شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
نخجیر 3 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي گلوله زني ( گلنگدني ) (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- موضوع: نخجیر 3 (/showthread.php?tid=439)

RE: نخجیر 3 - karbakhsh - 2015-02-11 11:10 AM

من گلوله زنی ندارم ولی با تیراندازی با برنو و 270 اشنایم و شکارم زدم ولی خداییش حرفه ای نمیتونم تیر بندازم فقط با همین تعداد 30_40 شلیک به چنتا نتیجه رسیدم که اول شلیک به شکار با شلیک به هدف تمرین تفاوتش زمین تا اسمونه یعنی من که ادعا دارم میتونم یه سکه ده تومانی را توی 200 متری بزنم موقع شکار !!!!!!!!!!!!!!!!! یه شیب کم یا زیاد یه باد که در فاصله جلوتر پیچ میخوره یه اشتباه در تخمین فاصله. و و و و باعث خطا زدنه. دوم شرایط خود تیرانداز که هیجان موقع دیدن شکار ؛صحبت همراه و راهنمایی انها که گاهی دیوانه کننده هست؛ کم خوابی شب قبل ؛ یه کرسنگیه ساده؛ یه حرکت رفت و برگشت دوربین روی شکار برای انتخاب؛ و و و همه میتونه گلوله را تا حد خطا زدن جابجا کنه. پس زدن شکار بالای 400 متر تیرانداز ماهر میخواد و فقط بواسطه ادعا نمیشه زد. توی فواصل600_700 متری گفتنش راحته و زدنش زدنش جای حرف داره. من بیتجربه تر از اینم که حرفی بزنم فقط چیزی که شنیدم و خوندم و درک کردم گفتم. حالا اگر درسته که هیچ و اگر. نادرسته راهنمایی کنید.

RE: نخجیر 3 - sajadm - 2015-02-11 03:55 PM

سلام دوستان منظور بنده این بود که وقتی مرمی وارد محدوده ی برد موثر میشه دقت اولیشو نداره درباره اون کلاشی که گفتم اینجوری بود و استاد FMJ نظر قطعی ندادم در اول عرضم که مخالفان زیادی داشت(بی دلیل هم نبوده) از کلمه فک نکنم استفاده کردم و منظورم استفاده از مهمات ایرانی بود که معمولا هیچ دو گلوله ای یکجا نمیخورهKhansariha (256)Khansariha (256)Khansariha (256)

RE: نخجیر 3 - shekari - 2015-02-13 06:30 PM

دوستان سلام.میخواستم بپرسم کسی میتونه وزن دقیق نخجیر3( گلوله زنی270)وبرنو متوسط رو اعلام کنه؟

RE: نخجیر 3 - serussam - 2015-02-13 06:36 PM

سلام خدمت دوستانKhansariha (8)
دوستان فشنگ ۱۳۰ گرینی ایرانی رو کارتون نوشته sp-130 grain c.i.p چطور فشنگیه ؟تا چند متر رو دقتش میشه حساب کرد؟ برای تنظیم دوربین نیاز به سرعت و بالستیک این ساچمه دارم تقریبیش هم باشه مشکل نیست. Khansariha (8)

RE: نخجیر 3 - FMJ - 2015-02-13 06:46 PM

(2015-02-13 06:36 PM)serussam نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام خدمت دوستانKhansariha (8)
دوستان فشنگ ۱۳۰ گرینی ایرانی رو کارتون نوشته sp-130 grain c.i.p چطور فشنگیه ؟تا چند متر رو دقتش میشه حساب کرد؟ برای تنظیم دوربین نیاز به سرعت و بالستیک این ساچمه دارم تقریبیش هم باشه مشکل نیست. Khansariha (8)

منظور از ساچمه همون فشنگه دیگه !!!؟Khansariha (8)
فک کنم منظورتون 130 گرینی های 270 هست / شما روی 30 متر صفر دقیق انجام بده و تا 200 متر روی دقتش حساب کن.
البته بعد از 30 متر یکی دوتا شلیک هم رو 200 متر بنداز که چک بشه. (نمیگم حتما 3 تا 5 تیر واسه تست کردن بنداز چون میدونم همه گرفتار تهیه ی مهمات و قیمتهای بالاش هستن...) اگه بتونی 30 متر رو دقیق صفر کنی با یک تیر هم 200 متر رو تست کنی مطمئنا در 200 متر هم صفره . موفق باشید.

RE: نخجیر 3 - dieselpower - 2015-02-13 06:48 PM

واسه صفر کردن دوربین اگه از فشنگ دیگه استفاده کنید خیلی بهتره من توی 50 متر 5تا از اینا زدم هیچکدوم جای قبلی نخورد دوربین من قبلا صفر بود و همینطور تفریحی تیر زدم ولی اگه قصد صفر کردن دوربین باشه باید حدودی صقر کنید چون اصلا دقت ندارن مگر اینکه رو تفنگ شما خوب جواب بده

RE: نخجیر 3 - FMJ - 2015-02-13 06:54 PM

(2015-02-13 06:48 PM)dieselpower نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
واسه صفر کردن دوربین اگه از فشنگ دیگه استفاده کنید خیلی بهتره من توی 50 متر 5تا از اینا زدم هیچکدوم جای قبلی نخورد دوربین من قبلا صفر بود و همینطور تفریحی تیر زدم ولی اگه قصد صفر کردن دوربین باشه باید حدودی صقر کنید چون اصلا دقت ندارن مگر اینکه رو تفنگ شما خوب جواب بده

دوست عزیز وقتی یکی دسترسی به یک نوع مهمات داره / حالا بیاد با مثلا چهارتا فشنگ خارجی دوربینشو تنظیم کنه / بعد فک میکنید دیگه با اون فشنگهاش میتونه شلیک خوبی داشته باشه ؟؟؟!!! بعید میدونم.
این فشنگ ها هم تا 200 متری بنده استفاده کردم قابل قبول بودن. حالا اگه کسی بتونه یکدستش کنه که چه بهتر....
باتشکر.

RE: نخجیر 3 - dieselpower - 2015-02-13 07:23 PM

اره اتفاقا میشه و خوب هم میشه چرا؟چون شما وقتی دوربینت با یه فشنگ خوب صفر هست یه مرجع درست دارید و وقتی فشنگ ایرانی میندازید میدونید مثلا نسبت به صفر شما این فشنگ این مقدار پایین میزنه و این مقدار هم یا به چپ و یا به راست میزنه اینجوری نسبت به مرجع شما این فشنگ یه حدود تغییرات و خطا داره ولی اگه بخواین با فشنگ ایرانی صفر کنید شما هیچ مرجعی ندارید که تفنگتون نسبت به اون خطا بزنه اصلا دوربین صفر نمیشه روی هر کدوم صفر کنی بعدی رو یه جا دیگه میزنه مجبوری حدودی صفر کنی مورد دیگه اینکه اصلا فشنگ ایرانی خوب نمیزنه که شما بخوای شلیک خوبی باهاش داشته باشی
کاربر این سایت (کامپیوتر) چند وقت پیش به من پیام دادن که با 30 تا گلوله ایرانی تفنگ 270 اکبندشون رو نتونستن صفر کنن تازه به گفته خودشون پیش چند تا خبره این کار بردن اخر هم دوربین رو باز کردن انداختن کنار خواستم این بلا سر این دوستمون هم نیاد
حالا اگه تفنگی با این فشنگها خوب بزنه که هیچ کلا بحثش جداست و ربطی به این مطلب نداره هم دوربین راحت صفر میشه و هم شلیک دقیق

حتی pcp هم من دقیقا همینجوری صفر میکنم با ساچمه خوب که همه را یک جا میزنه صفر میکنم و بعد واسه شکار ساچمه معمولی که میزارم میزان انحراف و افت و خیزش را نسبت به صفر دوربین قلق گیری میکنم و دقیقا همون محدوده را روی بدن شکار میگیرم که بالای 80 درصد اصابت میکنه ولی اگه بخوام با اون ساچمه معمولی صفر کنم هیچوقت نمیتونم صفر کنم

RE: نخجیر 3 - مهدى١٣٦١ - 2015-02-13 07:28 PM

من كاملا با كيوان موافقم ، فشنگ ايرانى دقت نداره ، زمستان زور و برشم نداره علاوه بر دقت ، حالا من نوعييى دسترسى يا امكان خريد مالى فشنگ خارجى ندارم دليل بر دقت فشنگ ايرانى نيست ، من تفنگ رو به خواهم با فشنگ ٢٧٠ مهام استفاده كنم مياندازم تو كمد درش رو هم ٤ قفله ميكنم ، اين سليقه و عقيده منه واسه خودم هم محترمه ، قانون و وحى منزل هم نيست ، هركسى هم ميتونه باهاش موافق نباشه ، مهمات خوب تأثيرش بيشتر از خوده تفنگه ، ٢٧٠ نخجير ايران هم پايه پاى ٢٧٠ خارجى دقت داره ( با إيجاد تغييرات ) ، اين فشنگه كه تفنگ رو تفنگ ميكنه ، جناب رضا خان مشكل اصلى فشنگ ايران ، عدم بالإنس بودن و بى كيفيت بودن سرگلوله است حالا جنس نازل باروت و چاشنى و پوكه به كنار ، شما چه طور ميتونى با يكدست كردن اين ضعف اساسى رو جبران كنى !!!!!؟؟؟؟؟؟ اخه ٢٠٠ متر شد واسه ٢٧٠ فاصله !!!؟؟؟؟؟ به خدا برنو بخرين ١٠٠ برابر بهتر از ٢٧٠ با فشنگ مهامه ، با همون عشايرى راحت تا ٢٧٠،٣٠٠ متر كار ميكنه ، فشنگشم هم خيلى ارزانتر و فراوانتره ،

RE: نخجیر 3 - FMJ - 2015-02-13 07:38 PM

بله/ حالت ایده آل همین هست که میفرمایید / ولی اگه به سوال این دوست عزیز توجه بفرمایید میبینید که بطور خاص درمورد این فشنگها پرسیدن و شرایطشون مثل خیلیهای دیگه اینه که فقط دسترسی به این فشنگهای سهمیه ای دارن و بس!
بنظر بنده اگه همین فشنگهای ایرانی رو یکدست کنید تا 250 متر (واسه شکار) مناسبند و با همین الگوی 30 متر 200 متر هم میشه دوربین سلاح رو تنظیم کرد.
خداوکیلی 3 ماهه نتونستم ده تا فشنگ خارجی یکدست با قیمت مناسب پیدا کنم که دوربینمو تنظیم کنم. یارو اس ام اس داده 540 هزار بریز بحسابم تا ده تا فشنگ خارجی بیارم! تازه هرچی هم بهش میگم چه مارکی چه مدلی چه وزنی خودشم نمیدونه!!!!
آخرشم راضی شدیم به همین ایرانیهای icig که منتظر مرمی هستیم که ریلودش کنیم!!!
انشالله که شما همیشه به فشنگهای خارجی دسترسی داشته باشین و هرجور که بهتره باهاش دوربینو تنظیم کنید و حالشو ببرید.
چاکریییم...
مهدی جان ما به _عوض کردن و میزان کردن باروت و تعویض مرمی ها با مرمیهای یکدست (حالا هرمارک و مدلی )_ اصطلاحا میگیم یکدست کردن...
ولی با این قیمت مرمی که ارزونترینش که بدرد ما بخوره دونه ای 5-7هزارتومنه بعضا قادر به تعویض مرمی هم نیستیم و فقط باروت رو تعویض و میزان میکنیم و خلاص!!!
والله ما که داریم با همین ایرانیها گز میکنیم و هستیم !!!! بقول شما هرکی یجوره دیگه !!!! نوکرتم!!!
البته نکاتی که شما و آقاکیوان گفتید تماما درست هستن و بنده هم باین موارد واقفم و درش هیچ بحثی نیست/ کسی هم نخواسته با این دلایل باین نتیجه برسه که این فشنگها دقت شون آسه و همیشه مهر میزنن!!! ولی خب اگه یکی نتونه مهمات بهتر تهیه کنه و مثل شمام نخواد اسلحه شو بذاره تو کمد و درشو قفل بزنه اونوقت تکلیف چیه؟؟؟!!!!
میدونی منظورمن چیه ؟؟!!! من میگم بجای اینکه همش ایده آل و صددرصد رو واسه هم لیست کنیم و صدها بار حرفای تکراری که همه بهش واقفن بزنیم بهتر اینه که واسه همین زیر صد در صد ها یه راهکار عملی واسه هم ارائه بدیم و از ایده های هم استفاده کنیم. اگه اشتباه میگم بیا بزن تو توک ما!!!! (بقول دامغانیها)
نه تنها واسه 270 بلکه واسه برنو هم الان دیگه همین مشکلات هست ...
حالا من به شما و دیگر دوستان این پیشنهادو میدم که یه راهکار و دیتیل عملی و معقول و البته بصرفه پیشنهاد بدید که با همین سهمیه ی فشنگهای ایرانی که میگیرید فشنگهای مطلوب تری بسازید و استفاده کنید.
امیدوارم با این توضیحات تونسته باشم منظورمو از جوابی که به دوستمون دادمو روشن کنم.
فدای شما .....