شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
آشپزی با گوشت شکار حلال - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: اصول،مفاهیم و فرهنگ شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=89)
+--- انجمن: فرهنگ شکار (/forumdisplay.php?fid=90)
+--- موضوع: آشپزی با گوشت شکار حلال (/showthread.php?tid=153)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44

RE: آشپزی با گوشت شکار - ماکان - 2016-08-12 12:38 PM

سلام اقا مهدی،روش دوم رو خوب متوجه نشدم،یعنی فقط سینه رو کباب کنیم؟؟؟
چند صفحه تاپیک رو خوندم بی اختیار زنگ زدم پدر خانوم،گفتم امسال هم برنجهارو همون جای قبل خرمن میکنید؟ گفت :اره،چطور.گفتم هیچی،انشالا اون موقع برای دست بوسی خدمت میرسم(خودش مطلب رو گرفت)

RE: آشپزی با گوشت شکار - mehti - 2016-08-12 02:16 PM

روی سینه و بقیه جاهای کبوتر و با چاقو خطهای عمیق میندازید جوری که سینه به حالت شطرنجی در بیاد اما جوری هم نباشه گوشت کنده بشه و بیافته بعد روی سیخ یا رو توری اینقدر با حوصله و بدون باد زدن و با حرارت کم میگذاریم تا کاملا گوشت مغز پخت بشه اگه بادش بزنید فقط سطح گوشت میپزه یکم چاهی پختنش حوصله میخواد اگر خوب کباب کنید بی نهایت گوشتش نرم و خوشمزه میشه.

RE: آشپزی با گوشت شکار - ماکان - 2016-08-12 02:52 PM

تشکر اقا مهدی ،از فرمایش شما کپی گرفتم انشالا برای . . !من تا حالا کباب نکردم،اکبر جوجه ای میخوردم،ابتدا اب پز با ادویه،زرد چوبه،پیاز.بعدش داخل روغن زیاد وداغ سرخ میکنم.با رب انار ملس .

RE: آشپزی با گوشت شکار - mehti - 2016-08-12 07:06 PM

حالا کومان جان ی دفعه امتحان کن قبل اینکه اب پزش کنی مستقیم سرخش کن با یکم ادویه و نمک اونوقت ببین چطوره.

RE: آشپزی با گوشت شکار - aghashekar - 2016-08-12 07:25 PM

سلام
پیرو فرمایش دوست عزیز اقا مهدی
گوشت کبوتر را وقتی روی ذغال داغ گذاشتید نمک نزنید که اب گوشت را بیرون نکشد و بگذارید ملایم بپزد و زیاد باد نزنید تا مغز پخت شود. دور اخر که کار تمام بود نمک بزنید تا اب گوشت نمک را به داخل گوشت بکشد و بیمزه نشود. اما کبوتر خیلی کم چربی دارد. اگر یک کم دنبه گوسفند دم دست باشد و هر بار که گوشت را روی اتش می چرخانید روی آن بمالید هم بسیار خوشمزه و خوش پخت می شود و هم بویش به بوی مطبوع گوشت گوسفند میل می کند.
البته محض یاداوری بود وگرنه دوستان خودشان استادند و ما فقط درس پس می دهیمKhansariha (8)
موفق باشید

RE: آشپزی با گوشت شکار - talebeamoli - 2016-08-12 07:43 PM

اول کار بگم فقط محض اطلاع می پرسم که خاطر دوست داران حیوانات آزرده نشود....
بهترین راه طبخ گوشت کل و بز و یا میش های پیر
که گوشتشون طعم و بوی نا مطبوعی داره رو میخواستم از دوستان یاد بگیرم
بجز کبابی
پیشاپیش ممنون

RE: آشپزی با گوشت شکار - ماکان - 2016-08-12 07:56 PM

دوستان روشی برای طبخ سار پیشنهاد دارن؟(به جز سوپ و کباب)البته اون ساری که گله ای هستند و خال خال سفید داره،نه اون سیاه ساده یا قهوه ای ها،به زبان شمالی میگیم سیته.هم تلخ و هم سفته.(اینطور که معلومه سلیقه و روش اشپزی در شهرهای مختلف متفاوته و ان تبادل تجارب میتونه خاطرات رو خوش مزه تر کنه)!با تشکر
البته طبعه بسیار گرمی داره مثل اکثر گنجشک سانان.

RE: آشپزی با گوشت شکار - talebeamoli - 2016-08-12 09:12 PM

کومن عزیز
ببخشید اسم شریف رو نمیدونم
با پیاز فراوون و کره تفت که دادید کمی آب و رب انار میزارید بجوشه همون آب پز یه قول دوستان
اگه سیب زمینی هم دوست دارید میتونید کمی سرخ کنید نه خیلی
و به خورشت اضافه کنید تا مغز پخت بشه
سار یا همون سته یا به قول ما مازندرانیا- آملی ها شکاروم یا شکارون بسیار خوش مزست
انشا ا... پروانش رو امسال که دادن.. .
در ضمن تا جایی که ممکنه نذارید پرنده شکار شده تمییز نشده باقی بمونه که فاسد نشه و گوشتش تلخ نشه

RE: آشپزی با گوشت شکار - ماکان - 2016-08-12 09:56 PM

تشکر،ابتدا متوجه نشدم اما دوباره خوندم فهمیدم.به روی چشم،

اتفاقا سالهای گذشته که گله ای و تعداد بالا شکار میکردم پوستشون راحت با یه چاک بالای سینه در میاوردم و وقت گیر نبودن.کلا گرما گرم راحت پوست میده.ولی خودم از مزش خوشم نمیومد برعکس دوسته پایه ثابت شکارم که از الان منتظر ابان و . . . !!
انشالا شرایط جور بشه با این روشی که گفتی بزنیم به بدن.

RE: آشپزی با گوشت شکار - romin - 2016-08-12 10:47 PM

من اکثرا کوشت کفتر چایی رو اب پز می کنم و می زارم خوب بجوشه بعد کمی اب انتهاش می مونه البته ادویه هم اضافه می کنم و کاملا گوشت رو از استخوان جدا می کنم و با پیاز از قبل سرخ شده با کره و یک قاشق رو غن زیتون تف می دم و انتها با کمی سس میل می کنید این روشی است که من دوست دارم و لی روشهای طبخ خوب متنوع است