شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
آشپزی با گوشت شکار حلال - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: اصول،مفاهیم و فرهنگ شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=89)
+--- انجمن: فرهنگ شکار (/forumdisplay.php?fid=90)
+--- موضوع: آشپزی با گوشت شکار حلال (/showthread.php?tid=153)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44

RE: آشپزی با گوشت شکار - karbakhsh - 2015-08-26 01:28 AM

چنتا پست قبل صحبتهایی شد استاد. الان گندمها درو شده و میشه با کبوتر چاهی ها رفت به گود. در نبود کبک و تیهو زحمتها همه گردن کبوترها میفته خخخخخخخخخخ

RE: آشپزی با گوشت شکار - mirlohi - 2015-08-26 02:35 PM

من هر پرنده ای که بزنم فقط پر هاش رو جدا میکنم و با پوست کباب میکنم.با این کار چربی پوست خرد گوشت میره و یه طعم درجه یکی میگیره مخصوصا گوشت کفتر.البته بلدرچین و کبک آبگوشتش یه چیز دیگسKhansariha (214)

RE: آشپزی با گوشت شکار - mehti - 2015-08-26 03:41 PM

سلام حرفتون جناب میرلوحی کاملا صحیحه اما من اینقدر حساسم که گوشت کامل بپزه که تمام نقاط پوستو میکنم و حتی با چاقو نازک تر میبرم تا کاملا کباب بشه البته از قبل برا چند دقیقه تو ابلیمو و پیاز و ادویه میغلتونم.بعد کباب خوب میشه هم بو نمیگیره هم خوب میپزه.

RE: آشپزی با گوشت شکار - ziaeianho - 2015-08-26 03:58 PM

(2015-08-25 11:32 PM)aghashekar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
اینجا محل اشتراک تجارب است. اجباری در استفاده از روش های گفته شده نیست. هر کسی به تشخیص خودش عمل کند. ما هم بیست لیتری آب حمل نمی کنیم.
شما هم خود دانید. به هر حال تجربه ما بود.
موفق باشید

اینکه اینجا محل اشتراک تجارب هست اینو همه میدونیم نیازی به یاد اوری هم نداره بنده هم طبق تجربه خودم گفتم که بعد از پاک کردن یا خالی کردن شکم پرنده یا هرنوع شکار برای شستن دستها جهت کثیف نشدن سلاح به اب نیاز هست
حالا شما با دست های کثیف میخوای سلاحتون رو به دست بگیری خود دانی ما اینکارو نمیکنیم
موفق باشی Khansariha (290)

RE: آشپزی با گوشت شکار - karbakhsh - 2015-08-26 07:28 PM

دوستان همه استادن و همه تجربه کافی در رفتن به شکار و زدن شکار و تمیز کردن شکار و نگهداری شکار و پخت و خوردن شکار دارن و بالاخره هر کسی روشی داره که گاهی فقط بیانش فرق میکنه و در عمل یه جوره. برای یاد گیری بهتر ارامتر حرف بزنیم تا خدای نکرده باعث دلخوری نشه. یه تیهو را چهار قسمت کنید و با پوست تمیز کرده و با پیاز تفت بدین و بعد کمی اب جوش بهش اضافه کنید و نمک فلفل و زردچوبه اضافه کنید (البته چیزهای دیگه هم میشه) بعد بزارین ارام ارام بپزه و تنگ اب بشه بعد با نون محلی بزنید به بدن و حالشو ببرید. این ساده ترین و سریع ترین راه پخته. انصافا ساده و خیلی خوش مزه هسته. من یه دیگ مسی دارم که سرش حسابی چفت میشه و وقتی میزارم برا پخت زیرش ذغال و روی سرشم چنتا ذغال میزارم که مزه را بهتر میکنه و اگر خود ستایی نباشه(که هسته) همیشه دوستان اصرار به اشپزیه بنده دارن و نا امیدم نشدن. کبابم که جای خود داره

RE: آشپزی با گوشت شکار - aghashekar - 2015-08-26 08:06 PM

(2015-08-26 03:58 PM)ziaeianho نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-08-25 11:32 PM)aghashekar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
اینجا محل اشتراک تجارب است. اجباری در استفاده از روش های گفته شده نیست. هر کسی به تشخیص خودش عمل کند. ما هم بیست لیتری آب حمل نمی کنیم.
شما هم خود دانید. به هر حال تجربه ما بود.
موفق باشید

اینکه اینجا محل اشتراک تجارب هست اینو همه میدونیم نیازی به یاد اوری هم نداره بنده هم طبق تجربه خودم گفتم که بعد از پاک کردن یا خالی کردن شکم پرنده یا هرنوع شکار برای شستن دستها جهت کثیف نشدن سلاح به اب نیاز هست
حالا شما با دست های کثیف میخوای سلاحتون رو به دست بگیری خود دانی ما اینکارو نمیکنیم
موفق باشی Khansariha (290)

سلام
من از همه همقطاران عذرخواهی می کنم و به این بحث بیمورد ادامه نمی دهم. خوش و خرم باشید.

RE: آشپزی با گوشت شکار - shekarchikoohestan - 2015-08-27 10:53 AM

سلام دوستان گرامي
براي تميز كردن پرنده شكار شده در همون لحضات اوليه شكار پرها براحتي از پوست جدا ميشن و خالي كردن احشام داخلي هم تاثير بسزايي در بوي گوشت داره.البته اكثرا ماها موقع شكار وقت و زمان كافي براي تميز كردن پرنده رو نداريم ولي بهتره كه در كوتاه ترين زمان ممكن تميز بشن كه آلودگي و بوي نامطبوع به گوشت سرايت نكه و يه نكته كه غير از احشام داخلي برداشتن چينه دان هم خيلي موثر خواهد بود.

و دوستان آبگوشت قمري با بادمجان هم بسيار خوشمزه و لذيذ هست.

RE: آشپزی با گوشت شکار - bikhyal - 2015-09-30 09:11 AM

تنها جایی که خیلی روی مزه گوشت پرنده تاثیر داره روده ها هستن که نیازی به پاره کردن و پاک کردن پرنده نیست.ففط کافیه یه چوب که نوکش صاف نباشه بکنی تو روده پرنده و بچرخونی و بعد بکشی بیرون در این صورت کل روده ها از پشت پرنده میاد بیرون و زمان زیادی هم نمیبره و گوشت هم دیگه تمیز میمونه

RE: آشپزی با گوشت شکار - meysamhunter - 2016-01-02 10:41 PM

دوستان من قبلا یکی دوسال تورستوران کار کردم و چون با سر اشپز صمیمی بودم فوت و فن کارشو بهم میگفت و طرز تهیه کباب و ازش پرسیدم و بهم یادداد.انصافا خیلی عالی میشه و این روشی که الان میگم واس کباب گوشت کبک تیهو چکاوک گنجشک قرقاول قمری و اردک خیلی عالیه.البته تاحالا اردک وامتحان نکردم اما فک کنم بدلیل زیاد بودن مواد خیلی واس اردک خوب باشه چون همونجور که میدونین گوشت اردک و مرغابی یذره بوی لجن داره و اونم بخاطر خوراک پرنده ست.خب از بحث دور نشیم.اول اینکه سبخ کباب تون اگه یکم پهن باشه خیلی عالیه یعنی پهناش یه سانت باشه که گوشت روی سیخ نچرخه.بعد ازینکه پرهارو کندین یا پوستش کردین و شکمشو خالی کردین بدن و به چهار قسمت تقسیم کنین.ینی رون ها جدا بشه و سینه هم از وسط نصف بشه ینی فقط گوشت دوطرف استخون سینه رو برمیداریم جوری که اون تیغه وسط باقی بمونه.اگه پرنده کبک بود بالها هم جدا بشن که میشه 6تیکه.بعد از شستشوی گوشت ها اونارو تو یه قابلمه بریزید و اول اونارو غرق ابلیمو کنین جوری که گوشت ها تانصفه تو ابلیمو باشن.بعد زردچوبه بزنیم درحدی که رنگشون عوض شه و بادست گوشت هارو هم بزنین که زردچوبه لابه لای گوشت ها پخش شه و یجا جمع نباشه.بعد در ازای هر چهار تا کبک یدونه پیاز متوسط رو رنده کنید و دوباره هم بزنید.بعد در ازای هر چهارتا کبک یک قاشق غذاخوری نمک و نصف قاشق چایخوری فلفل سیاه اضافه کنید.بعد یه بسته زعفرون (ازین بسته های 2هزار تومنی)رو با آونگ کوچیک بکوبید و داخل یه استکان اب جوش بریزید و بزارین روی سماور باشعله ی کم تا خوب رنگ بگیره و روشم نعلبکی بزارین.(اگه شعله سماور زیاد باشه ممکنه لیوان بشکنه)بعد از یک ربع زعفرون و بریزید روگوشت وهم بزنید واگه احیانا زعفران نداشتین یه مقدار رنگ غذای زرد یا نارنجی بریزید تارنگ بگیره بعدش یدونه فلفل دلمه روخلال کنین و بهش اضافه کنین.اگه دوس داشتین یه مقدار جعفری خرد خرد کنین و بریزین ک این سلیقه ایه و بعد در قابلمه رو ببیندین و بزارین تو یخچال و 3ساعت صبر کنین تا کاملا مواد جذب گوشت بشه و بوی گوشت گرفته شه.بعد از3ساعت گوشت روبه سیخ بکشید و اگه قصدتون استفاده از منقل بود حتما به اندازه عرض منقل به سیخ بکشید.خب همونجور که میدونین باید یکاری کنیم که گوشت تاجایی که ممکنه نرم باشه و طرز کباب کردنشون رو اتیش که روش خاصی نداره و خیلی معمولی کباب کنید ولی رو ذغال فرق میکنه.بعضیا عقیدشون اینه که ذغال و باد نزنن تا به اصطلاح به دل پخته شه اما این برای گوشت سفت پرنده وحشی و حتی سینه مرغ که خشک هستش صدق نمیکنه.قبل ازینکه سیخ هارو روی ذغال بزارین با یه بادبزن ذغال هارو قشنگ بادبزنین که قرمزشن البته من برای سهولت کار از سشوار استفاده میکنم خخخخخ.بعد سیخ هارو بزارین و ارام باد بزنید تا رنگش قرمز بشه.اگه این گوشت و باد نزنید کاملا مغز پخت میشه اما اب گوشت کاملا خشک میشه و اصلا از گلو پایین نمیره.پس نه اونقدی بادبزنین که روش بسوزه و داخلش خام بمونه و نه اونقدی بحال خودش بزاریدش که خشک و سفت بشن.ضمنا این نکته مهم و یادم رفت بگم که رون و سینه از هم جدا سیخگیری بشن ینی رون و سینه باهم تو یه سیخ نباشن چون رون زود کباب میشه اما سینه دیرتر رنگش عوض میشه.حالا در مرحله اخر یکی دوتا کره 100گرمی خرم و بزارین تو یه قابلمه کوچیک و بزارین رو گاز تا اب بشه و شعله شو کم کنین وگرنه کف میکنه و میجوشه.حالا قبل از میل کردن کباب ها اونارو توی کره بغلتونین تا هم نرم بشن هم خوش طعم.این روشی بود که تو یه رستوران 5ستاره توسط بهترین سراشپز مشهد یادگرفتم و تاحالا هزار بار امتحان کردم و انقد خوشمزه میشه که هروقت بیرون یا تفریح میریم یه لحظه هم نمیتونم باارامش بشینم چون همش میگن مسولیت کباب به عهده منه.ضمنا گوشت گردن و کمر روهم نمیشه کباب کرد و بایدتوروغن سرخ بشن.این روش و امتحان کنین واقعا نتیجش حرف نداره و موقع خوردن فکرشم نمیکنین اینا همون گوشتای سفت و خشکن که انقد نرم وخوش مزه شدن.خب دیگه از اتاق فرمان اشاره میکنن که خیلی حرف زدی.هرکس این روش و امتحان کرد توهمین تایپیک نتیجه شو بگه تا بقیه دوستانم استفاده کنن.مخلص تموم بچه های انجمن

RE: آشپزی با گوشت شکار - karbakhsh - 2016-01-02 11:24 PM

اقا دمتون گرمKhansariha (8) اطاق فرمان زد حال زد. تازه داشت شکممون به قار و قور میوفتاد. Khansariha (219)ممنون از راهنمایی خوبتون. Khansariha (48)Khansariha (48)