شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
آموزش نرم افزار ChairGun - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: بحث ازاد (/forumdisplay.php?fid=26)
+--- انجمن: مطالب علمی و تجربی تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=40)
+--- موضوع: آموزش نرم افزار ChairGun (/showthread.php?tid=1137)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6

RE: آموزش نرم افزار ChairGun - mster - 2013-08-02 12:29 PM

کسی میتونه کمک کنه
نگاهی به ایتم های وارد شده بیندازه که صحیح هست یا خیر@Khansariha (8)
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

[تصویر: 13752117011.jpg]

RE: آموزش نرم افزار ChairGun - ALIANA-54-T06 - 2013-08-02 01:37 PM

(2013-08-02 12:29 PM)mster نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
کسی میتونه کمک کنه
نگاهی به ایتم های وارد شده بیندازه که صحیح هست یا خیر@Khansariha (8)
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

[تصویر: 13752117011.jpg]
مهمترین اشکال این اظلاعات در دو چیز هست
1- کیلزون انتخابی (12.7 سانت) خیلی زیاد هست و برای شکارها و هدفهای بزرگی مثل زدن چهارپا و یا بشکه خوبه که باید اصلاح بشه و در حد اهداف منظقی تفنگ و قدرت نامیش انتخاب شود که من پیشنهاد یک تا دو سانت را دارم که مناسب میباشد الان صفر تفنگ شما را 65 متر درآورده که با اصلاح آن صفر شما به نزدیکتر محاسبه خواهد شد و خط یکنواختی پرواز یا PBR را مقطع و بریده نخواهد کرد (اصلاح کنید )
2- قدرت تفنگ را 268 ژول نشان میدهد که کاملا اشتباه هست با توجه به 220 متر سرعت دهانه و وزن 1.03 ساچمه قدرت باید 24.9 ژول باشد که نشاندهنده عدم محاسبه صحیح و یا نزدن دکمه اینتر از سوی شما برای محاسبه آخرین تغییرات میباشد که باید این مورد را هم دقت کنید
یک مورد هم مربوط به فاصله خط دید دوربین با خط تیر لوله هست که بهش ارتفاع دوربین میگیم (scope height) که شما 8 سانت انتخاب کردید البته کمی منطقی هست ولی باید دقت شود دقیق باشه تا تمام PBR و محاسبات دیگر جداول میلداتها درست دربیاد . فعلا Khansariha (8)

RE: آموزش نرم افزار ChairGun - ali123 - 2014-05-08 12:21 PM

سلام دوستان
برای بدست اوردن ارتفاع دوربین (بخش scope height ) چه کار کنم؟
دهانه دوربین من 40 هست . اگه اون رو تقسیم بر دو کنم (برای بدست اوردن مرکزش) و با فاصله مرکز لوله تفنگ تا زیر دوربین جمع کنم درست در میاد؟

RE: آموزش نرم افزار ChairGun - Vicxtor - 2014-05-08 12:36 PM

(2014-05-08 12:21 PM)ali123 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
برای بدست اوردن ارتفاع دوربین (بخش scope height ) چه کار کنم؟
دهانه دوربین من 40 هست . اگه اون رو تقسیم بر دو کنم (برای بدست اوردن مرکزش) و با فاصله مرکز لوله تفنگ تا زیر دوربین جمع کنم درست در میاد؟

شما فاصله ی لبه ی بالایی لوله ی سلاح رو تا لبه ی پایینی دوربین حساب کنید و با نصف قطر لوله و نصف قطر عدسی شیئی دوربین جمع کنید که میشه ارتفاع دوربین Khansariha (8)

RE: آموزش نرم افزار ChairGun - MERSAD - 2014-07-16 11:29 PM

با اجازه خدمت اساتید محترمKhansariha (8)
لینک آخرین وژن نرم افزارHawke ChairGun Pro

لینک تست شده و سالمه ولی اگر مشکلی با لینک دارید بگید تا توی یکی از سرورها آپلودکنمKhansariha (8)

RE: آموزش نرم افزار ChairGun - farzadks - 2014-10-11 10:48 AM

با عرض سلام خدمت دوستان، اگه امکانش هست جدول افت و میلدات های پی سی پی اوانیکس بلیزارد ورژن دو بادوربین دیانا 6-24 *42 بازوم 24 x وبا ساچمه (اول 22گرین گامو ts22) جدول افت میلدات رو حساب کنید ممنون میشم

RE: آموزش نرم افزار ChairGun - ALIANA-54-T06 - 2014-10-11 11:15 AM

دوست عزیز اگر برنامه چیرگان را نصب کنید که راحت تر به نتیجه میرسید Khansariha (8)
اگر هم میخواهید ما برای شما جداول اعلام کنیم نیاز به داشتن این اعداد بصورت دقیق هست
1- فاصله مرکز تا مرکز دوربین تا لوله تفنگ چند میلیمتر هست ؟
2- سرعت دقیق ساچمه (اگر کرنو کردید) اعلام کنید و یا قدرت تفنگ با ساچمه مورد نظر شما (چون قدرت با انواع ساچمه کمی متفاوت میشود) ؟
3- کیلزون شما(محدوده شکار) چقدر باشد؟ چون فواصل صفر دوربین به این انتخاب بستگی دارد
4- رنج مسافت؟ یعنی تا چند متر را میخواهید ؟

RE: آموزش نرم افزار ChairGun - nasergafari - 2014-10-11 12:05 PM

(2014-07-16 11:29 PM)MERSAD نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با اجازه خدمت اساتید محترمKhansariha (8)
لینک آخرین وژن نرم افزارHawke ChairGun Pro

لینک تست شده و سالمه ولی اگر مشکلی با لینک دارید بگید تا توی یکی از سرورها آپلودکنمKhansariha (8)
سلام
داداش این برا گوشیه برای pcبرا چیه؟شرمنده ها Khansariha (226)

شرمنده برا کامپیوتره ولی نصب کردم ارور میده باز نمیشه

RE: آموزش نرم افزار ChairGun - andytanha - 2014-10-11 12:11 PM

سلام
من که تا الان هرچی نصب کردم ارور داده
win7 64bit
?
کسی برای این نسخه لینک داره؟

RE: آموزش نرم افزار ChairGun - ALIANA-54-T06 - 2014-10-11 12:43 PM

یک نکته برای نصب
البته من در خصوص سیستمهای کامپیوتر فنی نیستم و دوستان بهتر میتوانند پاسخ بدهند ولی تجربی عرض میکنم که فایل آنزیپ این برنامه را نمیشه از روی فلش و یا با کپی کردن در یکی از درایورها اقدام به نصب کرد شاید بدلیل نوع آدرس دهی درون این برنامه باشه (نمیدونم) گاهی باید روی صفحه دسکتاب بریزید یعنی اول اونجا انتقال بدید و بعد از دریافت فایل از روی صفحه نیز اقدام به نصب کنید (لااقل برای من و چندتن از دوستان اینطوری نصب شده) فعلا Khansariha (8)