شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
پایه های دوربین و لوازم جانبی آن - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: پایه های دوربین و لوازم جانبی آن (/showthread.php?tid=1008)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

RE: پایه های دوربین و لوازم جانبی آن - Marksman - 2012-05-03 12:00 PM

والله راستش من رو ی 31 (چون بیشترین شباهت رو به 27 داره می گم)سنتر دهنه 40 با پایه کوتاه بستم چون پایه بلند جواب نمی داد.یعنی خیلی شیم می خواست. لئوپولد شما هم باید بلند باشه درسته؟ترجیحا کوتاه استفاده کنی راحتتر صفر می شه و امکان بهم ریختنش کمتره.البته این تجربه شخصی بود ممکنه اساتید نظر دیگه ای داشته باشن.

قسمت دوم تا حدود زیادی درسته.یعنی در فواصل خارج از رنج صفر اختلاف نقطه برخورد تغییرات بیشتری نشون می ده.Khansariha (8)

RE: پایه های دوربین و لوازم جانبی آن - ALIANA-54-T06 - 2012-05-03 12:30 PM

در خصوص تاثیراتش روی تراجکتوری همانطور که گفتم خیلی نیست
الان با تستی که از برنامه چیرگان گرفتم در سه مدل پایه این نمودار بدست آمده (برای یک نمونه کالیبر 5.5)
با پایه کوتاه 1.5 اینچی PBR شده از 7.0 تا 38.2 یاردی
با پایه متوسط 1.75 اینچی PBR شده از 8.4 تا 39.4 یاردی
و پایه بلند 2.0 اینچی PBR شده از 9.7 تا 40.5 یاردی دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(PBR): طول تراجکتوری ساچمه در محدوده کیل زون و شکار شماست.
مهمترین نتیجه ای که شاید بشود در این آزمایش عنوان کرد اینه که پایه بلندتر برای صفر دورتر مناسبتر میباشد . فعلا Khansariha (256)

RE: پایه های دوربین و لوازم جانبی آن - Marksman - 2012-05-03 07:12 PM

علي آقا يعني اين براي همه تفنگها صادقه؟يه سوال: ارتفاع پايه روي كيل زون چه قدر تاثير مي تونه داشته باشه؟

RE: پایه های دوربین و لوازم جانبی آن - ALIANA-54-T06 - 2012-05-03 09:30 PM

(2012-05-03 07:12 PM)ganymede74 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
علي آقا يعني اين براي همه تفنگها صادقه؟يه سوال: ارتفاع پايه روي كيل زون چه قدر تاثير مي تونه داشته باشه؟
مهدی جان این وضعیت تقریبا برای همه بادیها بخاطر منحنی زیادی که ساچمه هاشون دارند صادقه
برای بزرگی یا کوچکی محیط کیل زون (مثلا 2.5 سانت) تفاوتی نمیکند .
ارتفاع پایه همانطور که قبلا گفتم و توسط نرم افزار چیرگان هم نشان دادم تاثیرش ناچیز هست .
برای طول خط کیل زون (PBR) تنها اتفاقی که میافته مقدار شروع نقطه (PBR) یا همان کیل زون شما از حداقل 7متر به 10 متر تغییر میکند (صفر دوم ) و همچنین نقطه پایانی کیل زون هم مثلا از 37 به 40 متر تغییر میکند (صفر اول) بدین ترتیب نتیجه فقط جابجای چند متری (PBR) برای پایه بلندتر میباشد .
علاوه بر نمودار تراجکتوری در برنامه چیرگان این دمو نمایشی هم کمک میکند به درک تاثیر پذیری ارتفاع پایه روی تراجکتوری ساچمه کافیه بصورت ذهنی مقدار ارتفاع دوربین (خط سبز ) را در هنگام زدن دکمه های + یا - رنج نمایشی کمی بالا یا پائین در نظر بگیرید متوجه تغییر جزئی خواهید شد . Khansariha (256)
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: پایه های دوربین و لوازم جانبی آن - rezakaraj - 2012-05-04 07:18 AM

پایه های لئوپود موجود در بازار جز پایه های بلند محسوب میشوند؟چون پایه ای که رو دیانا 52 خودم بستم دوربین در حدود 20 سانت پایین میزنه پایه کیفیت خوبی داره فقط کوتاه میباشد ؟با شیم گذاری تا چند سانت میشه محل برخورد رو اصلاح کرد بدون اینکه مشکلی پیش بیاد؟

RE: پایه های دوربین و لوازم جانبی آن - ALIANA-54-T06 - 2012-05-04 08:40 AM

(2012-05-04 07:18 AM)rezakaraj نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پایه های لئوپود موجود در بازار جز پایه های بلند محسوب میشوند؟چون پایه ای که رو دیانا 52 خودم بستم دوربین در حدود 20 سانت پایین میزنه پایه کیفیت خوبی داره فقط کوتاه میباشد ؟با شیم گذاری تا چند سانت میشه محل برخورد رو اصلاح کرد بدون اینکه مشکلی پیش بیاد؟
دوستان اصولا پایه هارا با توجه به نیازمون از نظر وزن ، طول ، اندازه لنز جلوئی دوربین و همچنین نوع ریلهای تفنگ انتخاب میکنند.
برای پائین زدن مطمئن باشید توی اون فاصله ای که تفنگ شما 20 سانت پائین میزنه با انتخاب پایه بلندتر تنها نیم سانت تاثیر داره (پائینتر میره) در هر صورت برای این مقدار پائین زدن نیاز به شیمگذاری دارید یعنی پایه عقبی یکی دو میل باید بیاد بالا حالا یا با شیم و لایه های مناسب زیر بدنه دوربین و یا با ابتکاراتی که بر روی پایه میتوان انجام داد .

RE: پایه های دوربین و لوازم جانبی آن - Marksman - 2012-05-06 12:05 PM

این پایه دو تیکه فابریک سنترپوینت هست.
[تصویر: mount_1_.jpg]

این نوع پایه که اندازه محل اتصال به ریلش 11 میلی متر نیست باید برای بادیها با آداپتور وصل بشه.من این نوع پایه رو با اون اداپتورهای ویور نصب کردم و چون اون پیچ وسط در شیار اداپتور قرار می گیره خود بخود نقش استپ رو بازی می کنه.برای این نوع پایه من هیچ احتیاجی به شیم گذاری پیدا نکردم.

RE: پایه های دوربین و لوازم جانبی آن - ALIANA-54-T06 - 2012-05-06 02:29 PM

یک نکته ظریف
دوستان در انتخاب پایه یک نکته ای هم فراموش نشود و آنهم دید لنز جلوئی هست .
اگر ریل و دوربین شما طوری بود که حق انتخاب پایه کوتاه و بلند هم برای شما محیا بود حواستان باشه پایه را بقدری کوتاه نگیرید که دید لنز جلوئی دوربین مخدوش (کدر) به متعلقات جلوئی تفنگ مثل شکاف درجه، لوله و مگسک شود در اینصورت مقداری از شفافیت دوربین را از دست میدهید. Khansariha (214)
[تصویر: 13363005441.jpg]
مثلا به این دوربینها دقت کنید
این دوربینها کمی پائین بسته شده و بلطبع مقداری از وضوح تصویر آنها از دست میرود.
[تصویر: 13363005442.png] [تصویر: 13363005443.png]

و در عوض این ارتفاع برای پایه دوربین مناسب انتخاب و بسته شده و مگسک هم برداشته شده (یک کار حرفه ای Khansariha (214))
[تصویر: 13363005444.jpg]

به این نکته هم دوستان دقت کنند که بعضی شرکتها بدرستی برای دوربینهای خود پایه هم معرفی کردند مثلا گامو در این تصویر دو مدل پایه را برای دهنه های 32 میلیمتری و 42 میلیمتری معرفی کرده که پایه بلندتر مناسب 42 و کوتاهتر مناسب 32 میباشد .فعلا Khansariha (256)
[تصویر: 13363014561.png]

RE: پایه های دوربین و لوازم جانبی آن - Marksman - 2012-05-07 12:59 PM

اینم یک نوع دیگه از ریل که قابلیت جبران ارتفاع داره یعنی شما وقتی پایه و رینگ دو تیکه رو روی این ببندی احتیاجی به شیم گذاری ندارین.معمولا این نوع ریل ها رو روی تفنگهای گلوله زن و خفیف نصب می کردن ولی جدیدا این نوع ریلها و همچنین ریل مدل پیکاتینی جاشون رو توی اسلحه های بادی هم باز کردن.(مثلا بنجامین تریل ان پی با ریل پیکاتینی عرضه می شه.)فکر کنم یکی از بهترین انواع ریل همینها باشن که متاسفانه من تو بازار ندیدم.اگه کسی می دونه کجا دارن به ما هم بگه تا دعاش کنیم.
[تصویر: 31HIugQ0V7L_SL500_AA300_.jpg][تصویر: L1000251.jpg]

RE: پایه های دوربین و لوازم جانبی آن - ALIANA-54-T06 - 2012-05-07 02:29 PM

مهدی جان توی پاساژ نیکان هم یک مغازه هست که بعضی مدلها را داره نمیدونم از اونجا پرسیدی یا نه ولی خودم هم فکر میکنم که این مدل پیکاتینی را نداره خخخخخ
این عکس بعضی پایه ها موجود در ویترین مغازه اش هست
[تصویر: 13363880031.jpg]

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.