شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ساخت ابزار و قطعات - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: ساخت ابزار و قطعات (/showthread.php?tid=129)

RE: ساخت ابزار و قطعات - amin.faraji - 2013-09-11 11:20 PM

با این توان عادی موتور که مشخص هست نمیشه ب فشار مورد نیاز رسید منظور من اینه با یه سریع تغییرات میشه به فشار مورد نیاز نزدیک شد Khansariha (8)
مثل سریع کردن کمپرسور و مرحله ای کردنش

RE: ساخت ابزار و قطعات - کوهنورد - 2013-09-11 11:51 PM

با سلام:
دوست گرامی جناب فرجی تحقیقات شما مایه بسی خوشحالی است ولی همینطور که اقا بهروز عزیز گفتند بهتر است روی طرح تکمیلی از طریق چند مرحله ای کردن کمپرس هوا کار کنید . بنده نیز تجربه دستکاری در این نوع کمپرسور ها رو داشته ام ولی چیز زیادی عایدم نشد (البته انوقتها چیزی از پی-سی-پی نمیدانستم هدفم ساختن کمپرسوری بود پرتابل ،که بدون استفاده از تانک بتواند ابزار های نیوماتیک را بکار بیاندازد .از شما چه پنهان الان هم از پی-سی-پی چیزی نمیدانم !!) یکی از راههایی که بتوانید سرعت موتور یا قدرت انرا کنترل کنید استفاده از فولی بزرگ به کوچک یا بالعکس است این ارزانترین راه برای ازمایش شماست ولی حق با اقا بهروز است من بعد از باز کردن یک تلمبه پی-سی-پی متوجه شدم شما با هر بار پمپ کردن در واقع دارید هوا را در سه مرحله فشرده میسازید .فکر کنم این کلید حل این معما باشد . موفق باشید

RE: ساخت ابزار و قطعات - amin.faraji - 2013-09-12 12:16 AM

تجربه منم برای ساخت کمپرسور همین یک روزه بوده هست گرچه همیشه تو مغوله ساخت وسایل جدید بودم مثل ساخت پی سی پیو.. مدتها بود که این موتورو داشتم امروز تبدیل به پمپ بادش کردم و به سرم زد که این تستو انجام بدم تا توان کار موتورو بدونم که ازمایش جالبی در امد برای خیلی از دوستانم جالب بود همنطور که گفتم میشه از همین منبع 43 باریم خیلی استفاده ها کرد که یکش روند کاری تلمبه زدن رو تندتر کرد و اینکه این کار سر درازی دارد و باید براش زمان گذاشت تا به جاهای خوبش رسید هیچ کاری نشد ندارد اگه ما بخایم Khansariha (8)

RE: ساخت ابزار و قطعات - mster - 2013-09-12 09:10 AM

چندتا سوال از خدمت استادان عزیز

استفاده از موتور یخچال رو واسه تقویت تلنبه هاتسان چقدر پیشنهاد و تایید میکنید؟
آیا در این روش میزان رطوبت ورودی به کپسول کم تر یا زیاد تر میشه؟
برای خود تلنبه این کار یک کمک محصوب میشه یا یک زرر و فشار اضافه به اجزای تلنبه؟

RE: ساخت ابزار و قطعات - amin.faraji - 2013-09-12 11:56 PM

طی ازمایش جدیدی که انجام شد طبق نظر دوستان بنا شد که به مکنده سیستم هوا فشرده بدم
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

هوا فشرده از 1 بار شروع کردم به بالا که هوا از مکنده دوم میزد بیرون وقتیم مکنده دومو میگرفتی جلشو موتور صداش میرفت هوا. در کل رو روند کاری موتور تغییری نکرد همون 40 خورده بار فشارو داشت

RE: ساخت ابزار و قطعات - mster - 2013-09-26 11:00 AM

این هم سایلنسر فقیرانه ما
طول 30 سانتی متر
تهیه شده از موارد دور ریختنی پرینتر لیزری
میزان کاهش صدا هم قابل قبول بود
برای داخلش همون چرخ دنده های سر درام رو دورشون رو تراشیدم و داخل لوله کردمش

RE: ساخت ابزار و قطعات - shahin - 2013-09-26 04:10 PM

(2013-09-26 11:00 AM)mster نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
این هم سایلنسر فقیرانه ما
طول 30 سانتی متر
تهیه شده از موارد دور ریختنی پرینتر لیزری
میزان کاهش صدا هم قابل قبول بود
برای داخلش همون چرخ دنده های سر درام رو دورشون رو تراشیدم و داخل لوله کردمش

رفیق منم از همین لوله برای سایلنسر at44 استفاده کردم،خوبیش اینه که وزنی نداره و بدیش هم اینه که نازکه و نمیشه رزوه کرد
،من پیچ الن ریز گذاشتم

RE: ساخت ابزار و قطعات - mster - 2013-09-26 04:38 PM

شاهین جان یه تصویر بزارید تا استفاده کنیم از روشتون

دنبال درام یه سایز بزرگتر هستم چون فکر کنم قطرش بیشتر باشه و طولش رو کمتر کنم نتیجه بهتری میده

RE: ساخت ابزار و قطعات - shahin - 2013-09-26 08:05 PM

من برای نگه داشتن قطعه های الومینیومی سر و ته،روی سطح هر قسمت سه تا سوراخ زدم و رزوه کردم و الن ریز بستم (شماره 2 بود گمونم)
یه برچسب مشکی هم کامل زدم روش که پیدا نیست هیچی،طولشم کلا شد 14 سانت،غیر صدای چکش هم صدایی شنیده نمیشه
عکسم رو چشمم میزارم

RE: ساخت ابزار و قطعات - mster - 2013-09-26 08:49 PM

(2013-09-26 08:05 PM)shahin نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من برای نگه داشتن قطعه های الومینیومی سر و ته،روی سطح هر قسمت سه تا سوراخ زدم و رزوه کردم و الن ریز بستم (شماره 2 بود گمونم)
یه برچسب مشکی هم کامل زدم روش که پیدا نیست هیچی،طولشم کلا شد 14 سانت،غیر صدای چکش هم صدایی شنیده نمیشه
عکسم رو چشمم میزارم

داخلش رو چی کردید ؟
واشر چیدید؟