انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: ساخت رگولاتور برای HATSAN bt - 65
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
سلام
یکی از مشکلات تفنگ های pcp نداشتن رگولاتور به جهت تنظیم فشار خروجی برای تثبیت روی مقدار مشخص هست که این عمل باعث میشه تا با فشار کمتر ولی حفظ ثبات انرژی تعداد شاتهای بیشتر و کاملا یکنواختی را بدست بیاوریم
در بعضی از مدلها مثل bt - 65 با وجود مخزن 250cc و قدرت 60 ژول نبود رگولاتور شدیدا خودش رو نشون میده و در حالی که این سلاح دارای لوله بلند و مناسب برای اهداف دور میباشد ولی پس از 20 شلیک اثر افت فشار در شلیکها بوجود میاد
البته این مشکل برای افرادی که به شکار مبادرت میکنند زیاد خودش رو نشون نمیده ولی برای هدفزنها که تمایل به تیراندازی در فواصل بالای 150 متر رو دارن خیلی مواثر و کارآمد میتونه باشه
در اینجا نمونه ای رو که موفق به ساخت اون شدم میبینید که در داخل مخزن اصلی نصب میشه و میتونه فشار رو روی 50 الی 100 bar ثابت نگهداره البته این عمل در هنگام استفاده امکان پذیر نیست و برای تغییر اون باید مخزن از محل مصب باز بشه و بعد از پیچاندن شفت valve و تنظیم مجددا بسته بشه
در حال حاظر اجزاء از برنج و استیل ساخته شده که باعث شده حجم و وزن بیشتری داشته باشه که میشه با ساخت بوسیله تیتانیوم مقدار زیادی از اون رو حذف کرد
در مجموع با استفاده از این وسیله 80 شات یکنواخت و بدون افت رو در 100bar میشه بدست آورد که برای هدف زنی بسیار مناسب هست
این طرح در حال حاظر مراحل مقدماتی آزمونها رو داره طی میکنه و یکی از مسائلی که در اون ایجاد مشکل میکنه اختلاف آنی فشار بین محفظه پرفشار و کم فشار هست که در اولین تست باعث خرد شدن محفظه کم فشار شد که با افزایش ضخامت برطرف شد ولی میزان وزن رو بالا برد که امیدوارم با استفاده از تیتان برطرف بشه

[تصویر: 58qhd4o4lolbqnvz6ze.jpg]
انشالله موفق بشی اینکار رو انجام بدی
اون موقع دیگه هاتسان کلی طرفدار پیدا میکنه . تازه میتونی به کارخونه سازنده هم طرح رو پیشنهاد بدی
sh-a عزیز از لطف شما متشکرم
البته اگر کارخونه قصد ساختن رو داشت میتونست اینکار رو انجام بده ولی احتمالا بخواطر حفظ قیمت اینکار رو نکرده و بجای اون روی قدرت و حجم فعالیت کرده
Khansariha (70) اولا رنگ جدیدت مبارک باشه عزیز دوما خیلی خیلی عالی بود،کیف کردم از خلاقیتت فقط قیمتش تا الان حدودا برات چقدر دراومد؟
ممنونم از شما علی جان
در رابطه با قیمت در حال حاظر یک اختلاف اساسی بین استیل و تیتانیوم هست که چیزی در حدود 20 تومن با هم اختلاف دارن که اگر تیتان در نظر بگیریم حدود 30 تومن جنس میبره ولی این تنها ملاک تعیین قیمت نیست چون برای ساخت هر رگولاتور و تنظیمات خاصی که داره در حدود 20 ساعت نفر وقت لازم هست و این مسئله اصلی هست که در صورت تجاری سازی ممکنه پایینتر بیاد
ساده تر عرض کنم هر رگولاتور در حال حاظر بین 150 الی 180 تومن تموم میشه که این قیمت تولید هست و اگر حق انحصار و سود تجاری رو بخواهیم براش محاسبه کنیم تا 250 میتونه بالا بره البته در صورت تولید محدود و تک
شما بساز تست کن اگر جواب بده مطمئن باش مشتری پیدا میشه. ای کاش کارخونه سازنده لااقل به عنوان یک آپشن تو لیست فروش میگذاشت.

راستی کسی میتونه این حرفها رو به کارخانه سازنده پیشنهاد بده ؟
در مورد پیشنهاد به کارخونه تا ثبت و قطعی نشدن طرح و سازه زیاد منطقی بنظر نمیرسه چون تا ببینند اینکار عملی شده میرن دنبالش و یک طرح ناقص رو بنام میزنند و ادعا میکنند که طرح دزدیده شده نیم صابونی از این خلایق به تنم خورده این طرح اول باید اینجا ثبت بشه بعد توی ترکیه یا لهستان که از 5 الی 30 میلیون هزینه داره
(2011-12-06 01:12 PM)viper22 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
یکی از مشکلات تفنگ های pcp نداشتن رگولاتور به جهت تنظیم فشار خروجی برای تثبیت روی مقدار مشخص هست که این عمل باعث میشه تا با فشار کمتر ولی حفظ ثبات انرژی تعداد شاتهای بیشتر و کاملا یکنواختی را بدست بیاوریم
در بعضی از مدلها مثل bt - 65 با وجود مخزن 250cc و قدرت 60 ژول نبود رگولاتور شدیدا خودش رو نشون میده و در حالی که این سلاح دارای لوله بلند و مناسب برای اهداف دور میباشد ولی پس از 20 شلیک اثر افت فشار در شلیکها بوجود میاد
البته این مشکل برای افرادی که به شکار مبادرت میکنند زیاد خودش رو نشون نمیده ولی برای هدفزنها که تمایل به تیراندازی در فواصل بالای 150 متر رو دارن خیلی مواثر و کارآمد میتونه باشه
در اینجا نمونه ای رو که موفق به ساخت اون شدم میبینید که در داخل مخزن اصلی نصب میشه و میتونه فشار رو روی 50 الی 100 bar ثابت نگهداره البته این عمل در هنگام استفاده امکان پذیر نیست و برای تغییر اون باید مخزن از محل مصب باز بشه و بعد از پیچاندن شفت valve و تنظیم مجددا بسته بشه
در حال حاظر اجزاء از برنج و استیل ساخته شده که باعث شده حجم و وزن بیشتری داشته باشه که میشه با ساخت بوسیله تیتانیوم مقدار زیادی از اون رو حذف کرد
در مجموع با استفاده از این وسیله 80 شات یکنواخت و بدون افت رو در 100bar میشه بدست آورد که برای هدف زنی بسیار مناسب هست
این طرح در حال حاظر مراحل مقدماتی آزمونها رو داره طی میکنه و یکی از مسائلی که در اون ایجاد مشکل میکنه اختلاف آنی فشار بین محفظه پرفشار و کم فشار هست که در اولین تست باعث خرد شدن محفظه کم فشار شد که با افزایش ضخامت برطرف شد ولی میزان وزن رو بالا برد که امیدوارم با استفاده از تیتان برطرف بشه

[تصویر: 58qhd4o4lolbqnvz6ze.jpg]

تبریک میگم دوست عزیز
میشه بیشتر راجب مکانیزم کارش توضیح بدین ممنون میشم.
سلام
دوستان اتفاقا من 1 ماه پیش کلیپی دانلود کردم که واسه ای تی 44 درست کرده بود اگر پیدا کردم میزارم البته اگر مایلید.
وایپر جان
اولا به خاطر ذوق و پشتکار بهت تبریک میگم
و واقعا خسته نباشیKhansariha (8)
دوست عزیز
من یک سری تصاویر مربوط به رگلاتورهای که برای اوانیکس و همچنین برای مارادور ساخته بودند دیدم
که میشد گفت دقیقا یک والو معکوس بود با یک مخزن کوچک در حد چند سی سی که مقداری هوا از این والو معکوس عبور میکرد ئ داخل اون مخزن برای شلیک ذخیره میشد
اما قطعه شما ظاهرا قطعات بیشتری داره ممنون میشم که در موردش توضیح بدید

دوم
تو بعضی عکسهای اوانیکس مدلهای رگلاتور دار دارای یک سوراخ بسیار ریز روی جدار مخزن هستند که با عنوان vent hole ازش اسم بردن
شما کارکرد این سوراخهای هواکش رو میدونید؟
[تصویر: outvalveassy.jpg]
[تصویر: audrius.jpg]
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
لینک مرجع