انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: نکاتی برای خرید سلاح دست دوم
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8
دوستان عزیز میتونن برای راهنمایی افرادی که قصد خرید سلاح به صورت دسته دوم رو دارن نکات و راهنمایی هایی که به ذهنشون میرسه رو اینجا قرار بدن تا همه بتونن با خواندن این نکات و خیالی اسوده خرید کنندKhansariha (8)
آقا من با اجازتون شروع میکنم؛ البته برای تازه وارد ها چون ما در حد اساتید خوبمون نیستم!
از هر کسی که می خواهید بخربید راجع به همه چیز ریز به ریز بپرسید:
کی خریدی؟ چرا می فروشیش؟ چند تا تیر باهاش؟ زدی چند خریدیش؟ ازش راضی بودی؟ نقطه ضعفش چیه؟ چقدر افت قدرت داشته؟ چن بار خراب شده؟ چی چیش خراب شده؟ و ...
اگر هم از بچه های سایت هس برید ببینید توی بخش راهنمایی تعمییر داشته یا نه، که بفهمید چه بلایی سر تفنگش آورده! خخخــ!ـ!خـخـ!Khansariha (214) (برای خودم هم بد شد چون من هم اگر بخوام بفروشم هیچکس نمی خره! خخخـ)
از پاسخ به سوال ها هم اگر به صورت شفاهی باشه کــــه خیـــــــــــــــــــــــــــــلی چیزا میشه فهمید!
البته این ها همه مقدمه بود و مسائل تکنیکی بر عهده ی اساتید می افتهKhansariha (226)
سلام به همهٔ دوستای گلم

من هیچ وقت کسی‌ رو نداشتم که چه تو زمینهٔ شکار و چه تو زمینهٔ سلاح راهنمیییمکن

همیشه هم تجربیتمو خودم کشف کردم

مرحلهٔ اول سلاح دست دوم خریدن اینه که ببینید اون سلاح بدرد هدفی‌ که شما دارید میخوره یا نه؟

مرحلهٔ دوم کوپه اسلحست که باز نشده باشه یا اگرم باز شده چه تأمیراتی روش انجام شده؟

اگر سلاح گوله زن یا بادی حتما خان سلاح رو چک کنید که پهن پهن نشده باشه یا در بعضی‌ موارد لوله سلاح بریده می‌شه که اگر متوجه نشید می‌تونه باعث گیج شدن ۷۰% از فشنگ‌ها بشه

حتما قنداق رو از همه جهت نگاه کنید و نکتهٔ مهم اینه که جایی‌ که قنداق سلاح به کوپه سلاح وصل شده چوبش چرب یا رنگ تیر نداشته باشه چون معمولا سلاح‌های دست دوم بخاطر رعایت نکردن روغن کاری در اونها معمولا قنداق سلاح چرب می‌شه و قنداق از همون جا ترک میخوره و حتما میدونید که قنداق شکسته هم دقت تیراندازیرو خیلی‌ کاهش میده

این نکته‌رو هم در نظر بگیرید که تعداد تیر انداختن در یک سلاح اهمیته چندانی نداره ،چگونه تیر انداختن با تفنگ و مراقبت تفنگه که باعث طول عمر اون می‌شه چه بسا دوستان میدونند که برنو ۱۳۰۲ هنوز هم داره فاصله ۳۰۰ مترو خال می‌زنه

و اینکه هیچ وقت گوله ظاهر و زرقو برق‌و لوازم تفنگو نخورید چون لحظه‌ای که می‌خواهید با اون شکارو بندازید یا هدف‌ بزنید اون ظاهرش نیست که بدرد میخوره بلکه دقتو سالم بودن چکانندش هست

امید وارم که بدردتون خورده باشه

یا علی‌Khansariha (48)Khansariha (8)Khansariha (399)Khansariha (399)
سلام به نظر من مارکهای معتبر (دیانا و وایریخ)با توجه به مقاومت بهتر و عمر طولانی تر در قطعات نمونه های بهتری در نمونه های دست دوم هستند.
اصلاً تفنگ های گامو و کرال و رنجر ارزش خرید ندارن(در دست دوم) مگر اینکه نو باشه...چینیهای قدیمی(قدیمی تر از 82) ارزششون از نو های الان بیشتره!
در خرید سلاحهای ساچمه زنی دست دوم به چه نکاتی توجه کنیم؟ با توجه به اینکه در ایران عمدتا سلاحها کهنه هستند لذا دقت در انتخاب و خرید سلاح، حایز اهمیت است. البته یافتن سلاحهای واقعا نو دور از ذهن نیست.

1. سلامت زاج سلاح را بررسی کنید. زاج همان جلای مشکی روی سلاح است.

2. سلامت رنگ قنداق و بچه قنداق را بررسی کنید.

3. سلامت کنده کاریهای روی قطعات فلزی و قطعات چوبی را بررسی کنید.

4. سلامت قنداق، ته قنداق، قبضه و بچه قنداق را از لحاظ ترک و شکستگی بررسی کنید.

5. سلامت پیچهای نمایان سلاح را بررسی کنید.

6. بررسی کنید که روی بدنه سلاح دارای حفره و ترک ناشی از خوردگی و ضربه وجود نداشته باشد.

7. بررسی کنید که لوله سلاح باد کرده نباشد.

8. بررسی کنید که لوله سلاح کج نشده باشد.

9. بررسی کنید که چوب سلاح بیش از اندازه روغن آلود نباشد. روغن زیاد باعث پوسیدگی چوب می شود.

10. بررسی کنید که حرکت ماشه یکنواخت بوده (پله پله نباشد) و به فشار متناسبی نیاز داشته باشد.

11. بررسی کنید که سلاح به راحتی و صحیح باز و بسته شود. در تفنگهای کمرشکن بررسی کنید که قفل اصلی هنگام بستن تفنگ کاملا بسته شود.

12. سلامت پوک کش و پوکه پران (در سلاحهایی که این مکانیزم را دارند) را بررسی کنید.

13. سلامت ضامن سلاح را بررسی کنید.

14. بررسی کنید که آیا تفنگ دارای جای بند است یا نه (هم روی لوله و هم روی قنداق).

15. داخل لوله را بطور کامل بررسی کنید. ابتدا لوله را بطور کامل تمیز کنید تا روغنی در آن نباشد. گاهی روغن موجود در لوله برای پنهان کردن عیوب داخل لوله است. از هر دو طرف به داخل لوله نگاه کنید. می توانید برای روشنتر شدن داخل لوله یک تکه دستمال کاغذی سفید را وارد لوله کنید و با سنبه کم کم آنرا به داخل هدایت کنید و مدام داخل لوله را بررسی کنید.

16. چوک لوله ها را بررسی کنید. از چوک تفنگ اطلاع حاصل کنید. بررسی کنید که آیا چوک بر روی لوله حک شده است یا خیر.

17. کلا وضعیت ظاهری سلاح را مدنظر قرار دهید. تیراندازی که به وضع ظاهری تفنگ توجه نکرده باشد یقینا به وضع داخلی آن نیز بی توجه بوده است.

18. در صورت امکان سلاح را باز کنید و داخل آن را نیز بررسی کنید.

19. بررسی کنید که آیا تفنگ مگنوم است یا خیر.

20. در صورت امکان با تفنگ تیراندازی کنید. پترن گیری یک روش مطمئن برای بررسی ویژگیهای تیراندازی با سلاح است (در آینده در این مورد اطلاعاتی ارائه خواهد شد).

21. در خرید سلاح عجله نکنید و نگذارید جوسازیهای اسلحه فروشان رویتان تاثیر بگذارد. خرید سلاح آن هم سلاح دست چندم کار حساسی است و نیاز به دقت و حوصله دارد. شما به راحتی نمی توانید سلاح خود را عوض کنید بنابراین با دقت بیشتری سلاح خود را انتخاب کنید.
دوستانی که قصد خرید سلاح دست دوم دارن راهنمایی های این تاپیک رو با دقت مطالعه کنن.بسیار مفید هست.Khansariha (8)
از اونجایی که این تاپیک در راهنمایی دوستان تازه کار در خرید جنس دست دوم نقش مهمی داره بنابراین به صورت مهم درامد تا همیشه در ابتدای بخش باشه و دسترسی به اون راحت ترباشه
پستهای بی مورد همگی حذف شد تاپیک مجددا بازگشایی میشه.امیدوارم دیگه شاهد چنین بحث هایی نباشیم.
سلام به همه دوستان
یه پیشنهادی داشتم یکه تاپیک ایجاد بشه با این عنوان که قیمت روز محصولات با درج تاریخ و اسم فروشگاه و یا در صورت امکان شماره تماس فروشگاه درج بشه
به نظر من این کار باعث میشه قیمت به روزتری در این انجمن موجود باشه که بزرگترین تأثیری که میزاره دوستان که قصد خرید و قصد فروش دارن که از این سردرگمی نجات پیدا کنن
همچنین از فعالیت افراد سود جو جلوگیری میکنه
باتشکر
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8
لینک مرجع