شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ساخت ابزار و قطعات - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: ساخت ابزار و قطعات (/showthread.php?tid=129)

RE: ساخت ابزار و قطعات - salehpourtaher - 2012-09-17 12:18 PM

خب شما به جای استفاده از نح میتونستی از اون بست هایی که امریکایی ها به جای دست بند ازش استفاده کنی!
دوست عزیز برای الگو :
[تصویر: 05.jpg]
[تصویر: image.jpg]
[تصویر: 08751891471345290684.jpg]

RE: ساخت ابزار و قطعات - امیرحسام - 2012-09-17 12:33 PM

نکته ای که این الگوها دارند اینه که یا روی دوربین نصب میشه یا روی ریل دوربین.
اما من میخام دقیقا روی لوله یا سیلندر باشه تا یه این ترتیب از صحت دوربینم هم مطمئن شوم و به اصطلاح از دوتا فیدبک برای هدف استفاده کنم.
مثلا همین کاری که من کردم در 250 متری دارای خطای مورب بود. یعنی نشون میداد که دوربین کج بسته شده و البته شاید هم لیزر کمی از بدنه انحراف داشته.
فعلا با وسایل موجود در خانه این کار را کردم. همانطور که شما گفتید با بسط کمربندی خیلی زیباتر میشود ولی این طرح از آنجا که برای هر بار تعویض باتری نیازمند باز شدن لیزر از بدنه است زیاد جالب نیست و به فکر تغییر دادنشم.
از راهنمایی همه بچه های گل انجمن استقبال می کنم
Khansariha (48)Khansariha (48)Khansariha (48)
حامد

RE: ساخت ابزار و قطعات - LITKOH - 2012-09-17 03:05 PM

آقا حامد اين ليزرها خودشون درصدي خطا دارن يعني امتداد نور با بدنه هم راستاي مطلق نيست......
ميتونيد از باطري هاي ليتيوم پليمر كوچيك(1سانت در 1 سانت و60-200 ميلي آمپر) استفاده كنيد كه قابل شارژ هستن و معروف به باطري هليكوپتري!
و يا با باطري 60 ميلي آمپري بك-آپ
براي شارژ هم يه سوكت باريك(نوكيا سوزني به همراه شارژش)

RE: ساخت ابزار و قطعات - amin2904 - 2012-09-17 03:27 PM

یه هشدار بدم درمورد باطری های لیتیوم پلیمر یا lipo که اغلب تو زمینه مدل های رادیوکنترل استفاده میشه سعی کنید فقط با شارژر مخصوص شارژ بشه چون درغیر اینصورت:
1-عمر کوتاهی خواهد داشت
2-خطر آتش سوزی داره
ودرضمن درصورت بروز هر گونه باد کردگی روی باطری اون رو دور از محل زندگی دفن کنید.

RE: ساخت ابزار و قطعات - kingpaco - 2012-09-17 03:56 PM

سلام و عرض ادب خدمت دوستان

از اونجا که بنده میخواستم بلیزارد رو بوسیله تلنبه بنجامین شارز کنم و ازطرفی بدلیل اینکه قبلا پورت شارز مارادور رو به رابط(شیلنگ) تلنبه بسته و اساسی اببندی کرده بودم و باز و بسته کردن و جایگزینی پورت مارادور با بلیزارد کاری زمانبر و ملزم به استفاده از ابزار بوده و بدون شک در طولانی مدت باعث اسیب دیدگی قطعات خواهد شد به فکر طراحی و ساخت یک قطعه یا رابط با شرایط و خصوصیات زیر افتادم
1 - بتوانم هر لحظه هرکدام از تفنگها رو با تلنبه شارز کنم
2 - به هیچ ابزاری برای اینکار نیاز نداشته باشم
3 - نیاز به اببندی مجدد نباشد
4 - سبک و قابل حمل باشد
درنهایت قطعای به این شکل طراحی و ساخته شد

[تصویر: 13478835091.jpg]
................................................................................​..............................
همانطور که در عکسهای زیر ملاحظه میفرمایید اتصال بسیار راحته و کلا تمام خصوصیات را دارا میباشد

[تصویر: 13478845851.jpg]
................................................................................​..............................
[تصویر: 13478847151.jpg]

این قطعه با هزینه 15000 تومان ساخته شد و نتیجه را در تصویر زیر ملاحظه میفرمایید
دوستان منتظر اختراعات جدید بنده باشید با تشکر
Khansariha (256)Khansariha (256)Khansariha (256)Khansariha (256)Khansariha (256)Khansariha (256)Khansariha (256)Khansariha (256)Khansariha (256)Khansariha (256)
................................................................................​.............................

[تصویر: 13478847741.jpg]

RE: ساخت ابزار و قطعات - esijoon - 2012-09-22 07:23 PM

دوستان شرمنده..قبلا یه تاپیکی بود به مذمون ساخت ساچمه انفجاری...هر چی گشتم نبود.....این کلیپ ها رو اینجا میزارم...امیدوارم تکراری نباشه..

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

این یکی با ساچمه هالو پوینت هست
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

این یکی زیاد هیجان نداره

RE: ساخت ابزار و قطعات - kingpaco - 2012-09-23 05:37 PM

سلام
پس از اینکه قطعه مربوط به تلنبه بنجامین رو ساختم و با زحمتی که جناب پورنگ خان و اقا سعید اریا عزیز کشیدند و برام یک اسپری خریداری و ارسال کردند(جا داره همینجا از زحمتاتشون تشکر ویزه کنم) بدلیل در دسترس نبودن اورینگ وایتون بنده از اورینگ معمولی استفاده کردم تا امروز اورینگهای وایتونی که سفارش داده بودم بدستم رسید
بنده هم بدون اتلاف وقت این اورینگ رو با اورینگ نامرغوب جایگزین کردم که حاصل کار رو خدمتتون عرض میکنم
1) تلنبه بسیار نرم و راحت کار میکنه
2) از بوی سوختنی شبیه به بوی اگزوز خاور اصلا خبری نیست
3) هیچگونه دوده یا الودگی در منافذ تلنبه و تفنگ رویت نشد
4) پرتی هوا تقریبا صفره و این یعنی استفاده بیشینه از تلنبه و زمان و نیروی استفاده شده
تعداد 5 حلقه اورینگ وایتون به قیمت 5000 تومان

[تصویر: 13484092171.png]

RE: ساخت ابزار و قطعات - sunset - 2012-09-28 03:25 PM

سلام
مي خواستم براي 56 يه واشر مركزي بسازم كه لقي ميله پيستون رو مهار كنه
چند تا تراشكار رفتم منظورمو نفهميدن
از دوستان كسي از اين واشر مركزي عكس واضحي داره كه نشونشون بدم؟اگه اندازه ابعاد هم باشه كه عالي ميشه
يه جا ديدم يادم نيست كجا بوده لطفا كمك كنين

RE: ساخت ابزار و قطعات - ALIANA-54-T06 - 2012-09-29 11:02 AM

(2012-09-28 03:25 PM)sunset نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
مي خواستم براي 56 يه واشر مركزي بسازم كه لقي ميله پيستون رو مهار كنه
چند تا تراشكار رفتم منظورمو نفهميدن
از دوستان كسي از اين واشر مركزي عكس واضحي داره كه نشونشون بدم؟اگه اندازه ابعاد هم باشه كه عالي ميشه
يه جا ديدم يادم نيست كجا بوده لطفا كمك كنين
دوست من این واشر واقعا عالی و مفیده من توصیه اکید میکنم دوستانی که مدلهای 52/54/56/460/470 و از این دست دارند حتما برای جلوگیری از لرزش شدید دسته پیستون و ارتعاش وارده فنر به تفنگ این واشر مرکزی را بسازند . Khansariha (256)
این واشر مرکزی را برای خودم ساختم و الان هم روی تفنگ هست .
[تصویر: DSC00029_1.jpg]

ابعاد را براتون تو تصاویر گزاشتم Khansariha (256)
اندازه های 23 م م ، 14.5 م م و 10 م م هستند
[تصویر: 13489031551.jpg]
[تصویر: 13489031552.jpg]
نکته مهم
اگر طول واشر را 1 سانت گرفتید میبایست موقع جا زدن لول فنر پلاستیکی حدود 6 میلیمتر با تیزبر یا کاتر از سر لول فنر پلاستیکی ببرید.
اگر طول واشر 1.5 سانت گرفتید میبایست حدود 1 سانت از سر لول فنر پلاستیکی ببرید و کوتاهش کنید وگرنه موقع کشیدن اهرم برای مسلح کردن کوکین کامل انجام نمیگیرد و مسلح نمیشود. Khansariha (214)
اینم آخر کار موفق باشید . Khansariha (256)
[تصویر: washer-1.jpg]

RE: ساخت ابزار و قطعات - Marksman - 2012-09-29 11:10 AM

ابعاد خاصی نمی خواد.شما لول فنر رو ببر و بگو به قطر همون برات بسازن.تو این عکس دورش خط قرمز کشیدم که مشخصه:
قطر دایره بزرگش باید کمی از واشر انتهایی لول فنر کوچیکتر باشه و کمی از فنر بزرگتر.قطر لوله همسایز لول فنره ولی طول کوتاهتر.حدود یک تا 1.5 سانت کافیه.
[تصویر: cimg0119pkjao.jpg]