شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی گامو ویسپر ایکس - Gamo Whisper x - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده گامو Gamo products (/forumdisplay.php?fid=8)
+---- انجمن: محصولات فنری (/forumdisplay.php?fid=73)
+---- موضوع: معرفی گامو ویسپر ایکس - Gamo Whisper x (/showthread.php?tid=1287)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

RE: معرفی گامو ویسپر ایکس - Gamo Whisper x - ziaeianho - 2015-08-06 09:07 AM

(2015-08-06 07:53 AM)Wellbred نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام مجدد،

انجمن عجیبی هست اینجا. ناگهان خالی از سکنه میشه و یک پست مدت ها، شاید ماه ها بی جواب می مونه!

دوست من انجمن عجیب نیست کابری که در مورد سوالتون به شما کمک کرد لطفا به ایشون پیام خصوصی بدید در اولین فرصت که انلاین شدن پاسخ خواهند داد Khansariha (8)

RE: معرفی گامو ویسپر ایکس - Gamo Whisper x - andytanha - 2015-08-20 06:26 PM

سلام
دوست این طوری هم برای من پیش امده با این که تو صحرا بودم اصلا پرنده پاین نیوفتاده اگه پر پرنده ریخته دلیل به خوردن تیر بهش نیست
چون بعضی موقع همون پرند ه دوست من زده اما جای تیر فقط یکی بودهKhansariha (8)

RE: معرفی گامو ویسپر ایکس - Gamo Whisper x - andytanha - 2015-08-21 10:13 AM

سلام
دوست عزیز اصلا ان کار رو نکنید
اگه میخواید این کار رو انجام بدین با گریس پایه مس حرارت 1500 درجه روغن باعت اوکسید شدن میشه که چرم رو از بین میبره Khansariha (8)

RE: معرفی گامو ویسپر ایکس - Gamo Whisper x - tinger - 2015-08-21 11:16 AM

البته گریس 1500درجه حرارت فقط گریس مس_کربن اوراپی فرانسه هست و
تقریبا اکثر گریسهای پایه مس دربازار1100درجه است مثل مولیکوت و مولی اسلیپ
که دربازار موجود است البته من یه رقم گریس مس تا 1300هم چندسال پیش خریداری کرد ولی دیگه ندیدم.

RE: معرفی گامو ویسپر ایکس - Gamo Whisper x - Neo - 2015-08-21 12:05 PM

سلام .. من منظورتون رو از اکسید شدن چرم متوجه نشدم !؟ چرم در کجای تفنگ وجود داره و ساچمه مگه به غیر از داخل لوله با جای دیگه تماس پیدا میکنه؟

و اینکه این گریسهایی که گفتین از فروشگاه لوازم شکار باید بگیرم ؟؟ یا لوازم ماشین یا ... ؟؟

و گریس رو بزنم تو قوطی ساچمه؟

RE: معرفی گامو ویسپر ایکس - Gamo Whisper x - pooyajm - 2015-08-24 11:53 AM

(2015-06-30 02:16 PM)Wellbred نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان عزیز سلام،
یک هفته ست یک تفنگ گامو ویسپر ایکس آی جی تی Whisper X IGT از فروشگاه گجت کمپ خریدم.
به همراه یک دوربین COMET 3-9 40 با پایه دو تیکه

اسلحه خوبیه اما در شلیک با دوربین به مشکل خوردم. بعد از صفر کردن دوربین سه چهارتا تیر شلیک میشه که نسبتا خوب می خوره به هدف اما بعدا فکر می کنم که تنظیم از بین میره و یکی رو. یه سانت میزنه چپ، یکی رو دو سانت میزنه راست و ... ایراد از اسلحه نیست چون با مگسک خیلی خوب هدف رو می زنه.

حالا دو به شک هستم که آیا ایراد از تیر اندازی منه؟ شخصا خیلی دقت می کنم که دقیقا وسط رو نشونه بگیرم. روش صفر کردنم هم با استفاده از کیسه های شنی اسلحه رو ثابت نگه می دارم و با یک ساچمه در فاصله پانزده متری دوربین رو صفر می کنم.

به نظرتون دوربینم چطوره کیفیتش؟ آیا ایراد از دوربین هست؟ یا شاید من باید خیلی دقیق بشم

ضمنا، دو مدل ساچمه دارم، گامو مگنوم و گامو پرو مگنوم. شخصا فکر می کنم مگنوم انگار دقتش بیشتر باشه، این درسته یا فقط احساسی هست که من نسبت به این نوع ساچمه دارم؟ حس می کنم پرومگنوم دقت بالایی نداره

سلام منم قصد دارم این سلاح رو از گجت کمپ بگیرم میخواستم ببینم نظرتون چیه؟
هم راجب سلاح هم خرید از گجت کمپ
واسه شکار کبک چه کالیبری بهتره؟

RE: معرفی گامو ویسپر ایکس - Gamo Whisper x - Neo - 2015-08-24 04:29 PM

[attachment=945][attachment=943]
(2015-08-24 11:53 AM)pooyajm نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-06-30 02:16 PM)Wellbred نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان عزیز سلام،
یک هفته ست یک تفنگ گامو ویسپر ایکس آی جی تی Whisper X IGT از فروشگاه گجت کمپ خریدم.

اسلحه خوبیه اما در شلیک با دوربین به مشکل خوردم. بعد از صفر کردن دوربین سه چهارتا تیر شلیک میشه که نسبتا خوب می خوره به هدف اما بعدا فکر می کنم که تنظیم از بین میره و یکی رو. یه سانت میزنه چپ، یکی رو دو سانت میزنه راست و ... ایراد از اسلحه نیست چون با مگسک خیلی خوب هدف رو می زنه.

حالا دو به شک هستم که آیا ایراد از تیر اندازی منه؟ شخصا خیلی دقت می کنم که دقیقا وسط رو نشونه بگیرم. روش صفر کردنم هم با استفاده از کیسه های شنی اسلحه رو ثابت نگه می دارم و با یک ساچمه در فاصله پانزده متری دوربین رو صفر می کنم.

به نظرتون دوربینم چطوره کیفیتش؟ آیا ایراد از دوربین هست؟ یا شاید من باید خیلی دقیق بشم

ضمنا، دو مدل ساچمه دارم، گامو مگنوم و گامو پرو مگنوم. شخصا فکر می کنم مگنوم انگار دقتش بیشتر باشه، این درسته یا فقط احساسی هست که من نسبت به این نوع ساچمه دارم؟ حس می کنم پرومگنوم دقت بالایی نداره

سلام دوست عزیز
من یه ویسپر ایکس دارم فنری
با یه دوربین کارل زیس 3*9*40 با پایه دوربین یه تیکه - تیر پرو مگنوم
دقت و قدرت اسلحه خیلی خوبه .. من بعد از حدود 1000 شلیک تصاویر گروپش رو که امروز تمرین میکردم رو میذارم
اول فکر میکنم 15 متر فاصله کمی برای صفر کردن باشه .. بهترینش فکر کنم 25 تا 30 هستش .
دوم اینکه پایه دوربین 2 تیکه خیلی تاثیر داره .. اگه یه تیکه بذاری تفاوتش رو میفهمی چون من خودم یه هفته اول دوتیکه داشتم و متوجه شدم زود از تنظیم در میاد .
سوم من هم بعضی وقتا این مشکل رو دارم ولی خیلی بدتر .. مثلن یه گروپ عالی 6 تیره تو 45 متر بهم میده بعد یهو یکی 20 سانتی متر منحرف میشه که مطمین نیستم خودم خطا کردم یا اسلحه این اتفاق براش میوفته .. البته این اتفاق معمولا تو هر 20 تا 30 شلیک میوفته .. ضمنا یکی از دوستان میگفت قبل از گروپ گیری با چنتا شلیک اسلحه رو گرم کنید .. تجربه کردم و دیدم راست میگه اگه چند روز شلیک نکردی اولی و بعضی وقتا دومین تیرت هم خیلی خطا داره .. ولی بعدش خیلی خوب میشه که من خیلی دلیل علمیش رو نمیدونم
فاصله ها 45 متر دقیق متر شده میباشد[attachment=943][attachment=944]

RE: معرفی گامو ویسپر ایکس - Gamo Whisper x - pooyajm - 2015-08-24 09:09 PM

(2015-08-24 04:29 PM)Neo نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-08-24 11:53 AM)pooyajm نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان عزیز سلام،

سلام دوست عزیز
من یه ویسپر ایکس دارم فنری
با یه دوربین کارل زیس 3*9*40 با پایه دوربین یه تیکه - تیر پرو مگنوم
دقت و قدرت اسلحه خیلی خوبه .. من بعد از حدود 1000 شلیک تصاویر گروپش رو که امروز تمرین میکردم رو میذارم
اول فکر میکنم 15 متر فاصله کمی برای صفر کردن باشه .. بهترینش فکر کنم 25 تا 30 هستش .
دوم اینکه پایه دوربین 2 تیکه خیلی تاثیر داره .. اگه یه تیکه بذاری تفاوتش رو میفهمی چون من خودم یه هفته اول دوتیکه داشتم و متوجه شدم زود از تنظیم در میاد .
سوم من هم بعضی وقتا این مشکل رو دارم ولی خیلی بدتر .. مثلن یه گروپ عالی 6 تیره تو 45 متر بهم میده بعد یهو یکی 20 سانتی متر منحرف میشه که مطمین نیستم خودم خطا کردم یا اسلحه این اتفاق براش میوفته .. البته این اتفاق معمولا تو هر 20 تا 30 شلیک میوفته .. ضمنا یکی از دوستان میگفت قبل از گروپ گیری با چنتا شلیک اسلحه رو گرم کنید .. تجربه کردم و دیدم راست میگه اگه چند روز شلیک نکردی اولی و بعضی وقتا دومین تیرت هم خیلی خطا داره .. ولی بعدش خیلی خوب میشه که من خیلی دلیل علمیش رو نمیدونم
فاصله ها 45 متر دقیق متر شده میباشد

دوست عزیز مرسی از راهنماییتون
راستش اولین سلاحیه که میگیرم و خیلی به راهنمایی شما دوستان نیاز دارم
هفته دیگه برای خرید میرم و قصد دارم از فردوسی خرید کنم اگه فروشگاه مطمئنی میشناسین ممنون میشم معرفی کنید
اگه دوربین تو رنج قیمت 200 تومن هم که برای این سلاح مناسب باشه میشناسید معرفی کنید

RE: معرفی گامو ویسپر ایکس - Gamo Whisper x - tinger - 2015-08-24 10:12 PM

(2015-08-21 12:05 PM)Neo نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام .. من منظورتون رو از اکسید شدن چرم متوجه نشدم !؟ چرم در کجای تفنگ وجود داره و ساچمه مگه به غیر از داخل لوله با جای دیگه تماس پیدا میکنه؟

و اینکه این گریسهایی که گفتین از فروشگاه لوازم شکار باید بگیرم ؟؟ یا لوازم ماشین یا ... ؟؟

و گریس رو بزنم تو قوطی ساچمه؟
اگر تهران هستی باید از خیابان امیرکبیر کوچه ناظم الطبا بگیری البته یه قوطیش زیاده اگر دوستان دارن تو تاپیک اعلام نیاز اعلام کن یه مقدار بگیر.شهرستانها این گریسها گیرنمیاد.
گریس رو باید به مقدار کم دور واشر پیستون و پیستون مالید.

RE: معرفی گامو ویسپر ایکس - Gamo Whisper x - Neo - 2015-08-25 09:41 PM

دوست عزیز مرسی از راهنماییتون
راستش اولین سلاحیه که میگیرم و خیلی به راهنمایی شما دوستان نیاز دارم
هفته دیگه برای خرید میرم و قصد دارم از فردوسی خرید کنم اگه فروشگاه مطمئنی میشناسین ممنون میشم معرفی کنید
اگه دوربین تو رنج قیمت 200 تومن هم که برای این سلاح مناسب باشه میشناسید معرفی کنید

[/quote]
سلام .. تو کل فردوسی همه گاموهاشون رو از یه مغازه میگیرن و یه چیزی میکشن روش میفروشن .
قیمت اصلی ویسپر ایکس الان حدود 445 هستش که به همکار میدن .. و اگه شما 460 بخری خیلی خوبه .( فروشگاه پاتخت آقا عماد منصفه )
ضمنا من اگه جای شما بودم .. 90 تومن میذاشتم رو پولم و همون ویسپر رو با سیستم IGT میخریدم ..که خیلی بیشتر از این 90 ارزش داره . با دقت بیشتر لگد کمتر صدای کمتر قدرت بیشتر و استهلاک کمتر و با همون ظاهر قبلیش ..دیگه چی میخوای از یه تفنگ ..
در مورد دوربین تو رنج 250 من در مورد دیانا و گامو تحقیق کردم .. و متوجه شدم اگه یه برندی اسلحش خوبه دلیل نمیشه حتما دوربینش هم بهتر از بقیه باشه .. سنتر پوینت و کارل زایس انتخاب خوبیه قیمتش 270 هستش البته 3*9*40 و 42 .
من یه بار اشتباه کردم دوربین 150 تومنی گرفتم و کمتر از چند ماه فهمیدم چقدر ضرر کردم ..بخاطر 100 تومن کمتر 150 بیشتر دادم و مجبور شدم دوربین و پایه رو عوض کنم ولی دیگه عالی شد .. گفتم شاید کمکی شه شما این ضرر رو نکنی