شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
پروانه شكار - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: اصول،مفاهیم و فرهنگ شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=89)
+--- انجمن: فرهنگ شکار (/forumdisplay.php?fid=90)
+--- موضوع: پروانه شكار (/showthread.php?tid=675)

RE: پروانه شكار - کوهنورد - 2015-07-07 10:18 PM

(2015-07-07 08:00 PM)rrrreza نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
امسالم در خراسان رضوی پروانه شکار پرنده نمی خواهند بدهند در استان شما چطور؟
با سلام:
دوست خوبم مگر جاهای دیگر میخواهند بدهند ؟ از الان بامبول آنفولانزای پرندگان رو علم کرده اند ........................
دوست عزیز کار بر سنگک:
حرفهای شما چنان بر جانم نشست که انگار کارد در کره نرم مینشیند . چرا ؟ چون سالهاست این حرفها را زده ام ولی دریغ از یک قدم همراهی یا همدلی .
جمعیت خلافکاران و باند بازان چنان پشت هم را دارند و حمایت میکنند که انگار مادرزاد اینطور بوده اند ولی دریغ از ما ها که حتی از یک ایمیل هم واهمه داریم ، نکند اسمم در کامپیوتر ثبت شود ؟ نکند فردا به من پروانه ندهند ؟ نکند جوازم تمدید نشود ؟و.....
تا من و امثال من در این ترسها داریم سالهای عمرمان را سپری میکنیم دیگران دارند میزنند و میبرند و میفروشند و میخورند و ....تیتر امروز روزنامه این بود که به بهانه سد شفا رود 3هزار هکتار از جنگل به فنا رفت...................
این تیتر را منه علاقه مند طبیعت و شکار ننوشته بودم خبرنگار نوشته بود پس مطمئن باشید اوضاع خیلی خرابتر از اینهاست که فقط 3 هزار هکتارش را نوشته .من یکی دارم به این نتیجه میرسم وقتی بی قانون ها راحت ترند و هیچکس هم کارشان ندارد عقل من خیلی کم است که هیچ کاری هم نمیکنم و همش ترس از مواخذه دارم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
بهتر است راحت باشم .....................

RE: پروانه شكار - garin - 2015-07-07 11:00 PM

کیوان جان
به چوب زیاده خواهی دیگران وبی گناه سوختن سخته به خدا سخته

RE: پروانه شكار - karbakhsh - 2015-07-08 12:56 AM

کوهنورد جان مثل همیشه حرفاتون حساب بود. اقا شما جایی سراغ داری که بشه حرف زد و جوری باشه حداقل فایده را داشته باشه. بالاخره چنتایی پیدا میشن همکاری کنن و بقیه هم ان شاالله راه میفتن.
پروانه هم هیچ معلوم نیست بدن یا نه.
در ضمن یادم رفت من یکی همه جوره مریدتم.

RE: پروانه شكار - rrrreza - 2015-07-08 01:15 AM

دوستان و شکارچیان عزیز تنها راهش نوشتن یک نامه به رئیس جمهور یا رئیس محیط زیست و امضاء آن به صورت اینترنتی است و بعد از آن رسانه ای کردن این نامه .
به این صورت که اگر با شکار مجاز موافقت نکنیدو امسال هم پروانه شکار فقط برای افراد خاص صادر شود ما شکار غیر مجاز را شروع میکنیم.و این کار در صورتی شدنی است که حداقل چند هزار نفری این نامه را امضاء کنیم...Khansariha (256)

RE: پروانه شكار - mhrSB - 2015-07-08 01:45 AM

ایده و فکر دوستان بسیار خوب است،به شرطی که دوستان پایه کار باشند.Khansariha (8)
البته نباید یادمان بره که برگ برنده ما استدلال های منطقی به همراه سند ها و ادبمان است.Khansariha (256)
چون بعضی از افرادی که چشم بسته سنگ محیط زیست را به سینه میزنند،حرف هاشون را بدون هیچ منطقی ارائه میدن و بعضا با مظلوم نمایی میخواهد افکار عمومی را به سمت خودشون بکشن.و چون حرف هاشون پشتوانه علمی و فنی نداره،بالطبع نمیتوانند برای صحبت های خودشون مدارکی بیارن که صحتش معلوم بشه.و همچنین بعضا شاهد این هستیم که توی این افراد در بعضی موارد،میزان بد بودن فوحش و ناسزا به شکارچی ها،میزان متمدن بودن ان شخص محصوب میشده و هر چه بیشتر توهین بکنه،بین این افراد از جایگاه بالاتری برخوردار بوده.Khansariha (226)
--------------------------
و به نظر من در قدم اول اصلا نباید فقط به موضوع شخصی خودمون برسیم،بلکه باید موارد ضعف و ... را به صورت گسترده و علنی مطرح بکنیم(به عنوان مثال:یک اجتماع مسالمت امیز در جلوی درب سازمان محیط زیست)و دیگران را به همراهی خودمون دعوت بکنیم.Khansariha (256)
مواردی مثل:کم کاری محیط زیست،شکار کش های محلی،کاپیتالاسیون شکار و ....
وقتی ضربه اصلی را وارد بکنید و نشان دهیم که راه طی شده توسط مسئولین محیط زیست اشتباه هست،باید ذهن دیگران را به این موضوع سوق بدهیم که مسئولین دیواری کوتاه تر از شکارچی پیدا نکرده اند تا خلاف های شکار کش ها+ضعف مدیریتی و ... خودشونو سرش خراب بکنند.Khansariha (367)
و بعد از ان هم انشاا... که کار انجام شده و با کمی پیگیری،موجبات اصلاح شرایط حاصل میشهKhansariha (399)

(2015-07-08 01:15 AM)rrrreza نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان و شکارچیان عزیز تنها راهش نوشتن یک نامه به رئیس جمهور یا رئیس محیط زیست و امضاء آن به صورت اینترنتی است و بعد از آن رسانه ای کردن این نامه .
به این صورت که اگر با شکار مجاز موافقت نکنیدو امسال هم پروانه شکار فقط برای افراد خاص صادر شود ما شکار غیر مجاز را شروع میکنیم.و این کار در صورتی شدنی است که حداقل چند هزار نفری این نامه را امضاء کنیم...Khansariha (256)
نوشتن نامه هم یکی از موارد خوب هست،به شرطی که از محیط خصوصی بشه کشید بیرون و یک جورایی نامه سرگشاده باشه که بتوانه دیگران را هم متوجه شرایط بکنه.
البته باید در نوشتن متن نامه ها و همچنین در صحبت هامون،توجه ویژه داشته باشیم که بهانه ای به طرف مقابل ندهیم،اگر این مورد شکار غیر مجاز را در نامه و یا صحبت هامون بیاریم،باعث میشه ان ها تازه بهانه ای جدید داشته باشن تا بر ما بتازند و بیشتر بخواهند کارهای اشتباهشون را گردنمان بندازن.Khansariha (226)
موفق باشینKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: پروانه شكار - sajadm - 2015-07-08 01:58 PM

هیچ فایده ای نداره کمبود شکار بهانه ای بیشتر نیست که اگه بود برای اجنبی هم بود (خیلی دارم از این قانون که خانم ابتکار باعثش بودن میسوزم هر چن وقت یه بار هم بهش اشاره میکنم دست خودم نیس خیلی گفتم شماهم خیلی شنیدین ببخشید)Khansariha (8)

RE: پروانه شكار - rrrreza - 2015-07-08 02:08 PM

سلام به همه دوستان ، یاد شعر حمید مصدق افتادم . . .

چه کسی میگوید من وتو مانوشیم

با من اکنون چه نشستنها، خاموشیها
با تو اکنون چه فراموشیهاست .
چه کسی می خواهد
من و تو ما نشویم
خانه اش ویران باد !
من اگر ما نشوم، تنهایم
تو اگر ما نشوی،- خویشتنی
از کجا که من و تو شور یکپارچگی را در شرق باز بر پا نکنیم؟
از کجا که من و تو مشت رسوایان را وا نکنیم؟ .
من اگر برخیزم
تو اگر برخیزی
همه بر می خیزند
من اگر بنشینم
تو اگر بنشینی
چه کسی برخیزد ؟
چه کسی با دشمن بستیزد ؟
چه کسی پنجه در پنجه هر دشمن آویزد
دشتها نام تو را می گویند .
کوهها شعر مرا می خوانند .
کوه باید شد و ماند،
رود باید شد و رفت،
دشت باید شد و خواند .
در من این جلوه اندوه ز چیست ؟
در تو این قصه پرهیز - که چه ؟
در من این شعله عصیان نیاز،
در تو دمسردی پاییز - که چه ؟
حرف را باید زد !
درد را باید گفت !
سخن از مهر من و جور تو نیست .
سخن از
متلاشی شدن دوستی است ،
و عبث بودن پندار سرور آور مهر
...
سینه ام آینه ای ست،
با غباری از غم .
تو به لبخندی از این آینه بزدای غبار .
...
من چه می گویم،آه ...
با تو اکنون چه فراموشیها؛
با من اکنون چه نشستنها، خاموشیهاست .
تو مپندار که خاموشی من،
هست برهان فراموشی من .
من اگر برخیزم
تو اگر برخیزی
همه برمی خیزند

RE: پروانه شكار - سنگک - 2015-07-09 09:04 PM

با سلام.دوست عزیزمrrrrezaبنده هم با این فرمایش دوست بزرگوارمون mhrSB کاملا موافقم که اگر ما در نامه و در خواستی که می نویسیم تهدید کنیم که مثلا اگر چنان نکردند چنان می کنیم حرف حق و حساب خودمان را ناحق و بی حساب می کنیم.همانطور که عرض کردم در خواست ما باید کاملا مودبانه و با رعایت ادب و احترام کامل و در چهار چوب قانون کشورمان مطرح شود.
اما با فرمایش جناب mhrSB برای تشکیل تجمع مخالفم.به سه علت اول اینکه هر گونه تجمع مجوز می خواهد و گرفتن مجوز دردسرهای خاص خودش را دارد در صورتی که فرستادن یک ایمیل هیچ مجوزی لازم ندارد.دوم به علت دوری محل سکونت دوستان از هم هر کسی میتواند در تجمع نزدیک محل سکونت خود شرکت کند.در صورتی که اگر ما همزمان چند ده هزار ایمیل بفرستیم تاثیرش یکجا و خیلی خیلی بیشتر از تجمع چند صد نفری هست.سوم اینکه بعضی از دوستان به دلیل نوع شغل یا موقعیت اجتماعی که دارند مطمئنا حاضر به شرکت در هیچ نوع تجمعی حتی با مجوز نمی باشند و به این ترتیب ما حمایت و همراهی درصد عظیمی از دوستانمان را از دست میدهیم در صورتی که همه دوستان در هر مقام و شغل و موقعیتی حاضر به فرستادن ایمیل مودبانه و در چهار چوب قانون هستند.
شما حساب کنید همین اعضاء انجمن خودمان که طرفدار شکار در چهار چوب قانون هستند هر کدام چند نفر شکارچی را میشناسند که عضو این انجمن نیستند ؟ حالا اگر آن شکارچیان را هم برای فرستادن ایمیل قانع بفرمایند چه تعداد و حجم عظیمی ایمیل را به مراجع قانونی می توانیم ارسال کنیم؟

بقول جناب سعدی که فرموده :

به راه باديه رفتن به از نشستن باطل

و گر مراد نيابم به قدر وسع بکوشم

به فرض محال که هیچ نتیجه ای از این کار نگیریم اما با انجامش به خودمان و دیگران ثابت می کنیم که جامعه ای زنده و پویا هستیم و همچنین بزرگترین همایش مجازی و همکاری و برادری بین شکار چیان را برای اولین بار ایجاد می کنیم.

RE: پروانه شكار - سنگک - 2015-07-26 10:29 PM

دوستان نبود برم؟

جدا میگم ((نبود)) میرما.

اتوبوس بعدی 100 سال دیگه میرسه ها.

برم؟

بجای اینکه این همه در باره تیونینگ و مثلا تفاوت ساچمه 8 با 15 گرینی وو یا اینکه فشنگ دستپر باید 1.7 گرم باروت بریزن وو 32 گرم ساچمه وو من چند سال پیش تو صد متری Khansariha (367)قمری زدم وو از این حرفها بزنیم که گرهی از کار ما باز نمی کنه به پیشنهاد این حقیر سر اپا تقصیر فکر کردید .خوب اگر موافقید بیایید کاری کنیم.من نمیگم صد هزار ایمیل نمی گم ده هزار ایمیل نمیگم هزار ایمیل حد اقل صد تا هم نمیتونیم به چند مرجع بفرستیم؟الله اکبر باز بشینیم بگیم ساچمه کراسمن عجب ساچمه ای هست یا فشنگ عقاب امسال بد نیست که چی؟بسم الله بگید یک کار مثبت انجام بدیم.صد نفر هم نبود؟

متن خواهش این حقیر که چند هفته پیش فرستادم.(((((((((این انجمن چند عضو عاشق شکار کردن دارد؟این اعضاء با چند شکارچی خارج از این انجمن در ارتباط هستند؟اگر همه این افراد مثلا در عرض یک هفته به چند مرجع دولتی بصورت هماهنگ فقط ایمیل بزنند و در چهار چوب قانون کشور عزیزمان و رعایت ادب و احترام ظلم هایی که در طی سالیان به شکارچیان شده را عنوان و در خواستهای معقولی که همه تا امروز در این انجمن مطرح کردیم را مطرح کنند و همچنین درخواست تاسیس اداره ای که بجای فقط کوبیدن شکارچی هم حافظ شکار باشد هم حافظ منافع شکارچی را کنند به عقیده شما بی تا ثیر است؟؟؟؟؟ا))))))))))))

نبود میرما؟

RE: پروانه شكار - rrrreza - 2015-07-26 11:34 PM

منم هستم داداش،تا هرجاکه بشه. . . Khansariha (8)