انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: همه چیز در مورد کوله پشتی
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2
سلام
دوستان من خودم عضو رسمی یکی از تیم های کوهنوردی شرکت نفت هستم و هم از خیلی وقت پیش شکار چی بودم.
در مورد کوله پشتی دقت کنید کوله های کوهنوردی بسیار عالی درست میشن و کمترین فشار را به بدن میارن.اما بسیار گران و ظریف هستند و ممکنه با گیر کردن به یه شاخه درخت پاره بشن.برای شکار از کوله های برزنتی استفاده کنید.
کوله من مارک دیوتر هست و الان بالای 500 هزار قیمت داره.آدم اگه باهاش بره شکار فقط باید مواظب کوله باشه. اما کوله های برزنتی مخصوص شکار را حتی میتواین به جای نشیمنگاه استفاده کرد.
موضوع مهم دیگه اینکه بحث شکار و کوهنوردی از یک نظر کاملا"ضد هم هستند.
در بحث استتار.در شکار شما باید تا حد امکان استتار باشید ولی در کوهنوردی شما باید به اصطلاح تابلو باشید که از چندصد متری رنگ لباس و کوله تون به چشم بیاد برای کمک رسانی در شرایط اضطراری این یکی از قوانین کوهنوردیه.
خلاصه اگه قصد کوهنوردی دارید هزینه کنید و یک کوله مارک معتبر متناسب با بدنتون بگیرید چون ارتباط مستقیمی با سلامتی و دیسک کمر داره.
برای شکار هم کوله های ارزان و محکم گیر میاد که اکثر نظامی دوزی ها دارند و حتی به سفارش براتون میسازند.
یاعلی
نقل قول : cordoba اینم چند مدل کوله!

البته نظامی :
آقا دستت درد نکنه.عالی بودن.ایکاش حدودی از قیمت اونها رو هم میدادی.باز هم تشکر
یاعلی
سلام
کوله های برزنتی از حدود 10 هزار شروع میشن به بالا.
نمونه های جادار و محکم حدود 40 تا 50 گیر میاد.
دست دوم امریکایی هم مدتی از عراق اورده بودند که محشر بود.از 20هزار من دیدم معامله شده تا بالای 100 هزار.بستگی به جا و شرایط داره.
از مغازه هایی که لباس های نظامی میدوزند یا چادر دوزی های ماشین بگیرید یا سفارش ساخت بدید.شیراز که خوب گیر میومد.استان بوشهر هم بعضی جاها خوب گیر میاد.
یا علی
سلام دوستان
فقط هنگام خرید کوله پشتی توجه کنید که جنس ان خوب باشد.
جدیدا تو اصفهان کوله پشتی های کوهنوردی به قیمت15000 تومان امده اما اصلا جنس خوبی ندارند و میتونیم بگیم یکبار مصرف اند.Khansariha (172)
سلام این که کدوم کوله خوبه مهم نیست مهم اینکه چه کسی از کوله چه انتظاری داره یکی شکارش یه روزه و دو روزه هست مسلما کوله کوچیک و جمع و جور می خواد یکی نه می خواد یه هفته واسته اون باید 70 لیتری رو شاخشه من خودم برای یه روز و یا یه شب یه کوله نظامی برزنتی می برم اما باید هم فکر اسلحه بود هم کوله تو شکار که هر دوش باید تو دشت یا کوه حمل بشه
من هم کوله پشتی مارک xlneeko دارم بسیار عالیه،از پشتی قوسی که توری داره و مانع عرق کردن پشت میشه تا جب های کاربردی و جنس بسیار خوب برزنتش میشه نام برد،قیمتش هم از حدود 100 شروع میشه
دوستان میتونن از سایت و فروشگاه های کوهنوردی تهیه کنند
سلام دوستان، میخوام برای برنامه های کوهنوردی و بیشتر از اون طبیعت گردی یک روزه یه کوله ی نسبتا ارزون بگیرم. تو سایت زاگرس این دوتا کوله ی 30 لیتری و 40 لیتری رو دیدم.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

به نظرتون 10 لیتر ارزش اینهمه اختلاف قیمت رو داره؟ یا اینکه از نظر طراحی خیلی با هم فرق میکنن؟ بنظرتون کدوم رو بگیرم بهتره؟
(2012-06-08 06:29 AM)wildlife نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
دوستان من خودم عضو رسمی یکی از تیم های کوهنوردی شرکت نفت هستم و هم از خیلی وقت پیش شکار چی بودم.
در مورد کوله پشتی دقت کنید کوله های کوهنوردی بسیار عالی درست میشن و کمترین فشار را به بدن میارن.اما بسیار گران و ظریف هستند و ممکنه با گیر کردن به یه شاخه درخت پاره بشن.برای شکار از کوله های برزنتی استفاده کنید.
کوله من مارک دیوتر هست و الان بالای 500 هزار قیمت داره.آدم اگه باهاش بره شکار فقط باید مواظب کوله باشه. اما کوله های برزنتی مخصوص شکار را حتی میتواین به جای نشیمنگاه استفاده کرد.
موضوع مهم دیگه اینکه بحث شکار و کوهنوردی از یک نظر کاملا"ضد هم هستند.
در بحث استتار.در شکار شما باید تا حد امکان استتار باشید ولی در کوهنوردی شما باید به اصطلاح تابلو باشید که از چندصد متری رنگ لباس و کوله تون به چشم بیاد برای کمک رسانی در شرایط اضطراری این یکی از قوانین کوهنوردیه.
خلاصه اگه قصد کوهنوردی دارید هزینه کنید و یک کوله مارک معتبر متناسب با بدنتون بگیرید چون ارتباط مستقیمی با سلامتی و دیسک کمر داره.
برای شکار هم کوله های ارزان و محکم گیر میاد که اکثر نظامی دوزی ها دارند و حتی به سفارش براتون میسازند.
یاعلی

از شما که ماشالله کوهنوردین انتظار داریم اطلاعات کاملی به دوستان ارائه کنین. بله دیوتر برخی از قسمتهاش نازکه و احتمال پارگی هم ممکنه داشته باشه ولی در مقابل کوله های ماموت و برخی از کوله های میلت از جنسهای محکمی مثل کوردورا ساخته می شن. به هر حال در کوهنوردی هم ممکنه کوله به سنگهای آهکی تیز کشیده بشه! کوله های کوهنوردی فقط برای ستوه مهره ها سازگار ساخته نمی شن بلکه نوع کاربری هم اهمیت داره. مثلا همون کوله های ماموتی که عرض کردم خیلی محکم هستن از لحاظ وزنی هم سنگین محسوب می شن و در مقابلش کوله های کری مور رو داریم که فوق العاده سبک محسوب می شن و به همون اندازه هم از پارچه های نازک ساخته شدن.
به نظر من با توجه به فنی نبودن طراحی کوله های موسوم به شکار در کشورمون (من شک دارم کوله های گرون قیمت و فنی شکار هم در سطح دنیا پیدا نشه) برای محافظت از ستون مهره ها و نیز راحتی پیاده روی و طبیعتگردی, دوستان شکارچی بهتره از کوله های فنی کوهنوردی استفاده کنن و برای محافظت از شاخه درختان و نیز استتار از یک کاور ضخیم با طرح استتاری استفاده کنن. کما اینکه خود ما کوهنوردها هم برای حفاظت از کوله هامون زیاد از کاور استفاده می کنیم
(2014-05-10 07:14 PM)HirkanFighter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان، میخوام برای برنامه های کوهنوردی و بیشتر از اون طبیعت گردی یک روزه یه کوله ی نسبتا ارزون بگیرم. تو سایت زاگرس این دوتا کوله ی 30 لیتری و 40 لیتری رو دیدم.

به نظرتون 10 لیتر ارزش اینهمه اختلاف قیمت رو داره؟ یا اینکه از نظر طراحی خیلی با هم فرق میکنن؟ بنظرتون کدوم رو بگیرم بهتره؟

به نظر من جفت اینها افتضاح هستند چون مطمئن هستم پشت شما بخاطر دفع نشدن یا دفع ناقص تعرق همیشه خیس خواهد بود. اشکال عمده کوله های ایرانی در شاسی و پشتی اونهاست. کافیه یکبار کوله خوب خارجی به پشت بندازین که دیگه نتونین از کوله ایرانی استفاده کنین
صفحه ها: 1 2
لینک مرجع