شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
آموزش نرم افزار ChairGun - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: بحث ازاد (/forumdisplay.php?fid=26)
+--- انجمن: مطالب علمی و تجربی تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=40)
+--- موضوع: آموزش نرم افزار ChairGun (/showthread.php?tid=1137)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6

آموزش نرم افزار ChairGun - severus snape - 2012-08-13 08:48 PM

همینجوری که اکثر دوستان مطلع هستند یکی از مهارت های پایه برای تیر اندازی دونستن بالستیک و مسیر حرکت گلوله و نیز مفاهیمی همچون صفر اول و دوم و کار برد میلداتها هست،
شرکت هاوک که یک شرکت فعال در تولید دوربین های اصلحه و لوازم شکاری هست، اقدام به انتشار برنامه ی Hawke ChairGun Pro کرده، وچون این برنامه بسیار مفیدی هست جاداره که بیشتر بهش بپردازیم

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

و همچنین میتونید از دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یه کلیپ زیبا از کاربرد این نرم افزار برای میلدات یابی در فواصل مخطلف با استفاده از این نرم افزار مشاهده کنید

ولی همه چیز رو در باره کار کرد این نرم افزار و به اصتلاح قلق هاش نمیشه از این آموزش استخراج کرد و برای همین این تایپیک رو باز کردم،
یکی از مشکلاتی که ممکنه با این نرم افزار داشته باشیم، عدم منطبق بودن میلدات های دوربین با پیشبینی این نرم افزار هست، چون این نرم افزار در اصل برای دوربین های این کمپانی تهیه و طراحی شدند،
برای حل ایم مشکل راه حلی رو قبلا امتحان کردم و خودم جواب گرفتم، و خوبی دیگه این روش عدم نیاز به گرانو گرافی هست، چون میدونم خیلی ها گرانوگراف در اختیار ندارند

آموزش:
دوستان شاید زیاد براتون پیش اومده که پیشبینی چیرگان در باره نقطه برخورد اندکی با رفتار ساچمه و تفنگتون تفاوت داشته باشه که راحت میشه با دست کاری یکی از داده ها مثلا قدرت اینو اصلاحش کرد همینجوری که در عکس زیر میبینید مثلا برای دیانا 54 کالیبر 5.5 که میدونید 26 ژول قدرت داره داده ها رو به این صورت تکمیل کردیم
و طبق فلاش قدرت رو حدود 26 ژول انتخواب کردیم

[تصویر: Untitled_1.jpg]
حالا میریم توی این قسمت از منوی
tools>reticle

[تصویر: reckeit.jpg]
الان چنین صفحه ای باز میشه

[تصویر: Reticle_0002.bmp]

الان برنامه پیش بینی کرده که اگه ما تفنگمون رو در دقیقا 15 متر صفر کنیم در فاصله 35 متر دقیقا باید روی + بزنه
برای تستش دقیقا دوربین رو روی 15 متر صفر میکنیم، و طبق محاسبه چیرگان باید توی 35 متری هم حدود صفر باشه و تجمیع نقاط برخوردروی مرکز + باشه
خب دقیقا فاصله 35 متر با متر اندازه میگیریم و یه نقطه روی یه سیبل میکشیم و یه گروپ میگیریم
میبینیم که برخلاف پیش بینی چایر گان حدود یک میلدات پایینتر از نقطه ای که چیرگان پیشبینی کرده به این صورت میشه
[تصویر: 1.jpg]
حالا که چایرگان اشتباه کرده اصلا لازم نیست نا امید بشین و بزنین تو سر خودتون به برنامه بر میگیردیم و قدرت رو طوری انتخواب میکنیم که پیشبینی نقطه برخورد بشه شبیه گروپی که گرفتیم
مثلا توی اینجا من چند تا قدرت مخطلف رو تست کردم تا رسیدم به 21 ژول
[تصویر: Untitled_2.jpg]
و دوباره میریم توی
tools>reticle
[تصویر: reckeit.jpg]
و میبینیم که پیشبینی برخورد رو الان درست به ما داده
به این صورت که نقطه برخورد توی گروپ 35 متری نزدیک به یک میلدات بود
یعنی اینجوری

[تصویر: 1.jpg]

و الان میبینیم که پیش بینی که به ما میده درسته، به این صورت
[تصویر: 2.jpg]
حالا هر فاصله ای هم که انتخواب کنیم چایر گان درست عمل میکنه

RE: ?How to use ChairGun - severus snape - 2012-08-14 01:47 PM

برای فواصل کمتر روش بالا راحت تر جواب میده، ولی خالی از اشکال نیست چون با کم کردن قدرت برد مفید رو برنامه کاهش میده،و شاید توی فواصل بالا اشتباه کنه، البته مطمئن نیستم
روش دیگه تغییر ارتفاع دوربین هست مه طبق جدول زیر میبینیم در صفر های پایین نتیجش مثل تغییر ژول برای ست کردن با رفتار دوربین و تفنگ هست،ولی در فواصل بالاتر کمکم اختلاف دیده میشه به این صورت
(البته بگم 4 سانت حدودا حساب شده)

[تصویر: Untitled_5.jpg]

Khansariha (214)

RE: چگونه از نرم افزار ChairGun استفاده کنیم - viper22 - 2012-08-14 02:35 PM

کار جالبیه ولی در این مورد چطور میشه بدون کرونو گراف متوجه شد که قدرت تفنگ مشکل داره یا چیرگان ؟ چون برای کار با چیرگان اولین کار اینه که شما میزان قدرت تفنگ رو با ساچمه مورد استفاده بدونید چون ممکنه قدرت تفنگ بدلیل استهلاک پایین اومده باشه
ولی من فکر میکنم اینکار بیشتر به بدست آوردن قدرت تفنگ کمک میکنه و میشه فهمید در هنگام این آزمون قدرت تفنگ افت داشته یا نه البته با استفاده از ساچمه ای که قدرت تفنگ در ابتدا معرفی شده

موفق و سربلند باشید

RE: آموزش نرم افزار ChairGun - severus snape - 2012-08-14 04:06 PM

بله کلا این روش هدفش منطبق کردن تفنگ و دوربین با چایر گان هست و تست کردم کاملا جواب میده هدف چایرگان هم همینه، البته فقط میلدات ها رو درست پیشبینی میکنه بقیه رو نمیدونمKhansariha (8)

RE: آموزش نرم افزار ChairGun - kingpaco - 2012-08-14 04:54 PM

اگه اشتباه نکنم یه تفنگ 40 ژولی با ساچمه 14/3 گرین 5/5 و فاصله دوربین تا لوله 1/5 اینچ دوتا صفر میشه کرد یکی تو 44 یارد(40 متر)و اون یکی تو 13 متر تقریبا
اگه بخوام حتما تفنگم توی 40 متری صفر باشه (نه کمتر) بهتره مبنای صفر کردن رو 40 متر قرار بدم یا 13 متر؟ یعنی سیبل رو تو 40 قرار بدم بهتر جواب میگیرم یا 13 متر؟Khansariha (8)

RE: آموزش نرم افزار ChairGun - Marksman - 2012-08-14 04:58 PM

فرق نمی کنه شما تو 13 متر هم صفر کنی صفر اولت حدود همون 40 متر میافته. اگه تو 40 متر صفر کنی صفر دومت میافته حدود 13 متر.
ولی اگه رو صفر اول یا دور صفر کنی کار دقیق تر میشه. چون بهتر میشه خطا رو گرفت.

البته این سوال به تاپیک صفر کردن دوربین مربوط میشه هاKhansariha (8)Khansariha (8)

RE: آموزش نرم افزار ChairGun - kingpaco - 2012-08-14 05:03 PM

دکتر ممنون از توضیح کاملت دقیقا متوجه شدم
پس طبق فرمایش شما تفاوتی در حد کم و قابل چشم پوشی داره
Khansariha (8)

RE: آموزش نرم افزار ChairGun - severus snape - 2012-08-14 08:40 PM

(2012-08-14 04:58 PM)ganymede74 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
فرق نمی کنه شما تو 13 متر هم صفر کنی صفر اولت حدود همون 40 متر میافته. اگه تو 40 متر صفر کنی صفر دومت میافته حدود 13 متر.
ولی اگه رو صفر اول یا دور صفر کنی کار دقیق تر میشه. چون بهتر میشه خطا رو گرفت.

البته این سوال به تاپیک صفر کردن دوربین مربوط میشه هاKhansariha (8)Khansariha (8)

خب با این حساب در 40 متر و 14 متر دوربین شما صفر هست
این جدول افت و میلدات با توجه به یارد

[تصویر: 44_y.jpg]

پس شما باید در زوم 12 اینجوری از میلدات ها استفاده کنید
به یارد
[تصویر: Reticle_0003.bmp]

و یا با توجه به متر

[تصویر: metric.bmp]

RE: آموزش نرم افزار ChairGun - khashayar - 2013-02-04 08:56 PM

نسخه جدید chairgun اومده تنها یه مشکلی که داره باید باید JDK.7.Update.11.x86 رو هم دانلود کنید که حجم 92مگابایت داره.
البته یه چیز واسم جالب بود واسه ویندوز 8 62بیتی نسخه jdk 62بیتی رو که نصب کردم ،chairgun اجرا نشد و میگفت Jdk 32 رو نصب کن و وقتی نسخه 32 رو دانلود کردم راحت اجرا شد.Khansariha (219)

________________________________________________________________________________​__

رمز فایل فشرده:soft98.ir

RE: آموزش نرم افزار ChairGun - amirjoon - 2013-04-28 10:04 AM

این هم دو نرم افزار دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
برای سیستم عامل های IOS مثل iPhone, iPod touch and iPad