شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تجربیات از HATSAN .AT44.10 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده هاتسات و رنجر HATSAN products (/forumdisplay.php?fid=9)
+---- انجمن: محصولات پی سی پی (PCP) (/forumdisplay.php?fid=83)
+---- موضوع: تجربیات از HATSAN .AT44.10 (/showthread.php?tid=719)

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - masih.hunter - 2011-10-22 03:49 PM

نه دوتا مشگلی نیست حتی 3 تاروهم شلیک میکنه ولی بیشتر از 3 ساچمه رو نمیدونم در خصوص تلمبه تلمبه های هاتسان خوبن ولی البته بعضی از اونها تنها مشگلی که پیدا میکنند گیجشون خراب میشه Khansariha (8)

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - s.solhi - 2011-10-22 04:08 PM

دوستان اون اوایل که هنوز به اهرم تفنگ عادت نداشتم این اتفاق می افتاد حتی یه بار 4 تا ساچمه وارد لوله شد که خوشبختانه با شلیک خارج شدند.اول خیلی ترسیدم ولی با کمک عارف عزیزم تونستیم خشاب رو که گیر کرده بود در بیاریم و شلیک کنیم.اما حالا متوجه شدم که اشکال از بنده بوده و از تفنگ نیست.اگر دوستان با یک حرکت lever رو به عقب ببرند و در حرکت دوم کاملا اونو عقب بکشن تا صدای تیک شنیده بشه اصلا مشکلی پیش نمیاد ولی اگه به هر دلیل در مرحله دوم کار رو نیمه کاره بذارید مطمئن باشد در مرتبه بعدی یه ساچمه دیگه وارد میشه.و همچنین قبل از مسلح کردن اگه شک داشتید حتما بوسیله چکاندن ماشه از مسلح نبودن تفنگ مطمئن شوید.اگر هم احیانا خشاب گیر کرد سعی کنید خشاب رو خارج کنید که ساچمه بیشتری وارد نشه.ممنون.

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - taktirandaz - 2011-10-22 06:19 PM

(2011-10-18 10:51 PM)hooman63 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2011-10-18 10:11 PM)tahtirandaz نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با توجه به موضوع که در مورد تفنگ at 44 هست دوستان در مورد دوربین خوب هم نظر بدهند آیا دوربین optima که همراه تفنگ می دهند خوب است؟

من که از الماس میخواستم بگیرم میگفت دوربینش اصلا خوب نیست
دلیلشم این بود که میگفت تنظیم نمیشهKhansariha (8)

من هم خیلی مشکل داشتم یک بار elevation (تغییرات ارتفاع برخورد) را پایین آوردم و بعد از آن به راحتی تنظیم شد البته من شیم گذاشتم که نیاز نداشت و دوباره اونو برداشتم - در ضمن پایه بلند اون با داشتن روزنه در زیر دوربین کمک به تنظیم مگسک و استفاده از اون می کنه البته می تونید مگسک را در فاصله کم تنظیم کنید تا مشکل دوربین در فواصل کم (بدلیل پایه بلند) را حذف کنید البته این مطالب تجربیات من است

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - taktirandaz - 2011-10-22 10:56 PM

یکی از تجربیات و ابتکارات من که با توجه به موضوع تمایل دارم در این بخش بیان کنم ایجاد سیستم شمارنده ساچمه با یک ابتکار ساده و بدون هزینه است که البته در عکس زیر چون برای اولین بار اجرا می کردم و سرم هم خیلی شلوغ بود خیلی با حوصله و تمییز انجام نشد ولی دوستان می تونند با حوصله و تمییز این کارو انجام بدن
[تصویر: IMG_2871.jpg]
یک نقطه شروع در نظر میگیرید که من با ماژیک اونو پررنگ کردم و همیشه از اونجا خشاب رو مقابل یک نقطه فرضی روی تفنگ (که من خط محل نصب دوربین رو در نظر گرفتم)می گذارم و البته من تعداد تیرهای باقیمانده رو نوشتم که بعد از هر شلیک با قرار گرفتن اون عدد مقابل نقطه فرضی قرار می گیره و شما می تونید در هر لحظه تعداد تیرهای شلیک شده و مانده را بدانید و کلی مزایای دیگر
[تصویر: IMG_2872.jpg]
[تصویر: IMG_2873.jpg]
از تجربیات دیگه نصب یک طلق شیشه ای برای گیج فشار روی مخزن تفنگ که دو وظیفه دارد یک محافظت از گیج و دوم با مشکی کردن سطح سفید مانده از داخل طلق قسمت اعظم رنگ سفید که باعث جلب توجه پرنده در حین شکار می شود به صورت مشکی در آمده و دیگر از دور چراغ بالا نمی دهد
[تصویر: IMG_2875.jpg]
از تجربیات و ابتکارات دیگر نحوه نصب بند می باشد که در دو عکس زیر توضیح می دهم البته فقط بگویم که یک از یک پیچ بلندتر برای بستن بند استفاده شده و سوراخ نگه دارنده نیز کمی گشادتر شده است امیدوارم مثمر ثمر باشد
[تصویر: IMG_2878.jpg]
[تصویر: IMG_2880.jpg]
برای طرف قنداق هم که شکل کاملا واضح است البته من با دوربین 14 مگا عکس گرفتم و سلیز آنها را کم کردم تا راحتتر در سایت بالا بیایند

از تجربیات و ابتکارات دیگر نصب تراز در انتهای تفنگ است که لذت نصب آنرا در تیراندازی خواهید چشید چون من خودم که تاثیرش را خیلی خوب دیدم البته برای تراز کردن دوربین در حین نصب نیز بدرد می خورد و با چسب قطره ای خیلی ظریف نصب شده و چون تفنگ لگد ندارد مشکلی هم ایجاد نشده
[تصویر: IMG_2882.jpg]
[تصویر: IMG_2881.jpg]
یکی از مشکلات من بالا زدن تفنگ در فواصل کم بود البته با نصب پایه کوتاه تا حدی مشکل کمتر می شد ولی با استفاده از همون پایه ها و صفر کردن مگسک مزایای بشتری ایجاد خواهد شد.
[تصویر: IMG_2887.jpg]
همچنین در یکی از سایتها مطلبی خواندم در خصوص از بین بردن لقی انتهای تفنگ با مخزن که منجر به افزایش دقت تفنگ شده و اجرا کردم البته خیلی وقت نشد در مورد اختلاف تست کنم ولی با همین حالت با ساچمه پرو مگنوم دقت خوبی داشت
[تصویر: IMG_2884.jpg]
در ضمن در حال ساخت یک خفه کن با وزنی کمتر از 200 گرم از آلومینیوم با توجه به مطالعات انجام شده هستم که به زودی شاید در این هفته نتایج تست اونو میگذارم البته با توجه به مطالعات و آزمایشات اولیه مطمئنا جواب خواهد داد البته یک چیز کوچولو و کار راه انداز و مجانی در اینجا هست دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

که می تونید اونو ببینید البته ببخشید که اگه کیفیت عکسها خوب نیست و کم توضیح دادم چون سرم خیلی شلوغه ولی اگه سوالی بود در خدمت هستم

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - Reza Golshan - 2011-10-23 08:09 AM

سلام به تمامي دوستان
يه مقايسه بين ساچمه هاي مختلف در اسلحه هاتسان ديدم توي نت كه براتون اينجا قرار ميدم:

Pellet and weight; Average Velocity; Average Energy; Efficiency; Pressure at Peak Velocity

RWS 11.9 gr. Hobby; 986 fps; 25.7 FPE; 0.93 FPE/CI; 165 Bar
JSB 14.3 gr. Express; 926 fps; 27.2 FPE; 0.99 FPE/CI; 155 Bar
JSB 15.9 gr. Exact; 915 fps; 29.5 FPE; 1.07 FPE/CI; 150 Bar
JSB 18.1 gr. Heavy; 876 fps; 30.9 FPE; 1.12 FPE/CI; 145 Bar
H&N 21.0 gr. Baracuda; 830 fps; 32.2 FPE; 1.17 FPE/CI; 140 Bar
JSB 25.4 gr. Monster; 766 fps; 33.1 FPE/CI; 1.20 FPE/CI; 135 Bar

اميدوارم به دردتون بخوره.

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - salar56 - 2011-10-23 09:08 AM

خيلي خوب بود ولي ي سوال از چه تلقي براي گيج استفاده كرديKhansariha (8)

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - taktirandaz - 2011-10-23 01:38 PM

(2011-10-23 09:08 AM)salar56 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خيلي خوب بود ولي ي سوال از چه تلقي براي گيج استفاده كرديKhansariha (8)
خيلي دنبال طلق گشتم تا اينكه يك در پوش از نوع طلق در لوازم آرايشي ديدم كه قطر اون با قطر خارجي گيج و داخلي مخزن (26.5)مي خورد كه با برش و رنگ درست شد

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - djmetal666 - 2011-10-24 08:40 PM

سلام چند سوال داشتم...در مورد pcp
1 - سایت airgun قیمت را بهتر میده یا elmas
2 - این دو فروشگاه معتبرند؟
3 - کدام مدل بهتره؟

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - taktirandaz - 2011-10-24 10:08 PM

سایت airgun و elmas یکی هستند و این سایت معتبر است و همچنین سایت airguns که سایت معتبری است ولی هنوز قیمت نداده و ادعا دارد کمترین قیمت را خواهد داد

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - djmetal666 - 2011-10-24 10:24 PM

سلام منظورتون نفهمیدم هردو سایت یکی بعد میگید همچنین باز همون سایت رو میگین