انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: crossbow
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4
سلام
من چند وقت پیش تو این انجمن یه زوبین دست ساز دیدم که الان یادم نیست مال کی بود .
دیشب فیلمشا تو یو..توپ دیدم . هر سه نوع کراسبو را ساخته بود (یعنی دمش گرم) آقا خواهش مند است . آموزششا این جا بزارید ما هم بسازیم شدیدا رفتم تو فازش
دوست عزیز فکر کنم این کاربر اخراج شد از سایت اگه اشتباه نکنم! ولی تو گوگل سرچ کنین تو سایت های همسایه پیداشون میکنین حتما موفق باشین.
(2014-12-14 06:43 PM)medial نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
من چند وقت پیش تو این انجمن یه زوبین دست ساز دیدم که الان یادم نیست مال کی بود .
دیشب فیلمشا تو یو..توپ دیدم . هر سه نوع کراسبو را ساخته بود (یعنی دمش گرم) آقا خواهش مند است . آموزششا این جا بزارید ما هم بسازیم شدیدا رفتم تو فازش
سلام
داداش من ایشون رو میشناسم میتونی تو سایتrifles.irپیداش کنی با کاربری mr.x اسم و فامیلشم نمیگم چون ممکن راضی نباشه که اسمشو بگم همونطور که اقا امین گفتن از اینجا بن شده.تاپیک در مورد کمان هم داره میتونی بری اطلاعات جمع کنی.
یا علی
سلام دوستان. یدونه کراسبو کلتی تو سایت ایران آرچری واسه شکار گذاشته بنظرتون بدرد شکار میخوره؟؟؟
(2012-12-29 06:17 PM)tinger نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2012-12-19 12:53 AM)rezajf نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من پارسال یه دونه کوچکشو تو نمایشگاه خریدم (شرکت ویلا اسپرت)60 تومن طبق ادعای سازنده اش نیروی اون80 پونده و برای شارژ اون اهرم مخصوص مثل تفنگ بادی داره دو تا تخته 7لا رو به راحتی سوراخ میکنه
اسمشmankung و ساخت تایوانه این هم لینکش:
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

من تخصصي در كمان ندارم ولي به نظر من اصلا بهش نميخوره 80باندي باشه هااااا

سلام.دوست عزیز.80پوند قدرت فنری (البته تئوری و داخل دستگاه تست)بازوهای کمان است اما این پونداژ از نظر قدرت و سرعت اولیه تیر در موقع شلیک بدلیل طول کشش کمتر این کمانها از کمان کامپاند با همان پونداژ و ریکرو با نصف همون پنداژ خیلی کمتر و اصلا قابل مقایسه نیست و هرچی طول قبضه و بازوهای کمان کراسبو و در نتیجه طول کشش آن بیشتر باشه:قدرت و سرعت اولیه تیر رها شده بیشتر است...(البته یک جوری میشه گفت پنداژ در کمانهای کراسبو یکجورایی چرت و تبلیغ است)....مرد میخواد کمان 40پوند سنتی و ریکرو رو بکشه...حالا 80پوند که رستم گمان کنم داشته......(جسارتا من خودم کامپاند رو ترجیح میدم*نتیجه در تیراندازی مخصوصا در شکار بهتر و قابل اعتمادتر است........کراسبو فقط برای پز دادنه و ژستش خوبه) ...........یاعلیKhansariha (256)Khansariha (256)Khansariha (256)Khansariha (256)Khansariha (256)Khansariha (256)Khansariha (256)Khansariha (256)Khansariha (256)Khansariha (256)Khansariha (256)Khansariha (256)Khansariha (256)Khansariha (256)Khansariha (256)
(2014-12-31 09:31 PM)mehrdadmn نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان. یدونه کراسبو کلتی تو سایت ایران آرچری واسه شکار گذاشته بنظرتون بدرد شکار میخوره؟؟؟

سلام.قدرتش بدرد شکار نمیخوره....کراسبو های بزرگ قدرت کافی رو دارن اما در مسافت بالای 20متر افت تیر بالایی دارند....کوچک که جای خود داره....بنظر شخصی من برای شکار فقط کامپاند:افت تیر کمی داره....قدرت و سرعت تیرش زیاد است....کار کردن و نشانه روی با آن ساده تر است...امکان خطا کم و مطمئن تر است....در ثانی کراسبو بیشتر که شکار بکشه....شکارچی رو بد بخت میکنه یا میکشه....مخصوصا در اصابت اشتباهی یا بدلیل ضربه به ضامن....کامپاند هم طول بازو کوتاه و تعداد قرقره ها زیاد....یاعلیKhansariha (256)Khansariha (256)Khansariha (256)Khansariha (256)Khansariha (256)Khansariha (256)Khansariha (256)Khansariha (256)Khansariha (256)Khansariha (256)Khansariha (256)Khansariha (256)Khansariha (256)Khansariha (256)Khansariha (256)Khansariha (256)
سلام دوستان
من هم کراسبو کامپواند رو ترجیه میدم با حداقل چهار قرقره
اونایی که مثل خودم عشق اینن که این جور چیزا رو خودشون بسازن
یه راهنمایی بهشون می کنم
برای ساختن بازوها نیاز به فنر ماشین سواری داریم
من خودم یدونشو خریدم پنج هزار تومن ۶۹ سانت
طول ۸ میل قطر و حدودا ۶ سانت عرض
من خودم ۹۰ کیلو هستم فنرو میزارم زمین می رم روش
دو سه سانت بیشتر خم نمیشه
برا بریدنش شکل و اندازه ای که می خواین بازوی کراسبوتون
داشته باشه رو کاغذ بکشین و اونو ببرین و بچسبونین روی
فنر.اونایی که سنگ دارن کارشون راحتره می تونن
طرحو ببرن با فرز ولی اونایی مثل من که هیچ امکاناتی
ندارن می تونن با اره اهن بر امتحان کنن اگه فنر
ار دی باشه مثل مال من اره اونو به زحمت می بره
وگرنه مثلا مال پژو باشه فنر اره رو خورد می کنه
من با چند روز کار مداوم تونستم تمامشو ببرم به طول ۴۵ سانت
بعد می رسیم سر قنداق
طرح قنداق مورد نظرتونو می برین روی چوب
بعد می رسیم سر وصل کردن بازو به قنداق
اگه می خواین کراستون شیک و شبیه بازاری باشه
میشه دو تیکه فلز درس کرد یکی وصل می شه به
سر قنداق با پیچ و دیگری به وسط بازوها جوش داده میشه
با استفاده از چنتا پیچ باید این دو تکه رو به هم
وصل کنین تا قنداق و بازو متصل شن و قابلیت جدا شدن هم داشته باشن
برای ماشه هم راههای زیادی وجود داره
میشه ماشه رو ابتکاری ساخت یا مثل انواع متداول
اگه توی گوگل بزنین طرح ماشه ها رو می بینین
بعدش نوبت وصل کردن قرقره هاست.نیازی نیست از قرقره های
پیشرفته استفاده کنین میشه از چرخ های موجود در بازار استفاده کرد
و روکش لاستیکی اونا رو برداشت بعد با استفاده از پیچ یا جوش دادن
قرقره ها رو به بازو ها چسبوند
فقط فراموش نکنین قبل وصل کردن قرقره ها با فرز کمی انتهای هر
بازو رو نازک کنین چون حتی با قرقره هم در حالت عادی کشیدنش
کار حضرت فیلهKhansariha (226)
باید روی قنداق و جایی که قراره تیر بمونه کمی گودی ایجاد
کرد تا تیر نلغزه.برای این کار که باید خیلی دقیق انجام بشه
,باید دو تا خط موازی به فاصله یه سانت از هم رو جای تیر ایجاد کرد
نه خیلی عمیق ,بعد با مقار بین این دو خط رو به عمق پنج تا ده میل
برش می دیم.کارای تکمیلیشم مثل رنگ امیزیی و نصب کردن زبانه نگه دارنده
تیر هم دیگه به شما بستگی داره
فقط حیف شد از مراحل ساخت عکس نگرفتم
سلام
من و یکی از دوستام که تراشکار فوق حرفه ای هست داریم رو یه پروژه کار میکنیم که بتونیم یه کراسبو نوین خشاب دار
با قدرت بالا و اتومات گلنگدن بسازیم
سلام کسی اطلاع از این کراسبو داره؟؟؟پونداز چقدره؟ اگه خدا بخاد میخام ی کراسبو در حد 500-600 بخرم

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-12-02 08:19 PM)whitewolf نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام کسی اطلاع از این کراسبو داره؟؟؟پونداز چقدره؟ اگه خدا بخاد میخام ی کراسبو در حد 500-600 بخرم

گجت کمپ!!!خیلی مراقب جیبت باشKhansariha (399)
کراسبوها نوع پیشرفته کمان های کامپوند هستند
مکانیسم قرقره و کَم دارند.بلحاظ بازه قدرتی بهتر و دقت مناسب تری دارند،برخلاف کامپوند تیرها روی ریل قرار میگیرند و برای مسلح کردن و کشیدن زه از طناب های دسته دار یا وینچ های مکانیکی استفاده میشه
کراسبوهای ریکرو هم داریم که سرامد اونا شرکت اکسکالیبر کانادایی هست.
عکسی ک بالای این پیج بود پیستول هست تا کراسبو و نهایت قدرت ۴۰الی۵۰ پوند رو داره با سرعت نزدیک به ۲۵۰ فیت
کراسبوهای امروزی سرعتی بیش از ۴۰۰ فیت بر ثانیه و قدرتی حدود ۳۰۰الی۳۲۵ پاند دارند.
صفحه ها: 1 2 3 4
لینک مرجع