شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی رنجر مود 80-ranger mod 80 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده هاتسات و رنجر HATSAN products (/forumdisplay.php?fid=9)
+---- انجمن: محصولات فنری (/forumdisplay.php?fid=82)
+---- موضوع: معرفی رنجر مود 80-ranger mod 80 (/showthread.php?tid=106)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

RE: معرفی رنجر مود 80-ranger mod 80 - ln 1 - 2014-11-11 06:35 PM

یکی از مشکلات محصولات فنری هاتسان عملکرد ماشه است که تا حدی قابل اصلاح است .
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

لازم است کل ماشه باز شود.http://8pic.ir/images/e6x868pc8pizakd612bn.jpg
قسمتهایی که نشان دادم با استفاده از سمباده 400 به نرمی پرداخت کردم تا به یک سطح کاملا براق و مسطح رسیدم البته تا جایی که موجب دفرمه شدن اجزا نشد( چون به طور ذاتی همچین عملیاتی روی اجزای ماشه انجام نشده ) .
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

فنر در وضعیت مناسبی بود.تقریبا به طول 34cm .

میله هادی فنر که اصلاح شده و عالی کار میکنه

واشر هم توسط صاحب خوش ذوق تفنگ تعویض و با یک نمونه عالی جایگزین شده

به طور خلاصه برای افزایش کارایی تفنگهای هاتسان نیازمند تعویض واشر و میله هادی فنر و اقدامات اصلاحی ماشه( البته با احتیاط کامل ) هستید.

RE: معرفی رنجر مود 80-ranger mod 80 - tinger - 2014-11-11 07:13 PM

آقایlnلول فنرفلریکه یا تراشیدید؟ چون از سایز فابریک فکرکنم بلندتره.

RE: معرفی رنجر مود 80-ranger mod 80 - صادق قرنجیکی - 2014-11-11 09:52 PM

(2014-11-11 07:13 PM)tinger نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آقایlnلول فنرفلریکه یا تراشیدید؟ چون از سایز فابریک فکرکنم بلندتره.
ابتدا از آقای حسینی عزیز بابت درج مطالب و آپلود تصاویر قطعات داخلی این مدل از هاتسان که کاربران کمتر به این موضوع اقدام می کنند ، تشکر می کنم. میثم جان لول فنر این تفنگ به صورت سفارشی ساخته شده و همراه با واشر سرپیستون برای تیون و کاهش دقت و افزایش مکش و دقت سلاح با قطعات فابریک تعویض شده بود. این کار توسط کاربر khoramdin انجام شده که الان کمتر در این انجمن فعالیت دارند. لول فنر اصلی کوتاه تر و نازک تر بوده و واشر اصلی نیز متریال سفت و غیر منعطفی داره که مکش مناسبی در هنگام مسلح سازی و تیراندازی ایجاد نمی کرد.

نقل قول :کاهش دقت
دز متن قبل منظور "کاهش لگد" منظور بود! اشتباه تایپی شدKhansariha (8)

RE: معرفی رنجر مود 80-ranger mod 80 - tinger - 2014-11-11 11:39 PM

ممنون صادق جان،واشرکه معلومه تراشیده شده بیشترمنظورم لول فنربود اتفاقا من خودم فکرکنم سال 90بود که اولین بار برای رنجر125واشرتراشیدم وهمیشه جزومدافعین فنری های رنجر به شرط تعویض واشربودم .الانم یه رنجر135دارم از عجایب هفتگانه هستش هم از لحاظ دقت هم قدرت!شایدباورش سخت باشه ولی سرعتی معدل 360متربرثانیه با TS10ودقتی بیشتراز وایرخ 80!!!!
لول فنر به غیراز اینکه بلندترشده تغییردیگه ای هم روش انجام شده؟

RE: معرفی رنجر مود 80-ranger mod 80 - ln 1 - 2014-11-12 02:22 PM

اقا میثم لوله هادی فنربلندتر و کاملا هم اندازه داخل فنر تراشیده شده به این ترتیب فنر کمتر ارتعاش خواهد کرد .کار مهمتر پالش لینکهای درگیر دستگاه ماشه است .توجه کنید در دستگاه ماشه دیانا یا وایروخ تمام اجزا کاملا پرداخت و پالیش خورده اند و این مورد در ماشه هاتسان انجام نشده فقط قسمت مغزی اصلی ماشه که با پیستون درگیر میشه به نظر من نیاز به پرداخت مجدد نداره .در ضمن ضخیمتر از سمباده 400 استفاده نکنید .
یک مورد در رابطه با محصولات هاتسان موجود در ایران قابل توجه است : اینکه به نظر من با درجه کیفی نازلتری نسبت به بازاری مثل ایالات متحده عرضه میشود . در فرومهای امریکایی محصولات فنری و پنوماتیک هاتسان یک پای ثابت و همیشگی دارند و عموم کاربران رضایت نسبی دارند . این بود که برای مقایسه چند تا عکس از رنجرهای صادر شده به امریکا و کانادا به دست اوردم و در مقایسه با موارد وطنی تفاوتهایی مشاهد کردم ( البته این فقط یک نظر شخصی است و ممکنه عکسش ثابت بشه چون مبنای نظر من با توجه به عکسهای موجود هست و دسترسی به خود محصول ندارم ).
این عکس دستگاه ماشه هاتسانه مدل 80 که در حال حاضر دست خودمه

در جایی که با فلش نشان دادم پیچ تنظیمی داریم که در تفنگ من پیچ به صورت تمام قد در لینک مربوطه محو شده .از طرفی توجه کنید به این عکس که از یک سایت کانادایی گرفته شده

و البته قطعات داخلی ماشه تفنگ من پرداخت خوبی ندارند در حالی که در این عکسها یک ماشه تمیز و با پرداخت عالی را شاهد هستیم

RE: معرفی رنجر مود 80-ranger mod 80 - صادق قرنجیکی - 2014-11-12 04:55 PM

علی جان ، اتفاقا این موضوع رو قبلا در چند فروم کانادایی و آمریکایی دیده بودم! البته ذخیره نکردم - بیشتر در رابطه با AT44 - که به احتمال بالا چون از نزدیک محصول اونوری رو ندیدم ولی خوب با مشاهده تصاویر فرومهای غیر ایرانی و نیز ویدئوهای معرفی این محصولات در بازار آمریکای شمالی این تفاوت وجود دارد و برای من که مشتری این کمپانی بودم توجیهی نداشته ولی شاید برای خود هاتسان توجیه اقتصادی ، سیاسی و نظارتی داشته باشد.
فکر نمی کنم برای هاتسان پوشیده باشه که ایران یکی از بازارهای خوب این کمپانی بوده و آمار فروش محصولاتش در ایران به نسبت سایر برندهای هم تراز خودش مثل کرال و ... سهم بیشتری رو به خودش اختصاص داده و در این بین فقط دیانا -چون از نظر محصول تعداد بیشتری از سهم بازار رو نسبت به وایرخ به خودش اختصاص داده- به خاطر امتیاز کیفیت بالاتر شاید فروش بیشتری داشته باشد. مطمئنا در کنار فنرپیستون ها ، PCP های این شرکت فروش بیشتری در ایران داشته (بخصوص AT44) ، برای این کار می توان یک تاپیک آمارگیری از دوستان فقط در همین انجمن ایجاد کرد و نیز از دوستان فروشنده تعداد آمار فروش رو به صورت نسبی و تقریبی اخذ کرد.
پس به هیچ وجه این شرکت حق تصرف و یا عرضه محصولاتی با کیفیت پایین تر نسبت به سایر کشورها به بازار ایران را ندارد. البته فقط می خواستم به موضوع تفاوت محصولات صادر شده به چند کشور اشاره کنم. این تفاوت در محصولات ارسالی به طور مثال کشور کانادا (بازار آمریکای شمالی) و بازار ایران برمی گرده به روابط تجاری کشورها و بیشتر از همه به قوانین نظارتی توزیع کننده ها ! که متاسفانه نماینده این شرکت در ایران بحث کیفیت محصولات وارد شده خود را حداقل طی سالهای گذشته تغییر نداده و شاید گاها افت هم داشته!

RE: معرفی رنجر مود 80-ranger mod 80 - emino - 2014-12-28 06:47 PM

سلام دوستان کسی قدرت ورتکس این مدلو میدونه... ؟!

RE: معرفی رنجر مود 80-ranger mod 80 - HIGHPOWER - 2015-06-23 08:22 PM

[size=large]سلام بر رفقا.
همین امروز قیمتش رو گرفتم گپ فلزی/قنداق چوبیش تو اهواز حدود 520ت بود. فروشنده از فاصله حدود 70متری باهاش اردک زده با کالیبر 5.5 دوربین دار.
1100تی اچ گپ فلزی و شادو1000 گپ فلزی هم داشت ولی این مدل رو توصیه کرد. حسابی وسوسم کرد. [/sizKhansariha (256)e]

RE: معرفی رنجر مود 80-ranger mod 80 - garshasb - 2015-06-23 08:44 PM

(2014-12-28 06:47 PM)emino نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان کسی قدرت ورتکس این مدلو میدونه... ؟!
سلام اقا ساتراپ داداشه گلم، مدلهای gas spring در حالت نرمال کارخونه تو قدرت فرقی با مدلهای فنریه نو نداره، ولی اگه ۲۰ بار فشار هوا یا نیتروژن رو بالا ببری گاهی تا ۱۰ ژول قدرت افزایش داره ولی معمولش ۵ تا ۷ ژولهKhansariha (256)

RE: معرفی رنجر مود 80-ranger mod 80 - emino - 2015-06-23 08:46 PM

(2015-06-23 08:22 PM)HIGHPOWER نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[size=large]سلام بر رفقا.
همین امروز قیمتش رو گرفتم گپ فلزی/قنداق چوبیش تو اهواز حدود 520ت بود. فروشنده از فاصله حدود 70متری باهاش اردک زده با کالیبر 5.5 دوربین دار.
1100تی اچ گپ فلزی و شادو1000 گپ فلزی هم داشت ولی این مدل رو توصیه کرد. حسابی وسوسم کرد. [/sizKhansariha (256)e]

دوست من جناب highpower تفنگ خوبیه ولی اگه مدل ورتکس اونو لگیر واشر عوض کنی عالی میشه هم قدرتش زیاده هم دقیقه فقط ساچمه ۱۸ گرین به بالا استفاده کن یاعلی...
Khansariha (256)