شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
GAMO CFX گامو سی اف ایکس - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده گامو Gamo products (/forumdisplay.php?fid=8)
+---- انجمن: محصولات فنری (/forumdisplay.php?fid=73)
+---- موضوع: GAMO CFX گامو سی اف ایکس (/showthread.php?tid=1013)

RE: GAMO CFX گامو سی اف ایکس - amircfx - 2013-07-13 02:04 PM

با سلام و آرزوی قبولی طاعات و عبادات.من قصد خرید این سلاح را دارم فقط نمیدومم چه کالیبری انتخاب کنم که بهتر باشه.هم برای هدف زنی هم شکار تا 60 متر.

RE: GAMO CFX گامو سی اف ایکس - royal - 2013-07-13 02:14 PM

ذوست عزيز 60 متربراي شكار با اين تفنگ زياده بهتره بريد سراغ يه تفنگ ديگه

RE: GAMO CFX گامو سی اف ایکس - esijoon - 2013-07-13 02:15 PM

(2013-07-13 02:04 PM)amircfx نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام و آرزوی قبولی طاعات و عبادات.من قصد خرید این سلاح را دارم فقط نمیدومم چه کالیبری انتخاب کنم که بهتر باشه.هم برای هدف زنی هم شکار تا 60 متر.

داداش انشا الله که هر وقت خریدی مبارکت باشه....ولی 60 ! متر یکمی زیاده برا سی اف ایکس.....اون هم شکار...البته هدف زنی میشه کرد...

قدرت سی اف ایکس در حد 19-20 ژوله و اکثر دوستان اتفاق نظر دارند که سلاح های زیر 20 ژول در کالیبر 4.5 کارایی بهتری دارند...البته کالیبر 5.5 این سلاح هم چیزی کم نداره ولی دقت کالیبر 4.5 این سلاح بهتره

RE: GAMO CFX گامو سی اف ایکس - BurstFire - 2013-07-13 02:26 PM

دوست عزیز این سلاح قدرت متوسط داره حدود 16 تا 20 ژول و بنظرم تا مسافت 40 الی 50 متر اگر از ساچمه مناسب استفاده بشه و مهارت تیرانداز هم خوب باشه میشه هدف و شکار(مثل کبوتر) زد. اما بالای این مسافت هم به شانس هم به مهارت بستگی داره. من کالیبر 5.5 داشتم و ازش تقریباً راضی بودم اما قدرتش متوسطه و شما در حد خودش باید ازش انتظار داشته باشی. کالیبر 5.5 قدرت تخریب بیشتری داره اما افت تیرش شدیدتره و 4.5 سرعت حرکت ساچمه بیشتری داره اما نسبتاً تخریب کمتر و افت تیرت در مسافتهای پایین کمتره. البته این موارد با وزن ساچمه متغییر هست. در هرحال انتخاب با خودتونه و هردو مزایای خودش رو داره.

RE: GAMO CFX گامو سی اف ایکس - amircfx - 2013-07-13 10:56 PM

پس با این حساب 5.5 یا یک تفنگ دیگه باید بگیرم.از پاسختون هم ممنونم.

RE: GAMO CFX گامو سی اف ایکس - foolad - 2013-07-14 10:08 AM

اگه تاحالا تفنگ نداشتی .چار و نیمش شروع خوبیه.دقتش بالاتره و مسیر حرکت ساچمه مستقیم تره.دقت و خط سیر مستقیم مهمتر از تخریبه. با یه تفنگ 8 ژولی میشه کبوتر هدشات کرد ولی با یه مگنوم بی دقت می خوره به دمش و پررررر!!

RE: GAMO CFX گامو سی اف ایکس - amircfx - 2013-07-14 10:39 AM

تفنگ اولم نیست .من یه مدت دیانا 35 و یک چینی 4.5 داشتم و برای همین 5.5 را انتخاب کردم.

RE: GAMO CFX گامو سی اف ایکس - esijoon - 2013-07-14 02:14 PM

والا منم نظرم با آقا محسن (Foolad) یکیه....این اسلحه 4.5 بهتر جواب میده....با توجه به اینکه خود محسن 5.5 این سلاح رو داره تجربش رو دست کم نگیر تو انتخاب کالیبر

RE: GAMO CFX گامو سی اف ایکس - royal - 2013-07-14 02:48 PM

والا دوستان منم خيلي وقته كه با رويال دارم كار ميكنم 5/5 هستش و اصلا باهاش مشكلي نه براي شكار و نه براي هدف زني ندارم فقط بايد كمي تجربه داشته باشي ولي براي شكار من در كل 4/5 رو نميپسندم

RE: GAMO CFX گامو سی اف ایکس - BurstFire - 2013-07-14 03:11 PM

به نظر من دوربین خوب باید روی این سلاح بست که باعث میشه هر دو کالیبر اون خودشون رو حسابی نشون بدن. با دوربین معولی فقط اعصابت خرد میشه.