شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
طراحی وتعمیر انواع قطعات تفنگ بادی - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: تعمیرات سلاح و تجهیزات تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=98)
+--- موضوع: طراحی وتعمیر انواع قطعات تفنگ بادی (/showthread.php?tid=1655)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6

RE: طراحی وتعمیر انواع قطعات تفنگ بادی - joseffist - 2013-11-11 03:30 PM

به نام الله

سلام و تشکر بخاطر این تاپیک

سوالی دارم و اینکه : ایا دوربینهای رو تفنگ هم قابل تعمیر و تعویض قطعه هستند ؟

یعنی این تاپیک مسائل مربوط به دوربین رو در برمیگیره ؟
اصلا یه دوربین چقدر قابل تعمیر هست ؟
Khansariha (8)

RE: طراحی وتعمیر انواع قطعات تفنگ بادی - Marksman - 2013-11-11 03:53 PM

بله دوست عزیز بیشتر دوربینها قابل تعمیر و تعویض قطعه هستن.هر چند همه قطعات راحت گیر نمی آد.برای تعمیرات دوربین فکر کنم تاپیک مجزا داریم:
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: طراحی وتعمیر انواع قطعات تفنگ بادی - newclaim - 2013-11-12 08:29 AM

با عرض سلام و ضمن تشكر بايد عرض كنم متاسفانه اين قطعه راهنماي اهرم تفنگ من كه شبيه يك واشر بيضي با ضخامت دو ميليمتره و يك زائده از اون بيرون اومده كه شكاف اهرم داخل اون ميوفته شكسته(قطعه وسطي در تصوير) كسي ميدونه از كجا ميتونم تهيه كنم ؟يا بايد برم به سمت ساخت؟ممنون ميشم راهنماييم كنيد

[تصویر: HW9537.jpg]

RE: طراحی وتعمیر انواع قطعات تفنگ بادی - KRALMAGNUM - 2013-11-12 12:49 PM

سلام. داداش این قظعه مال چه تفنگیه؟

RE: طراحی وتعمیر انواع قطعات تفنگ بادی - Marksman - 2013-11-12 03:02 PM

وایرخ 80.Khansariha (8)

RE: طراحی وتعمیر انواع قطعات تفنگ بادی - newclaim - 2013-11-15 10:46 PM

بله وايرخ 80 .

RE: طراحی وتعمیر انواع قطعات تفنگ بادی - Huntsman - 2014-01-06 06:10 PM

سلام بر همه
من قصد دارم دو تا پیم خاردار برا دیانا 54 بسازم پیم اصلی به شکل زیره و مشکلش اینه که بعد از چند شلیک در اثر ارتعاش جابجا شده و از سوراخ پیستون خارج میشه حالا اگر بتوان یک خار نگهدارنده کوچک در انتهای پیم تعبیه کرد به نظر میتوان جلوی جابجایی پیم را گرفت .

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دوستان لطفا راهنمایی بفرمایید که ازچه جنسی برای ساخت این پیم ها استفاده نماییم ؟
آیا پیم آماده در بازار وجود دارد ؟
آیا امکان این هست که دوتکه خیلی کوچک به انتهای پیم های فابریک تفنگ جوش دهیم ؟

دوستانی هم که در ساخت و طراحی قطعات مهارت دارند و امکان ساخت این قطعه را دارند لطفا پیام بدهند

RE: طراحی وتعمیر انواع قطعات تفنگ بادی - amin.faraji - 2014-01-06 06:56 PM

دوست عزیز پین اگر فیت باشه هیچ وقت در نمیاد.در مورد خار هم اماده هست میتونین از بازار بخرین بعد پین رو ببری تراشکاری براش شیار در بیاره. ولی اسون ترین راه این هست که نوار تفلون بپیچی کمی دور پین بعد پنو جا بزنید یگه از جاش در نمیاد.

RE: طراحی وتعمیر انواع قطعات تفنگ بادی - Huntsman - 2014-01-06 07:53 PM

مشکل اصلی پیدا کردن یا ساختن خود پیم هست ، چون پیم فابریک خودش برای تعبیه جای خار کوتاهه و دقیقا مماس جدار پیستون هست و سوالات بالا هم پیرامون پیم بود ، لطفا در مورد ساخت خود پیم هم راهنمایی بفرمایید .
آیا منظور شما از تفلون همین تفلون های لوله کشی است ؟

RE: طراحی وتعمیر انواع قطعات تفنگ بادی - amin.faraji - 2014-01-06 08:06 PM

بله تفلون لوله کشی.
برای ساخت خود پین هم میتونید بدید تراشکار بگید 3میل از این پین براتون بزرگتر در بیاره هزینشم 7تومن بیشتر نمیشه. ولی هیچ وقت روی پینو جوش نزنید. با نوار تفلون مشکل حل میشه یا اینکه سر پین رو یکم پهن کنید با چکش که بیشتر به جداره گیر کنه که در نیاد