شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تفنگSTRIKER EDGE یا Hatsan Ranger Apachi 1100 TH - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده هاتسات و رنجر HATSAN products (/forumdisplay.php?fid=9)
+---- انجمن: محصولات فنری (/forumdisplay.php?fid=82)
+---- موضوع: تفنگSTRIKER EDGE یا Hatsan Ranger Apachi 1100 TH (/showthread.php?tid=1882)

RE: تفنگSTRIKER EDGE یا Hatsan Ranger Apachi 1100 TH - ln 1 - 2020-10-22 09:50 PM

کلی گفتم ولی جواب سوال شما هم بود. مکش نداشته باشه، قطعا کمپرس هم رد میکنه. اون عکسها به عنوان نمونه بود، از سایت‌های خارجی.. ولی تقریبا برای اکثر فنریها قابل اجراست. کافیست فنر و هادی فنر را خدمت تراشکاری ببرید و سفارش ساخت قطعه ای بلندتر و کمی جزم تر بدین. جنس هم تفلن هست. معمولا پکینگ تراشه‌ها خودشون راهنمایی می‌کنند با توجه به کاربری قطعه مورد نظر. من شیراز نیستم

RE: تفنگSTRIKER EDGE یا Hatsan Ranger Apachi 1100 TH - arashkhan - 2020-10-23 01:01 PM

(2020-10-22 09:50 PM)ln 1 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
کلی گفتم ولی جواب سوال شما هم بود. مکش نداشته باشه، قطعا کمپرس هم رد میکنه. اون عکسها به عنوان نمونه بود، از سایت‌های خارجی.. ولی تقریبا برای اکثر فنریها قابل اجراست. کافیست فنر و هادی فنر را خدمت تراشکاری ببرید و سفارش ساخت قطعه ای بلندتر و کمی جزم تر بدین. جنس هم تفلن هست. معمولا پکینگ تراشه‌ها خودشون راهنمایی می‌کنند با توجه به کاربری قطعه مورد نظر. من شیراز نیستم
سپاس گذارم
ی سوال دیگه داشتم؟نظرتون درباره تبدیل کردنش ب نیتروپیستون چیه؟
جک با قدرت 150فابریک هاتسان و ی مدل مگنوم هم ک برا هاتسان اپاچی هست هم سراغ دارم ک ساخت روسیه هست!جک هاتسانش هم مثل اینکه قابلیت شارژ شدن و تنظیم داره ولی حداکثر همون150بار فشار

RE: تفنگSTRIKER EDGE یا Hatsan Ranger Apachi 1100 TH - ln 1 - 2020-10-24 02:49 PM

توجیه فنی و مالی ندارد. حداقل مدلهای بالاتر هاتسان مثل 125و.. مناسب نیتروپیستون هستند. از طرفی کلا سیستم نیتروپیستون هم برعکس تصور عموم، کارایی خاصی ندارد و نکته مهم اینکه ایراد تفنگهای فنری که ارتعاش اونهاست، در سلاح‌های نیترو تغییر واضحی نخواهد داشت. گروه تیر این سلاح‌ها موید این نکته است.

RE: تفنگSTRIKER EDGE یا Hatsan Ranger Apachi 1100 TH - omidvarhobby - 2020-10-25 03:07 PM

در کل به نظر من هم نیترو پیستون مارکتینگ هست. فنری تیون شده بهتره

RE: تفنگSTRIKER EDGE یا Hatsan Ranger Apachi 1100 TH - arashkhan - 2020-10-26 05:08 PM

فوری فوری
درود خدمت اساتید فن
چنتا سوال مهم دارم و لطفا همه جواب بدن و نگاه نکنن ببینن ی نفر جواب داده و بقیه ساکت چون جوابهاش ب نفع کاربرای جدید که عضو بشن میشه و شاید همه!
هم جنس پلی اورتان تو شیراز گیر اوردم هم پکینگ کار!
سوال اول اینکه من واشر زاپاسی ک خود کمپانی تو کارتن تنفگ گذاشته بودو بردم برا نمونه ک بتراشه و گفتم یدونه به سایز خودش و ی دونه 1میلیمتر قطورتر بسازه!ایا ابعاد خود واشر کارخونه درست هست برا کپی زدن از روش؟
اگه کسی دقیق میدونه قطرشو بگه؟

سوال دوم اینکه گیریس پایه مس نامردا ب مقدار کم هم نمیفروختن و خیلی هم قیمتش بالا بود و همین تراشکاره بم گفت که از مکمل stb(شاید اسمشو اشتباه گفتم)که تو روغن موتور میریزن بجای گیریس یا روغن افسانه ای سیلیکون برا روانکاری و ضدحرارت و سوختن واشر پلی اورتان استفاده کنم!ایا راست میگه و میشه اگه گیریس پایه مس گیرم نیومد؟

سوم که تراشکار گفت جنس واشر خود هاتسان سختر و مقاومتر هست!علما میدونن مشکل واشر فابریکش چی هست ک عوض بشه بهتر هست؟
تا 4 شنبه وقت دارم وگرنه هزینم زیاد میشه اگه علما زود راهنمایی کنن ک دو تا با سایز متفاوت نزنه و همرو ی اندازه بزنه!
لطفا مختصر جواب ندیت ک واجب هست

RE: تفنگSTRIKER EDGE یا Hatsan Ranger Apachi 1100 TH - samani - 2020-10-26 06:40 PM

(2020-10-26 05:08 PM)arashkhan نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
فوری فوری
درود خدمت اساتید فن
چنتا سوال مهم دارم و لطفا همه جواب بدن و نگاه نکنن ببینن ی نفر جواب داده و بقیه ساکت چون جوابهاش ب نفع کاربرای جدید که عضو بشن میشه و شاید همه!
سوال اول اینکه من واشر زاپاسی ک خود کمپانی تو کارتن تنفگ گذاشته بودو بردم برا نمونه ک بتراشه و گفتم یدونه به سایز خودش و ی دونه 1میلیمتر قطورتر بسازه!ایا ابعاد خود واشر کارخونه درست هست برا کپی زدن از روش؟

سوال دوم اینکه گیریس پایه مس نامردا ب مقدار کم هم نمیفروختن و خیلی هم قیمتش بالا بود و همین تراشکاره بم گفت که از مکمل stb(شاید اسمشو اشتباه گفتم)که تو روغن موتور میریزن بجای گیریس یا روغن افسانه ای سیلیکون برا روانکاری و ضدحرارت و سوختن واشر پلی اورتان استفاده کنم!ایا راست میگه و میشه اگه گیریس پایه مس گیرم نیومد؟

سوم که تراشکار گفت جنس واشر خود هاتسان سختر و مقاومتر هست!علما میدونن مشکل واشر فابریکش چی هست ک عوض بشه بهتر هست؟
تا 4 شنبه وقت دارم وگرنه هزینم زیاد میشه اگه علما زود راهنمایی کنن ک دو تا با سایز متفاوت نزنه و همرو ی اندازه بزنه!

سلام
من دانسته هام رو میگم شاید درست یا نادرست باشه
من این تفنگ رو ندارم ولی دیانا دارم که اتفاقا قصد داشتم واشر پیستون پلی اورتان بزارم و اون موق پلی اورتان المانی هم بود که بعد از تحقیق و راهنمایی گرفتن از همشهری خودم اقای رودی که تعمیرکار خبره ای هستند منصرف شدم گفتند واشر اصلی خیلی بهتر عمل میکنه و کمپرس بهتری داره.به نظر من لازم نیست شما هزینه برا واشر و پکینگ کنید.
در مورد گریس پایه مس من چندین سال پیش مقدار تقریبا زیادی شاید به حجم دو تا قوطی ساچمه تفنگ بادی یا بیشتر خرید کردم و روی تفنگ دیانا تست کردم بهیچ وجه نتیجه خوبی نمیده و فقط باعث کم دقتی سلاح میشه مجبور شدم دوباره کاملا اسلحه رو تمیز کنم و خداروشکر که به واشر پیستون صدمه نزد.لوله اسلحه رو کثیف کرد و با وجود تمیز کردن کامل اسلحه تا مدتی تفنگ دقت نداشت ولی بعد از شاید 200 تیر روبراه شد.این واشرها بهیچ وجه نیاز به چرب کردن ندارن.فقط موقع تعویض لازمه واشر پیستون رو تو ابجوش بزارید که یمقدار نرم بشه تا احیانا موقع جا زدن زخمی نشه
تو تفنگ بادی چیزی که خیلی مهمه دقت هست هیچ وقت دقت رو فدای قدرت نکنید اسلحه با 5 ژول قدرت کمتر ولی دقت بیشتر خیلی کارامدتر هست.
یه توصیه یا نصیحت عرض کنم که برا بدست اوردنش کلی هزینه دادم
یادتون باشه هیچوقت وسیله ای که سالم هست و خوب کار میده دستکاری نکنید.در بهترین حالت فقط باعث هزینه و صرف وقت و اعصاب خوردی میشه و گاها خرابکاری حین کار پیش میاد که برا ادم فقط پشیمونی میمونه
امیدوارم توضیحات کمک حال شما باشه
موفق باشید

RE: تفنگSTRIKER EDGE یا Hatsan Ranger Apachi 1100 TH - arashkhan - 2020-10-26 07:53 PM

(2020-10-26 06:40 PM)samani نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2020-10-26 05:08 PM)arashkhan نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
فوری فوری
درود خدمت اساتید فن

سلام
من دانسته هام رو میگم شاید درست یا نادرست باشه
من این تفنگ رو ندارم ولی دیانا دارم که اتفاقا قصد داشتم واشر پیستون پلی اورتان بزارم و اون موق پلی اورتان المانی هم بود که بعد از تحقیق و راهنمایی گرفتن از همشهری خودم اقای رودی که تعمیرکار خبره ای هستند منصرف شدم گفتند واشر اصلی خیلی بهتر عمل میکنه و کمپرس بهتری داره.به نظر من لازم نیست شما هزینه برا واشر و پکینگ کنید.
در مورد گریس پایه مس من چندین سال پیش مقدار تقریبا زیادی شاید به حجم دو تا قوطی ساچمه تفنگ بادی یا بیشتر خرید کردم و روی تفنگ دیانا تست کردم بهیچ وجه نتیجه خوبی نمیده و فقط باعث کم دقتی سلاح میشه مجبور شدم دوباره کاملا اسلحه رو تمیز کنم و خداروشکر که به واشر پیستون صدمه نزد.لوله اسلحه رو کثیف کرد و با وجود تمیز کردن کامل اسلحه تا مدتی تفنگ دقت نداشت ولی بعد از شاید 200 تیر روبراه شد.این واشرها بهیچ وجه نیاز به چرب کردن ندارن.فقط موقع تعویض لازمه واشر پیستون رو تو ابجوش بزارید که یمقدار نرم بشه تا احیانا موقع جا زدن زخمی نشه
تو تفنگ بادی چیزی که خیلی مهمه دقت هست هیچ وقت دقت رو فدای قدرت نکنید اسلحه با 5 ژول قدرت کمتر ولی دقت بیشتر خیلی کارامدتر هست.
یه توصیه یا نصیحت عرض کنم که برا بدست اوردنش کلی هزینه دادم
یادتون باشه هیچوقت وسیله ای که سالم هست و خوب کار میده دستکاری نکنید.در بهترین حالت فقط باعث هزینه و صرف وقت و اعصاب خوردی میشه و گاها خرابکاری حین کار پیش میاد که برا ادم فقط پشیمونی میمونه
امیدوارم توضیحات کمک حال شما باشه
موفق باشید
سلام.ممنون بابت راهنماییتون
من تفنگمو بنا ب گفته یکی از اعضای همین پیج تست کردم و متاسفانه مکشی حس نکردم با وجودی ک تفنگم نو هست!مکش نداشت ولی کمپرس داشت ولی خب بقول همون دوستمون موقع کمپرس میتونه نشتی هم بده!
تفنگ بادی دیانا 27 ک مال پدرم هست و مال حدود50سال پیش هم مکش داشت و کمپرس!
شما جنس المانیو مقایسه نکنید!تفنگ شما یکی از بهترینهای بهترین هاست
خب بنظر شما چی بعنوان روان کننده استفاده کنم؟چون توی کلیپهای یوتوب هم دیدم خارجیها یا روغن افسانه ای سیلیکون یا کیریس میزدن
برا تبدیلش به نیتروپیستون هم واشرشو حتما عوض میکردن و پلی اورتان مینداختن

RE: تفنگSTRIKER EDGE یا Hatsan Ranger Apachi 1100 TH - RezaHatamiSalar - 2020-10-26 07:57 PM

فوری فوری
درود خدمت اساتید فن

همشهری عزیز سلام.Khansariha (8)
اگه سلاح شما واشر پیستونش قرمز رنگ هست که نیاز به تعویض نداره و هیچ مشکلی هم نداره چون کارخونه جدیدا داره واشر ها رو از جنس پلی اورتان میسازه و مکش عالی داره پس هیچ مشکلی از این جهت وجود نداره.اما اگر شما احساس میکنید قدرت سلاحتون کم شده مشکل از واشرتون هست ولی اگر مشکل هم نداره و سالم هست دستش نزنید (بزرگوار شما کجای شیراز هستید؟افتخار بدید بریم ش...)
اما اگر قیمت ساختن واشر از 70تومن کمتر هست توصیه میکنم بسازید چون قیمت فروشش الان کلبه شکار قاضوی گذاشته 70تومن پس اگر کمتر از این قیمت هست بسازید.
بزرگوار در کل اگر سلاحتون مشکل نداره و داره مثل بچه آدم کار میکنه دستش نزنید لطفا!
واما اما اما اگر می خواهید واشر زاپاس داشته باشد برید از همین واشر هاس فابریک قرمز رنگ که روش آرم هاتسان هم حک شده بخرید این توصیه رو فراموش نکنید.
سوال دیگه ای بود درخدمتم همشهریKhansariha (8)

RE: تفنگSTRIKER EDGE یا Hatsan Ranger Apachi 1100 TH - samani - 2020-10-26 08:04 PM

نقل قول :سلام.ممنون بابت راهنماییتون
من تفنگمو بنا ب گفته یکی از اعضای همین پیج تست کردم و متاسفانه مکشی حس نکردم با وجودی ک تفنگم نو هست!مکش نداشت ولی کمپرس داشت ولی خب بقول همون دوستمون موقع کمپرس میتونه نشتی هم بده!
تفنگ بادی دیانا 27 ک مال پدرم هست و مال حدود50سال پیش هم مکش داشت و کمپرس!
شما جنس المانیو مقایسه نکنید!تفنگ شما یکی از بهترینهای بهترین هاست
خب بنظر شما چی بعنوان روان کننده استفاده کنم؟چون توی کلیپهای یوتوب هم دیدم خارجیها یا روغن افسانه ای سیلیکون یا کیریس میزدن
برا تبدیلش به نیتروپیستون هم واشرشو حتما عوض میکردن و پلی اورتان مینداختن

خواهش میکنم
من در مورد گریس و روان کننده اصلا و ابدا پیشنهاد نمیکنم استفاده کنید.
در مورد واشر هم شما یکار کنید اگه با تفنگ به یک تعمیرگاه برید و یک کرنو بگیرید کاملا مشخص میشه که تفنگ سالم هست یا نه.از وزن ساچمه و سرعت تیر میتونید قدرت سلاح رو متوجه بشید حتی اگه کمی از استاندارد پایینتر بود به نظرم دست نزنید

RE: تفنگSTRIKER EDGE یا Hatsan Ranger Apachi 1100 TH - arashkhan - 2020-10-27 11:45 AM

(2020-10-26 07:57 PM)RezaHatamiSalar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
فوری فوری
درود خدمت اساتید فن

همشهری عزیز سلام.Khansariha (8)
اگه سلاح شما واشر پیستونش قرمز رنگ هست که نیاز به تعویض نداره و هیچ مشکلی هم نداره چون کارخونه جدیدا داره واشر ها رو از جنس پلی اورتان میسازه و مکش عالی داره پس هیچ مشکلی از این جهت وجود نداره.اما اگر شما احساس میکنید قدرت سلاحتون کم شده مشکل از واشرتون هست ولی اگر مشکل هم نداره و سالم هست دستش نزنید (بزرگوار شما کجای شیراز هستید؟افتخار بدید بریم ش...)
اما اگر قیمت ساختن واشر از 70تومن کمتر هست توصیه میکنم بسازید چون قیمت فروشش الان کلبه شکار قاضوی گذاشته 70تومن پس اگر کمتر از این قیمت هست بسازید.
بزرگوار در کل اگر سلاحتون مشکل نداره و داره مثل بچه آدم کار میکنه دستش نزنید لطفا!
واما اما اما اگر می خواهید واشر زاپاس داشته باشد برید از همین واشر هاس فابریک قرمز رنگ که روش آرم هاتسان هم حک شده بخرید این توصیه رو فراموش نکنید.
سوال دیگه ای بود درخدمتم همشهریKhansariha (8)
سلامو درود خدمت همشهری عزیز
دوست عزیز من بنا به گفته کاریر In1 که گفتن تست کنم بینم سلاحم هنگام کوک کردن فنر مکش داره و خلء زیر انگشتم حس میکنم یا نه ک متاسفانه اصلا مکش نداشت!و فقط کمپرس هوا داشت ک فرمودن ک میتونه هوا هم نشت بده وقتی میره تو کمپرس و شلیک که حرفشون کاملا صحیح هست!از تاریخ روی بدنه تفنگم هم مال برج 12 میلادی 2019 هست!رنگ واشر داخلو ک نمیدونم چه رنگی هست ولی ی ضاعده نارنجی رنگی چسبیده به پیستون!واشر زاپاس که داخل کارتنش هست اون ی رنگی بین قرمز و نارنجی هست!با این اوصاف چکار کنم تعویضکنم واشرو؟
شما خودت داری از این تفنگ؟
ابعاد خود واشر فابریک برا کپی زدن از روش خوبه؟
هزینه ساختش 70 هست و تو خیابون تختی بعداز چهار راه راهنمایی مغازه تراشکاری و پکینگ جکسازان هست اگه بشناسید

من خیابون وصال شمالی هستم!والا دیگه از ش.. خوشم نمیاد!از گرفتن جان ی حیون بیزارم ولی هدف زنی ای چیزا لذت میبرم