شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ساخت ابزار و قطعات - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: ساخت ابزار و قطعات (/showthread.php?tid=129)

RE: ساخت ابزار و قطعات - royal - 2013-01-28 01:04 AM

داداش دمت گرم عجب چیزیه جنسش چه فلزیه رنگش طلاییه؟؟؟

به نظرتون چقد هزینه داره؟؟؟Khansariha (8)

RE: ساخت ابزار و قطعات - daneshyar - 2013-01-28 01:26 AM

(2013-01-28 01:04 AM)royal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
داداش دمت گرم عجب چیزیه جنسش چه فلزیه رنگش طلاییه؟؟؟

به نظرتون چقد هزینه داره؟؟؟Khansariha (8)

اگه اشتباه نکنم باید برنج باشه شما از فولاد هم میتونی بسازی.
ولی پلی آمید هم سبک تر هست هم مقاوم ولی خوب قیمت بالایی داره.
امکان داره به خاطر استفاده از فلز یه صدای گیژ گیژ بیاد که حتما باید گریس بزنی ولی پلی آمید دیگه صدا نداره.
فکر کنم 20 تا 30 تومن با ماده اولیه خرج داشته باشه.

RE: ساخت ابزار و قطعات - royal - 2013-01-28 01:34 AM

والا دوست عزیز اگه برام از پلی امید بسازن و هیچ مشکلی براش پیش نیاد حاضرم این مبلغ رو با جان و دل بپردازم

RE: ساخت ابزار و قطعات - rezakaraj - 2013-01-28 09:28 AM

اگر با پلی امید بسازی خیالت راحت باشه مشکلی پیش نمیاد،البته اگر فلزی هم باشه مشکلی نداره چون مدلهای قدیمی تر گامو همشون لوله فنر فلزی داشتند.

RE: ساخت ابزار و قطعات - arashne - 2013-01-28 10:36 AM

(2013-01-19 08:20 PM)shadowshunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ساخت تفنگ بادی مولتی پمپ ایرانی
سلام خدمت دوستان عزیز
میخواستم یه پست جدید درست کنم واین مطلب رو اونجا بذارم نشد.اگه مدیران صلاح دونستن منتقل کنن به یک پسپ جدید.
حدود یک سال قبل رفتم تو فکر ساخت تفنگ پی سی پی و یه سری لوله و وسایل خریدم اما بعد از مطالعه مطالب این سایت و یه سری تحقیقات دیدم که فشار هوای بالا خطرات زیادی داره و..... به هر حال بیخیال قضیه شدم اما هر وقت از کنار این وسایل میگذشتم وسوسه میشدم تا اینکه به ذهنم رسید یه تفنگ بادی مولتی پمپ بسازم و برای لوله اون هم از لوله تفنگ بادی چینی که از سالها قبل داشتم استفاده کنم و بعد از چند ماه شد این چیزی که میبینید چون از پی سی پی مارادور و ادگان خیلی خوشم میومد طرح قنداقشم مثل اونا درست کردم و یه دوربین دیانا هم داشتم که همون تفنگ چینی باعث خراب شدن رتیکل اون شده بود روتعمیر کردم و گذاشتم روش.قدرتش و دقتش خیلی بشتر از تفنگ بادی خودمه و با 10 تا تلمبه زدن یه شلیک خوب میشه داشت به هر حال خیلی خوشکلتر از تفنگ بادی قبلی شده.گلنگدنش هم حالت side lever action ساختم .مونده سایلنسر که در اینده میرم سراغش.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

عکسهارو دوباره گداشتم

تبريك مي گم. من عاشق مولتي پمپ ها هستم. در مورد پمپش توضيح مي دين؟ در صورت امكان عكسهايي از قطعات داخلي همراه با توضيحات بگذاريد. حيفه از كنار همچين كاري به همين راحتي بگذريد و وارد جزئيات فنيش نشيد.

RE: ساخت ابزار و قطعات - shadowshunter - 2013-02-07 01:48 AM

سلام دوست عزیز چشم حتما بزودی عکس قطعات داخلیشو میذارم.کاشکی اساتید محترم یه پست جداگانه میذاشتن تا مطالب یکجا باشه وتوی یه تایپیک دیگه پخش وپلا نشه.چون من نمیتونم پست جدید باز کنم.

RE: ساخت ابزار و قطعات - old.hunter - 2013-02-07 07:37 AM

(2013-02-07 01:48 AM)shadowshunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوست عزیز چشم حتما بزودی عکس قطعات داخلیشو میذارم.کاشکی اساتید محترم یه پست جداگانه میذاشتن تا مطالب یکجا باشه وتوی یه تایپیک دیگه پخش وپلا نشه.چون من نمیتونم پست جدید باز کنم.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
دوست عزیز
اول از همه جاداره یک خسته نباشید به شما بگم
و اینجا یه بخشی داره به نام مراحل ساخت یک پی سی پی دست ساز

به این آدرس تشریف ببرین و عکس ها و اطلاعات رو آپ لود کنید
سپاس بر شما Khansariha (8)

RE: ساخت ابزار و قطعات - shadowshunter - 2013-02-10 11:06 PM

ممنونم.اخه چون این تفنگ جزو پی سی پی نبود اونجا نذاشتمش.باشه حتما.

RE: ساخت ابزار و قطعات - daneshyar - 2013-02-14 02:36 PM

سلام
از دوستان 56 دار کسی میتونه اندازه دقیق اون چیزی رو که به عنوان سایلنسر روی تفنگ بسننتد بهم بده.
میخوام یدونه فقط برای قشنگی برای 52 خودم بسازم.
با تشکر

RE: ساخت ابزار و قطعات - arash1324 - 2013-03-06 10:23 PM

سلام بر دوستان و اساتید بزرگوار Khansariha (8)
یه راهنمایی می خواستم

می خوام برای شارژ وایرخ 90 یه کیت شارژ درست کنم و یه مانومتر 40 بار روش ببیندم دوستان برام یه طرح بدهند تا بدم تراشکار برام درست کنه . و چنانچه روزی هم خواستم برای پی سی پی استفاده کنم با تعویض مانومتر بشه ازش استفاده کرد . بهترین و دقیق ترین روش اگر میشه بیان کنند . آیا مانومتری هست که یه ورودی داشته باشه و یه خروجی . یا همه ورودی و خروجی یکی هست ؟ متشکر Khansariha (8)