شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
مشاوره سلاحهای گلوله زنی - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي گلوله زني ( گلنگدني ) (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- موضوع: مشاوره سلاحهای گلوله زنی (/showthread.php?tid=2116)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52

RE: مشاوره سلاحهای گلوله زنی - peisaz - 2015-08-26 08:07 AM

(2015-08-25 12:50 PM)hossein1haghighi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دو درصد تا ده درصد تفاوت زیادی میتونه ایجاد کنه یعنی اگر چاشنی فشنگ معمولی با مگنوم تعویض بشه تفاوت ده درصدی رو در بالستیک داریم؟

فرستاده شده از SM-G530Hِ من با Tapatalk

سلام جناب حقیقی
اگر مقاله ای که لینک آن را ارسال کردم باز کنید در آن چند نمودار وجود دارد و تاثیر دما، باروت و چاشنی را بررسی کرده است. این دو درصد افزایش فشار هست و اینکه چقدر افت را کاهش میدهد نامشخص است.
ضمنا عدد ده درصد مربوط به شنیده های قدیمی است و معمولا از چاشنی های مگنوم در فشنگهای معمولی استفاده نمیشود.

RE: مشاوره سلاحهای گلوله زنی - hossein1haghighi - 2015-08-26 08:34 AM

سلام دوست عزیز آقای پی ساز ممنون از راهنمایی شما لطف کردید

RE: مشاوره سلاحهای گلوله زنی - sasuna - 2015-08-26 05:44 PM

ممنون از راهنمایی دوستان

RE: مشاوره سلاحهای گلوله زنی - asman - 2015-08-27 07:58 AM

ارسال 139
(2015-08-24 10:59 AM)asman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
گلن بسته شده (خوابیده) نباید هیچ گونه حرکتی به عقب وجلو داشته باشه شما این مورد رو نیز بررسی کنید وجوابشو ارسال بفرمایید

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

jonoobi نوشته شده توسط:
سلام دوست عزیز
من امروز هداسپیس رو امتحان کردم با ون روشی که تو کلیپه بود
تفنگ من بعد از چسباندن 14 تیکه چسپ کاغذی دیگه گلنش نمیخابید و تا 6 لایه هیچ تغییری نکرده بود بعد از ون یواش یواش گلن سفت شد
فاصله یا لقی یا هداسپیس ش خیلی زیاد به نظر میرسه
ولی دلیلش چیه؟؟؟
شما گفتین دو دلیل داره یکیش لاغر شدن خارهای گلن و دیگری گشادی جا خارها
که در این صورت اگر قسمت زامن و سوزن گلن رو جدا کنیم و گلن خالی رو جا بزنیم
((( گلن باید به جلو و عقب حرکت کرده هرچند خیلی کم و لقی داشته باشه در جای خودش ))) ولی گلن تفنگ من اصلا لقی نداره و گلنم وقتی میخابونم یه زره سفت میخابه انگار حسابی سفت سرجاش چفت میشه
ولی با این حال هداسپیس ش زیاده چراااا؟؟؟
چه دلیل دیگه ای میتونه داشته باشه بچز دو دلیلی که فرمدوه بودین قبلا؟؟؟سوال اقای جنوبی از من درخصوصی وجواب بنده که به اشتراک میذارم اگر ایرادی میبینیدمتذکر شوید عامل سومی که باعث بشه هد اسپیس سلاحی زیاد ویا کم باشه مقدارپیچ ( رزوه ) لوله که تا چند میل در کپ فرو رفته باشه اگه کمتر از حد استاندارد درکپ پیش رفته باشه هداسپیسش زیاده و پس زنی پوکه ودوده وعدم دقت رو پیش میاره اگه بیشتر از حد مجاز پیشرفته باشه یاگلن نمیخوابه یاتانصف میخوابه یا خیلی سخت میخوابه عامل چهارم پیشانی جنگی گلن هست که اگه پیشانی رو دستکاری ( نازک وساییده باشن )پوکه به عقب وجلو بازی میکنه و بازم در لگد وپس زنی پوکه ودوده موثر خواهد بود /// با این عکسها توجه کنید //
من همانطور که درارسال 139 گفتم که نباید گلن خوابیده هیچ گونه حرکتی وبه عقب وجلو داشته باشه چرا که گلن باید بایه فشار نسبی ومجاز بخوابه /اقای جنوبی لطفا ارسالهارو بدقت بخونید//
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

[url=http/uploads/123497.jpg[/img][/url]

کپ ولول از دوجا به هم رسیدن ( عکس اخر ) ولول دراین حالت نمیتونه پیش روی داشته باشه مگرهم به رزوهای لول بادستگاه اضافه بشه وهم از ته کپ لایه برداری بشه که من هیچکدومشو توصیه نمیکنم چون عاقبت کار معلوم نیست واحتمال تینکه لول وکپ از حالت وفرم استاندارد خارج بشن هست ناگفته نماند که با چرخش لول مگسک وشکافدرجه متمایل به چپ وخوابیده خواهند شد /// جناب جنوبی عزیز لطفا ازدست کاری کپ ولول اجتناب کنید /

RE: مشاوره سلاحهای گلوله زنی - hossein1haghighi - 2015-08-27 08:33 AM

سلام درست می‌فرمائید آسمان عزیز فقط من موندم اگه گلن تعویض نشده باشه چطور اقای جنوبی توی امتحان برای خرید با این هد اس پیس راضی از تیرزدن اسلحه بودن؟

آسمان عزیز ایشون اگر گلن یدک با هد اس پیس مناسب پیدا نکنن ناچار از راه دومی که فرمودین هستند و باید در پیشروی لول به طرف کپ کارشون و راه بندازن چهارده تکه کاغذ واقعا زیاده

RE: مشاوره سلاحهای گلوله زنی - asman - 2015-08-27 09:07 AM

اگر احیانا گلن امانی ازدوست واشنا گیر نیاد ازاسلحه فروش و تعمیر کار فراوان گیر میاد / وبه پیشنهاد من اقای جنوبی باید یکی دوتا گلن دیگه رو روی برنو امتحان کنن + مواردی که از طرف هممون برای ایشون تجویز وتوصیه کردیم واگر مشکل حل نشد ناچارا باید پیش تعمیر کار مراجعه کنن وبگن که سلاح من دقیق بوده اما پس از گذشت -2-3 روز که برنو پیشتون بوده برای نصب دوربین برنو دقت خودشو از دست داده من یه مطلبی به ذهنم خطور کرده باید تست دقت پس از نصب دوربین هم با همراه نصاب دوربین اجرا میشد تا ایشون هم بدونن که چه دسته گلی به اب دادن وچه حرفی برای گفتن دارن ( ما هممون هرچه که چه تاحالا وچه دراینده به ذهنمون برسه ورسیده باشه توصیه کردیم ولی چون از نزدیک به سلاح دسترسی نداریم ودیگه اینکه اقای جنوبی تاچه حد توصیه ها رو اجرایی کردن در پیشرفت کار دخیله ((هرچی هست زیر سر تعمیر کاردوربینه )) بازم میگم به هیچ وجه دستکاری کپ ولول رو برای موضوع هد اسپیس توصیه نمیکنم

RE: مشاوره سلاحهای گلوله زنی - asman - 2015-08-27 10:09 AM

RE: مشاوره سلاحهای گلوله زنی - jonoobi - 2015-08-27 10:53 AM

با تشکر از تمامی دوستانی که منو راهنمایی کردن به خصوص اسمان عزیز
خوب که فکر میکنم موقع خرید من فقط آب بندی مرمی داخل خزانه رو چک کردم و آب بندی فشنگ و پوکه رو چک نکردم و الان که چک میکنم اصلا فشنگ با خزانه اب بندی نیستن و وقتی یه فشنگو وارد خزانه میکنم و گلنم پشتش میخابونم از نک لوله که مکش میکنم هوا میاد و آب بندی نیستن و بعد از چسپاندن 8 لایه چسپ کاغذی ته پوکه دیگه کاملا آب بندی شدن
ولی با این وجود ونجا خوب زد!!!!!!
آیا گلن از قسمت خار جلویی تا پیشونی جنگی بلند و کوتاه داره؟؟؟؟؟ که در این صورت احتمال تعویض گلن زیاد میشه

برای جبران این فاصلهاگر به هر روشی حالا یا جوش کاری یا چسب دوقلو هل پیشونی جنگی رو بیاریم جلوتر یعنی ونجا که پوکه میشینه رو یکم پور ترش کنیم که پوکه جلوتر بره
آیا مشکلی به وجود میاره؟؟؟؟؟؟
در این صورت اگه سوزن به جاشنی برسه و بتونه چاشنی رو فعال کنه فشنگ آب بندی میشه

RE: مشاوره سلاحهای گلوله زنی - کوهنورد - 2015-08-27 11:02 AM

با سلام:
آسمان جان قربون وسعتت !!!خخخخخخخخ
فرمایش شما کاملا متینه و دستکاری لول و تراش و ...... میتونه دردسر های جدیدی رو درست کنه . مورد آقای جنوبی رو که همگی سفارش به تعویض گلنگدن داریم (البته برای تست و موقتی ) ولی این مورد رو من در تفنگهایی که لوله شون باز شده و مثلا بازسازی شدن و پله لول برداشته شده و ........ دیده ام . هد اسپیس بیشتر شده و تعمیرکار اصلا متوجه نشده چون باهاش تیراندازی نکرده.یک مورد موسین ناگانت رو دیدم که اتفاقا یکی از تعمیرکاران بنام تهران این بلا رو سرش آورده بود و گند زده بود به تفنگ کلی هم پول گرفته بود .......
ولی با همه این حرفها که بررسی کلی مسئله است مشکل اقای جنوبی حل نمیشه . با توجه به آزمایشی که انجام دادند و تا 16 لایه کاغذ گلن بسته میشده باید این تعویض گلن رو آزمایش کنند . من از همون اولش هم شک کردم ولی گفتم بهتره چند سوال بپرسم و نظر دوستان رو هم بشنوم . نمیدونم بعضی ها چطور به خودشون اجازه میدن با اعصاب و روان ، و با وقت و پول مردم اینطوری بازی کننداونم بخاطر چی ؟؟ چندر غاز پول ؟؟ خدا به همه ما کمک کنه راهمون رو پیدا کنیم
راستی جنوبی جان صندوق پیامت پر شده نتونستم جواب برات بفرستم

RE: مشاوره سلاحهای گلوله زنی - hossein1haghighi - 2015-08-27 11:03 AM

چاره کار شما عزیز خیلی اسونه ونیم ساعت کار داره شما روی گلن هیچ کاری انجام نده لولو باز کن بدنه کپو جایی که به لول وصل میشه یکم بخور ته لول رو هم یکم از رزوه بخور مجدد بپیچ هیچ مشکلی هم پیش نمیاد من حداقل بیست بار این کارو انجام دادم منظور اینه که شما این فاصله رو کم کنید البته بده یه ادم وارد این کارو انجام بده اگه دست به اچار نیستی

البته اول رزوه رو پاک نکن اصلاحاتو روی کپ انجام بده لولو ببند شاید فیت بشه اگر نشد روی لول کار کن که به احتمال زیاد درست میشه اگر گلنگدن و جوش بدی دستگاه میخواد واسه در آوردن جای پوکه و روی لبه های نازکوجوش خراب میکنه و گرفتار میشی هیچ کاری روی گلن انجام نده

ایشون هر گلنی دیگه رو هم پیدا کنن واستفاده کنن کوهنورد عزیز این فاصله پر نمیشه چون هشت کاغذ چیزی حدود سه میلیمتر میشه اصلا خیلی وقتا هست به همین صورتم جای پیچیدن داره ولول محکم میشه فاصله پیشونی جنگی کم میشه انوقت فقط مگسک و شکاف درجه جابجا میشه باید کنده شن دوباره وصل شن رزوه یک دور بچرخه این فاصله پر میشه

دیروز یکی از بچه ها اولش و که تعویض کرده بود آورد میگفت بد تیر میزنه لولم سالم بود همین مشکل و داشت لولو که تعویض کرده بودن بخاطر این که مگسک و شکاف درجه اش از محور خارج نشه نیم دور شل بسته بودن با چسب رزوه محکم بسته بودن نیم دور سفتش کردیم شکاف درجه مگسک رفت زیر قرارشد بده شکاف درجه مگسک و جابجا کنه دوربین بستیم خوبم تیر میزد شاید لول ایشون هم جا واسه سفت کردن داشته باشه باید آزمایش کنه چون ان قد فاصله هیچ دلیل منطقی نداره مگر اینکه لول هم مال این اسلحه نباشه و بهش سوار کرده باشن ومحکم نکرده باشن چون خوردگی کف گلن هیچ وقت به سه میلیمتر نمیرسه

خیلی از تعمیر کارها که خودشون اقدام به تعویض لول میکنن البته که غیر قانونی هم هستش ولی به سفارش اسلحه فروشها یا غیره انجام میدن لولهای رو که مگسک وشکاف درجه دارن رو طوری میبندن که شکاف درجه و مگسک توی محور باشن توجهی به هد اس پیس نمیکنن

همینم باعث میشه شاید لول هنوز نیاز داره سه ربع دور یا نیم دور سفت شه دیگه سفتش نکن