شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن (/showthread.php?tid=41)

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - ALIANA-54-T06 - 2011-02-01 04:52 PM

سالامین جان گزارش روزانه شما ملاحظه شد:D
اون فلاندی بیچاره که قرار شد بره یه لیست کامل با قیمت از موجودی ها برای شما ارسال کنه که ماهم مشتاقیم :D
همون فلاندیه هم که گفته یه دوربین دید در شب از نوع پیشرفته داره(950دلار) اگر طبق قوانین اروپا جزو ابزاروآلات نظامی محسوب بشه که نمیشه از اونجا خارجش کرد و ممکنه ممنوع باشه و هرکسی هم بیاره ممکنه بدردسر بیافته البته اینجور کارها ریسکیه؟!
آقای(اسدالله) هم دوربین تلسکوپی برای دامادش قبلا آورده که بنظرم سر نخ خوبیه سالامین جان ازش خوب میشه سئوال کرد که آیا مشکلی برای گمرکی داشته یا نه؟ ولی من تا آنجا که میدونم این دوربینها تجارین و مشکلی نداره (حتی المقدور که من خودم از بغداد آوردم اینطوری بود)
در خصوص دوربینهای nirkonia بنظرم که همرده گامو هست باز دوستانی که دارند استفاده میکنند میونند نظر بهتری بدهند. فعلا:)

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - Don Corleone - 2011-02-01 08:27 PM

امیر جان گامو 4x دوربین خوبیه حدود 100 تومن:)

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - masih.hunter - 2011-02-01 08:30 PM

27 سلاح ارومی هستش و میشه گفت انواع دوربینها رو ساپرت میکنه

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - amir74 - 2011-02-01 08:50 PM

مثلا چه دوربین هایی؟چندتا با قیمت بگین.بعد از چند وقت خراب میشه (برای 60 متر)

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - masih.hunter - 2011-02-01 09:00 PM

در حال حاضر دوربنهای هستند مثل دوربین علی جان (بشنل ) با قیمت مناسب که در حال حاضر روی

سلاحش نصبه و ازش خیلی راضیه قیمت در حدود600000 هزار ریال

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - amir74 - 2011-02-01 10:10 PM

مسیح جان بشنل که علی اقا داره چند متر می توان صفر کرد اونوقت حکی هست.این بهتر است یا گامو4*32 .(برای 60 متر می خوام صفر کنم

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - MEHDI - 2011-02-04 08:55 PM

سلام دوستان
اسلحه من ديانا 45(عطيقه) هستش كه يه دوربين WORLD CLASS TASCO 3-9X40 TVروش نصبه همون اول كارش بعد از 30تا تير +وسط دوربين هم چرخيد هم پاره شدش .اما بعد از تعمير فعلا سالمه اما دوربين كمي تار نشون ميده ممكنه كه از تنظيم عدسيها باشه ؟ودر كل اين دوربين واسه اين اسلحه مناسبه يانه ؟
شما چه دوربيني رو توصيه ميكنين؟

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - Shooter - 2011-02-04 09:52 PM

سلام...
دوستان امروز یه اتفاق بد برای من افتاد......ریتایکل دوربینم پاره شد:s . دوربین من لئوپولد 4x42 بود که ریتایکلش مال دوربین قبلیم بود . دوربین قبلیم زوم دار بود (لئوپولد 40x 4-12) که لنزهای داخلش شل شده بود فکر میکنم دوربینش اصلا برای بادی ساخته نشده بود که بعد از شلیک 200 ساجمه اون بلا سرش اومد. برای همین ریتایکلش رو روی 4x42 (که اون هم قبلا ریتایکلش پاره شده بود ) بستم و تا امروز حدود 600-700 ساچمه باهاش شلیک کرده بودم که امروز وقتی برای تمرین و هدف زنی حدود 5-6 تا ساچمه شلیک کردم احساس کردم ریتایکل کمی فرم خودش رو از دست داده...چون مقدارش کم بود فکر کردم خطای چشمه و اشتباه میکنم ولی بعد از شلیک دو ساچمه دیگه تار سمت راست از قسمت مرکز از سه تار دیگه کاملا جدا شد و حسابی کجو کوله شد...این تجربه تلخو نوشتم تا دوستان تازه وارد فرق دوربین بادی و گلوله زنی رو بفهمن و اشتباه من رو تکرار نکنن. راستی یادم رفت بگم...تفنگم شادو هزار بود.

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - craftsman - 2011-02-04 10:24 PM

شوتر جان عزيز
بابت اين اتفاق متاسف شدم اما اين تجربه نياز به تكرار نبود.بارها تكرار كردم دوربين گلوله زن رو روي بادي نبنديد
ولي همين دوربين رو اگه رو موزر هشت در پنجاه و هفت ميبستي سالها برات كار ميكرد;)

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - esmaeil1356 - 2011-02-05 08:00 AM

اين بحث دوربين هم دردسري شده برا بچه ها همونطور كه جاويد هم گفت از دوربينهاي
مربوط به گلوله زني اصلا روي بادي استفاده نكنيد خيلي سريع مرخص ميشه حالا اگه PCPبود
يه چيزي اصلا هرچي دوست داري روش ببند اسلحه بلائي سر نمياره مگه خودت بكوبيش اينور
اونور ولي براي فنر پيستون دوستان دقت لازم در خريد دوربين را داشته باشن تا باعث ضرر به
خودشون نشن