاه کرونگراف ندارم نمیتونم در خصوص سرعت شلیک اظهار نظر دقیقی بکنم و به مطالب ارائه شده در اینترنت بسنده میکنم.
قنداق این اسلحه برای افراد راست دست طراحی شده اما افراد چپ دست نیز میتوانند به راحتی از ان استفاده کنند [تصویر: HW80-Air-Rifle_zm3.jpg]
البته ته قنداق قابلیت تنظیم نداره و این یک ضعف برای وایرخ 80 هست و شما مجبور هستید از پایه دوربین کوتاه استفاده کنید.در خصوص طراحی قنداق در نگاه اول خصوص با دیدن عکس کمی تو ذوق آدم میخوره اما بعد از دست گرفتن اسلحه متوجه خواهید شد که آنقدر ها هم که در عکس بد به نظر می رسد ،بد نیست،در کل اسلحه ای خوش دست است خصوص در قسمت قبضه اما می شد کمی قنداق کشیده تر باشد و از ارتفاع کم کرد و به طول اضافه.
*سیستم ماشه این اسلحه ساده و در عین حال بسیار دقیق و تمام از فلز می باشد.شاید عده ای معتقد باشند ماشه وایرخ 80 سفت است که البته پر بیراه نگفته اند اما نمی شود از حق گذشت که سیستم ماشه بسیار دقیق عمل میکند و منوقع شلیک تیر انداز را ناامید نخواهد کرد.عکسی از قسمت های مختلف این ماشه براتون میذارم. [تصویر: weihrauch-rekord-abzug80.jpg] [تصویر: hw80-abzug.jpg]البته بنده به مشاه T06 دیانا هم شلیک کردم و باید اعتراف کنم که اون سیستم فوق العاده است و مسلما سیستم ماشه وایرخ در مقابل تی 06 ضعف دارد.ماشه وایرخ 80 قابلین تنظیم و بالا بردن حساسیت دارد اما من توصیه میکنم دوستان خیلی با این قسمت کاری ندشاته باشند با توجه به فنری بودن اسلحه و اینکه اگر فردی ناشی باشه ممکنه با بیش از حد شل کردن مشاه باعث پایین اومدن ایمنی اسلحه بشه [تصویر: hw80-abzug-zeichnung.jpg] ،لقی ابتدای ماشه که از دو زمانه بودن اون خبر میده به این جهت هست که تیر انداز موقع شلیک متوجه باشه که ماشه آماده شلیک هست و در همون ابتدا با لمس ماشه شلیک انجام نگیره.

*وایرخ 80 یک اسلحه فوق العاده جهت تیون کردن هست و بسیار محبوب نزد تیونینگ کاران.دوستان مطمئنا فنر تیتان و مزایای اونو شنیدن.کیت کامل تیون شامل فنر ،اورینگ،وشار سر پیستون قدرت این اسلحه را تا خدود 20 تا 30 درصد اضافه میکنه و باعث کاهش لگد اسلحه نیز میشود.
یک نقشه شماتیک از وایرخ 80 و قطعات تشکیل دهنده اون[تصویر: attachment.php?aid=19]

خوب نوبتی هم باشه نوبت دقت این اسلحه هست،خیلی ها معتقدند وایرخ 80 یکی از دقیق ترین اسلحه فنری بادی جهان هست که پر بیراه نیز نگفته اند،تجربه شخصی من به من ثابت کرده که وایرخ 80 با ساچمه های سرتخت خیلی بهتر جواب میده و فاصله مفید جهت نقطه زنی حداکثر 30 متر و برای شکار حداکثر 50 متر با دوربین و مهارت خوب هست.
من چند تا گروپ و هدف زنی براتون میذاره تا خودتون به نتایج دلخواه برسین:
فاصله 20 متر و تعداد شلیک هم 5 بار با حالت نشسته و ساپورت مناسب
[تصویر: 13336329061.jpg]
[تصویر: 13336329063.jpg]
ساچمه بی اس آ الیت سر گنبدی
[تصویر: 13332920673.jpg]
عکس زیر در فاصله 15 متری با ساچمه پرو هانتر و فینال مچ هست که هر ردیف با خودکار مشخص شده.حالت تیر انداز ایستاده بدون ساپورت.
[تصویر: IMG_9441.jpg]
در خصوص دوربین هم باید خدمت دوستان بگم با توجه به لگد اسلحه و نداشتن ریل دوربین مناسب بهتره از دوربین های مخصوص فنری مثل سنتر یا لیپرز یا گامو 4*32 استفاده بشه من خودم روی اسلحم یه گامو 4*32 بستم که واقعا خوب جواب داده و انتظارات و نیاز هامو بر آورده کرده است.

در اخر بنده امتیاز دهی که به این اسلحه دارم به شرح ذیل است:
قدرت:5
دقت:7.5
زیبایی:6
و در خصوص عملکرد هم:
شکار:8
کنترل آفت:7
هدف زنی:7
سرگرمی:5
و میانگین امتیاز 6.50از 10 فکر میکنم برای انی اسلحه مناسب باشد.
به امید استفاده دوستان.

RE: ریویو های تخصصی برای وایرخ 80 - AIRKING - 2012-09-05 06:42 PM

فکر می کردم تاپیک های تخصصی بهتر استقبال بشه.
من از دوستانی که وایرخ 80 دارند میخوام که حتی المقدرو یه ریویو از اسلحشون و از دید خودشون بذارند .
با تشکرKhansariha (8)

RE: ریویو های تخصصی برای وایرخ 80 - ham - 2012-09-05 10:50 PM

سلام.چند روز داشتم با وایرخ80 کالیبر 4.5 تیراندازی میکردم که هدف گیری جالبی از آب دراومد.حیفم اومد برای طرفدارای وایرخ گزارششو نذارم.خخخخ

عجیب دقت این تفنگ با ساچمه پیمان از فاصله حدود 52متری.البته بعد از شلیک حدود 13000 ساچمه و فنر نیمه ضعیف وایرخ.مهمتر از همه نفوذ عالی تو این فاصله در یک انار کاملا کال(نارس) که خیلی سفت و بهم فشردس.تعداد شاتها 3 ساچمه پشت سر هم.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

درخت انار مورد نظر
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

نمای نزدیکتر.البته دوربینم خونه نبود.مجبور شدم با گوشی موبایل عکس بگیرم که زیاد کیفیت نداره.

اینم هدف مورد نظر که قبلا هم مورد اصابت ساچمه قرار گرفته بوده.خخخخ
تقریبا دوتا از ساچمه ها رو هم خوردن.از ساچمه ایرانی واقعا بعیده.

محل خروج ساچمه.

اینهم دوتا از ساچمه های شلیک شده که بعد از خروج از هدف به دیوار باغ برخورد کردن و اینجوری شدن.سومی رو پیدا نکردم

قابل توجه دوستانی که برای خرید این سلاح دچار تردید هستند که آیا قدرت این سلاح برای شکار پرنده کافیه؟؟باید بگم برای شکار کاملا مناسبه.
Khansariha (8)

RE: ریویو های تخصصی برای وایرخ 80 - alireza - 2012-09-05 11:03 PM

وایرخ
یک اسلحه ۱۰۰در صد شکاریه با نفوذ بسیار عالی بر روی اجسام .
بهترین ساچمه برای کالیبر ۵.۵ جی اس بی‎ ‎‏ اگزکت۱۵.۸۹. و بخاطر نداشتن ریل
مناسب دوربین بهتره از دوربین دهانه بزرگ (۵۰)استفاده نشه.تا ۸۰ متر
توان شکار کبوتر جنگلی را به راحتی داره.به نظر بنده دیانا ۵۴ با وایرخ ۸۰ مکمل همدیگه هستند.

RE: ریویو های تخصصی برای وایرخ 80 - Don Corleone - 2012-09-05 11:28 PM

عالی بود جلال جان ولی من انتقاد زیادی نسبت به نمرات دارم داداش خخخخKhansariha (8)
من سایتی ندیدم که به وایرخ کمتر از 4.5 از 5 نمره بده شاید ملاکهای شما در نمره دهی با توجه به قابلیت های پی سی پی هست.ولی به نظر من باید هر تفنگ رو در کلاس خودش سنجید.
در مورد گزینه ها هم اگر میخواهید به صورت تخصصی و فنی باشه بهتره گزینه ها رو به این صورت در بیارید:
1:دقت
2:هندلینگ
3:قدرت
4:ارزش خرید

گزینه های زیبایی و کیفیت و... رو میشه در متن اورد مثلا در متن بنویسید این سلاح از کیفیت بسیار خوبی برخوردار است و به نظر من زیبا نیست.
حالا من به این شاهکار این نمرات رو از 5 نمره میدم:
1:دقت------------4.5
2:هندلینگ--------------4
3:قدرت------------3.5
4:ارزش خرید-----------5
در کل نمره 4.5 از 5 برای این سلاح مناسبهKhansariha (8)
این نظر شخصیم بود امیدوارم ناراحت نشده باشید جلال جانKhansariha (8)

RE: ریویو های تخصصی برای وایرخ 80 - ham - 2012-09-05 11:43 PM

(2012-09-05 11:03 PM)alireza نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
وایرخ
یک اسلحه ۱۰۰در صد شکاریه با نفوذ بسیار عالی بر روی اجسام .
بهترین ساچمه برای کالیبر ۵.۵ جی اس بی‎ ‎‏ اگزکت۱۵.۸۹. و بخاطر نداشتن ریل
مناسب دوربین بهتره از دوربین دهانه بزرگ (۵۰)استفاده نشه.تا ۸۰ متر
توان شکار کبوتر جنگلی را به راحتی داره.به نظر بنده دیانا ۵۴ با وایرخ ۸۰ مکمل همدیگه هستند.

دوست عزیز شما میگید وایرخ 80 ریل(شیار دوربین) مناسب نداره؟ این چه حرفیه؟
استاندارد شیارهای دوربین همینه.فقط دیاناست که بصورت ریل میزنه.
شما استپ های تعبیه شده رو وایرخ رو یه نگا بنداز.متوجه میشی.

RE: ریویو های تخصصی برای وایرخ 80 - alireza - 2012-09-05 11:57 PM

دوست من کاملا حق با شماست. اما این یک نظر کاملا تجربی بود.

RE: ریویو های تخصصی برای وایرخ 80 - AIRKING - 2012-09-11 09:16 PM

با سلام و تشکر از دوستان عزیز .
قرار بر این شد که ما در این تاپیک فقط ریویو از وایرخ 80 بذاریم و بحث کاملا تخصصی پیش ببریم و من یک نمونه از یویو هم در پست اول قرار دادم و گفتم که ریوی باید شامل چی باشه.
این که دوستان لطف کردند و تجربیاتشون منتقل کردیند خیلی عالی هست اما واقعا نمیشه به این پست ها گفت ریویو.
من از کاربر گرامی ham که عمری وایرخ داشتند میخوام که یک ریویو کامل از این اسلحه از منظر خودشون بذارند.
* امین جان در خصوص فرمایشات شما باید بگم که نه عزیز برای چی ناراحت بشم اتفاقا واقعا خوشحال شدم که شما این مطالب فرمودین و این اختلاف نظر امری طبیعی و پیش برنده هست.Khansariha (8)Khansariha (8)اما امتیاز دهی بنده هم بر اساس تجربیات و اطلاعات خودم بوده مثلا قدرت وایرخ 80 با 16 ژول (بعد از آرام شدن اسلحه ) نسبت به 25 ژول و 30 ژول حتی با تناسب بستن هم میشه 60 درصد که بنده با ارفاق 65 درصد بهش دادم.
یا در خصوص دقت به نظرم 75 از 100 یا 7.5 از 10 خیلی خوبه من خودم وایرخ 80 در زمینه فنری ها مقایسه کردم و مطمئنا دقت دیانا 56 از 10 باید 9 باشه و فکر میکنم 7.5 برای وایرخ 80 بسیار خوب باشه البته بازم نسبت به تجربه خودم میگم.
شیاد مشکل سر این باشه که من کلا هیچ وقت به هیچ چیز امتیاز کامل نمیدم و همیشه در امتیاز دهی سعی کردم مثلا اگر مبنا 10 هست از 9.5 شروع کنم و به نظرم هیچ چیز کامل مطلق نیست.
در اخر از همه دوستان خواهش میکنم سعی کنند ریوی از اسلحه بذارند و در اون نظراتشون بگنجونن.
یا علی

RE: ریویو های تخصصی برای وایرخ 80 - TAKTAZ - 2013-09-25 07:58 AM

UP DATEKhansariha (256)Khansariha (256)

RE: ریویو های تخصصی برای وایرخ 80 - akhahir - 2014-08-13 11:56 AM

والا با توجه به استفاده من از كاليبر 5.5 اين سلاح ميتونم بگم جز معدود سلاحهايي هست كه از لحاظ شليك با مگسك هم هيچوقت كم نمياره
من اين دو سلاح بادي رو با مشورت يكي از دوستان كه تعمير كار كاملا واردي هست حدود 40 سالسابقه كار داره خريدم يكي وايرخ 80 و ديگر ديانا 68
اين دوتا چه با مگسك چه با دوربين حرف ندارن و واقعا خوش دست هستن البته بايد بگم وايرخ 80 يه چيز ديگه هست و واقعا آدم رو نا اميد نميكنه